KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
18-10-11 15:57  MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Informuję wszystkich sympatyków i zainteresowanych, że:
VI OTWARTY OGÓLNOPOLSKI KONKURS MODELARSKI
O MEMORIAŁ TADEUSZA RACKIEGO – GDAŃSK 2011
odbędzie się w dniach 26 - 27 listopada 2011r.
Wiem, że to już dość późno, jednak liczę, że zainteresowani się znajdą i zaszczycą organizatorów obecnością swoją (i swoich modeli, oczywiście).
Niestety, zmienił się dotychczasowy gospodarz naszego klubu, zaś nowy (tzn. nowe kierownictwo Domu Kultury na Morenie) ma nieco odmienną wizję roli modelarstwa i ogólnie politechnizacji w realizacji misji KULTURY w społeczeństwie... i w rezultacie przez ostatni miesiąc "majątek" klubu szukał nowego schronienia.
W nowej sytuacji nieco problematyczną była szansa na zorganizowanie tego typu imprezy modelarskiej, jednak dzięki życzliwości przyjaciół, przede wszystkim kolegów z MODELARNI OSOWA w Gdańsku z Piterpanzerem na czele (jeszcze raz wielkie dzięki, Piotrze!!!) zaoferowano nam możliwość przeprowadzenia konkursu w pomieszczeniach Gimnazjum w Gdańsku Osowie przy ul. Wodnika.
W najbliższych dniach dogramy ostateczną wersję regulaminu, po czym zostanie on umieszczony na niniejszej stronie. Będzie się opierał na głównych zasadach organizacyjnych już wypróbowanych w ubiegłych latach, najistotniejszą zmianą będzie ograniczenie klas wiekowych do dwóch: Junior - do ukończenia 15 roku życia i Senior - . powyżej. Niestety, takie są realia...
Szczegóły wkrótce.
Pozdrawiam w imieniu zespołu organizacyjnego , do zobaczenia na konkursie!
Andrzej

 
18-10-11 16:02  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Na konkursie oczywiście się pojawię (choć łatwo nie będzie, bo mam w ten weekend zajęcia), ale szkoda słyszeć, że modelarnia na Morenie jednak padła.

--
Pozdrawiam
___________________________

 
18-10-11 16:39  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Michale!
Modelarnia - jako lokal... niestety; choć odmowa (jednostronna) wieloletniej i chyba mimo wszystko obopólnie satysfakcjonującej współpracy nie jest moim zdaniem tożsama z "padnięciem"... Według mnie najważniejsi są MODELARZE tworzący Klub Modelarski DELFIN! I dopóki istnieją modelarze poczuwający się do związku z DELFINem, dopóty klub będzie istniał i kultywował swoją długoletnią historię; właśnie dla jej podtrzymania konkursy " O Memoriał..." będą nadal organizowane, bo DELFIN niezależnie, gdzie ma swe "gniazdo" istnieje i żyje nadal!
Andrzej

 
19-10-11 14:50  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Może ja tam się zjawię z moim wrakiem Bismarcka? Lubię Trójmiasto.

 
19-10-11 15:20  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Świetnie!
Z radością zobaczymy Twoją pracę "na żywo" (jak również Twórcę we własnej osobie)!
K&A

 
20-10-11 06:58  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

" przyjrzę się ..." - to za mało! Szykuj Pan modele, panie ZbiG! Miejsce już zarezerwowane!!!
K&A

 
20-10-11 08:27  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Akra, ZbiGu - rewelacja. Będziem pić.
...maślankę :)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
20-10-11 08:38  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Kasiu, maślanka w Twoim towarzystwie - I'm in heaven :-) A jeszcze przy tym Andrzej i ZbiG, aż trudno uwierzyć - krowy nie nadążą produkować!

