KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
08-07-14 20:05  IPMS 2014 Dublin model show
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Wiem, że temat ten powinien znaleźć się w innym dziale, ale prosiłbym o przeniesienie go z pewnym opóźnieniem.
Sprawa wygląda tak, że na stałe mieszkam w Dublinie. Rok temu przyjęto mnie do irlandzkiego IPMS (pomimo, że buduję w kartonie) Na dorocznej wystawie wystawiłem moje pływadła poza konkursem i się zaczęło. Koledzy uchwalili, że w tym roku dodadzą nową klasę wystawową "Modele Kartonowe" aby modelarze kartonowi (okazało się, że jest nas kilku) mogli zacząć rywalizować i co zapewne ważniejsze aby zachęcić nowych adeptów modelarstwa do działania.

Tu powstał problem natury technicznej - brak sędziów znających się na kartonie. Ponieważ sam tylko buduję modele, nie czuję się uprawniony do doradzania w takich kwestiach. Może wśród polskich modelarzy znalazłby się ktoś, kto pomógłby ogarnąć to i doradził (po angielsku) organizatorom jak to ruszyć. Sprawa jest o tyle złożona, że jest tylko jedna wspólna klasa bez podziału na skale, rodzaj modeli (pancerka, okręty, samoloty) czy sposób wykończenia (standard, waloryzowane). Może "Podoba - nie podoba"?
Oczywiście Panowie z IPMS są sędziami modelarskimi w plastikach i modelarstwo jako takie nie jest to dla nich tak całkiem dziewiczym polem, potrzebują tylko dobrego ukierunkowania i podparcia jakimiś przepisami.

Jakby ktoś miał dobrą wolę i czas to bylibyśmy wdzięczni za pomoc.

Wystawa modelarska
Poprzednia wystawa

--

Post zmieniony (08-07-14 20:15)

 
08-07-14 20:24  Odp: [P] Pomoc przy ocenie modeli
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam kolegę z Irlandii. Jak zaobserwowałeś wpisy na IPMS tez pracowaliśmy z kolegami z Tralee nad wprowadzeniem klasy papierowej na stale do konkursu. W zeszłym roku nic nie przywoziliśmy gdyż robiliśmy coś w stylu rekonesansu, lecz w tym roku przyjedziemy z modelami jako drużyna z Tralee. Jesli chodzi ci o sędziowanie to jest ciężko cokolwiek podeprzeć przepisami gdyż nie wiadomo ile uczestników stawi się z modelami i jakie będzie zainteresowanie. Uważam ze trzeba w tym roku pozostawić kategorie Carton Model otwarta i zobaczyc ile modeli bedzie. Jesli chcesz przepisy i kategorie oraz kryteria oceniania moge ci wysłać maila z danymi, lecz sam mozesz stwierdzic ze nie wiadomo z jakim zainteresowaniem sie spotkamy. Nie slyszalem nic na forum o pancerce lub samolotach glownie jest mowa o modelarzach okretowych, ktorzy chca pokazac swoje modele na konkursie. Ja bym sie na miejscu sedziaow przygotowal na wyroznienia na podstawie których można bylo podzielić i przewidzieć ilu modelarzy pojawi sie z przyszłym roku.

Dzieki za poruszenie watku na forum, w razie pytan pisz na maila i do zobaczenia na Ipms. My zostaniemy na 2 dni w Dublinie to bedzie okazaj porozmawiac i wymienic sie wiedza i pomyslami. Narazie

 
09-07-14 00:39  Odp: [P] Pomoc przy ocenie modeli
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Ja też mieszkam pod Dublinem . Dunboyne .
Mój email dmer@vp.pl
Marek aka ANDY .

 
09-07-14 02:43  Odp: [P] Pomoc przy ocenie modeli
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam kolege
Andy czy będziesz wybierał się na IPMS w tym roku. A jak tak czy będziesz brał ze sobą jakieś modele.

