KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 
20-11-11 09:38  Odp: Otwarte Mistrzostwa Modeli Kartonowych Torunia w Skawinie
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Ja się tylko zajmuję kartonami i nic o Jaworznie nie wiem. Nigdy tam nie byłem . Plastikiem w Toruniu zajmuje się Herkules . Do Herkulesa proszę kierować pytania.

Najgorsze ,że wszędzie łączą i konsolidują się modelarze kolejowi , architekci , samolotowi i okrętowi . Patrz niemieckie wystawy 3 lata temu 20 - 50 modeli teraz imprezy landowe po 100 - 200 . Modelarstwo kartonowe już w XV w powstało w Szwajcarii i Austrii.
Za kilka lat obudzimy się i będziemy sami jechać na międzynarodowe mistrzostwa niemiec w modelarstwie kartonowym bo oni nas wyprzedzą
W Czechach powstaje muzeum modelarstwa kartonowego
W Holandii widziałem wystawę modeli okrętów kilka lat temu 100 modeli (żaglowce , plastik drewno i karton - już 50% wszystkich modeli z kartonu tam było)
Ze Szczecina do prowincji Groningen jedzie się 5 godzin !!!. To po co się pchać jak masochiści tyle godzin jak Trzcianka do Skawiny 14 godzin PKP w jedną stronę w XXI wieku.
1 miejsce 500 E , 2 -300E , 3- 200E do wybrania w hurtowni modelarskiej w modelach lub artykułach modelarskich
W muzeum morskim w Rotterdamie można kupić wycinanki z japonii,niemiec USA , polski , rosji i ukrainy.
Wilno - co roku przyrost uczestników o 20 -30 %
Wszędzie dążą do jednych gromadzących wszystkich modelarzy imprez w jednym miejscu i w jednym terminie
Po to aby mogli przez rok przygotować dzień wolny na wyjazd i nikt w tym samym terminie na 3 dni przed wystawą nie wyskoczy z czymś podobnym.
Jak nie będzie w środku Polski jednej imprezy to my prześpimy swoją szansę i póżniej będziemy żałować , że ukraińcy , litwini ,niemcy , holendrzy potrafią a my nie.

Zróbcie jedną imprezę w Lodzi . Nie ważne kro ją zrobi czy LOK czy Liga Kobiet , sami ją zróbcie. Nie Zgierz bo to nie Łódz - zakopane to nie Kraków.
W Łodzi może być widownia ze 100000 , w zgierzu takiej nie zgromadzimy. Liczą się tylko wielkie miasta w centralnej Polsce . Zupa do auta dojdzie w najbliższych latach do 6 zł za litr i wszyscy modelarze muszą mieć jednakową szansę dojechać z każdego miejsca w kraju.

Post zmieniony (20-11-11 09:43)

 
20-11-11 09:43  Odp: Otwarte Mistrzostwa Modeli Kartonowych Torunia w Skawinie
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

"Jak nie będzie w środku Polski jednej imprezy to my prześpimy swoją szansę i póżniej będziemy żałować , że ukraińcy , litwini ,niemcy , holendrzy potrafią a my nie."

To Skawina w środku Polski leży?

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
20-11-11 09:48  Odp: Otwarte Mistrzostwa Modeli Kartonowych Torunia w Skawinie
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Kofi właśnie nie i o to chodzi żebyś czytał całość a nie wyrywał słowa. Kto się kłoci o 10 zł opłaty startowej jak jego wyjazd kosztuje 500 -600 na jedną imprezę i kilka 2- 3 dni . Przeciszów kraków niepołomice porąbka bielsko biała skawina sobie jadą do siebie bo blisko mają a innych po prostu nie stać na to i zostają w domu albo nie mają tyle czasu żeby kilka dni być w pod¶óży.