 
20-10-11 08:43  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Spoko, spoko!
Komisja sędziowska musi zachować trzeźwość umysłów!!! ...a choćby pozory...!
:-)

 
20-10-11 09:51  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

"maślanka - to już, jak dla mnie, za wiele..." - nikt nikogo do niczego, a zwłaszcza do napojów (mniej lub bardziej) wyskokowych nie zmusza...
"nie mam nic do szukania między mistrzami..." - między "mistrzami" i tak raczej niczego ciekawego sie nie znajdzie, zresztą dopiero po komisyjnej ocenie zostaną w/w ujawnieni... A przygląda się dopiero po postawieniu swoich modeli między innymi - i porównuje, dając taką samą szansę innym...!
Pozdrowienia
K&A

 
20-10-11 14:33  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

ZbiGu, z maślanki ostatecznie mogę zrezygnować (wychlapię Twoją porcję sama), z Twoich modeli nie.
Proszę.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
20-10-11 14:49  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Witam!Jest już regulamin, raczej nie powinien ulec zmianie...

VI OTWARTY OGÓLNOPOLSKI KONKURS MODELARSKI
O MEMORIAŁ TADEUSZA RACKIEGO

26-27 LISTOPADA 2011

R E G U L A M I N


O R G A N I Z A T O R Z Y

KLUB MODELARSKI „DELFIN”
im. T. RACKIEGO
W GDAŃSKU


POMORSKI
ZARZĄD WOJEWÓDZKI LIGI OBRONY KRAJU
W GDAŃSKU

Gimnazjum Nr 33
Gdańsk-Osowa

Modelarnia OSOWA
W GDAŃSKU


VI OTWARTY OGÓLNOPOLSKI KONKURS MODELARSKI
O MEMORIAŁ TADEUSZA RACKIEGO – GDAŃSK 2011


I. Miejsce zawodów:
Gimnazjum Nr 33 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Gdańsku,
ul. Wodnika 57
80-299 Gdańsk-Osowa

II. Cel zawodów:
- rozbudzanie zainteresowania nauką, techniką i historią,
- popularyzowanie modelarstwa wśród mieszkańców regionu, szczególnie dzieci i młodzieży,
- zachęcanie do aktywnej i twórczej formy spędzania wolnego czasu
- wymiana doświadczeń między modelarzami

III. Termin konkursu:
26 - 27 listopada 2011 r (sobota/niedziela)

IV. Uczestnictwo:
Konkurs ma charakter otwarty. Mogą w nim uczestniczyć modelarze indywidualni i zrzeszeni w klubach.
Uczestnicy mogą zgłaszać modele do konkursu oraz do wystawy pozakonkursowej. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie zgłoszenia według podanego oddzielnie wzoru (jedna karta dla jednego modelu) pocztą elektroniczną na adres: andrew50@vp.pl lub k.manikowska@gdynia.pl . Można też będzie kartę zgłoszenia wypełnić na miejscu przy przekazywaniu modelu, jednak ze względów organizacyjnych prosimy o możliwie wczesne wysłanie zgłoszeń .
Do konkursu i na wystawę przyjmowane będą modele dostarczone na miejsce w sobotę 26 listopada w godz. 08.30 – 15.00.
Uwaga: zalecane jest przymocowanie modelu do indywidualnej podstawki. Nie jest to jednak warunkiem uczestnictwa w konkursie i wystawie - służy jedynie zwiększeniu bezpieczeństwa modelu.
Uczestnik może zgłosić do konkursu maksimum trzy własnoręcznie wykonane modele w każdej klasie (limit nie dotyczy wystawy pozakonkursowej).
Modele, które zajęły pierwsze miejsca w poprzednich edycjach konkursu, nie będą klasyfikowane w zawodach, lecz będą mile widziane na wystawie.
Zawodnicy dostarczają modele na własny koszt. Opłat startowych nie pobiera się. Organizatorzy nie przewidują ubezpieczenia modeli.
Zależnie od ilości modeli w danej klasie (wymagane minimum trzy modele dwóch różnych zawodników) organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany (łączenia lub dzielenia) klas i kategorii wiekowych. Modele nie spełniające formalnych kryteriów modelu kartonowego/plastykowego będą, zależnie od ich ilości i rodzaju, przyporządkowywane do zbliżonych grup bądź stworzone zostaną oddzielne kategorie.


V. Rozgrywane konkurencje:
Konkurs przeprowadzony będzie w następujących:
a) klasach:
-"P" (plastyk
-"K" (karton)

b) kategoriach wiekowych (decyduje rok urodzenia):
- {J} junior (zawodnicy do lat 15 - urodzeni 1996 i później)
- {S} senior (zawodnicy od 16 lat - urodzeni 1995 i wcześniej).