Prośba do administratorów czy można byloby przenieść ten watek do działu kalendarz modelarski i zatytułować go IPMS 2014 Dublin model show

Serdecznie dziękuje

 
09-07-14 07:08  Odp: [P] Pomoc przy ocenie modeli
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Ja tam udam się z pewnością , jeżeli będzie kategoria modeli kartonowych to chętnie bym
ze dwa modele pokazał . Impreza jest na koniec września , więc dam radę skleić coś nowego .
Muszę już dzisiaj wybrać modele z mojego magazynku . Warto się przygotować .
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A niech Irole wiedzą , że nie samymi plastikami człowiek żyje .
Jestem w temacie , pozdrawiam Marek .

P.s. mała zmiana planów , po Mewie zabieram się za modele wystawowe , trzeba będzie
się do nich bardziej przyłożyć . Może i jakieś dobre słowo usłyszę od jurorów.

 
09-07-14 15:47  Odp: IPMS 2014 Dublin model show
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Marek, witam w klubie. Ja mieszkam w Lucan, a do Dunboyne przez dwa lata przywoziłem dzieci do szkoły podstawowej (te baraki przy drodze do zamku). Pomyśl o zapisaniu się do IPMS. Kosztuje tylko 20 euro, masz darmowe wejście na imprezy tak, że się zwraca. Co miesiąc są spotkania klubowe można pochwalić się swoimi dziełami, oglądnąć cudze i co jakiś czas są pokazy różnych technik modelarskich Tak więc można się czegoś nauczyć. Irlandczycy są bardzo mili i na pewno spotkasz się z dobrym słowem. Szczegóły są na stronie IPMS Ireland. a jakbyś potrzebował wsparcia to nie ma problemu.

Prośba do administratorów. Czy jest szansa wstawić naszą wystawę do kalendarza? 27 - 28 wrzesień. Czy może jako impreza zagraniczna nie kwalifikuje się.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
09-07-14 18:47  Odp: IPMS 2014 Dublin model show
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

kadlubek - witaj , może da się spotkać w najbliższym czasie .
zapraszam do siebie na działkę , muzykę , grilla i piwko .
Zabierz całą rodzinkę , miejsca dużo .
Jestem jeszcze przez dwa weekendy sam , żona i córka w Australii.
Zatem zapodawaj do mnie , zapraszam , pogadamy o starych karabinach.
Piątek po 16 - do rana , może być . Sobota zajęta , niedziela również .
----------------------------------------------------------------------------------------------
Lub inny termin , pozdrawiam , Marek .

 
09-07-14 19:44  Odp: IPMS 2014 Dublin model show
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Modele już wybrane ...
----------------------------------------------------------------------------------------
1 - HELLDIVER , Fly Model 03 , format A4 , pierwsze wydanie , rok ?
2 - MUSTANG , GPM 18 ,format A4 , drugie wydanie , rok ?
----------------------------------------------------------------------------------------


Do boju żołnierzu !!!

Post zmieniony (09-07-14 19:45)

 
09-07-14 20:44  Odp: IPMS 2014 Dublin model show
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam kolegow widze ze temat podjety i zainteresowanie duze. Ja rowniez jak mowilem wczesniej bede.Zabieram ze soba swojego kinga i jak mi sie uda arizone. Bo z grafem nie mam szans zeby sie wyrobic w tak krotkim czasie. Widze Andy ze bedziesz bral modele samolotow, swietnie bedzie czym zapelnic stol. Ja namawiam kolege z killarney rowniez na przyjazd i zabranie ze soba swoich modeli maszyn rolniczych. Wszyscy mile widziani.

 
09-07-14 21:10  Odp: IPMS 2014 Dublin model show
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Grzegorz - Tralee , West Cork ?
Super , może być nas kilku , całkiem , całkiem , biorąc pod uwagę fakt iż
już dawno nie byłem na konkursie , wystawie.
Jak czasem jestem w Polsce , to akurat brak takowych w międzyczasie.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pozdrawiam , Marek .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024