KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
11-12-12 21:34  VII Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych 19-21 IV 2013 Świdnik
KM Taurus  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

VII Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych 19-21 IV 2013 Świdnik

REGULAMIN:

I. TERMIN I MIEJSCE KONKURSU

- 19-21 kwietnia 2013 r.,
- Sala Narad Urzędu Miejskiego w Świdniku,
- ul. Wyszyńskiego 15

II. ORGANIZATORZY

- Pracownia Modeli Kartonowych pod kierownictwem Andrzeja Galińskiego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku.
- Pracownia Modeli Plastikowych pod kierownictwem Zbigniewa Zakrzewskiego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku.
- Władysław Orzeł
- Andrzej Misiurski

III. PROGRAM KONKURSU

19.04.2013 (piątek)
15.00 - 20.00 – przyjmowanie modeli
20.04.2013 (sobota)
9.00 - 13.00 – przyjmowanie modeli
15.00 – odprawa sędziów
od godz. 15.30 ocena modeli biorących udział w konkursie
21.04.2013 (niedziela)
9.00 – 13.30 – oglądanie wystawy
13.30 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród
ok 14.30 – zamknięcie konkursu

W czasie trwania konkursu odbędzie się giełda modelarska.
Zapraszamy chętnych wystawców i kupujących.

IV. Klasy Modeli
Grupy wiekowe:
do 18-tu lat junior (J)
powyżej 18-tu lat senior (S)
Modele kartonowe :
statki i okręty – O
okręty podwodne – OP
żaglowce – Ż
helikoptery – H
samoloty jednosilnikowe śmigłowe – S1
samoloty wielosilnikowe śmigłowe – S2
samoloty odrzutowe – S3
samoloty wielopłatowe – S4
samoloty w skali 1:48, 1:50 – S5
artyleria – AR
pojazdy kołowe – PK
pojazdy gąsienicowe – PG
pojazdy szynowe – PSZ
budowle – B
rakiety i pojazdy kosmiczne – R
figurki – F
dioramy – D
otwarta – OTW
AgustaWestland (kategoria sponsorowana przez Agusta Westland) - AWK
różne - RK

Modele plastikowe :

Odrzutowe :
PL – 1 skala 1:48 1:32
PL – 2 skala 1:72 1:144
Śmigłowe :
PS – 1 skala 1:32 1:48
PS – 2 skala 1:72 1:144
Śmigłowce:
PH - 1 skala 1:48, 1:32
PH - 2 skala 1:72, 1:144
artyleria :
PA – 1 skala 1:76 1:48
PA – 2 skala 1:35 i skale mniejsze
pojazdy bojowe :
PB – 1 skala 1:76 1:48
PB – 2 skala 1:35 i skale mniejsze
pojazdy cywilne
PC - 1 skala 1:76 1:48
PC – 2 skala 1:35 i skale mniejsze
motocykle
PM – 1 skala do 1:12
PM – 2 skala powyżej 1:12
figury
PF – 1 skala 1:35 1:24
PF – 2 skala 1:16 1:9
statki i okręty
PO – 1 skala do 1:200
PO – 2 skala powyżej 1:200
Dioramy
PD
Otwarta
POTW
Różne
PR
AgustaWestland (kategoria sponsorowana przez Agusta Westland)
AWP

V. Uczestnictwo i zgłoszenia

Modele nagrodzone i wyróżnione w poprzednich edycjach konkursu nie będą brały udziału w tegorocznej edycji.
W konkursie mogą uczestniczyć modelarze zrzeszeni w klubach oraz pracujący indywidualnie.
Dokumentacja nie jest obowiązkowa.
Konkurs będzie rozegrany jeżeli będą przynajmniej trzy modele w danej klasie.
Ilość modeli dostarczonych na konkurs przez jednego uczestnika jest nieograniczona, przy czym każdy startujący może zgłościć dwa modele w każdej z kategorii.
Transport modeli uczestnicy organizują na własny koszt.

VI. Opłaty startowe

Opłaty startowe będą pobierane w wysokości:
junior – 6 PLN
senior – 10 PLN

Organizatorzy przewidują możliwość noclegu z 20-21 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury. (konieczne własne śpiwory i koce) po uprzednim zgłoszeniu pod numerem tel. 500 226 793 w nieprzekaczalnym terminie do 13 kwietnia 2013 roku.

VII. Zasady oceny

Sędzią Głównym będzie Marta Herbut
Powołanie pozostałych członków komisji sędziawskiej leży w gestii Sędziego Głównego.
Ocena modeli odbędzie się na zasadach:
- pracochłonność
- dokładność wykonania detali
- czystość wykonania
- podoba się nie podoba się
Wyniki ogłoszone przez komisję sędziowską są ostateczne i nie podlegają oprotestowaniu.

VIII. Adresy i telefony kontaktowe
- Andrzej Galiński tel. 600 962 130
- Zbigniew Zakrzewski tel. 500 226 793
- Władysław Orzeł tel. 698 640 552
wladek.o@wp.pl

Patronat honorowy nad imprezą sprawują

- Burmistrz Miasta Świdnika - Waldemar Jakson
- Starosta Powiatu Świdnickiego - Mirosław Król

Patronat medialny

- Tygodnik "Głos Świdnika" - wydawany przez Miejski Ośrodek Kultury
- Tygodnik "Nowy Tydzień"
- Telewizja Kablowa Świdnik
- portal miejski "Świdnik Wysokich Lotów" - prowadzony przez Miejski OŚrodek Kultury

Sponsorzy

- Agusta Westland
- Gmina Miejska Świdnik
- Starostwo Powiatowe w Świdniku
- GPM
- Mirage Hobby
- MINI REPLIKA(wydawnictwo)
- KAGERO (wydawnictwo)
- Orlik
- WAK
- Remodnis
- Pegimek
- Związek Zawodowy NSZZ Solidarność

