KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
10-09-11 10:45  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

armaty robisz piekne i nawet nie ma co sie co czepiac

 
10-09-11 11:20  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Dodam od siebie w latach 80 -tych była tylko oleśnica i tam nie było podziału na tłokowe odrzutowe .Były tylko okręty i samoloty . wszystko razem- pancernik walczył z okretem podwodnym . bylo duzo placzu. potem ododzielono żaglowce. samoloty standard z malowanymi - ale wtedy to robileś cały model sam a nie wzbogacałeś gotową wycinankę. Wielkie nazwiska z modelarni w konskich, z chojnowa już sie powykruszały . nie było farb , kleju tektury, aerografów - zdobyte rosyjskie i z zachodu , używało się sprężarek samoróbek , a kabinki tłoczyło się samemu . Jak pamiętam w 1991 w moim karasiu wykonanym na podstawie planów modelarskich i fokkerze E V lublinie r XIII i se -5a pojawily sie po raz pierwszy ruchome stery z drążka w kabinie pilotów wytłaczane wklęsłe linie podziału i nity wtedy nikt tego nie robił. po lekcji w 1988 i 1989 wziąłem się do pracy i przełknąłem pierwsze porażki . wy sie czepiacie modeli zróbcie lepiej staliona niz pan janek albo karasia z pełną mechanizają - otwarty przejrzysty kadłub a w nim ukryte działające popychacze i ciegna sterów . teraz tego nie trzeba ani malowac ani poprawiać na siłę wystarczy dobrze skleić

 
10-09-11 23:02  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Hmm dziwne to u was że za wszystkie wyróżnienia i nagrody u was jedna osoba odbiera. Ja np chcialbym osobiście odebrać nagrode czy wyróżnienie, a nie żeby ktoś to za mnie robił. Po co macie brać tyle modeli (30-35 modeli), weźcie mniej, ze soba młodzież, niech też ma możliwość obejrzenia prac innych modelerzy.

Ja jestem instruktorem, to na każdy konkurs gdzie, ja jade zabieram ze soba swoich podopiecznych. Jeździmy autem zabieram 3-4 modelarzy i jak tylko miejsce pozwala to na osobę przypada po 3 modele. Dla mnie ważniejsze jest aby oni spotkali sie z innymi modelarzami i obejrzeli modele innych.

Do organizatorów!!! To co Szebi napisał aby były minimum ksero legitymacji szkolnych!!! Za razem, aby nie było fikcyjnych, jak i tych co są seniorami i udają juniorów a nawet młodzików.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
10-09-11 23:10  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Zaraz zaraz, a kto kierowcą jest??? Jasne że jaa:D Bizon nie mów że zbierasz bo my sami garniemy do tego:D a nagrody? nieważne, liczy się wymiana doświadczeń, atmosfera! No ale jeśli się to robi dla nagród, i to zbieranych(nie bójmy się tego słowa) HURTOWO to przesada...

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
11-09-11 13:02  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mam wrazenie ze zaczynacie troche przesadzać.. Nie wiem, nie byłem, ale to co piszecie to czasem zwykłe czepiactwo.

- legitymacje? zarzucacie komuś oszustwo, to miejcie przynajmniej jakieś poszlaki (zdjęcia itp), nie mówię już o twardym dowodzie, bo ktoś wredny mógłby narobić problemów za takie oskarżenia - a jeżeli ktoś chce oszukać to i tak może podłożyć ksero czyjejś legitymacj. Na ręce podczas klejenia nikt nikomu nie patrzy.

- jeżeli ktoś chce umieścić model na konkursie a nie chce/nie może przyjechać to jego święte prawo. Chyba że mówimy o konkursie który ma w regulaminie że trzeba osobiście wystawić. We Wrocku na naszym zlocie też były modele "przywożone" i nikt problemów nie robił.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
24-09-11 16:59  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Łosiu tyle, że we Wro impreza ma troszkę inną formułę: tu celem jest zgromadzenie jak największej ilości modeli i jak największej ilości wykonawców/modelarzy w jednym miejscu i jednym czasie. Konkurs to tylko tło dla imprezy i raczej marginalnym znaczeniu ;-) To impreza dla modelarzy organizowana przez modelarzy.

Tak z innej beczki jeżeli komuś sprawia frajdę zdobywanie medali w konkursach modelarski to jego sprawa. Czy robi to uczciwie czy nie, niech rozstrzygnie to jego własne sumienie lub instytucje ku temu uprawnione. Ja jeżeli dowiem się o takich praktykach to zainteresowanego automatycznie "skreślam" i nie chce z takowym mieć nic do czynienia na jakimkolwiek polu.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
26-09-11 13:18  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Ciekawy temat, czekałem szczerze mówiąc na taki od dawna. Część braci modelarskiej poznała mnie na kilku konkursach (dlaczego w innych nie uczestniczyłem - o tym za chwilę).

