KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
13-10-10 08:02  Skawina 2010
Leeon 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nikt się nie wybiera na ten konkurs ?

Pozdrawiam
Leon

--

 
17-10-10 20:00  Odp: Skawina 2010
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Byłem i żałuję. Ocena wielu modeli była robiona chyba dość późno i ciemno stąd tyle "dziwnych" ocen.

 
17-10-10 20:32  Odp: Skawina 2010
Lazarus 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Jakieś wyniki? Jakieś zdjęcia?

--

 
17-10-10 23:25  Odp: Skawina 2010
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Witam,
Łukasz, skoro przyjąłeś mnie z taką życzliwością w Przeciszowie, nie umiem nie podzielić się z Tobą tym co mam :) – choć niestety mam niewiele. Od razu również zastrzegam, że będę subiektywny:)
W Skawinie mogłem być tylko przez chwilę. Stąd fotek zrobiłem ledwie kilka - głównie temu, co szczególnie mi się spodobało, na zasadzie pierwszego korzystnego wrażenia. Skupiłem się głównie na okrętach i żaglowcach.
Jeśli chodzi o okręty – piorunujące zaiste wrażenie robił „Piorun”. Oglądając poprzednie modele Mirka Stawiaka zastanawiałem się, czy modele z papieru można zrobić jeszcze lepiej. Można – pod warunkiem, że robi je Mirek Stawiak:). Zatem nieprzypadkowo najwięcej fotek wrzucam tego modelu (niestety wszystkie robione przez szybę).
„Ziemia Szczecińska” zrobiła na mnie akurat trochę mniejsze wrażenie – ale być może dlatego, że widziałem już ją niedawno właśnie w Przeciszowie. Te dwa modele toczyły walkę o pierwsze miejsce wśród okrętów – tym razem wygrała „Ziemia”.




Było na co popatrzeć również wśród żaglowców. I mimo, że modeli było wystawionych kilka, dla mnie bezkonkurencyjny był „Cutty Sark”. Masakryczna jak na żaglowiec skala (1:200), czystość wykonania, elegancja i kompletność olinowania – w skali, bez zmechaconych linek i dróg na skróty, wreszcie jakość detali, i … 4 lub 5 miejsce – nie pamiętam dokładnie. Cóż, tak bywa, ale jeśli autor tego modelu to czyta, to proszę by przyjął moje ukłony i gratulacje za absolutnie znakomicie wykonany model – dla mnie – zwykłego widza – zdecydowanie numer 1 wśród tegorocznych żaglowców.




Resztę modeli, zmuszony do pośpiechu, potraktowałem troszkę po macoszemu – przepraszam wykonawców, ale samolotów i pancerki nie bardzo czuję, więc lepiej żebym się nie wypowiadał:); Co gorsza, większość zdjęć, które na szybko robiłem nie bardzo kwalifikuje się do pokazania, zatem na koniec misz-masz kilku wybranych, na których w ogóle coś widać.
Podsumowując – było kilka perełek, które warto było zobaczyć na żywo. I to było coś co na pewno warto zapamiętać z samej wystawy.
Plus uścisk dłoni Mirka Stawiaka – bezcenne:).



Pozdrawiam
Mariaszek

 
18-10-10 12:42  Odp: Skawina 2010
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Czyta i dzięki za słowa uznania. "Cutty Sark" był 4 , a wygrał "Alert" z olinowaniem z pajęczyny. Nie żartuję widziałem i było mi z tego powodu głupio, ale cóż może było ciemno jak oceniano żaglowce.

 
18-10-10 21:47  Odp: Skawina 2010
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

A to trafiłem:)
Bardzo proszę Zeppelin. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że cała przyjemność z Twojego uczestnictwa w tej wystawie znajduje się po mojej stronie - widza.
Alerta widziałem, i uwierzenie, że zajął pierwsze miejsce przyszło mi z trudem. Przyznam jednak szczerze, że z jeszcze większą trudnością przychodzi mi zrozumienie, czemu jest głupio akurat Tobie. Co do wykonania Alerta - wszak jeden lepi lepiej, drugi gorzej i przez to jest nawet ciekawiej. Nie jest też winą wykonawcy Alerta, że zdobył 1 miejsce:).