Zasadniczo nie przewidujemy podziału „Standard/Waloryzowane”; modele w kategoriach {J} klasyfikowane będą w przypadku wykonania w sposób nie odbiegający w istotny sposób od powszechnie uznawanego za standard (dopuszczalne olinowanie, oszklenie, drobne elementy metalowe jak lufy, maszty, fabryczne relingi, golenie podwozia itp., przy czym preferowane będzie wykonanie ich samodzielne). W przypadku istotnych przeróbek i uzupełnień (konwersji) modele klasyfikowane będą niezależnie od wieku wykonawcy w kategorii {S}.
Dokumentacja zalecana jest wyłącznie dla modelu budowanego od podstaw lub w celu uzasadnienia istotnych przeróbek wykonanych samodzielnie przez modelarza.

c) w grupach tematycznych:
- lotnicze (S)
S1a, S1b – samoloty jednosilnikowe o napędzie śmigłowym
S2a, S2b – samoloty wielosilnikowe o napędzie śmigłowym
SOa, SOb - samoloty odrzutowe
SHa, SHb – śmigłowce i wiatrakowce
indeks "a" oznacza modele w skali 1:33 dla kartonu (1:48 dla plastyku) lub większe, "b"- mniejsze;
-okrętowe (O)
OMa, OMb – statki i okręty o napędzie motorowym
OPa, OPb – okręty podwodne
OŻa, OŻb – statki i okręty o napędzie żaglowym
indeks "a" oznacza modele w skali 1:250 dla kartonu (1:500 dla plastyku) i większe, "b"- mniejsze;
-pojazdy (P)
PKa, PKb – pojazdy kołowe
PKCa, PKCb – pojazdy cywilne
PSa, PSb - pojazdy szynowe
PGa, PGb – pojazdy gąsienicowe
PMa, PMb - motocykle
indeks "a" oznacza modele w skali 1:25 dla kartonu (1:35 dla plastyku) i większe, "b"- mniejsze;
-artyleria bez własnego napędu (A)
Aa, Ab - indeks "a" oznacza modele w skali 1:25 dla kartonu (1:35 dla plastyku) i większe, "b"- mniejsze;

-dioramy lądowe i lotnicze (DL);

-dioramy morskie (DM);

-budowle (B);

-figurki (F)
FFSa, FFSb – figurki piesze do roku 1914
FFNa, FFNb – figurki piesze po roku 1914
FK – figurki konne
FP – popiersia
FW – winiety (min. 2 figurki na wspólnej podstawce, tworzące spójną scenkę)
indeks „a” oznacza modele w skali 80 mm (1:22,5) i większe, „b” - mniejsze

Kategoria specjalna – o Puchar Świętego Mikołaja. Tematyka prac dowolna, wymagane akcenty okolicznościowe (może to być np. indywidualne oznaczenie pojazdu/samolotu, okolicznościowe malowanie, element ubioru).

VI. Klasyfikacja:
Zgłoszone do konkursu modele ocenia komisja konkursowa powołana przez organizatorów wg zasady podoba się - nie podoba się, na podstawie własnego doświadczenia modelarskiego członków komisji sędziowskiej i ze zwróceniem szczególnej uwagi na własny wkład pracy modelarza. W klasyfikacji konkursowej będzie uwzględniony w każdej klasie tylko jeden (najwyżej oceniony) model jednego uczestnika. Kolejne miejsce zajmie najwyżej oceniony model następnego modelarza.
Decyzja komisji sędziowskiej jest ostateczna i nie podlega oprotestowaniu.
Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy okolicznościowe, wykonawcom najlepszych modeli w poszczególnych kategoriach przyznane zostaną medale. Pamiątkowy puchar „MEMORIAŁ TADEUSZA RACKIEGO” otrzyma modelarz, którego praca uznana zostanie za najlepiej wykonany model konkursu.
Nagrody rzeczowe oraz specjalne - w miarę możliwości organizatorów.

