KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
26-10-13 15:44  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Kroolo postaram się kilka fotek wieczorem wrzucić - niestety przyjechałem dość późno w niedzielę i nim zdążyłem wyjąć aparat, koledzy z miasta ze słynną rozgłośnią zaczęli się pakować (przed ogłoszeniem wyników, co dość dziwne) więc... zostały puste stoły.

--
Pozdrawiam. Bartko28

 
26-10-13 16:13  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Bartko
Nie miałem wyboru . Doświadczenie . Ostanio spakowałem się po 22 . Wyciągnąłem wnioski i zacząłem o 10 skończyłem po zakończeniu imprezy.Według klucza co kilkanaście minut znikał jeden modelik - najpierw te co się powtarzały ,Te co nie były zgłoszone i potem reszta.)
Nie mogli przyjechać i musiałem sam powierzone modele pakować i rozpakować .
Była- fajna makieta szkoły - autorstwa kolegi z konradusa , Duża kolekcja rakiet i szybowców,
Olbrzymi Minenraumer, Seydlitz Bismarck,Nishin Kolekcja malowanych pojazdów wojskowych , Katiusza, Geka itd, Figurki, odrzutowce i dużo podwodnych łódek.Leopold z WR360 .Kosciół w kolchowicach
Jak się mówi chłamu nie było .

Często jest tak a widziałem już niejedno ,że te osoby co są mieszkają najbliżej pierwsze znikają .
Pogadałem z wykonawcą lotniskowca i podałem swoje uwagi. Konstruktywne .
Jak już tyle serca włożył w model ,to może oszklenie ,nawet seryjnie tłoczone (a miejsce kabin załogi zamalować na czarno ,lub ciemno szary )- da radę zrobić - wtedy będą lotniskowce moim zdaniem dużo lepsze w odbiorze - a tak został mi pewien niedosyt .
To robił ,nie byle bublarz i wymagam od niego ,żeby się postarał jeszcze podnieść poprzeczkę wyżej .A jak chce to potrafi .Krytyka musi być konstruktywna .

Lubię Pawła i pamięta z przed lat - on już mnie nie ,bo się zmieniłem . Muszę jednak to napisać
No wielkim rozczarowaniem były dla mnie skrzydła przy druciakach Pawła - to wymaga zmiany techniki wykonania- może samego oklejania - kierunek włókien albo rodzaj kleju może mieć wpływ na łukowate skręcenie skrzydeł ku dołowi - ale to też bez złośliwości - chociaż kolega ciężko reaguję na krytykę ,nawet konstruktywną . W związku z tym ,żeby nie być uznanym za stroniczego proponuję się poradzić Ryszarda i Mariusza - (oni to po prostu dobrze wyczuwają )
,który też robi samoloty z epoki. (jak rozwiązać ten ważny problem - ja go nie mam ,ponieważ stosuję prostą i wypróbowaną od lat autorską technologię - ,która pozwoliła zrobić metrowe skrzydła w Muromcu ,bez klapniętych skrzydeł i bez odkształceń łukowych , co raczej Pawłowi się nie może udać jak nie rozpozna wad własnej techniki wykonania .
Zresztą zgromadzona przez samego autora modelu dokumentacja ,jest tak samo obiążająca jak w procesie słynnej divy z Sosnowca.

Zresztą proszę porównać wzniosy na 2 modelach Gothy co były na wystawie - różnica jest widoczna od razu .Samoloty wielopłatowe są trudne w budowie . Nie wystarczy zrobić wszystkich elementów ładnie - trzeba to jeszcze prawidłowo zmontować w całość.

No i wypadało napisać od jakiego modelu i w jakiej skali - podejrzewam, że 1/32 - ten silnik- niech inni koledzy też sobie spróbują kupić taki motorek ,żeby podwaloryzować modelik w klasie otwartej.

Powymieniałem parę cennych doświadczeń z kolegą z Sędziszowa od Zarii i Albatrosa C XII . I to się liczy .( na temat druciaków i rakiet )

No i chyba dobrze ,ale powtarzam dobrze olinowany i napakowany pancernik, ma jednak moim zdaniem większe szanse niż lotniskowce (zdecydowana większość )

Lubię tą klasę okrętów ,ale przy pancernikach i krążownikach liniowych wyglądają trochę jak drewniaki .- za mało drobnicy - olinowania.Taka już jest ich konstrukcja .
Nawet Kaga tego nie nadrobi

Pogodziłby to okręt lotniczy - pół pancernik ,pół lotniskowiec ,których było dość dużo po pierwszej wojnie ,albo np : okręt lotniczy Dedalo z balonami, wodnosamolotami Savoia S.16 i Macchi M.18,- perfekcyjnie wykonanymi co zajmują pokład a nawet dużo za niego wystają .
Piszę to z perspektywy modelarza,który kleił też okręty nawodne i to jest moja opinia zupełnie bezstronna i bez żadnych złośliwości .
np: ładnie zrobiona Radomka ma też szanse w łódkach (ale w juniorach)

W podwodniakach przełomem może być tylko bardzo dobrze sklejony Kursk , przy którym reszta łódek ,będzie wyglądała jak bojka cumownicza ,3/4 było ładnych i prawie każdy inny. To się liczy.

Czy coś się nie zgadza proszę o opinie .ale konstruktywne a, nie cynicznie złośliwe.