Post zmieniony (20-11-11 09:51)

 
20-11-11 10:56  Odp: Otwarte Mistrzostwa Modeli Kartonowych Torunia w Skawinie
Lazarus 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Kolego modellot1 - skoro dajesz przykład Przeciszowa....
Jak się okazuje, do tej małej Gminy potrafi przyjechać wielu modelarzy, pokazać swoje prace i dobrze się bawić. Nie twórz "jednego wora" dla modelarzy z południa Polski, że jeździmy tylko na najbliższe nam imprezy - to nie jest prawdą! I nie piszę tego tylko z punktu widzenia KM Orzeł! Wielu modelarzy jeździ nawet na zagraniczne konkursy (Czechy, Słowacja), nie wspominając już o imprezach krajowych (np.Wrocław, Lublin). Jak widać dla wielu modelarzy w dalszym ciągu najważniejsze jest się spotkać i porozmawiać o modelarskich (i nie tylko) sprawach... dlatego się spotykają choćby mieli pokonać pół kraju!
Swoją drogą do Przeciszowa przyjechali modelarze z całego kraju oraz z Litwy, Ukrainy, Słowacji, Rosji!
Jeśli nadal uważasz, że mieszkają Oni blisko Przeciszowa to pozostawiam to bez komentarza....

pozdrawiam,
Łukasz

ps. dokąd właściwie prowadzi ten wątek?

--

 
20-11-11 11:07  Odp: Otwarte Mistrzostwa Modeli Kartonowych Torunia w Skawinie
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Przestań opowiadać niesprawdzone herezje.
Wilno przyrost ?????????
Totalna bzdura, gdyby nie przyjazd modelarzy z Polski to by się zmieściło w tym roku na dwóch stołach. Bardzo duży spadek liczby modeli w porównaniu do roku poprzedniego.
Skąd wiem ? Bo byłem z kolegami z Wrocławia (łącznie 1700 km i ładnych parę godzin jazdy w każdą stronę)
Opłaty startowe - dla mnie najbardziej prymitywny sposób podratowania budżetu imprezy i w wielu przypadkach zorganizowanie cichej kasy na "imprezę po imprezie" dla samych swoich.
Nagrody 200,300, 10000euro a gdzie jest powiedziane, że muszą być jakiekolwiek nagrody ??????????? To już nie można po prostu się spotkać w gronie PRAWDZIWYCH ENTUZJASTÓW i pokazać sobie i osobom z zewnątrz co potrafimy robić z kartonu ?

Argument, ze jak wydaję 200 -500 zł na dojazd na imprezę to mogę dać 10 zł za wystawienie modeli jest dla mnie niepoważny. Jadę w drugi koniec Polski bo chcę się spotkać z innymi takimi wariatami jak ja, a nie walczyć o medale dyplomy punkty itp , a do tego płacić haracz na często zurzędniczałych "działaczy zawodowych". Nie płacę za wystawianie modeli DLA ZASADY, a już pobieranie opłat od dzieciarni to zdzierstwo , a nie propagowanie modelarstwa.

Centralne wystawy w centralnej Polsce.
Na jakim świecie ty żyjesz ? Przecież koledzy Łodzi organizowali parę lat temu świetne imprezy i z jakim to się spotkało odzewem ? Gdzie te tłumy zlatujące się gwiaździście do centrum ???

To trochę tak , jak parę lat temu wybraliśmy się znaczną grupą z Forum do prawie centralnej Polski na pewien konkurs, sala została w znacznym stopniu wzbogacona o modele , które nasi koledzy przywieźli, ale taki tłum "czarnych" bardzo popsuł humory organizatorom i najważniejszy z nich nawet powiedział, że więcej nie chce nas oglądac. w efekcie impreza zdycha we własnym sosie, ale jest na wskroś słuszna ideowo. Czyli tylko oni i ich organizacyjni znajomi ( z roku na rok coraz mniej)