Patronat honorowy nad konkursem pełni sklep modelarski „TOYSTORE“ – Piotr Tomaszewicz
XII Dodatkowych informacji udzielają:

Klub Modelarski „DELFIN”
w Gdańsku
Andrzej Łopatniuk, Katarzyna Manikowska
tel. 505235436 , 502105421
e-mail: andrew50@vp.pl , k.manikowska@gdynia.pl



Pomorski Zarząd Wojewódzki LOK w Gdańsku
ul. Kopernika 16
80 – 208 Gdańsk
tel. /fax58/ 520–32-14
od 7:30 do 15.30
e-mail: biuro.zwgdansk@lok.org.pl


* ZAPRASZAMY *

Na miejscu wystawy zapewnione będzie miejsce na giełdę modelarską

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
20-10-11 18:49  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Super, zarezerwowałem sobie weekend wolny w pracy choc to nie łatwe zadanie. Chętnie obejrzę piękne modele a może wcisnę między nie moje wypociny. Tak dla kontrastu.

Rysiu.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
21-10-11 08:43  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Drobna korekta: będzie też oddzielna klasa figurek fantasy (FSF).

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
21-10-11 09:39  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

A gdzie można znaleźć wzór zgłoszenia?

 
21-10-11 09:43  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Wzór wrzucę w połowie przyszłego tygodnia. Chcemy, żeby był edytowalny w excelu, potrzebuję trochę czasu, żeby to zrobić.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
24-10-11 18:24  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Po wzmożonych konsultacjach polegających na uzmysłowieniu prezesowi (czyli mi), że gada głupoty i konkurs jest za miesiąc, a nie za tydzień (o czym byłem święcie przekonany), postanowiliśmy, że Inowrocław stawi się jak należy. Zaczynamy zbierać poważną ekipę, bo za nie pojechanie do Gdańska (Czy może "niepojechanie"? Nie mam pewności.) to rozgrzeszenia nie ma.

--
------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
25-10-11 10:59  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Iron_84 

Na Forum:
Galerie - 17


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam.

W bydgoskim oddziale ISMR jesteśmy zorganizowani na 96%
zwłaszcza że będzie to nasza 5-ta wizyta na tym konkursie.
W planie mamy zabrać nowych modelarzy z ich kartonowymi cudami.
Pozostaje pytanie czy znajdą noclegi w miarę niedaleko miejsca konkursu
i czy będą fale na morzu bo jak dotąd co przyjechali na plaże
to morze gładkie jak lustro :)

Do zobaczenia!

--
Pozdrawiam.

 
25-10-11 11:05  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Fale na morzu gwarantujemy, w końcu koniec listopada to u nas środek sezonu na jesienne sztormy. Weźcie porządne, nieprzewiewne i nieprzemakalne kurtki.
Tanich noclegów szukamy. W grę wchodzą chyba tylko schroniska młodzieżowe (ale to daleko) albo pensjonaty (kwatery prywatne).

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
25-10-11 12:00  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Karty startowe w wordzie do pobrania STĄD .
Nie umiem inaczej powiesić w sieci wersji edytowalnej, przepraszam.
Będziemy wdzięczni za wcześniejsze nadsyłanie zgłoszeń, ułatwi to i przyspieszy rejestrację modeli.

--

Post zmieniony (25-10-11 12:45)

 
25-10-11 12:38  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Kiepsko jest. Wszedłem, zachomikowałem sie na śmierć gubiąc się totalnie w mnogości danych i... nie dotarłem do formularza :-((((((((((

 
25-10-11 12:43  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Wyedytowałam mojego posta, zmieniłam źródło. Spróbuj, proszę, teraz.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
25-10-11 13:13  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Tera jezd okiej, sęk ju :-)

 
25-10-11 20:32  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ZbiG - jutro rano prześlę Ci moje zgłoszenie - może Ci się przyda jako wzór, bo Kasia go nie skrytykowała :-)

 
25-10-11 20:46  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Dziękuję za zgłoszenie; wypełnienie nie powinno być takie trudne!
Nazwa, wydawnictwo, skala - chyba jednoznaczne. Kategoria wiekowa w przypadku ZbiGa - oczywiście Junior Starszy, więc "S"! Wątpliwości co do klasy można rozwikłać po zgłoszeniu, więc nie ma problemu, czekamy na listę. Wówczas nadamy numery startowe (dla celów czysto ewidencyjno-statystycznych wygodniej jest nam ująć wszystkie zgłoszone modele w jednolitym systemie... a na temat startu bądź samej wystawy to sobie jeszcze podyskutujemy!)
Przypominam i proszę; jak najszybsze przysłanie zgłoszeń (ale proszę nie na forum, lecz bezpośrednio na adresy mailowe Kasi bądź mój) naprawdę usprawni nam rejestrację i przyjmowanie modeli!
Andrzej
P.s.
Akra: za wzorowe wypełnienie zgłoszenia należą Ci się dodatkowe punkty przy ocenie!
A.

