KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11 
22-11-11 21:45  Odp: Otwarte Mistrzostwa Modeli Kartonowych Torunia w Skawinie
Robert Czekaj   

Ciekawe jest że wielu modelarzy którzy kiedyś byli skłonni działać w LOK teraz się wypina na tą organizacje która jest machina przestarzała i bez przyszłości kiedyś jak mieli kasę to wszyscy z nimi sympatyzowali, Ja osobiście jestem od dwudziestu lat współuczestnikiem i współorganizatorem różnych imprez modelarskich.

Kiedyś jak byłem młodym modelarzem to z LOK dostawaliśmy Małego Modelarza za friko, silniki do uwięzi a z roku na rok jest coraz gorzej. Znam takich co pozakładali stowarzyszenia i miało być lepiej a wcale nie jest, ale o tym można dyskutować godzinami.

Wracając między innymi do Skawiny to nie Skawina ani organizator czyli między innymi Ja wymyślił regulamin i namnożył klas,

PRAWDA JEST TAKA ŻE WYSTAWA KONKURS TO NIE IMPREZA DLA PRIMABALERIN TYLKO DLA GRACZY, TU SIĘ WYSTAWIA EFEKTOWNE MODELE NIEPOWTARZALNE WYKONANE PERFEKCYJNIE TAK ABY SĘDZIOWIE I CALA RESZTA NIE MIELI WĄTPLIWOŚCI KTO JEST NA PUDLE NA KONKURSIE LICZY SIĘ PRZEDE WSZYSTKIM EFEKT I WYRÓŻNIAJĄCY SIĘ MODEL WŚRÓD INNYCH, JAK ZAKOCHASZ SIĘ W SWOIM MODELU TO NIE WYMAGAJ ŻE INNI SIĘ ZAKOCHAJĄ JAK TY, POZIOM IMPREZY TO GŁÓWNIE PODEJŚCIE ZAWODNIKÓW DO IMPREZY A NIE SĘDZIÓW CZY ORGANIZATORÓW.

MODELARSTWO TO NIE BIZNES TO PASJA I JAK KLEISZ MODELE TO ZNACZY ŻE NORMALNY NIE JESTEŚ BO NORMALNI ŻYJĄ KRÓTKO I BEZPRODUKTYWNIE

NA ZAWODY JADĘ SPOTKAĆ SIĘ Z LUDŹMI, IMPREZĘ TEŻ ORGANIZUJE PO TO ABY SIĘ SPOTKALI LUDZIE I ŻEBY DOŁĄCZYĆ DO GRONA POKARTONOWANYCH MOGLI I MŁODZI KTÓRZY SA MOTOREM I PRZYSZŁOŚCIĄ TEJ ZABAWY. ALE NIESTETY ICH PRZYBYWA CORAZ MNIEJ, KASA KOMERCJA ITP. ZABIJAJĄ KAŻDĄ PASJĘ. MAM Z MODELARSTWA KARTONOWEGO SPORĄ ILOŚĆ PUCHARÓW DYPLOMÓW I MEDALI ALE TO KUPA ŚMIECI ALE KUMPLI MAM JESZCZE WIĘCEJ I TO SIĘ LICZY,

Robert Czekaj :-)

--
RC:-)

 
23-11-11 19:54  Odp: Otwarte Mistrzostwa Modeli Kartonowych Torunia w Skawinie
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Skoro jak Pan napisałeś: ... konkurs to nie impreza dla primabalerin tylko dla graczy... to pytanie, w co gra się w Skawinie?, bo za często nie wiadomo co jest grane...........

 
24-11-11 21:24  Odp: Otwarte Mistrzostwa Modeli Kartonowych Torunia w Skawinie
Robert Czekaj   

Robię te imprezę od zawsze i kiedyś wszyscy byli zachwyceni ale od pewnego czasu jak co niektórzy po obrażali się na LOK to niema już tylu klubów, Toruń zawsze miał duży udział w ilości modeli i kupę miejsc na pudlach a jak ktoś zna światek modelarski to po śmierci Tadeusza Radzkiego TORUŃ to nie tylko Toruń kiedyś było kilku zapaleńców z pomorza którzy startowali jako indywidualiści potem dołączyli do Toruń Rubin, był wtedy jeszcze Toruń Modellot, Morena Gdańsk, teraz wszystko to do kupy tworzy Toruń Modellot bo reszta nie miała szans na finansowanie jak to było kiedyś.

Sędziowie na tych imprezach byli różni, zawsze na tego typu imprezach w komisjach są sędziowie z wszystkich klubów, tak jest na większości zawodach,

Jak LOK nie powypłacał na kilku imprezach zwrotu kosztów podróży sędzią to co niektórzy przestali jeździć bo ich nie stać na podróże, ja sam będąc na studiach z bratem pojechaliśmy na imprezę pracować w komisji sędziowskiej na zaproszenie i po zakończeniu okazało się że nam nie zwrócą 400 pln za podróż pociągiem tam i z powrotem, więc przestaliśmy jeździć w Polskę sędziować bo student kasy niema.

Ponoć zapewnili wielu z braci modelarskiej ze dofinansowują wyjazd na zawody a potem kasy nikt nie zobaczył więc się rozłam zrobił.

I są tacy co na imprezy organizowane przez LOK nie jeżdżą.

