KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
03-05-13 18:59  Odp: 7 Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych - 27 / 28 kwietnia 2013
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

W tym roku sprawy rodzinne nie pozwolily, ale mam nadzieje, ze w przyszlym roku moze uda sie zebrac paru chetnych i wybrac do Inowroclawia. Gratuluje udanej imprezy :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
03-05-13 19:02  Odp: 7 Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych - 27 / 28 kwietnia 2013
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Szkoda bo miałem najbliżej a nie mogłem. A na Kruszwicę wpadniesz z resztą Łodzi?

Post zmieniony (03-05-13 19:03)

 
03-05-13 20:46  Odp: 7 Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych - 27 / 28 kwietnia 2013
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Kruszwica to nie wypada przypadkiem za tydzien? Nie ma opcji, mamy setne spotkanie, podejrzewam, ze wiekszosc chetnych i tak bedzie na Sjescie...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
03-05-13 21:38  Odp: 7 Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych - 27 / 28 kwietnia 2013
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Myślałem ,że skończysz uboota i A -10 na Kruszwicę i przyjedziecie .
Ja muszę dopiero kartony porobić a mam tylko tą niedzielą na to , bo to juz tylko tydzień - nie wszystko co nowe pojedzie .
Ten rok jest nienormalny - nic nie wypada tak ,żeby można było pojechać.

 
04-05-13 13:59  Odp: 7 Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych - 27 / 28 kwietnia 2013
24Hobby 

 

Ponieważ mam już fotki to kilka słów narracji do nich.

Drzwi były otwarte już od 9:00 transparent wyraźnie wskazywał, że to tu. Od samych drzwi można było spotkać zielonych ludzików, którzy w niezwykle uprzejmy sposób objaśniali jak żyć.



Po wejściu już obowiązywał ruch prawostronny. To znaczy po prawej stronie siedziało dwóch urzędników i wydawali karty startowe tym którzy zgłosili się elektronicznie, a ci co nie zrobili tego, robili zwrot przez prawe ramię i siadali przy stoliku aby wypełnić druczki zgłoszenia. kiedy już formalność zgłoszenia została dokonana i pokazali "urzędnikom" gdzie ich mają, kierowali się w prawo, na halę.



Miejsca jak widać było dosyć, światła również. po rozłożeniu swoich modeli wszyscy byli kierowani do szatni kartonowych, aby pod stolami nie było bałaganu. a następnie po kilku słowach zapoznawczych wychodzili z hali bo po prawej stronie dla zawodników, była przygotowane było miejsce gdzie mogli sobie przygotować kawkę, herbatkę i małe co-nieco do tego.

Bo podładowaniu bateryjek znów przez prawe ramię z powrotem na halę bo tam Tomek z Kamilem pokazują jak blaszki lutować, giąć, ciachać i nie gubić.



Bo zapoznaniu się z blacharskim fachem można było podpatrzeć jak co tam brudzą Tomek z Pawłem bo za cel sobie obrali pokazać jak wykonać bazy pod winietki i dioramy.



Zawsze jest jednak jakiś międzyczas i często nas on zaskakuje. Tu też wystąpił międzyczas bo w rogu hali wylądował szybowiec i niepostrzeżenie Mikołaj zostawił prezenty :)



cdn...

--
Niech cię nie zraża myśl moja prosta smutny efekt reform szkolnictwa
Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych

 
10-05-13 19:36  Odp: 7 Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych - 27 / 28 kwietnia 2013
lipcon   

KOMUNIKAT
W dniu 18 maja od godz.10 będzie ogólnodostępne lotnisko. Oprócz naszych śmiglaków będą obce, co jeszcze będzie to się okaże. Kto ma ochotę serdecznie zapraszam (nie zapomnijcie zabrać niezbędnego sprzętu czyli fotopstryka z dużą kartą pamięci).
W hangarze znajdziecie małą wystawę pod barwami ISMR.
Serdecznie zapraszam
Robert
Ps.
Ma być wojskowa grochówka

 
10-05-13 21:03  Odp: 7 Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych - 27 / 28 kwietnia 2013
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Jak bym wiedział, że impreza potrwa cztery tygodnie to bym został ;-)

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
11-05-13 22:10  Odp: 7 Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych - 27 / 28 kwietnia 2013
lipcon   

MarcinekZ napisał:

> Jak bym wiedział, że impreza potrwa cztery tygodnie to bym został ;-)
>
> --
Nie jestem w stanie przez cztery tygodnie codziennie nanosić śladów eksploatacji na śmigłowcach, skąd wziąć tyle sadzy do brudzenia kadłuba i kolektorów wydechowych? Poza tym pigmenty do "brudzenia" są produkowane w bardzo małych pojemnikach a do oryginału musiały by być produkowane w beczkach i nanoszone pędzlem rozmiaru ławkowca. Brakło by beczek w skali 1:1.
W każdym razie zapraszam na lotnisko.
Pozdrawiam
Robert

 
11-05-13 23:08  Odp: 7 Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych - 27 / 28 kwietnia 2013
24Hobby 

 

niepostrzeżenie zbliżył się ciąg dalszy...

Po rozłożeniu modeli i uzupełnieniu brzuszka przyszedł czas na poszukanie znajomych i dyskusje nad tym co się pojawia na stole. Czy było o czym nie mnie o tym pisać, bo albo siedziałem w biurze zawodów, albo kogoś tam albo coś tam przewoziłem. Niemniej z mądrych i rozsądnych min można wnioskować, że tematy były poważne.



Wścibski obiektyw aparatu starał się być wszędzie i widzieć wszystko.


Niektórym to jednak przeszkadzało i zmieniali front.


Czas jednak nieubłaganie następował, toczył się i rolował nadeszła więc pora sędziowania. Organizatorzy, czyli zielone chłopaki z ISMR postanowili wziąć to na klatę, a goście mieli możliwość zapoznać się z piękną okolicznością przyrody lub industrii, bo i tu i tu było bardzo blisko, ale położone były protiwpołożno.

Sędziowanie przebiegło sprawnie, bo w festiwalowych zasadach podoba - nie podoba sprawa jest łatwiejsza, ale wymaga jednak znajomości tematu i dyskusji.

Model trzeba dokładnie obejrzeć z daleka


i z bliska, że aż czasem człowiekowi w głowie się zakręci.


Na koniec sędzia główny używając swojego arturytetu zebrał owoce prac komisji do jednego koszyka i przekazał wyniki do biura zawodów.


Były naciski aby zostać jeszcze w biurze zawodów i wyniki wprowadzić do bazy, posortować i dyplomy podrukować. Niemniej napierał odwieczny problem musztardy.
Nie było rady, trzeba było gnać do Borkowa, żeby goście nie czuli się pozostawieni samym sobie. Czas więc przejść do tej części Inowrocławskiego Spotkania Modelarzy Redukcyjnych, ale ciąg dalszy gdzieś się zapodział, zostawił tylko małą karteczkę z niezgrabnym napisem, że nastąpi...

--
Niech cię nie zraża myśl moja prosta smutny efekt reform szkolnictwa
Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024