KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-04-13 14:37  Mistrzostwa Polski Statków i Okrętów Klas 'C' Oleśnica 2013 - 4-5.05.2013
NeoX   

MISTRZOSTWA POLSKI MODELI REDUKCYJNYCH

STATKÓW I OKRĘTÓW KLAS C

O L E Ś N I C A 2 0 1 3


ORGANIZATORZY:
LIGA OBRONY KRAJU: - Zarząd Główny

- Dolnośląski Zarząd Wojewódzki we Wrocławiu

Centrum Kształcenia i Wychowania w Oleśnicy

Oleśnicki Klub Modelarski w Oleśnicy




TERMIN I MIEJSCE:
4 – 5 maja 2013 r. – Centrum Kształcenia i Wychowania w Oleśnicy, ul. Zamkowa 4 (Zamek
Książęcy w Oleśnicy – Sala Rycerska).

Przyjazd uczestników – od dnia 3 maja 2013 r. po godz. 16.00.

W dniach 4-5 maja przewiduje się przeprowadzenie kursu sędziowskiego (koszt 40,00 zł).




KLASY MODELI: C1 – C7




REGULAMIN :
Zawody przeprowadzane będą zgodnie z Regulaminem NAVIGA.

Organizator nie ubezpiecza modeli wystawianych na Mistrzostwach.

Mistrzostwa są konkursem otwartym: udział może wziąć każdy modelarz (zrzeszony i
niezrzeszony).

Mistrzostwa są jedną z eliminacji modeli do przyszłorocznych mistrzostw Świata w Konstancy
w Rumunii.

Każdy modelarz może zgłosić do konkursu 3 modele, większa ilość może być wystawiona
poza konkurencją.

Do każdego modelu wymagana jest dokumentacja w postaci instrukcji budowy modelu
(wycinanka, opis budowy + rysunki montażowe) lub plany (modelarskie, stoczniowe), na
podstawie których model został zbudowany.

Wszystkie modele powinny posiadać certyfikat modelu (druki będą dostępne w Biurze

Mistrzostw, należy posiadać zdjęcie modelu).




BIURO MISTRZOSTW:
Do dnia 30 kwietnia br. wszelką korespondencję należy kierować na adres:

e-mail: wroclok@gmail.com.

Od dnia 3 maja 2013 r. – Biuro Mistrzostw w Oleśnicy w Zamku Książęcym.




REJESTRACJA:

3.05.2013 – od godz. 16.00 do godz. 20.00

4.05.2013 – od godz. 8.00 do godz. 12.00




ZGŁOSZENIA:
W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko wykonawcy, klasę i nazwę modelu oraz jego skalę.

Należy również zgłosić zapotrzebowanie na zarezerwowanie hotelu oraz chęć korzystania z

wyżywienia odpłatnego (patrz niżej). Wzór zgłoszenia – załącznik.

Zgłoszenia można dokonać na trzy sposoby:

1. elektronicznie na adres: wroclok@gmail.com

- w terminie do dnia 28 kwietnia 2013 r.

2. listownie – tradycyjna pocztą – na adres:

Liga Obrony Kraju – Biuro Dolnośląskiego Zarządu Wojewódzkiego

ul. Świdnicka 28 50-068 WROCŁAW

3. telefonicznie lub SMS-em – numer telefonu 516-057-792




OPŁATY STARTOWE:
juniorzy – 15,00 PLN, seniorzy – 25,00 PLN (od modelu).

Opłata startowa przyjmowana będzie podczas rejestracji zawodników w Biurze

Mistrzostw.




ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE:
Istnieje możliwość zakwaterowania oraz wyżywienia w hotelu na Zamku w
Oleśnicy.

Osoby, które chcą skorzystać z noclegu lub wyżywienia powinny to zgłosić łącznie ze
zgłoszeniem modeli do Mistrzostw najpóźniej do 22 kwietnia br.

Koszt noclegu: 50,00 zł/dobę.

Wyżywienie: śniadanie, kolacja – po 10,00 zł, obiad – 20,00 zł.




NAGRODY:
Dyplomy uczestnictwa do każdego modelu.

Medale i dyplomy wg oceny wykonania modeli.