Post zmieniony (16-04-13 18:06)

 
21-12-12 19:51  Odp: VII Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych 19-21 IV 2013 Świdnik
Princess Celestia   

A cóż to się stało że tak wcześnie się regulamin pojawił? I cóż to się stało że w miejsce nie lubianej przeze mnie osoby pojawiły się 3 kropki??? Jestem pozytywnie zaskoczony. Zmienili byście te nudną ocenę modeli, która nie wnosi żadnej sprawiedliwości wśród uczestników. Na punkty było znacznie lepiej i była bardziej sprawiedliwsza. A tak posługiwanie się gustami i usilnym ocenianiem kategorii na których się nie zna to tak trochę nie do końca fair w stosunku do innych.

--

 
21-12-12 22:09  Odp: VII Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych 19-21 IV 2013 Świdnik
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Wg mnie to najrozsądniejsza metoda oceny - po co jakieś nic nikomu nie mówiące punkty? Fajna jest też wariacja stosowana w Lublinie - brak miejsc, są tylko wyróżnienia: albo model zasługuje na wyróżnienie albo nie. Bez miejsc, przepychanek różnicy punktowej... Co do sędziego głównego zawodów - prywatne "lubię Cię / nie lubię Cię" raczej nie powinno mieć wpływu na ocenę modeli, którą przeprowadzają i tak sędziowie oceny, a nie główny. Mylę się?

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
22-12-12 14:37  Odp: VII Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych 19-21 IV 2013 Świdnik
Princess Celestia   

Mimo wszystko jednak prawda jest tu zupełnie inna mister kroolo. Skoro "podoba się lub nie" ma znacznie to czemu "lubię bądź nie lubię" sędziny głównej nie może mieć znaczenia? No ale cóż powiedzieć coś innego na forum gdzie dominuje zjawisko Towarzystw Wzajemnej Adoracji to jak walka z wiatrakami. Zawsze kończy się tym że ktoś "wielce mądry" przyćmi czyjąć treściwą wypowiedź nie rzadko bzdurnymi argumentami. Cóż skoro upieracie się przy tym systemie to zaopatrzcie się w ludzi którzy będą oceniać klasy modeli na których się znają a nie jak w przypadku Chrobrego w tym roku że przychodzi człowiek co skleił w życiu jeden motocykl i wielki znawca od pojazdów cywilnych ocenił mego Pontiaca polakierowanego pędzlem że "tak być nie może bo musi się świecić jak psu klejnoty". A i ocena nie może polegać na wewnętrznym układzie tzn. że dany zawodnik może zostać z góry nagrodzony tylko dlatego że ma znajomości wśród sędziów. To nie uczciwe i rażące.

--

 
22-12-12 18:34  Odp: VII Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych 19-21 IV 2013 Świdnik
Extra Model   

Dobrze że w tym kraju utrudniony jest dostęp do broni palnej...

 
23-12-12 18:56  Odp: VII Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych 19-21 IV 2013 Świdnik
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

A na Chrobrego sędzią głównym nie jest już p. Wargulak? W tym roku nie byłem i nie wiem. "Podoba się-nie podoba się" - można napisać, że model podoba się na 95% i zdobył 95pkt wtedy będzie ok? Bezsens. Osobiste wycieczki - dla mnie jest jasne, że ocenia się model, nie osobę wykonawcy. Przynajmniej tam, gdzie miałem okazję uczestniczyć w ocenie.

A co do poziomu wiedzy oceniających - tu już niestety często jest nietęgo. Parę lat temu coś mnie trafiało jak słyszałem niektóre opinie, teraz ocenę traktuję tylko jako dodatek do spotkania. Szkoda sobie psuć nerwy. Wątek jest zapowiedzią konkursu w Świdniku, a dyskusja chyba za nadto zboczyła z tematu, nieprawdaż miss Celestia?

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
27-12-12 09:17  Odp: VII Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych 19-21 IV 2013 Świdnik
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Widzę, że jakaś "Princessa" jest strasznie zniesmaczona nieotrzymaniem wyróżnienia tudzież medalu na jakimś konkursie ;-)
Proponuję odrobinę luzu i traktowania konkursów jako miłego spotkania z ludźmi o podobnych zainteresowaniach, a ewentualnych nagród i wyróżnień jako miły acz niekonieczny dodatek do tego spotkania.
A na Świdnik mam nadzieję wybrać się po raz kolejny z rzędu i spędzić czas w miłym towarzystwie.
Pozdrowionka

--
KMH Sokół Radom

 
09-01-13 12:20  Odp: VII Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych 19-21 IV 2013 Świdnik
KM Taurus  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Panowie z radością informuję, iż od tej edycji konkursu będzie rozgrywana specjalna konkurencja. Śmigłowce produkowane przez nasze zakłady lotnicze tj. AgustaWestlan PZL - Świdnik S.A. Do kategorii tej można zgłaszać wszystkie statki powietrzne :) produkowane przez AgustaWestland.

--
KM Taurus

 
11-01-13 17:55  Odp: VII Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych 19-21 IV 2013 Świdnik
Extra Model   

A ja mam rozgrzebanego Chinooka :(
.
Uri tak dla pewności Mi-2 odpada?
Czy będzie podział na karton/plastik oraz junior/senior, skalę itd.
Może podaj listę sprzętu żeby nie było dyskwalifikacji modeli.

 
12-01-13 00:59  Odp: VII Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych 19-21 IV 2013 Świdnik
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


A ja mam na ukończeniu Agusta A109E :)

--
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024