KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
26-02-14 20:03  [Info] Kalendarz graficzny - dodawanie informacji o spotkaniach grupowych
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Proszę WAK, SJESTĘ, WLKP, GEKO, PIWKO, QWKAK, SPM i inne grupy, które chcą mieć prezentowane swoje spotkania na kalendarzu nad listą wątków, o wytypowanie swoich przedstawicieli, którzy dostaną ode mnie uprawnienia i będą mogli sami dodawać takie informacje. Wystarczą dobre chęci, umiejętność posługiwania się kalendarzem Google i odrobina odpowiedzialności ;) Jeśli będzie zainteresowanie, to w dalszej kolejności podam konretne informacje o sposobie dodawania wydarzeń.


Edit: 27.02.2014

Co zrobić by móc dodawać do kalendarza graficznego nowe informacje o spotkaniach grupowych

Po pierwsze, tak jak pisałem wcześniej, trzeba umieć posługiwać się kalendarzem Googla w zakresie podstawowym i oczywiście posiadać konto Google i Kalendarz Google. Ale to jest oczywiste :)

Po drugie, trzeba w bieżącym wątku zgłosić się do pracy ;) Potwierdzić, że mail z profilu jest związany z Waszym kontem Google lub wskazać inny. Te informacje można wysłać do mnie już mailem, jeśli ktoś nie chce tego robić publicznie bo ma np. ukryty swój mail w profilu, ale o zgłoszenie poproszę jednak tu w wątku.

Dostajecie wtedy zaproszenie z udostępnieniem kalendarza, który pojawia się na Waszym koncie.



Aby dodać nową informację w kalendarzu należy:

1. Dodać całodzienne nowe wydarzenie
2. Wpisać nazwę według jednolitego klucza (Gliwice - GEKO, Wrocław - WAK, Łódź - SJESTA itd)
3. Wybrać z listy kalendarz "Konradus - spotkania grupowe"
4. Przejść do "Edytuj wydarzenie"




5. Upewnić się, że dodaliśmy wydarzenie całodzienne, jeśli nie, to zaznaczamy "Cały dzień". Wygodnie jest wyświetlić sobie kalendarz w widoku "Miesiąc" - wtedy klika się na dzień i od razu tworzone jest wydarzenie całodzienne.




6. W polu "Gdzie" wprowadzić adres wydarzenia pozwalający potem znaleźć lokalizację na mapie.




7. Do pola "Opis" skopiować adres wątku z Forum, którego to wydarzenie dotyczy.
Uwaga: Niestety tak wprowadzony link nie będzie prezentowany jako aktywny i "klikalny", ale jeśli ktoś chciałby zadać sobie trud ;) żeby tak jednak było, to proszę wprowadzić wywołanie według wzoru:
<a href="link do wątku">opis jakiś krótki</a>
Na przykład tak:
<a href="http://www.konradus.com/forum/read.php?f=27&i=31417&t=31417&filtr=0&page=1">Czytaj na Forum</a>
Poniżej ilustracje w obu wariantach.

8. Nie zmieniać innych ustawień (dotyczących kolorów, stanu, prywatności itd.)
9. Zapisać i gotowe.



Tworzenie nowego wydarzenia na podstawie już istniejącego

Jeśli możemy oprzeć się na wpisanym wcześniej wydarzeniu, to łatwo można je zduplikować zamiast wpisywać od nowa np. nazwę czy lokalizację.

1. Wchodzimy w "stare" wydarzenie.
2. Rozwijamy listę "Więcej czynności" i wybieramy "Duplikuj wydarzenie"
3. Zmieniamy daty oraz link do bieżącego wątku na forum
4. Zapisujemy



--

 
26-02-14 22:01  Odp: [Info] Kalendarz - dodawanie informacji o spotkaniach grupowych
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Konrad - jeśli chodzi o GEKO to możesz takie uprawnienia dać mnie:>

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
26-02-14 23:05  Odp: [Info] Kalendarz - dodawanie informacji o spotkaniach grupowych
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

StuG napisał:

> Konrad - jeśli chodzi o GEKO to możesz takie uprawnienia dać mnie:>

Napisałem "uprawnienia" - to może niezbyt precyzyjne określenie w tym przypadku. Po prostu udostępniam kalendarz spotkań (zielony) z uprawieniami do zakładania i edycji wydarzeń.

