KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 16Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 
22-09-14 14:33  Odp: XIV Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Przeciszowie, 19-21.09.2014
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witam:)
Oj muszę przyznać, że dawno, ale to już dawno nie widziałem tyle modeli kartonowych..
Miałem wrażenie jakby wróciły czasy sprzed 15lat :)
było miło i sympatycznie :)
Moim zdaniem powinny te zawody miec przynany tytuł OFICJANYCH MISTRZOSTW POSKI.
Z drugirj stronu może i lepiej , że żadna panstwowa instytucja nie wtrąca sie w tą niesamowita imprezę .

Podziękowania dla orgaznizatrów:)

--

Post zmieniony (22-09-14 17:43)

 
22-09-14 15:03  Odp: XIV Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Przeciszowie, 19-21.09.2014
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ten Jastrząb z KK to ma pewnie wyjść w kolejnym numerze rzeczonego pisma jak mniemam?

 
22-09-14 16:07  Odp: XIV Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Przeciszowie, 19-21.09.2014
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Byłem pierwszy raz i będę robił wszystko aby w przyszłym roku wybrać się ponownie.
Super impreza, polecam wszystkim :-)

Pirania Pogórze Gierałtowice :-)

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
22-09-14 17:11  Odp: XIV Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Przeciszowie, 19-21.09.2014
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Dlatego Nieoficjalnych by nikt z tzw.instytucji sie nie wtracal.
Lukasz odwaliles kawal ciezkiej pracy. Gratuluje.

 
22-09-14 19:49  Odp: XIV Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Przeciszowie, 19-21.09.2014
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Byłem, uczestniczyłem, dziękuję! Wspaniała impreza.

--


 
22-09-14 20:28  Odp: XIV Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Przeciszowie, 19-21.09.2014
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Ja jeszcze nie ochlonalem, powoli dochodze do siebie... Nie bede pierwszym i na pewno nie ostatnim, ktory napisze, ze kazda kolejna impreza w Przeciszowie jest lepsza od poprzedniej. W tym roku to bylo juz pospolite ruszenie, patrzac na to co dzialo sie na stolach i strach w oczach Lukasza, gdy zaczynalo konczyc sie miejsce ;) Modele na najwyzszym modelarskim poziomie na zywo, godziny przegadane z kolegami przy stolach i podczas integracji... Po prostu wspaniala atmosfera modelarskiego swieta! Akumulatorki mam naladowane, termin na przyszly rok zarezerwowany, zakupy poczynione, teraz tylko ciac i kleic :)

Lukasz, jestes wielki!!!!!

Kilkanascie moich zdjec z sali i integracji w Przeciszovii znajdziecie ponizej:

http://smg.photobucket.com/user/rafadol/library/Przeciszow_2014

Cinek mnie pewnie zamorduje, jak mnie dogoni ;) Jeszcze raz najlepszego z okazji okraglej rocznicy urodzin :) Grill i hot-dogi a'la Przeciszow byly super :)

P.S.1. Lukasz, swiatla, pliz...
P.S. 2. W przyszlym roku prosze aspirujacych do zawodu kaskadera, zeby nie prezentowali swoich umiejetnosci na zywo, w przeciwnym wypadku beda spac w kukurydzy ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
22-09-14 21:13  Odp: XIV Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Przeciszowie, 19-21.09.2014
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dzięki Rafał za super fotki!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
22-09-14 21:59  Odp: XIV Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Przeciszowie, 19-21.09.2014
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Ciężko napisać coś bardziej pozytywnego od tego, co już zostało wyartykułowane przez przedmówców:>

Łukasz znowu latał, zabiegał, zanudzał telefonami, spraszał wydawców, modelarzy, producentów akcesoriów modelarskich, sedesów i innych, skutecznie zarażając ich gorączką nadchodzącej kolejnej imprezy.

I po raz kolejny okazało się, że można jeszcze lepiej, jeszcze więcej, jeszcze fajniej.
Atmosfera w Przeciszowie jest pozytywnie specyficzna, a tworzą ją wszyscy przybyli, których z roku na rok jest coraz więcej:>

No i dalej tam ble ble ble, cukier, orzechy i kawałek sera w tyłku:-)

Wszyscy wiedzą jak było i wiedzą, że do Przeciszowa mus jest się wybrać. Atmosfera nawet udzieliła się naszym siatkarzom i zlali Brazylię.

Naszym małym (ale jakże okrąglutkim) mistrzem jest Szanowny Pan Organizator Łukasz, ale bez tych wszystkich wspaniałych ludzi, którzy ciągną do tego grajdołu jak babcie po Crocsy do Lidla, nie było by tego wszystkiego.

Wielkie dzięki dla wszystkich!

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
22-09-14 22:18  Odp: XIV Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Przeciszowie, 19-21.09.2014
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

StuG ty to jednak masz gadane. Aż mnie ciary po plecach przeszły jak to przeczytałem :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
22-09-14 22:36  Odp: XIV Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Przeciszowie, 19-21.09.2014
Lazarus 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Witajcie!!!
Pora na podsumowanie XIV Ogólnopolskiego Konkursu Modeli Kartonowych o Puchar Wójta Gminy Przeciszów.