Natomiast, niejako przy okazji, taka refleksja natury ogólnej mi się pojawiła:) przypomniało mi się, że nie tak dawno, w wątku o konkursie w Przeciszowie pojawiło się zastrzeżenie, że konkurs prowadzony wg oceny podoba się/nie podoba się ma swoje złe strony. Być może ma, jednak konkurs oceniany według zasad takich jak w Skawinie, od kontrowersji bynajmniej nie stroni. To co napisał w tamtym wątku Mustang 135, zwróciło moją uwagę:
„Proszę mi powiedzieć dlaczego nie można w profesjonalny sposób podejść do tematu i oceniać modele tak jak się to normalnie robi, gdzie brane pod uwagę jest stopień trudności, symetria odzwierciedlenie skali, czystość wykonania itp.”
Zgadzam się z tym, co napisał Mustang135, by brać to pod uwagę, ale zawody rozgrywane wg zasad, które powinny to uwzględniać z założenia, niestety jak się okazuje, tego nie czynią.
Sam nakład pracy nad Alertem, który powstał, jeśli się nie mylę, z zestawy wycinanego laserem, zawierającego gotowe elementy, takie jak armaty itp. i zestawienie go z wykonaniem wycinanki dla krasnoludków daje do zastanowienia, gdy oceniamy stopień trudności. Następny punkt: Skala. A cóż jest trudniejszego – pomalowany kuter w skali 1/72 czy wyretuszowany kliper w skali 1/200? Co jest bardziej efektownego? Estetyczny rój lin na dwusetce czy kilka zmechaconych linek na 72?
Można by pytać - podkreślam pytać, bo naprawdę ciekawi mnie uzasadnienie tej oceny - dalej, ale i tak już mam zapewne gotowy stos u niektórych, a nie taki jest mój cel. Wniosek natomiast jest chyba taki, że i w jednym systemie i w drugim oceniają ludzie i jak się okazuje – jak różni są ludzie, tak różne są oceny.
I może to i dobrze, że żaden system na to nie poradzi, wszak człowiek - istota nad systemem wyższa:)

A żeby zakończyć merytorycznie, mam do Ciebie pytanie Zeppelin, bo patrzyłem i patrzyłem i dalej nie wiem, i aż mi głupio zadać takie pytanie, ale muszę, bo bardzo mnie to ciekawi: Z czego zrobiłeś żagle na Cutty Sark?

Pozdrawiam
Mariaszek

 
19-10-10 18:20  Odp: Skawina 2010
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Żagle to płótno, zwykłe pościelowe nie najświeższej daty. Bryty naniesione są ołówkiem i całość impregnowana rzadkim wikolem. Nic wielkiego, cały sekret.
Wracając do oceny modeli, to rzecz jasna nie można mieć do żadnego modelarza uwag że wygrywa, że jest z miasta w którym odbywają się zawody, on tylko wystawia model i oczekuję sprawiedliwej i uczciwej oceny, a tego niestety zabrakło.

 
19-10-10 22:10  Odp: Skawina 2010
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Rozumiem, to rzeczywiście przykre.
Na pocieszenie mogę jedynie powtórzyć, że wg mnie wykonałeś mistrzowską robotę. I choć boli, to myślę, że warto spojrzeć przed siebie - z tym modelem można śmiało ruszać na inne konkursy.

Przy okazji dziękuję za odpowiedź w temacie materiału na żagle. Wyglądało to tak delikatnie, że odniosłem wrażenie, że to raczej jakaś bibuła niż płótno. Od dawna szukam równie delikatnego materiału i najlepszy, jaki udało mi się znaleźć również pochodzi ze starej pościeli, ale nie jest aż tak dobry. A uświadczyć batyst w dzisiejszych sklepach, to spora sztuka. Chciałoby się powiedzieć - kiedyś to dopiero robili prześcieradła:).

Pozdrawiam
Mariaszek

 
19-10-10 22:30  Odp: Skawina 2010
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Przyjedź do Lublina :) Zapraszamy w ten weekend na V Lubelskie Spotkania Modelarskie.
Pozdrawiam :D

--

 
20-10-10 22:21  Odp: Skawina 2010
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Czyli jak rok temu, dobrze zrobiłem, że nie pojechałem.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024