KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
12-04-10 07:30  Odp: IV Inowrocławski Konkurs Modelarski - 10-11 kwietnia 2010
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Z obowiązku napiszę, że Wrocław dotarł do domu cało choć powoli, jakoś nie chciało się jechać.

Impreza modelarsko udana - bardzo dużo modeli, choć szkoda że jednak 2/3 to plastik, na dobrym poziomie.

Za rok też oczywiście wpadnę na "moment". Może wtedy przywiozę coś "normalnego" na konkurs, a nie zwierzątka - mam mocne postanowienie poprawy w tym względzie.

--
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
12-04-10 11:54  Odp: IV Inowrocławski Konkurs Modelarski - 10-11 kwietnia 2010
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Reprezentacja klubu "Delfin" Gdańsk była; wróciła... z torbami:

Impreza się rozrosła w porównaniu z ubiegłymi latami, warunki ekspozycyjne dobre (choć na sali "kartonowej" trochę brakowało światła). Atmosfera, jak zwykle, bardzo dobra, życzliwa, organizatorzy włożyli dużo pracy. Widoczne było ich zaskoczenie frekwencją - blisko pięćset modeli, chyba nie tylko z Polski; jednak zdołali zapanować nad sytuacją. Niestety nie mogliśmy pozostać do końca uroczystego zakończenia: ze względu na logistykę transportu (rozkład jazdy PKP) musieliśmy się dyskretnie ewakuować wcześniej :-)
Organizatorom gratulujemy udanej imprezy; tak trzymać!!
Kasia i Andrzej
P.s. jedna uwaga krytyczna: wystąpił chyba trochę przerost klas plastykowych przy "niedorozwoju" kartonowych (np. w jednej kategorii "KI" połączone zostały figurki+artyleria+pojazdy kosmiczne[!], a modeli wystarczyłoby na oddzielne rozegranie w tych klasach), ale to jeszcze w przyszłości się może zmieni :-)



Post zmieniony (12-04-10 12:07)

 
13-04-10 18:39  Odp: IV Inowrocławski Konkurs Modelarski - 10-11 kwietnia 2010
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Pozwole sobie na małe resume po zakończonej wystawie i przeprowadzonym konkursie.
Miło mi jako przedstawicielowu Klubu Wlkp-Poznań stwierdzić że nasz przyjazd był owocny, mieliśmy okazję uczestniczyć w Inowrocławskim konkursie po raz pierwszy, i to ze znaczącym efektem.
Paru z Nas zdobyło nagrody i medalowe miejsca. Bardzo miła atmosfera, koleżeńskie rozmowy, życzliwi ludzie, ciekawe miejsce rozgrywanego konkursu.

Jednak w mojej ocenie organizatorzy nie ustrzegli się paru niedociągnięć (pomijając fakt że ilość modeli przerosła ich oczekiwania, z czym poradzili sobie doskonale), które pokrótce wypunktuję i proszę je traktować nie jako krytykę lecz moje osobiste spostrzeżenia mogące w przyszłości poprawić formułę wystawy i samego konkursu, nie tylko inowrocławskiego ale także innych.
Moje spostrzeżenia dotyczą jedynie kartonów.

Po pierwsze. Warunki lokalowe.
Sala dla kartonów wystarczająca duża, oświetlenie niestety niewystarczające.
W pierwszym dniu sędziowie musieli przenosić modele okrętów w okolice szatni,
a część z nich w najciemniejszym miejscu potraktowana po macoszemu.
W drugim dniu rozstawiono halogeny i to było to (tłumaczenie że to jest wystawa i musi być dobrze oświetlona nie dociera do mnie).

Po drugie. Prezentacja modeli.
Każdy z wystawiających swoje modele ma prawo w sposób odpowiedni wyeksponować walory swego modelu. Zwiedzający zawsze robią zdjęcia i aby były one efektowne i czytelne powinny być w odpowiedni sposób ustawione. Miejsca było dużo.
Wystarczyło aby jedna osoba odpowiadała za układanie modeli na stołach i byłoby po sprawie, a tak nieszczęsna pancerka stała chaotycznie i bez składu niemal ocierając sie o siebie.
Segregowanie tego przy sędziowaniu, przenoszenie z miejsca na miejsce, możliwość uszkodzeń modeli, strata czasu, to negatywne czynniki.
Brawo za zaangazowanie juniorów którzy jak zauważyłem pomagali z pasją.

Po trzecie.Podział na kategorie.
Popieram Andrzeja ,wystarczyło modeli na oddzielne klasy figurki, artyleria, pojazdy kosmiczne, a nie łaczenie ich w jedną.

Reasumując: bardzo udany weekend, mnóstwo modeli, wielu zwiedzających, atrakcyjne nagrody.
Dziękuję organizatorom za włożoną pracę przy organizacji imprezy, bo nie jest to łatwy kawałek chleba, dziękuję miejscowym kolegom za życzliwość i zakwaterowanie, włodarzom miasta za patronat, a sponsorom za atrakcyjne nagrody.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
15-04-10 00:58  Odp: IV Inowrocławski Konkurs Modelarski - 10-11 kwietnia 2010
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Pare fotek z wystawy kartonowców.

Budowle



Statki i okręty





Pancerka,kołowe i artyleria






Samoloty








Figurki, kosmiczne, kolejowe


--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
15-04-10 10:43  Odp: IV Inowrocławski Konkurs Modelarski - 10-11 kwietnia 2010
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

To i ja chciałem podziękować organizatorom za udaną imprezę i atrakcyjne nagrody:)

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
21-04-10 00:32  Odp: IV Inowrocławski Konkurs Modelarski - 10-11 kwietnia 2010
24Hobby 

 

Znalazłem czas i znalazłem fotki więc wklejam, bo tu ich miejsce

Modele Kartonowe










































--

Niech cię nie zraża myśl moja prosta smutny efekt reform szkolnictwa
Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych

Post zmieniony (25-04-10 15:05)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024