KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
23-09-10 13:04  Kłodzka Sjesta Modelarska 10/10
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
Zapraszam wszystkich modelarzy z Kłodzka i okolic na październikową Sjestę. Tym razem w drugą sobotę miesiąca 9. października (sobota) b.r. o godz. 17-tej. Miejsce: "Amelia Cafe" na ulicy Jana Pawła II (zaraz obok targu).

Na spotkaniu postaramy się rozwiązać najbardziej palące problemy naszego Kraju poruszone (siłą naszych ramion) na poprzedniej Sjeście m.in.:
- czy Test Kompetencji zdali wszyscy najmłodsi Sjestowicze? Kto zdał, a kto został na następny rok w tej samej Sjeście?
- o ile i jak drastycznie zmniejszyło się pogłowie koni po publikacji facjaty Krzycha74 w jednym z poczytnych magazynów dla hodowców koni? Rozmowa z Naczelnym Weterynarzem Kraju oraz zaproszonymi Końmi.
- Piotter i jego kandydatura do Santo Subito. Czy blask bijący z jego lica może pomóc w rozświetleniu ulic bez oświetlenia? debata z udziałem zaproszonych elektryków i producentów żarówek.
- która ściana jest najlepsza do powieszenia plakatu z naszymi facjatami oraz jak zbudować ołtarzyk pod ten plakat. Rozmowa z przedstawicielami wszelkich wyznań, ateistami oraz Ryczerzami Jedi plus porady Adama Słodowego.
I to chyba na razie tyle. A przy okazji pewnie będą jakieś modele do pooglądania tudzież pomacania. ;)

Pozdrawiam.

--
Blog

Sklepik

 
02-10-10 18:32  Odp: Kłodzka Sjesta Modelarska 10/10
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
Uprzejmie przypominam, że Sjesta już za tydzień.

Pozdrawiam.

--
Blog

Sklepik

 
03-10-10 20:06  Odp: Kłodzka Sjesta Modelarska 10/10
Pioter   

Pamiętamy,pamiętamy,będę na pewno.Dawno mnie nie było

--
Piotr

 
10-10-10 19:52  Odp: Kłodzka Sjesta Modelarska 10/10
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!

Kolejna Sjesta za nami. Obecni byli:
- Grześki (jak zawsze w dwóch egzemplarzach).
- Olek - baaardzo dawno nie widziany na Sjestach.
- Agatka i Rafałek - miejmy nadzieję, następne pokolenie przyszłych dużych dzieci, co to oficjalnie wiek "zabawkowy" mają już dawno za sobą, ale zabawkami lubią się bawić tylko dla niepoznaki nazywają to bardzo poważnie modelarstwem. ;)
- Piotrek po powrocie z wysuniętej placówki w Koninie.
- Tomek
- moja skromma osoba.
- Piotter tym razem był obecny tylko duchem (dlatego caly czas były otwarte drzwi bo był za-duch), zaś ciałem zapewne pakował się na pieszą "delegację" do Władywostoka za swoją nieobecność. :P

Z najbardziej palących kwestii jakie musieliśmy rozwiązać było dokończenie testu kompetencji.
Na pierwszy ogień poszedł Tomek. Ponownie dostał karteczkę z obrazkami i czarnymi robaczkami:

Tym razem nie trzeba nam bylo długo czekać. "To jest do oglądania i czytania" - padła odpowiedź. W nagrodę Tomek mógł przejść na wyższy stopień wtajemniczenia i dostał kolejną zagadkę z cyklu "Co to jest i do czego służy?":


Przyszła pora na obu Grześków. Po rozdaniu testerów i oczekiwaniu w napięciu na wynik, jednego z Grześków olśniło!
"To jest kura panie generale!":


Co spotkalo się z natychmiastową ripostą drugiego Grzecha
"Ta kura nie przypomina osła..."


Po takich odpowiedziach komisja egzaminacyjna zlożona (w pół) z obecnych najstarszych starowinek postanowiła zawiesić się i działalność na jakiś czas...

O czym to ja... aaa, modele. Tym razem było trochę mniej bo trudno oczekiwac, żeby co miesiąc był wysyp nowych, ale za to w różnej fazie powstawania.
Grzechu ze zdjęcia powyżej przyniósł spore pudło z francuskim czołgiem. Modelik świeżutki, pachnący nawet nie dotknięty skalpelem plus pokrywy własnej roboty do tego czołgu:

Znając Grześka to zapewne już na następnej sjeście będą widoczne pierwsze efekty pracy.

Tomek przyniósl swoją dioramę "łork in progres" i musieliśmy stwierdzić, że Tomkowe modelarstwo coraz bardziej przypomina ruinę. Z resztą zobaczcie sami:

Tak to jest, jak się zda pierwszy test i zaczyna obrastać w piórka... :P Trzeba będzie nad tym popracować.
Wrażenie postępującego upadku cywilizacji i otaczających nas ruin nie złagodził nawet fakt, iż Tomek przyniósł też ze sobą zestaw farb* tuszy* do makijażu, chociaż zarzekał się, że to są farby do malowania modeli:

Tiaaa, nie znami takie numery. nie damy się nabrać. :P

Na koniec fotka z obecnymi:

W centralnej części zdjęcia można zauważyć (bo trudno nie zauważyć) unoszący się duch Piottera (jak już wspomniałem, ciałem zmierzającego do Władywostoku), który opromieniał nas swoim blaskiem, chciał zaistnieć na prawie każdej fotce i myślał, że to jest zabawne...:P

Pozdrawiam.

* niepotrzebne skreślić.

--

Post zmieniony (10-10-10 20:01)

 
13-10-10 09:26  Odp: Kłodzka Sjesta Modelarska 10/10
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Witam

Niestety obowiązki przyszłego ( ale pewnego ! ) "ŚwiętegoNaZiemi" nie pozwoliły mi na udział w zebraniu...
Szkoda, bo to koledzy dawno nie widziani, rodzinna atmosfera ( dzieci jakieś takie miłe i ładne ), kawa dobra i nawet jak widać na zdjęciach, nawet jakieś modele były !

Może jednak uda się przeprowadzić zebranie wyjazdowe w następnym miesiącu i wtedy to sobie poszalejemy.
Do zobaczenia !

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024