Była Wschowa co chciała robić MPMK u siebie ale nie dostali, Tarnów Padł razem z Krzyśkiem Mamcarzem już niestety św. pamięci.

Pan Możdżeń narobił bajzlu w regulaminie który był jasny prosty i czytelny, i wtedy wygrywali modelarze zapaleńcy a nie gracze ze stajni, tak trzeba było dobierać model żeby byl efektowny i miało się pudło.

teraz jest tyle klas że musisz zapewnić 192 dyplomy, medale tylko za 1,2,3 miejsce, policzyć można prosto jeden medal to koło 8 pln jeden dyplom to 2 pln to robi się 2000 pln za same medale i dyplomy, a co z nagrodami jak jakiś lokalny producent batonów nic ci nie da to nie masz nagród.

Modeli na wszystkich imprezach coraz mniej, więc władze lokalne nie widzą sensu pakowania kasy w tego typu rzekomą promocje lokalna.


PRAWDA JEST TAKA ŻE JAK CHCEMY ŻEBY BYŁY FAJNE IMPREZY TO NIE DOPATRUJMY SIĘ KOLESIOSTWA TYLKO KORZYSTAJMY Z TEGO CO JEST JEŹDZIJMY PO WSZYSTKICH DOSTĘPNYCH IMPREZACH I SIĘ BAWMY W PRAWDZIWE MODELARSTWO, JAK BĘDZIE DUŻO UCZESTNIKÓW TO BĘDZIE WIĘCEJ NOWYCH MODELI A NIE ZAKURZONYCH, ORGANIZATORZY BĘDA MIELI FREKFENCJĘ A CO ZA TYM IDZIE ARGUMENTY ŻEBY WYCIĄGNĄĆ KASE OD INSTYTUCJI, TO NIE LOK ROBI SKAWINĘ TYLKO JEDEN CZŁOWIEK JÓZEF MAŁYSA I TO DZIĘKI JEGO ZAANGAŻOWANIU TO JESZCZE FUNKCJONUJE.

A CO DO ŁOWCÓW NAGRÓD TO JAK KTOŚ CHCE MEDAL Z TEGOROCZNEJ SKAWINY TO NIECH POPROSI KRZYŻAKÓW Z TORUNIA TO DOSTANIE KOMPLET JAK MOJA CÓRKA KTÓRA MA 1, 2, 3 MIEJSCE W SZUFLADZIE.

MNIE W TYM WSZYSTKIM NIGDY NIE RAJCOWAŁY NAGRODY ALE FAKT ŻE KAŻDY STAJE PRZY MOIM MODELU I SIĘ ZACHWYCA NIE PRZY INNYCH, JAK KTOŚ SIEDZI TYLE LAT W BRANŻY TO PAMIĘTA ŚMIGŁOWIEC Z PIŁECZKA PING-PONGOWA NA WIRNIKU KTÓRY PRZEZ TRZY SEZONY JEŹDZIŁ PO POLSCE I CZESAŁ 1-SZE MIEJSCE, POTEM MIMO SOLIDNEGO PUDEŁKA TRANSPORTOWEGO SPADŁ MI ZE STERTY INNYCH MODELI PODCZAS PRZENOSZENIA I SIĘ ROZLECIAŁ, AUTOR TERAZ SIĘ BY UŚMIAŁ CZYTAJĄC KONRADUSA I ŻALE PRIMABALERIN, BO NIESTETY NIEMA CZASU KLEIĆ MODELI BO Z MODELARSTWEM POD RĘKĘ ZROBIŁ DOKTORAT I DAJE SOBIE RADE W ZYCIU, JA SAM NIE KLEIŁEM NIĆ PRZEZ DOBRE PARĘ LAT BO MUSIAŁEM SIĘ CZEGOŚ DOROBIĆ W ŻYCIU, TERAZ MAM DWIE CÓRKI I RODZINĘ I BUDUJĘ MODELE 1:1 W DOMU GŁÓWNIE MAŁA ARCHITEKTURĘ NA PODWÓRKU, ORAZ SZOPKI ZE STARSZĄ CÓRKĄ, TERAZ ONA MNIE CIĄGNIE NA ZAWODY LOTNICZE, NA POKAZY MODELARSKIE, A ŻE CZŁOWIEK TEGO I TAMTEGO ZNA TO JEST GDZIE JEŹDZIĆ I POCO, A LOK I JEGO ZWROT KOSZTÓW TO MNIE JUŻ Z BRATEM NIE INTERESUJE, TERAZ TO MNIE STAĆ ŻEBY POJECHAĆ NA ZAWODY.

--
RC:-)

 
07-12-11 10:32  Odp: Otwarte Mistrzostwa Modeli Kartonowych Torunia w Skawinie
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Do Lazarusa nie czytasz ze zrozumieniem tekstu. Jedziecie może wszędzie ( gdzie jest napisane , że jedziecie tylko na wystawy do siebie, ale macie o tyle łatwiej bo bliżej do Niepołomic , Porąbki, Olkusza, Krakowa , Przeciszowa .Nie musicie jak np: my jechać w odstępie kilku tygodni po 500 km w obu kierunkach po dwa razy aby wystąpić na wystawie modeli . Dla was przy takich śmiesznych odległościach to nic.Nie musicie brać bezpłatnych dni wolnych z pracy .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024