Post zmieniony (25-10-11 20:48)

 
26-10-11 07:49  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

ZbiGu, nie ma problemu! Jeśli chodzi o "kartki zapisane" należałoby je zeskanować i dopiero wtedy się wysyła zapis cyfrowy, ale równie dobrze możesz przysłać tekst z potrzebnymi danymi w postaci zwykłego maila, to dalej sobie poradzimy! A zwykłej poczty nie obciążajmy nadmiernie, już ledwie zipie, a karty pewnie doszłyby na Nowy Rok!
Pozdrawiam
Andrzej

 
26-10-11 08:30  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

ZbiGu, prześlij mi, proszę, na maila zgłoszenia modeli podając nazwę modelu i jego skalę.
Mój mail:
k.manikowska@gdynia.pl
Wcześniejsza rejestracja potem znacznie ułatwi nam pracę.

Zgłoszenie powinno być wypełnione, nawet jeśli będziesz modele jedynie wystawiał, nie startował nimi w konkursie.
Dzięki.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
26-10-11 17:28  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Wspaniała kolekcja! 22 samoloty, cztery pojazdy i dwa okręty!!! Przesłałem wszystko do Kasi; zarejestruje i poda numery startowe do wpisania na karty startowe. Należy jednakowo wypełnić wszystkie trzy odcinki; przy przyjmowaniu pierwszy idzie pod model, drugi do archiwum klubu, trzeci stanowi pokwitowanie dla modelarza.
Dziękujemy!

 
26-10-11 18:16  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Pozwolę sobie stwierdzić złośliwie: a czy wszyscy muszą zasłużyć na medale?
A już poważnie - widziałem część tej kolekcji i nie widziałem powodu do wstydu; poczekaj miesiąc, a zobaczysz sam BARDZO RÓŻNE modele! Ja też wygrzebię kilka staroci ze swoich zapasów, Kasia również (wszystko poza klasyfikacją!). Listę nadanych numerów możemy również wysłać tą samą drogą, skoro najbardziej Ci pasuje (a to właśnie nazywa się e-mail'em...)
Pozdrawiamy oboje
K&A

 
27-10-11 07:32  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Rozumiesz, rozumiesz!
Ja i Kasia, jako organizatorzy, nie robimy tego niejako "z urzędu"; natomiast inni, zaprzyjaźnieni i związani z klubem, podejmują decyzję samodzielnie i uważam, że tą decyzję należy uszanować, podobnie nie żądam startowania Twoimi modelami. Uważam natomiast, że są ciekawe i warte pokazania publicznie, co niniejszym próbowałem wykazać.
Albowiem. :-)
Pozdrawiam
Andrzej

 
27-10-11 22:18  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Iron_84 

Na Forum:
Galerie - 17


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zgłoszenie konkursowe poszło, wystawowe jeszcze pójdzie.
Na chwile obecną z Bydgoszczy 4 osoby zorganizowałem.

--
Pozdrawiam.

 
28-10-11 06:56  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Uwielbiam karawany! Ten sznury wielbłądów, gardłowe okrzyki poganiaczy... niezatarte wspomnienie "W pustyni i w puszczy"...
Czekamy!!!
K&A

 
28-10-11 09:12  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Oświadczam uroczyście, że parkingu dla wielbłądów nie przewidujemy. Karmić wielbłądów też nie będę, choć nic contra eorum nie mam.
A poważnie - ZbiGu, dziękuję. I za zgłoszenia, i za Felkę.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
28-10-11 09:12  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Karawana - oczywiście, z Bydgoszczy! Pełna okutych skrzyń i kufrów z modelami, pod patronatem i osobistym nadzorem spółki "ALI-BABA&Co"...
:-)
P.s.
Zakładam, że wielbłądy, przywykłe do pustynnego bytowania, wyżywią się same...

