KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
01-08-11 21:22  [Relacja] GEKO nr 64 czyli pożegnanie bohaterów (29.07.2011).
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Hejże Ho!

W ostatni piątkowy lipcowy wieczór odbyła się wzruszająca uroczystość - pożegnanie misjonarzy, którzy w dzień następny mieli się udać do bastionu wszelkich cnót i wiary wiar, by nieśc dobre słowo i grzybicę między palcami u nóg:-)

Z braku zawodzących bab w prześcieradłach, przybyli :

1. SMA
2. Stach48
3. Jańcio
4. Tadek
5. Biały - nowy nabytek, jeszcze co prawda nieoszlifowany... przez nas:-)
6. Renata
7. Ziga
8. Ramm
9. Andreas
10.Tede
11.StuG

Byliśmy prawie jak dekalog... trochę może przerysowany, ale jedynie słuszny:-) Zresztą nieprzypadkowo na pozycji nr 6 jest Renata:-)


Na początek totalna niespodzianka - modele:-) Z tej okazji wszyscy położyli się w podzięce krzyżem egipskim nogami w południe. Po południu można już było nogi wyciągnąć:>
Modele, jak nietrudno sie domyślić, przytargał Biały, który chciał wkupić się w nasze łaski (nie mylić z laskami:-)) - ORP Ślązak, Generał Haller pomniejszony do 1:200 i jego prawie bliźniak Piłsudski w budowie oraz kawałki "Jaszczembia Zdrój" bardzo pozytywnie nas nastawiły na dalszą część wieczoru:-)
Kadłub szmatopłata oczywiście nie jest Białego - to wyrób Tede Industries GMBH:> Przyniesiony jak zwykle w nylonbojtlu, o czym później:>


Szybko wykrystalizował się klan owłosionych o odwrotnej polaryzacji:>


Pojawił się także nietoperz z reflektorem przeciwlotniczym na korpusie:>


Teraz wiecie, kto był wzorem dla producenta zabawki sprzed lat:-)


Ramm i ciastko - jedne z ostatnich, które dostarczyła nam niezrównana SMA w opakowaniu po butach:-) Nabrały przez to dodatkowego aromatu:-) Ciekawe było nadzienie - na początku białe, a na dole ciemnobrązowe. Podobno Andreas maczał w tym paluchy, acz składniki sugerują inne części ciała:-)


Firmowy gejowski soczek, który skusił nawet Tede. Widział, że Ziga i ja pijamy to i rozkwitamy z każdym dniem, więc też chciał, by czas go przestał tak szybko posuwać:-)


Rodzina w komplecie - SMA, Andreas i włosy na ręce:-)


Tadek, sądząc po jego minie, opowiadał jakiś świetny dowcip:-)


...którego publika oczywiście nie zajarzyła:-) Biały wyszedł ze słusznego założenia, że najlepiej będzie usmiechać się cały czas do dziadka, żeby mu bypass nie strzelił:>


Gdyby zaczepił Was pracownik Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego pytając o zagubione białe kruki z ich zbiorów to możecie powiedzieć, że trafiły w dobre ręce:-)
W każdym bądź razie poradnik w sam raz dla tych, co to szpachlę i wodotryski na początku swojej modelarskiej drogi cenią wyżej niz sklejenie sześcianu:-)


Z wcześniej podanych powodów Tede musiał szybko się ulotnić. Zastanawiające jest jednak, czy nie obserwował go tajemniczy klient widoczny na drugim planie... nie wiemy, kto to był, ale udało nam się ustalić jego pseudonim - "Promil":-)


Dżizas tymczasem zarykiwał się z kumplami wspominając pewne wesele, na którym wmówił rozanielonej gawiedzi, że woda to wino:-)


Nie do końca wiadomo, kto zarezerwował Stasiowi jego muzealny eksponat:-) Być może było to muzeum Sromów:-)


Piękny profil Staszka z jego ściśle przylejagącą do ciała koszulką:-) Kaloryfer jednożebrowy:-)


A Jańcio dalej gaworzył:-) Nie przewidział tylko, że dzisiaj ludzie nie wierzą już tak łatwo w cuda:-)


W pewnym wieku niestety problem trafienia do właściwej dziury staje sie dość poważny:-)


Tofik - nie wydurniaj się, chodź normalnie:-)

Wstęp przed rzeszowską masakrą został zaliczony, przy czym mimo świadomości ostrej walki na słowa i kielichy w weekend, nikt się na spotkaniu nie oszczędzał (nie mówiąc o myciu przed spotkaniem:-)) Na koniec delegacja udzieliła misjonarzom błogosławieństwa i wyposażyła ich w najpotrzebniejszy sprzęt odb...oblężniczy.