Post zmieniony (26-10-13 18:33)

 
26-10-13 18:42  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Panowie tyle ubijania piany, a ja chciałbym nieco fotek oglądnąć. Byłoby to o niebo lepsze niż dyskusję nad konkursem który wyzionął ducha.

 
26-10-13 18:42  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Kolego modellot1, co ty tak często wielokrotnie poprawiasz i zmieniasz ten sam post? (17.02, 17.57 , 18.25) Każdy Twój post jest poprawiany, a może byś wcześniej napisał na brudno i dopiero po poprawkach napisał na forum. Twoje wypowiedzi cechuje słowotok oraz chaos i jeszcze atakujesz Pawła, twierdząc, że ciężko reaguje na krytykę nawet konstruktywną. Ja Pawła znam ,i nie jest tak jak piszesz. Popraw się, bo ludzie będą Ciebie unikać i zostaniesz sam ze Swoimi modelami.

Pozdrawiam

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
26-10-13 18:45  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Już czwarty raz zmieniłeś ten ostatni post !

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
26-10-13 19:14  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Błedy ort. poprawiam . U Pawła niestety się odkształciły skrzydła - jak będziesz miał możliwość sobie zobaczysz ,beznamiętnie. Piszę co widziałem.
Tu nie chodzi o czepianie się tylko o technikę . Co moim zdaniem jest do poprawy .A to nie jest ,żaden celowy atak na Pawła .
Każdy może napisać co widać . Ja już też tyle mogę , że piszę swoją opinie na ten temat.
Już przecież nie czepiam się nierealistycznego brudzingu ,co mi przypomina malowanie twarzy w barwy wojenne w wiosce indiańskiej .
Sam wyciągałem Muchę Standard ,która 15 lat stała
, i Bociana, który stał 10 lat z hangaru i forma i kształt zabrudzeń zupełnie nie przypominały tej dowolnej interpretacji .Wiem jak to wyglądało .
Więc o co chodzi ,czy człowiek ,który siedzi w tym całe lata jak Paweł i który klei tyle lat nie może usłyszeć opinii innej niż ahy i echy.
To jest moja opinia ,której nie zmienię ,bo zwracam na takie szczegóły uwagę .
A po około tylu set modelach od podstaw i standard myśle,że mam prawo się wypowiedzieć.
Gdzie tu jakaś agresja.
Zresztą piszę publicznie i dotrzymam słowa
Jeśli zobaczę np twojego albo np Pawła , Herculesa, B2, Tu 160 , B1b , Caproni ,Avro Vulcana , Muromca ,Kurska , B52 , Sunderlanda , jak potrafisz- do wyboru do koloru - ładnie sklejonego w standard to masz Puchar i medal ode mnie !!!

Podsumowałem beznamiętne i bez wrogości to co widziałem . Każdy ma prawo się wypowiedzieć .

Zdjęć oprócz leopolda co dałem -nima . Nie miałem kiedy .Zresztą nawet, na nic czasu nie było .

Proszę- zaznaczam konstruktywną krytykę oddzielić od krytykanctwa , bo nie o to chodzi w tej zabawie . A modelarze w Seniorach to nie cioty, tylko ludzie z którymi można pogadać i wyrazić swoją opinię . Co już biegną się wieszać , z rozpaczy?
Wypisałem już kiedyś Pawłowi za co ma plusy dodatnie a za co ujemne . To nie jest sama krytyka ,także pochwała jego technik modelarskich - proszę sprawdzić .

Tamten opis jest moim osobistym przedstawieniem tego co było pokazane na Skawinie. Tylko i aż wyłącznie moim.

Post zmieniony (26-10-13 19:48)

 
26-10-13 19:52  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Człowieku, w końcu zdecyduj się co chcesz napisać! Ten post poprawiłeś już 6 razy ! (19.23, 19.28, 19.33, 19.35, 19.46, 19.48)

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
26-10-13 20:05  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Jak się nie ma czego czepiać ,to się czepia czego chce. Amen. Człowieku . Byłeś nie byłeś to nie wypowiadaj się - proszę ja ciebie ,nie miałeś 500 km .
To co napisałem to podpisuję się wszystkimi rękami .Mogłeś i wtedy napisać swoją opinie , tak jak ja. Wyluzuj , Jak nie masz zdjęć to proszę nie zaśmiecać tematu.
Ja czekam na fotki
Proszę jeśli ktoś był i zrobił .Człowieku!!! Nawdychałeś, się chyba spalonych butelek od sąsiadów- żartobliwie - ewentualnie przy dużym stopniu obrazy proszę to zadnie usunąć - choć jest stawione ,żartobliwie.( Do moderatora )
Puchar i medal funduję - pamiętaj .Może się zmobilizujesz.

Post zmieniony (26-10-13 20:08)

 
26-10-13 20:06  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
prezeswis   

Ja gdzieś widziałem zdjęcia, dość dużo, ale nie wiem co to za strona była. Najpewniej jakieś forum o sklejaniu modeli. Ktoś może wie o jaką chodzi?

--
Zacząłem kleić najnowszy numer "Kartonowy Arsenał" /Spitfire Mk Vc Trop/ lecz nie dałem rady. Kontynuuje mój syn (10 lat).

 
26-10-13 20:23  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 



Od Ciebie modellot1 nic nie chcę.

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024