Post zmieniony (28-10-11 09:17)

 
28-10-11 10:47  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Iron_84 

Na Forum:
Galerie - 17


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

My z tej Bydgoszczy z naszymi pudłami to wyglądamy raczej jak
"Rumuni jadący na targowisko" handlować czym tylko się da,
nie tak dostojnie jak karawana :)
Ale jak już wcześniej pisałem rok bez wizyty w Gdańsku zakończony być nie może.
Oczywiście jak trzeba to we własnym zakresie pożywienie jakieś
jesteśmy w stanie zdobywać w mniej lub bardziej cywilizowany sposób.

--
Pozdrawiam.

 
28-10-11 11:39  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Liter...? W obliczu rumuńskiej karawany "de Bydgostia"?!

 
04-11-11 07:44  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

ZbiGu! Wysłałem całą listę pocztą mailową; powinieneś dawno mieć w swojej skrzynce...
A.

 
07-11-11 22:25  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Iron_84 

Na Forum:
Galerie - 17


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Do bydgoskiej karawany dołącza druga taka sama z Inowrocławia.
Bedze z nas mały oddział desantowy zamiast grupy zwiadowczej.

--
Pozdrawiam.

 
08-11-11 07:33  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Będzie nam bardzo miło; zdecydowane działania dużą jednostką bojową zazwyczaj są znacznie efektywniejsze! A może jeszcze jakichś rekrutów zgarniecie po drodze?
K&A

 
08-11-11 07:42  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

A ja zapytam: Organizuje się może jakaś ekipa z Łodzi?

 
08-11-11 08:01  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Niezależnie od siły ekipy Łódź będzie mile widziana... Byliśmy w Łodzi we wrześniu na Mikromistrzostwach i zachowaliśmy ciepłe wspomnienia!
K&A

 
13-11-11 17:59  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Czy Uć dojedzie to nie wiem,ale ,,warszafka" sie szykuje w sile trzech sztuk.Z modelamy ma sie rozumieć(jak mówił Prosiaczek).

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
13-11-11 20:29  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

Uć sie wybiera, TOMs - szczegóły co do wyjazdu tu http://www.lsm.hekko.pl/phpbb/viewtopic.php?t=721

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
14-11-11 09:19  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Uciaki i farszafiaki - ale fajnie będzie!
Cieszymy się :)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
14-11-11 21:06  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Pablo1 



Na Forum:
Galerie - 1


 - 1

Ja też postaram się zaznaczyć swoją obecność na Memoriale jakimś(jednym :-(((((() modelem.
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (14-11-11 21:08)

 
15-11-11 08:15  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Pablo - a zgłoszenia wypełnionego czemu jeszcze na mojej skrzynce nie ma, a?!

Bardzo, bardzo się cieszę, że będziesz.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
21-11-11 11:18  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Doszła kolejna kategoria specjalna:

Nagroda specjalna - Puchar Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy za najlepszy model o tematyce "Lotnictwo cywilne".

Może to być model, diorama, figurka... co komu w duszy gra. Byle poświęcona lotnictwu cywilnemu.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
21-11-11 20:31  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Qrczę... czy wrak Bismarcka możnaby jakoś podciągnąć pod lotnictwo cywilne??????????

 
22-11-11 09:01  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Bismarck miał na pokładzie motorówki i inne łódki.
Jak te łódki pływały, to może czasem przelatywały nad nimi samoloty cywilne.
Jak one przelatywały, to marynarze je obserwowali.
Jak oni je obserwowali, to oni może marzyli o karierze pilota cywilnego.

Ciąg logiczny jakiś jest, ale czy to wystarczy - wątpię.
Bismarck ładny sam w sobie jest, niech zostanie w dioramach. Nie rób mnie, kumplu, bajzlu w papierach ;)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
22-11-11 09:05  Odp: MEMORIAL TADEUSZA RACKIEGO - Gdańsk 2011
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Akra: bez osobistego pozwolenia adm. Raedera nie ma mowy!
A.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024