Clou spotkania była sytuacja, w której napiłem się sosu czoskowego do frytek, gdyż ten był podejrzanie rzadki:-) (potem chyba zmienił się kucharz, bo przy kolejnej porcji sos ten był już "z pierwszego tłoczenia":-)) Oburzony Jańcio stwierdził, że jak wsadziłem tam pysk to mam sobie to sam już skonsumować. Zasugerowałem, by włożył do sosu swój obleśny i brudny paluch, co tez uczynił:-)
Jak myślicie, kto bardziej zaszkodził sosowi?;-)

Dla ułatwienia przypomnę tylko, że usta zwyczajowo nie biorą udziału w podcieraniu się...:>

GEKO 64 minęło, ale zostanie w naszej pamięci na zawsze:-) Sukcesem każdego spotkania jest to, że wszyscy żyją i nie dostali sraczki:-)

Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić wszystkich na spotkanie 26 sierpnia, w rocznicę 26 sierpnia:-)

Przedtem jednak czeka Was kolejna wstrząsająca relacja... uzbrójcie się więc w cierpliwość, awiomarin i stoperan:-)

--

Post zmieniony (02-08-11 09:18)

 
02-08-11 08:56  Odp: [Relacja] GEKO nr 64 czyli pożegnanie bohaterów (29.07.2011).
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Tyle pływadełek było a mnie nie - szkoda , ale może następnym razem się załapię. Poprzednio Gdynia teraz urlopowe obowiązki przeszkodziły w odfajkowaniu listy obecności. Jak widać zabawa była przednia , humory dopisywały. Ale mam nadzieje że na następnym spodkaniu zabaczymy swoje mordki.
Pozdrawiam Andrzej

--

Post zmieniony (02-08-11 08:59)

 
03-08-11 20:39  Odp: [Relacja] GEKO nr 64 czyli pożegnanie bohaterów (29.07.2011).
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Miło było Was znów zobaczyć, następna okazja to pewnie Przeciszów , przynajmniej nikt babeczek mi nie wyje :)

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
03-08-11 21:55  Odp: [Relacja] GEKO nr 64 czyli pożegnanie bohaterów (29.07.2011).
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Andreas, musisz "popracować" nad SMA, bo obiecała podać przepis na babeczki, a tu już prawie tydzień minął i przepisu jak nie było, tak nie ma...

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
04-08-11 06:38  Odp: [Relacja] GEKO nr 64 czyli pożegnanie bohaterów (29.07.2011).
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

przepis będzie , moze uda sie relację nawet zrobić ;):)obiecuje

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
07-08-11 14:13  Odp: [Relacja] GEKO nr 64 czyli pożegnanie bohaterów (29.07.2011).
Kasiam72 

 

Bardzo mnie cieszy fakt że moje wypieki Wam smakowały. Jak obiecałam oto przepis i kilka zdjęc z produkcji ;)
składnki
1. mąka 300 gram
2. jajka 5 szt
3. cukier puder 100gr do ciasta i 70 gr do białek
4. margaryna palma lub masło
5.wióry kokosowe 50 gram
6.nutella

mąkę , margarynę , i żółtka jajek mieszamy w misce (ręcznie;] ) aż do uzyskania monolitu :] jak na ostatnim zdjęciu

z białek ubijamy pianę do której po ubiciu dodajemy najpierw cukier puder a potem wiórki

odstawiamy pianę do lodówki , i bierzemy sie za foremki, wypełniamy je ciastem. na to łyżeczką nakładamy nutellę,na to trochę białka z lodówki.


teraz wszystko ląduje w piekarniku rozgranym do ok 180-200 i pieczemy az białe na górze zrobi się lekko zarumienione /ok 20 min/

pozostaje poczekać aż ostygną i można sie zajadać

smacznego :):)

--
Kasia

 
07-08-11 14:16  Odp: [Relacja] GEKO nr 64 czyli pożegnanie bohaterów (29.07.2011).
Kasiam72 

 

Dopiszę tylko,że oczywiście cała relacją kierował Lord Voldemort czyli Andrzej - Kłamca :)

--
Kasia

 
07-08-11 14:46  Odp: [Relacja] GEKO nr 64 czyli pożegnanie bohaterów (29.07.2011).
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

PO takim tutorialu-relacji, Ty Kasiu prowadzisz następną z GEKO:-) Ja juz stary jestem:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
08-08-11 06:25  Odp: [Relacja] GEKO nr 64 czyli pożegnanie bohaterów (29.07.2011).
Kasiam72 

 

Gdzie tam.W dodatku nie wiem,jak zrobić,żeby po kliknięciu na miniaturkę zdjęcie się łaskawie powiększyło.... A relacja z Rzeszowa - mega!!! Podziwiam,że chce Ci się tyle pisaći publikować... :) Ale jak to mówią żabojady:"Noblesse oblige ! " :)

--
Kasia

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024