Do walki o najwyższe trofea stanęło aż 260 modelarzy z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy. Przyjechał również Sprudin z Niemiec;-))

Łącznie na sali Domu Kultury zaprezentowano... 624 modele kartonowe, z których 539 zostało poddanych ocenie. Poziom prac był niesłychanie wysoki, a na uwagę zasługuje fakt dużej ilości modeli najmłodszych adeptów modelarstwa - młodzików.

Jeszcze dzisiaj dudni mi w głowie, a pod prawą łopatką kłuje;-)) Ale już mniej;-))
Nawet nie wiecie jak się cieszę, że mogłem znów Was zobaczyć oraz poznać nowe twarze.
Liczę, że zapewniliśmy Wam wiele atrakcji oraz miłych chwil w Przeciszowie.
Chciałbym serdecznie podziękować sędziom za profesjonalne podejście do oceny modeli oraz moim małym modelarzom z KM Orzeł, którzy dzielnie stawiali kroki podczas przygotowań i realizacji konkursu. Wierzę, że było to dla nich duże doświadczenie. Andowi za pomoc w przygotowaniu nagród. Radziowi oraz Michałowi za pomoc w przebiegu Gali zakończenia.
Osobne podziękowania kieruję do Renaty, który czuwał nad realizacją przygotowań do wystawy "Lancaster walczący" oraz był zawsze osiągalny w sytuacjach ekstremalnych.
Dziękuję wszystkim, którym zależy, aby konkurs w Przeciszowie rozwijał się i promował nasz region!!!
Osobne podziękowania kieruję do Witka Jaworskiego, który wspaniale poprowadził wykład na temat modelarstwa komputerowego.

Dziękuję mojemu serdecznemu przyjacielowi - Piotrowi Forkasiewiczowi - który zaszczycił nas wystawą "Lancaster walczący". Grafika, którą wykonuje Piotr jest najwyższych lotów!!! Dziękuję mu za dobre słowo, a przede wszystkim za możliwość zorganizowania spotkania z Panem Czesławem Blicharskim - bombardierem 300-go Dywizjonu Bombowego Ziemi Mazowieckiej. To ogromny zaszczyt móc poznać i porozmawiać z tak zasłużonym człowiekiem.

Chciałbym podziękować naszym Patronom Medialnym - którzy nagłaśniali nasze przedsięwzięcie jak tylko się dało! Dzięki serdeczne!

Dziękuję również sponsorom, którzy tak licznie odpowiedzieli na moje prośby:
Urząd Gminy w Przeciszowie, Rada Sołecka Sołectwa Przeciszów, LKS Przeciszovia, ZSPiG w Przeciszowie - Podlesiu, OSP w Przeciszowie, OSP w Piotrowicach, wydawnictwo GPM z Łodzi, firma KOMA z Krakowa, Piotr Forkasiewicz z Częstochowy, Pracownia stolarska u Salezjan w Oświęcimiu, wydawnictwo WAK z Wrocławia, wydawnictwo ANSWER z Olkusza, Sigma Broker z Oświęcimia, MASTER MODEL - Piotr Czerkasow ze Szczecina, "Granna" z Warszawy, wydawnictwo AH ze Stegny Gdańskiej, wydawnictwo Sklej Model z Rzeszowa, ORLIK MK z Czańca, wydawnictwo WEKTOR z Franciszkowa, wydawnictwo DOM BUMAGI z Ukrainy, KW Trade z Krakowa, Kartonowa Kolekcja - Paweł Mistewicz z Warszawy, Krzysztof Podgórniak "SZKUTNIK" z Olsztyna, "Moje Hobby" z Wieliczki, wydawnictwo "STRATUS" ze Sandomierza, "SUSUŁ & STRAMA" Architekci z Oświęcimia, "wydawnictwo HOBBY-MODEL" z Oleśnicy, Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej w Oświęcimiu, Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu, wydawnictwo MODEL-KOM z Leszna, wydawnictwo W.M.C. z Litwy, Art-Grawer z Oświęcimia, wydawnictwo "ORIEL" z Ukrainy, firma "LENIAR" z Rzeszowa, wydawnictwo DRAF-MODEL z Jastrzębiej Góry, "Profil-Plast" z Przeciszowa, Jagello2000 z Ostrawy, wydawnictwo AJ-Model ze Świdnika,

Dziękuję naszemu partnerowi - JAGELLO 2000 - głównemu organizatorowi pokazów lotniczych NATO DAYS w Ostrawie, który wspierał nas na każdym kroku!

Ale przede wszystkim DZIĘKUJĘ WAM - modelarzom, że zechcieliście poświęcić swój czas i przyjechaliście do naszej Gminy. Dziękuję, że Przeciszów jest dla Was ważnym miejscem spotkań i wymiany doświadczeń modelarskich. Wierzę, że nie zmieni się to za rok... gdyż spotykamy się 18-20.09.2015 roku!!!

Tegoroczny konkurs nauczył mnie wiele. Z pewnością wyciągnę z niego wnioski na przyszłość i postaram się robić to, co robię jeszcze lepiej. A jak coś zepsuję to mam nadzieję, że mnie oszczędzicie...;-)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 16Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024