konradoo
Na Forum: Relacje w toku - 1 Galerie - 3
|
W III Szczecińskim Festiwalu Modelarskim "PAPRYKARZ 2013" w Szczecinie wzięło udział 101 modelarzy z Polski i 1 modelarz z Litwy. Wystawionych zostało 608 modeli, do konkursu zostało zgłoszonych 508 modeli: 350 w kategoriach plastikowych ( 86 modeli Juniorów i 264 Seniorów) oraz 158 w kategoriach kartonowych (21 modeli Juniorów i 137 modeli seniorów).
W wyniku prac Komisji, wyróżnienia w poszczególnych kategoriach otrzymali
MODELE KARTONOWE
-(KS1O) Samoloty - open (junior) kategoria nierozegrana.
-(KS1O) Samoloty - open (senior), wyróżnienie otrzymali: Marcin Szebera za model N1K2-J Shinden Kai, Krzysztof Frankowski za model PWS 50 i Michał Szaforz za model Curtiss P6E Hawk.
-(KS2S) Samoloty śmigłowe jednosilnikowe - standard (junior), wyróżnienie otrzymał Jacek Olechowicz za model Ansaldo A1 Balilla .
-(KS2S) Samoloty śmigłowe jednosilnikowe - standard (senior), wyróżnienie otrzymali: Piotr Dakowski za model Curtiss P40 , Dawid Kopacki za model F3F6 Hellcat i Bartosz Kokoszka za model Polikarpow I-16 .
-(KS3S) Samoloty śmigłowe wielosilnikowe - standard (junior) kategoria nierozegrana.
-(KS3S) Samoloty śmigłowe wielosilnikowe - standard (senior), wyróżnienie otrzymali: Bartosz Kokoszka za model P38G Lightning , Stanisław Sznajdrowski za model Ju52-3M i Marcin Szebera za model P-61 Black Widow .
-(KS4S) Samoloty odrzutowe (junior) kategoria nierozegrana.
-(KS4S) Samoloty odrzutowe (senior), wyróżnienie otrzymał Stanisław Sznajdrowski za model SBLim2 .
-(KHS) Helikoptery (junior), kategoria nierozegrana.
-(KHS) Helikoptery (senior), wyróżnienie otrzymali: Stanisław Sznajdrowski za model Mi2 i Krzysztof Zabłocki za model Mi14PS .
-(KOiSO) Okręty i statki open (junior) kategoria nierozegrana.
-(KOiSO) Okręty i statki open (senior), wyróżnienie otrzymali: Jerzy Cholewa za model IJN Kitakami , Piotr Dakowski za model SMS A21 i Katarzyna Manikowska za model Komuna Paryska
-(KOiSS) Okręty i statki standard (junior) katagoria nierozegrana.
-(KOiSS) Okręty i statki standard (senior), wyróżnienie otrzymali: Marcin Szebera za model IJN Fuso , Radosław Kozłowski za model USS San Francisco i Piotr Dakowski za model ORP Podhalanin
-(KŻS) Żaglowce (junior), kategoria nierozegrana.
(KŻS) Żaglowce (senior), wyróżnienie otrzymali: Tomas Janulevicius za model Botik of the Peter I Fortuna; i Krzysztof Kozaryn z nagrodą za model Koga Elbląska.
(KPO) Pojazdy - open (junior), wyróżnienie otrzymał Jacek Olechowicz za model haubico -armata Krab .
-(KPO) Pojazdy - open (senior), wyróżnienie otrzymali: Mateusz Bartkowiak za model Wippet , Adrian Kuklis za model BRDM-1 i Dawid Kopacki za model Cromwell IV .
-(KPWKS) Pojazdy wojskowe kołowe standard (junior) kategoria nierozegrana.
-(KPWKS) Pojazdy wojskowe kołowe standard (senior), wyróżnienie otrzymali: Dawid Kopacki za model Star266 Zu23-2 i Adam Haweto za model sdkfz 234/2 ;Puma
-(KPWGO) Pojazdy wojskowe gąsienicowe standard (junior), wyróżnienie otrzymali: Maciej Olechnowicz za model ciągnik artyleryjski i Jacek Olechnowicz za model sdkfz 252.
-(KPWGO) Pojazdy wojskowe gąsienicowe standard (senior), wyróżnienie otrzymali: Piotr Wiśniewski za model Marder III a.H , Adam Haweto za model M2 Bradley i Waldemar Baliński za model Pz.III a.G
-(KPCS) Pojazdy cywilne (junior/senior) klasa i kategoria nierozegrana.