To tak na gorąco, ale jedna rada , wyrwij się z zaklętego kręgu w którym jak widzę się obracasz i popatrz co faktycznie się dzieje w całym modelarsko-kartonowym światku w Polsce , a nie tylko na imprezach zauważanych przez jedynie słuszna organizację.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
20-11-11 11:35  Odp: Otwarte Mistrzostwa Modeli Kartonowych Torunia w Skawinie
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Modellot1
Jeżeli dla Ciebie modelarstwo to głównie puchary i medale to rzeczywiście, możesz żałować przespanej szansy. Większość modelarzy kartonowych to jednak hobbyści a nie sportowcy i wyjazdy na wystawy/zawody traktuje się u nas raczej towarzysko. Fakt, że bywając na lokowskch imprezach mogłeś pewnie zauważyć odwrotną tendencję.
Rację masz, że zagranica dąży do scentralizowania spotkań modelarskich. ale to jest temat-rzeka.
W Niemczech czy na Litwie to ma sens bo modelarzy kartonowych jest mniej jak u nas i nie są tak zorganizowani w tylu nieformalnych klubach, stowarzyszeniach etc.... jak to ma miejsce w Polsce.
Kluczem do zrozumienia po co to wszystko robimy jest rozgraniczenie: czy spotykamy się towarzysko w Lublinie / Wrocławiu / Łodzi / Szczecinie itd...by się poznać, zintegrować, napić piwa i ew. dostać jakieś wyróżnienie? Czy wolimy jechać do Groningen po szansę na 500 ojro....?
PS: Ciekawi mnie jak to jest z tym modelarstwem u Ciebie? czy to jeszcze hobby? czy już sport?
Bo przyznam szczerze, że jeżeli podchodzisz do tego na sportowo ( a tak wnioskuję z Twoich wypowiedzi) to bardzo bym chciał obejrzeć Twoje prace, tak z ciekawości, by zobaczyć czy ze swoją dłubaniną mógł bym się w sportowe kręgi pchać - czy bym się nie skompromitował czasem ;)
Pozdrawiam serdecznie
Jarek

--
GG 6801515

 
20-11-11 16:02  Odp: Otwarte Mistrzostwa Modeli Kartonowych Torunia w Skawinie
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Wpisując temat o konkursie w Skawinie nie sądziłem, że spotka się z takim oddżwiękiem. Widać, ta impreza wywołuje mieszane odczucia u wielu modelarzy.

Do kolegi modellot1.
Gdybym tylko ja napisał uwagę krytyczną o Skawinie, to powinienem się zastanowić nad sobą, ale gdy wielu modelarzy krytycznie się wypowiada o Skawinie i konkursach z Waszym udziałem, to WY!! powinniście się zastanowić nad swoim postępowaniem.

Pozdrawiam!

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
20-11-11 20:13  Odp: Otwarte Mistrzostwa Modeli Kartonowych Torunia w Skawinie
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No i w ten oto sposób doszliśmy do wspólnego mianownika. W konkursach najważniejsza jest integracja środowiska modelarzy kartonowych, wzajemna wymiana doświadczeń, bo skoro znamy się tylko z internetu,to poznajmy sie osobiście. Mniej ważne jest to, co kto z sobą przywiezie, ale najważniejsze w miarę osobistych możliwości być tam i spotkać się z kolegami, których znamy tylko, jako nternetowe niki.
Niestety trzeba z przykrością stwierdzić, że dla niektórych liczą się tylko medale, ordery, odznaczenia, czyli spuścizna daaawnych lat. Mniej ważne jest to, w jakim stylu to zdobyliśmy, czy ktoś przez własne chciejstwo zdobył to uczciwie czy też druga strona nie została skrzywdzona, ale cel został osiągnięty...hurrraaa...jest medal.

Przykre to, ale prawdziwe.

--
Pozdrawiam.
Andrzej K.

 
20-11-11 22:53  Odp: Otwarte Mistrzostwa Modeli Kartonowych Torunia w Skawinie
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Krakus świetne podsumowanie:)

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
21-11-11 20:46  Odp: Otwarte Mistrzostwa Modeli Kartonowych Torunia w Skawinie
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jedna impreza w Łodzi- super :):) Myślę że organizowanie wszystkiego w centrum kraju to super pomysł . Myślę że skoki narciarskie także powinno sie przenieść z Zakopanego do Łodzi (wsyscy będą mieli bliżej) i co najważniejsze - zlot żaglowców - to by było cos .A wszystko w jednym celu aby było bez konkurencji , aby mozna sie było pochwalić że to my najlepsi , i nikt inny niech nie organizuje konkursu aby nam frekwencja nie spadła , abyśmy mogli sie chwalić w pisemku że robimy największy konkurs . Ale teraz w życiu jest troszkę inaczej - jest konkurencja, i trzeba sie wykazać by ściągnąć do siebie ludzi, a to wymaga wysiłku , na który nie wszystkich stać . Jedna idea , jeden konkurs , i może tylko MM powinniśmy sklejac ? To juz chyba kiedyś było i czas pokazał ze to zła droga .Takie moje zdanie , pozdrawiam Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024