OK. Udostępnić Ci kalendarz na adres mailowy z profilu? Masz konto w Google związane z tym adresem? ;)

pzdr,
k.

 
27-02-14 08:51  Odp: [Info] Kalendarz - dodawanie informacji o spotkaniach grupowych
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Za WLKP-Poznan -Jorzik adres @ z profilu powiazany z G.
--

Post zmieniony (27-02-14 14:19)

 
27-02-14 14:28  Odp: [Info] Kalendarz - dodawanie informacji o spotkaniach grupowych
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jorzik napisał:

> Za WLKP-Poznan -Jorzik adres @ z profilu.

Jorzik, już udostępniłem.

Uzupełniłem pierwszy post o informacje związane z dodawaniem wydarzeń.
Proszę następnych chętnych o zgłoszenia :)

W następnej kolejności będę poszukiwał osoby chcącej zająć się "kalendarzem brązowym" - z informacjami o wydarzeniach takich jak pokazy lotnicze, zloty pojazdów militarnych, żaglowców, rekonstrukcje historyczne itp.. Informacje zamieszczane w tym kalendarzu nie muszą mieć pokrycia w wątkach na forum, więc wstawianie ich będzie przyjemne, linki nie będą więc wymagane, ale będą mogły prowadzić np. do stron organizatorów, informatorów itd.

Prowadzenie "kalendarza niebieskiego" zostawiam na razie dla siebie ;)

Ogólnie zamysł jest taki, żebyśmy stworzyli sobie w jednym miejscu przegląd informacji o czasie i terminach interesujących nas imprez i wydarzeń, zawczasu wyłapali krzyżujące się i kolidujące ze sobą terminy konkursów, zaplanowali sobie wcześniej przyjemności modelarskie bez rezygnowania z imprez okołomodelarskich... Jeśli kalendarz będzie prowadzony z sensem, systematycznie i porządnie, to moze się to udać :)

pzdr,
k.

 
27-02-14 21:38  Odp: [Info] Kalendarz - dodawanie informacji o spotkaniach grupowych
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

To ja się zgłaszam do LKMD ;-)

Mail google wysłany na @.

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
27-02-14 21:47  Odp: [Info] Kalendarz - dodawanie informacji o spotkaniach grupowych
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kroolo napisał:

> To ja się zgłaszam do LKMD ;-)

Lublyn!!! :) Kroolo, sorki, że Cię tu zagoniłem, ale po prostu jakąś zaćmę chwilową miałem i nie skojarzyłem osoby/maila ;) Kalendarz już masz udostępniony.

No to mamy GEKO, WLKP, LKMD. Czekam na kolejne. Może Łódź? ;)

pzdr,
k.

 
28-02-14 15:43  Odp: [Info] Kalendarz graficzny - dodawanie informacji o spotkaniach grupowych
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Ja bym zgłosił się do PIWKA, tylko "googlowanie" u mnie leży ;) Chyba, że ktoś z Piwkowiczów jest też chętny ?

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
28-02-14 19:19  Odp: [Info] Kalendarz graficzny - dodawanie informacji o spotkaniach grupowych
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tomasz K. napisał:

> Ja bym zgłosił się do PIWKA, tylko "googlowanie" u mnie leży ;)

E tam, od razu leży... ;> Mail w Twoim profilu wskazuje, że masz konto w G. więc kalendarz dla Ciebie to jedno kliknięcie ;) Ktoś kto spacerował wokół fontanny z L.G. nie poradzi sobie z głupim G. ? Nie wierzę... ;> A na serio - nie naciskam, przemyśl to albo ...spróbuj :)

pzdr,
k.

 
01-03-14 19:09  Odp: [Info] Kalendarz graficzny - dodawanie informacji o spotkaniach grupowych
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Hej,
Konrad, jak chcesz, to ze strony Sjesty ja moge byc odpowiedzialny. Konto google mam, wiec moze dam sobie rade...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024