Puchar Komandora Sekcji Modeli Klas C CKM LOK dla wykonawcy najlepszego modelu
jednostki pływającej pod polską banderą lub zbudowanego w polskiej stoczni.

GRAND PRIX MISTRZOSTW – puchar Dyrektora Biura DZW LOK dla wykonawcy
najwyżej ocenionego modelu Mistrzostw.

W miarę możliwości organizacyjnych i finansowych ufundowane będą nagrody dodatkowe
pozaregulaminowe.




RAMOWY PROGRAM MISTRZOSTW:

Piątek, 3 maja 2013 r.

godz. 16.00 – 20.00 – rejestracja zawodników i modeli



Sobota, 4 maja 2013 r.

godz. 8.00 – 13.00 – rejestracja zawodników i modeli,

godz. 14.00 – 20.00 – ocena modeli



Niedziela, 5 maja 2013 r.

godz. 9.00 – 13.00 – wystawa pokonkursowa modeli

godz. 13.30 – 14.30 – uroczyste zakończenie Mistrzostw.

Serdecznie zapraszamy

ORGANIZATORZY









KARTA ZGŁOSZENIA MODELI



MISTRZOSTWA POLSKI MODELI REDUKCYJNYCH

STATKÓW I OKRĘTÓW KLAS C

OLEŚNICA 4 – 5 maja 2013 r.



WYKONAWCA



Imię i nazwisko: ……………………………………………………………………………….



Rok urodzenia: ……………………………………………………………………………….



Miejscowość: ……………………………………………………………………………….



Klub: ……………………………………………………………………………….



Nocleg: ………………………..…………… Wyżywienie: …………………………………………………





MODEL I:



Klasa: ………………………………………………….



Nazwa modelu: ………………………………………………….



Skala: ………………………………………………….





MODEL II:



Klasa: ………………………………………………….



Nazwa modelu: ………………………………………………….



Skala: ………………………………………………….



MODEL III:



Klasa: ………………………………………………….



Nazwa modelu: ………………………………………………….



Skala: ………………………………………………….

 
20-04-13 16:34  Odp: MISTRZOSTWA POLSKI STATKÓW I OKRETÓW KLAS "C" OLEŚNICA 2013 - 4-5.05.2013
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Ktoś z QWKAK-a się wybiera?
Niewykluczone, że wpadnę.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
25-04-13 23:50  Odp: Mistrzostwa Polski Statków i Okrętów Klas 'C' Oleśnica 2013 - 4-5.05.2013
Navigator 

 

Czy w sobotę będzie można oglądać modele tylko do 13.00 czy także później podczas oceny modeli przez sędziów? Innymi słowy czy jak pojawię się ok. 15.00 to coś zobaczę czy tylko zamknięte drzwi?

--

 
06-05-13 12:51  Odp: Mistrzostwa Polski Statków i Okrętów Klas 'C' Oleśnica 2013 - 4-5.05.2013
spec model 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Był ktoś, zdjęcie zrobił?, a może zawodów nie było?

--
Pozdrawiam - SpecModel

 
06-05-13 13:14  Odp: Mistrzostwa Polski Statków i Okrętów Klas 'C' Oleśnica 2013 - 4-5.05.2013
Boro 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam

Bywałem na różnych konkursach/wystawach modelarskich ale po po raz pierwszy miałem problem ze znaleźeniem wystawy. Na ulicę Zamkową 4 trafiłem bez problemu ale... znalazłem się w tłumie gości przybyłych na imprezę pierwszokomunijną. Myślałem, że impreza się nie odbyła bo nie było plakatów ani żadnej innej informacji. Dopiero sympatyczna pani z firmy kateringowej wskazała mi jakieś drzwi. Trafiłem na korytarz gdzie odbywała się giełda modelarska - były stoiska w liczbie 1 (jeden). Ale nie chce przesądzać - byłem tam w niedzielę koło 11:00. Może inni sprzedawcy pojechali już do domu. W końcu trafiłe do Sali Rycerskiej w oleśnickim zamku. Nie byłem wcześniej na Mistrzostwach Navigi, więc nie mam porównania. Pierwsze wrażenie było raczej słabe, szczególnie jeżeli chodzi o liczbę modeli, ale trzeba pamiętać, że tam były tylko pływadła. Było ich ok. 25~28 we wszystkich skalach i materiałach. Z definicji jestem "kartoniarzem" więc na tym materiale skupiłem swoją uwagę. Sporo modeli widywałem na innych wystawach, niektóre z nich rozpoznał nawet mój mocno nieletni syn. Z tego powodu zdjęć nie robiłem. Nie podejmuję się oceny bo to była mój pierwsza tego rodzaju konkurs. Niech się lepiej wypowie ktoś, kto już kilka widział.