Forum czytam regularnie, natomiast przestałem się całkowicie udzielać. Dlaczego? Ano dlatego, że gdy kilka lat temu się tutaj logowałem i prezentowałem swoje prace (bez retuszu of course itd.) to panowała dosyć przyjemna atmosfera. Teraz dostrzegam coś innego, czyli wyraźną linię podziału: albo jesteś hiper super modelarz i sklejasz model z powyżej 10 tysięcy części, odwzorowujesz wszystko jak w oryginale itd. - wtedy jesteś gość. Albo sklejasz prosto z wycinanki (jesteś nazywany per-sklejacz, składacz etc.) i wtedy raczej dobrych słów nie usłyszysz, poza zwykłym stwierdzeniem: dobrze, ale dorób to, to, to i tamto. Ja w tym nie widzę logiki. Bo dlaczego do jasnej ciasnej nie mogę sklejać po prostu "czysto", po swojemu przeznaczając na to 2 godziny w ciągu tygodnia. Gdybym miał robić super-hiper jak inni, siedzący na emeryturze lub nie mający nic innego do roboty po powrocie do mieszkania, sklejenie modelu zajęłoby mi, plus minus, ok. 20 lat. Tylko, że za te 20 lat pojawią się kolejni super-hiper i ten model też będzie "ble". No i idąc tym torem...

...dochodzimy do konkursów modelarskich na których szans nie mają modele sklejone "poprawnie". Rozumiem rozgoryczenie Szebiego, że jego Schinden czy jak się tam zwie (ogólnie szczery respect za poziom detalizacji) nie został doceniony. Tylko, że zwykły chłop, per "sklejacz" (jak ja) nie ma szans na konkursie z tego typu modelami. Więc jak to jest? Albo konkurs dla elity albo dla wszystkich, chyba nie tędy droga.

Nie myślcie że bronię konkursu w Krakowie (na którym nie byłem). Po prostu często widziałem tego typu rzeczy (modele połamane, niekompletne, powichrowane, upaćkane) zdobywające laury, a inne sklejone poprawnie na dalekim końcu stawki. Albo inaczej, modele poprawne versus "full wypas". Full wypas zajęte wszystkie miejsca na podium. a zwykłe pakowane do kartonowego pudełeczka. Przydałby się złoty środek, ale ponieważ przez dwadzieścia kilka wieków w różnych dziedzinach ludzie nie potrafili go znaleźć, to i nam chyba się nie uda.

No i ostatnia rzecz jeśli idzie o "sędziowanie". Sam pamiętam bodajże 2 czy 3 konkurs w Przeciszowie (podobno teraz wybił się na imprezę niemal idealną - nie wiem, nie byłem) gdzie mój model, sklejony "w miarę" (jak na tych kilka lat wstecz) zostało wyrzucony poza podium, natomiast u-boot z koła modelarskiego Przeciszów z pourywanymi relingami, bez retuszu, z dziurami w poszyciu (choć sam także miałem kilka, jak i wiele wpadek z retuszem) na owym pudle się znalazł. Nie powiedziałem nic, bo i po co? Ot, zasada "podoba się" i tyle. Rozumiem, i jeden i drugi sklejony żałośnie. Tylko, że u-boot da się skleić w tydzień, a wielki okręt w pół roku. Ale trudno, było minęło. Lubię brać modelarską, wymienianie się doświadczeniami itp. Ale obecnie doszło do swoistego przewrotu gdzie "wipeout wymiatacze" przekonują innych, że mają non stop detalizować, rozwijać się itd. zamiast po prostu cieszyć się swoim hobby i stopniowym zdobywaniem kolejnych szczebelków "na ile ich stać" a nie na ile "każą mi inni". To trochę tak jak wrzucanie dzieci które chcą kleić poczciwe MM-y na jezioro Bajkał:"Albo pływasz i jesteś z nami, albo nie i wypad na brzeg". Tyle w temacie. Amen.

--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
26-09-11 13:38  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wyszło żem rozgoryczony - no cóż przykro mi, że tak myślicie, a nie odebraliście prawdziwego sedna sprawy. Com napisał napisałem w niewłaściwym czasie z niewłaściwej pozycji - startującego w konkursie , a nie oglądającego gościa. Jedyny błąd z mojej strony. Cena za uczciwość. Pozdrawiam raz jeszcze wszystkich urażonych moją opinią.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
26-09-11 13:54  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Widzisz Szebi, nie do końca chodzi o to, żeby wrzucić Cię w ramkę w kwiatki i ozdobić ją napisem "rozgoryczony". Po prostu zacząłeś w mojej opinii dość ciekawą i potrzebną dyskusję pt. "w którą stronę ma iść modelarstwo i konkursy z nim związane"?. Jak już ktoś tu napisał, modelarze to dosyć ograniczona grupa osób (zapewne parenaście tysięcy w kraju co choćby przy miłośnikach motocykli jest niczym) i chyba w jesteśmy w stanie ukształtować nasze własne środowisko w pewnym kierunku. Ty byłeś, jak sam powiedziałeś, rozgoryczony teraz, ja kiedyś a inni jeszcze kiedy indziej. Chodzi o to aby stworzyć (o ile jest to w ogóle możliwe) w miarę przejrzyste reguły gry dla każdego.

--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
26-09-11 14:05  Odp: Kraków 3-4.09.2011 - III Krakowski Festiwal Modelarski
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Owo rozgoryczenie nie wynika z wyników TEGO konkursu. Przeczytaj uważnie co napisałem. To tylko któreś z kolei deja vu... A Twój przypadek to całkiem inna sprawa moim zdaniem nie podlegająca dyskusji - bo o gustach się nie dyskutuje :)

--

Post zmieniony (26-09-11 14:07)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024