-(KB) Budowle (junior), wyróżnienie otrzymali: Julia Bogucka za model Kościół Wang, Alicja Figas za model Stacja Marsjańska Argon 1 i Klaudia Chocian za model Zamek Hluboka ,
-(KB) Budowle (senior), wyróżnienie otrzymali: Katarzyna Manikowska za model Kościół Mohelnica , Cezary Maruszak za model Kaplica Grobowa z Małoszyc i Marcin Szebera za model Rotunda Jiri Rip.
-(KPSZ) Pojazdy szynowe (junior), wyróżnienie otrzymali: Jacek Olechowicz za model BM2T, Maciej Olechnowicz za model Parowóz Wąskotorowy T2 i Kacper Kręcichwost za model St44.
-(KPSZ) Pojazdy szynowe (senior), wyróżnienie otrzymali: Adam Haweto za model Parowóz osobowy OD2 , Damian Tarnowski za model Konstal Chorzów102NA i Stanisław Kałuża za model Parowóz Borsig BN2T.
-(KPKiF) Pojazdy kosmiczne i fantazyjne (junior), wyróżnienie otrzymał Piotr Marczak za model Nanosuite 2.0 .
-(KPKiF) Pojazdy kosmiczne i fantazyjne (senior), wyróżnienie otrzymali: Marcin Szebera R2D2 za model , Michał Szaforz za model ED209 i Mateusz Przybylski za model Harizard .
-(KDLot) Dioramy lotnicze (junior/senior), połaczona z kategorią (KDLąd) Dioramy lądowe (junior/senior) nie rozegrano w kategorii junior, a w kategori senior wyróżnienie otrzymali: Marcin Szebera za model Okha i Cezary Maruszak za model Plac budowy.
Zdecydowano o przydzieleniu następujących nagród specjalnych ufundowanych przez indywidualnych Sponsorów, i tak poszczególne nagrody:
-Puchar specjalny "PREZYDENTA MIASTA SZCZECIN" za najlepiej wykonany model FESTIWALU został przyznany Robert Busiak za model T-34
-Puchar Specjalny Grand Prix PUBLICZNOŚCI został przyznany Damianowi Tarnowskiemu za model Makieta górskiego miasteczka zimą.
-Puchar Specjalny za NAJLEPIEJ WYKONANY MODEL KARTONOWY zdaniem SPM SZCZECIN został przyznana Piotrowi Wiśniewski za model Pz. Kpfw V Panther
-Puchar Specjalny za NAJLEPIEJ WYKONANY MODEL PLASTIKOWY zdaniem SPM SZCZECIN został przyznany Mikołaj Płaczek za model Jak-1B.
-Puchar Specjalny za NAJLEPIEJ WYKONANY MODEL FESTIWALU, nagrodę przyznaną przez właściciela firmy MASTER ze SZCZECINA, otrzymał Grzegorz Mądry za model A7D Corsair
-Nagroda Specjalna od firmy LG za najlepiej wykonany model Festiwalu, otrzymał Marcin Szebera z nagrodą rzeczową za model IJN Fuso.
-Puchar specjalny dla najmłodszego uczestnika festiwalu, nagrodę specjalną od firmy MIRAGE HOBBY otrzymał Adrian Syrocki (Combat Chełmża)
-Puchar specjalny za najlepiej wykonany model firmy Mirage Hobby, nagrodę specjalną od firmy MIRAGE HOBBY otrzymał Mirosław Ostrowski za model ORP Orzeł
-Nagrodę - Puchar "Pod but" za najlepszy model konkursu według Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego, decyzją fundatorów otrzymał Marcin Szebera z nagrodą rzeczową za model IJN Fuso.
-Puchar za najlepszy model samolotu cywilnego ufundowany przez Toruński Klub Modelarski "Hercules", decyzją fundatora otrzymał Krzysztof Frankowski za model PWS-10.
-Puchar i nagroda rzeczowa za najlepszy model według Zespołu rc.trax.pl z Koszalina, decyzją fundatora otrzymał Piotr Perykasza za model GAZ AA
-Puchar za najlepszy model pojazdu/samolotu w barwach LWP – WP ufundowany przez Stowarzyszenie Poszukiwawczo – Eksploracyjne DENAR, decyzją fundatora otrzymał Mikołaj Płaczek za model Jak1B.
-Nagroda specjalna ufundowana przez Firmę ModelMaker za najlepszy model statku powietrznego w Polskich barwach w postaci bonu o wartości 100zł możliwego do wykorzystania już na stoisku w czasie trwania PAPRYKARZA, decyzją fundatora otrzymał Mikołaj Płaczek za model Jak-1B.
--
Post zmieniony (07-10-13 20:04)
|