KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
29-10-13 07:30  Odp: XVII OGÓLNOPOLSKI KONKURS MODELI KARTONOWYCH WARSZAWA 2013
Paweł/Fisk78 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 1

Witam . Jakoś nie widzę tej załączonej karty zgłoszeń ?
"Warunki zgłoszenia do konkursu i wystawy
Osoby i zespoły zamierzające wziąć udział w konkursie prosimy o pisemne zgłoszenie swojego uczestnictwa (wg załączonej karty zgłoszeń) do 28.11.2013r."

 
29-10-13 19:48  Odp: XVII OGÓLNOPOLSKI KONKURS MODELI KARTONOWYCH WARSZAWA 2013
Paweł/Fisk78 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 1

To gdzie pobrać te kartę zgłoszenie aby ja przesłać ? Czy zmodyfikować tę ze Skawiny ?

 
30-10-13 19:40  Odp: XVII OGÓLNOPOLSKI KONKURS MODELI KARTONOWYCH WARSZAWA 2013
Extra Model   

Zgłoś model na miejscu i też będzie dobrze.

 
28-11-13 11:34  Odp: XVII OGÓLNOPOLSKI KONKURS MODELI KARTONOWYCH WARSZAWA 2013
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Podbijam, bo to w ten weekend

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
28-11-13 19:55  Odp: XVII OGÓLNOPOLSKI KONKURS MODELI KARTONOWYCH WARSZAWA 2013
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Tylko jako widz, ale będę w niedzielę.

--
http://messer.cba.pl

 
28-11-13 20:21  Odp: XVII OGÓLNOPOLSKI KONKURS MODELI KARTONOWYCH WARSZAWA 2013
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

Będzie obecny GPM więc będzie można nabyć upominek na Mikołajki.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
01-12-13 19:12  Odp: XVII OGÓLNOPOLSKI KONKURS MODELI KARTONOWYCH WARSZAWA 2013
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

No to kilka fotek:

http://kroolo.fotosik.pl/albumy/1540189.html

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
01-12-13 23:01  Odp: XVII OGÓLNOPOLSKI KONKURS MODELI KARTONOWYCH WARSZAWA 2013
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Super zdjęcia , wybierałem się , a teraz oglądam z za wody :)

 
02-12-13 12:46  Odp: XVII OGÓLNOPOLSKI KONKURS MODELI KARTONOWYCH WARSZAWA 2013
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Symbol nieoficjalny Konkursu Małego Modelarza - bez napisów i bez podtekstów - kto był to widział

Wykład jak kleić



Moje uwagi pisze co myślę

Konkurencja na giełdzie akwarystycznej przeogromna- okręty ( w plexi pudłach)
Potrzebny podział na przyszłość ( ale tylko przy dużej reprezentacji nowych modeli)

Okręty , liniowe, krążowniki liniowe, Pancerniki ,Krążowniki ciężkie - razem

Kontrtorpedowce , torpedowce , niszczyciele , Krążowniki lekkie , Superkontrtorpedowce, awiza, Trałowce - razem

Lotniskowce , okręty lotnicze , Katapultowce , Transportowce wodnosamolotów razem

Okęty pomocnicze i mniejsze pod banderą MW ,ale za to w skali 1/ 100 i 1/50 i jednostki 1/25 razem

Statki , Pasażery , kontenerowce , rybackie i pomocnicze- np serwisowce razem(ogólnie cywilne i handlowe)

Okręty podwodne , krążowniki podwodne i wszystkie inne razem

Przy dużej ilości modeli , ponieważ przy jednakowym lub zbliżonym poziomie wykonawstwa to jest niemożliwością niszczycielem czy krążownikiem lekkim podejść na 6 -8 miejsce przy takim samym dobrym warsztacie wykonania do pancernika czy krążownika liniowego - niszczyciel wygląda przy tym jak szalupa - dużo mniejszy nakład pracy musi być niżej oceniony ( zrozumiałe dwa jednakowej jakości modele - ale jeden mniejszy nakład pracy np zamiast 16 dział i działek drugi ma ich powyzej setki , to samo kilka metrów olinowania a blisko kilometr )

tylko przy dużej ilości nowych modeli - inaczej bez sensu

2} Nie chcę być cyniczny, ale dużo modeli widziałem po raz pierwszy ,chociaż je znam i to są ci sami autorzy i te same modele co w Gazecie Kartonówka z lat 1999/2001
toć to epoka nawet tamto tysiąclecie.
Do oglądania dobre ,ale już chyba nie wypada z tym startować po tylu latach i tysiącach przejechanych kilometrów Zaprezentować na wystawie owszem tak i nawet bardzo dobrze