--

Post zmieniony (06-05-13 14:41)

 
07-05-13 20:49  Odp: Mistrzostwa Polski Statków i Okrętów Klas 'C' Oleśnica 2013 - 4-5.05.2013
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Byłem widziałem, udział wziąłem, fotorelacja jest tu:

NAVIGA OLEŚNICA 2013

Zamek nietrudno znaleźć, ale do sali wystawowej trafiłem na czuja :-) Jak przedmówca.
Gdyby nie to, że przy wejściu było stoisko z modelami, nie można się domyślić odbywającego się w środku konkursu - rangi krajowej zresztą.
Ani jednego plakatu, ogłoszenia w całej okolicy, NIC!

Ale bez narzekania - impreza LOK-owska, w miłej atmosferze, kameralnie (jak na rangę krajową otwierającą drzwi do mistrzostw międzynarodowych to jednak trochę słabo brzmi :-)

Po raz kolejny przy zgłoszeniu modeli rozgorzała stara dyskusja czym jest modelarstwo kartonowe, po której doszedłem do wniosku, że klasa C7 zupełnie nie dla mnie...
Wystawiłem więc Takao w C2.
Przepisy dla C7 moim zdaniem są totalnie nieżyciowe, ograniczające inwencję twórczą modelarza. Ale skoro tak to działa na całym świecie, to bez sensu zawracać Wisłę kijem.
Zresztą w tym temacie już wielu tu (i na innych forach) strzępiło klawiaturę bezproduktywnie.
C2 też dla ludzi :-) nawet jak się okazuje z modelem niemal w 100% kartonowym można powalczyć.

Wrażenia bardzo osobiste - w latach 90-tych na imprezach navigowskich było zdecydowanie więcej modeli, każda klasa miała jakąś reprezentację.
Ze zgrozą stwierdzam, że nie zauważyłem ani jednego żaglowca w C1, w C6 kilka sztuk, w C2 też zaledwie kilka.
Mimo wszystko najwięcej modeli było w C7, naprawdę godnych podziwu (niezależnie od poglądu, który wygłosiłem wyżej - mi takie modelarstwo po prostu nie sprawia max radości).
Szkoda, że większość widziałem już gdzieś wcześniej. Wnioski organizatorzy i "strażnicy" ortodoksyjnych zasad powinni wyciągnąć sami.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
08-05-13 23:23  Odp: Mistrzostwa Polski Statków i Okrętów Klas 'C' Oleśnica 2013 - 4-5.05.2013
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam serdecznie,

"Kilka" slow ode mnie.
Fakt ze dosyc "ciezko" bylo znalezc prawidlowy dojazd no ale dla chcacego itd - kto pyta nie bladzi itp.
Wejscie na zamek faktycznie mogloby byc lepiej oznakowane wraz z wejsciem na sale ale j.w.
Malo modeli i zawodnikow - niekoniecznie bo przede wszystkim zwroccie uwage ze zawody odbyly sie niejako w trybie awaryjnym o ile termin byl znany od dawna to ledwie kilka miesiecy czy tygodni wczesniej zmieniono lokalizacje ze Wschowy na Olesnice. Dlatego nalezy podziekowac organizatorom z Olesnicy ze podjeli sie przygotowania imprezy pomimo kilku niedociagniec - w.w. oznakowanie.
Prawdopodobnie taka sytuacja takze spowodowala to ze brak bylo jakichkolwiek "handlowych stanowisk firmowych" a liczylem na wzbogacenie mojej szafy nowymi modelami.....
Niemniej jednak bylo calkiem ok.
Impreza o wydzwieku kameralnym ale symaptycznym.

O ile w plastikach bylo kilka nowych modeli - przynajmniej dla mnie o tyle w kartonach przewazaly modele juz znane.

Na koniec gratuluje Kolegom ktorzy zdobyli medale oraz nagrody.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024