3 } Osoby z klubów ,które wystawiają modele - swoje nie powinny pod żadnym pozorem sędziować ,albo wystawiam i nie oceniam albo nie wystawiam i oceniam - to jest niekończąca się opowieść
A napewno nie powinny oceniać modelu klubowego kolegi

4 } Na ką cho...rę te medale , wystarczy dyplom -tylko medale i puchary w młodzikach na zachętę - były muszę przyznać pierwsze udane próby. reszta dyplom
Po co się bawić na siłę w kulturę pucharów lejkowatych albo ceramiki wstegowej kutej lub rytej
5 } wstyd i jeszcze raz wstyd wystawić w seniorach wielosilnikowych takiego wraka - co powinien już dawno dogorywać na tzw wrakowisku - nie podam jaki model i nie podam
czyjego wykonania - ale on nie powinien mieć więc ej niż 1 punkt za wygląd ogólny i 1- punkt za wkład pracy - moim zdaniem wstyd i porażka . no ale by nie było 3 modeli w klasie Nie czepiam się broń Boże zgranego i znanego P- 38 bo on jest ładny i warty pokazania .a pewnego modelu co z wyjazdu na wyjazd coraz mniej przypomina model samolotu.

6) nie czepiam się modeli ,które pierwszy raz widziałem na żywo ,ale w czasopiśmie Kartonówki z 1999/2001 - toć to niektóre, już powinny być dawno w muzeum - to jest tamto tysiąclecie !!! ( jak nie były wystawiane więcej niż 5-10 razy w kraju to no problem ,ale to niekiedy już prawdziwa historia modelarstwa)

7) mogą sobie startować modele z lat -tego i ubiegłych - ponieważ są nowe lub po raz pierwszy zaprezentowane ,ale nie z ubiegłego tysiąclecia co im się skończył już resurs albo przebieg - bo maja za sobą kilkadziesiąt imprez i 10000km na liczniku przebytych od konkursu do konkursu
Są jak z epoki wpływów rzymskich albo nawet póżnego neolitu

8 )wprowadzić dla starych - inaczej znanych i opatrzonych modeli plebiscyt publiczności
np wśród widzów rozdaje się numerki od 1 - do 1000 - każdy co wrzuci numerowany los ma szansę wygrać w losowaniu parę wycinanek np ostatni widz był 786 to się na tym kończy - loteria ( a dla 3 najbardziej podobającyxh sie staroci zdaniem publiczności dać nagrodę w postaci pucharów lejkowatych)
A staroci nikt nie będzie oceniał - z żadnej komisji
przy urnie i numerkach czuwa zwykły modelarz - a nasze twarze są już wsród nas znane
to przekrętów nie powinno być
a komisje oceniają tylko w miarę nowe modele np: zaprezentowane po raz pierwszy w danym roku lub przy skomplikowanych i bardziej pracochłonnych modelach z ostatnich 3 lat

9) Jakiekolwiek przestawianie modeli ,że jak np ktoś naprawdę dobre klei to może np 3 w samolotach albo 3 w innej kategorii wystawić i ma możliwośc zająć 1 i 2 i 3 miejsce - bo promowanie następnego - zazwyczaj gorszego modelu nic nie wnosi i nie zachęca do klejenia lepszych modeli

10) Zauważyłem spadek uczestników przekładający się to ,że
w 5 klasach było tylko po 4 modele a w aż 8 klasach tylko po 3 modele i ocena odbyła sie tylko niekiedy po przez łączenie np : młodzików i juniorów- A na chol..rę
lepiej dać wyróżnienia niż robić cyrk

Modele piękne były ,ale jak poprzeglądam archaiczne galerie to już 85% gdzieś w dawnych nawet wiekach było i to wielokrotnie obfotografowanych

Niektóre figurki przypominały odsiecz Wiednia z 1683 roku - stagnacja i zastój w tej kategorii

Budowle na lata to pewne typy Kolchowice , Mariacki w Krakowie i Ratusz we Wrocławiu - nowa epoka w budowlach - bo np : Wawel to już się znudził nawet wnukowi Hansa Franka

W pancerce - też nie było powalających rarytasów

Atmosfera była dobra i wyjazd potraktowałem głównie jako spotkanie z modelarzami ,którzy do nas i do których ja nie mam okazji przyjechać
To jest jeszcze jeden wielki plus imprezy odbywającej się w mniej więcej centrum kraju.
Mimo wielkich chęci już nie mam za dużo czasu ,żeby jechać powyżej 300 -350 km w jedna stronę - i to nie jest ,żadna niechęć do imprez na dalekich rubieżach kraju.

Post zmieniony (04-12-13 10:06)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024