KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
26-11-09 20:23  Odp: IV KONKURS MODELI KARTONOWYCH O GRAND PRIX DYREKTORA GOK w GOŁĘBIU [5-6.12.2009]
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Ja bede. I moje 4 modele tez sie zapowiadają ;-)

--
KMH Sokół Radom

 
02-12-09 20:25  Odp: IV KONKURS MODELI KARTONOWYCH O GRAND PRIX DYREKTORA GOK w GOŁĘBIU [5-6.12.2009]
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

W imieniu organizatorów miło mi poinformować, że tradycyjnie już Wydawnictwo WAK ufundowało modele dla medalistów w grupach wiekowych młodzik i junior. Przewidziana jest również nagroda za najlepszy model z tego Wydawnictwa.
Mamy również potwierdzenie o ufundowaniu nagród sponsorskich w poszczególnych klasach. Ci którzy brali udział w konkursach w latach ubiegłych wiedzą, że są one i ciekawe i nietypowe.
Jednocześnie przypominam, że zgodnie z regulaminem modele nagrodzone i wyróżnione w poprzednich edycjach konkursu nie mogą brać udziału w tegorocznej edycji.
Do zobaczenia!

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
03-12-09 20:33  Odp: IV KONKURS MODELI KARTONOWYCH O GRAND PRIX DYREKTORA GOK w GOŁĘBIU [5-6.12.2009]
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Mam takie pytanie ,do której godziny w piątek będą przyjmowane modele?.

Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
03-12-09 22:48  Odp: IV KONKURS MODELI KARTONOWYCH O GRAND PRIX DYREKTORA GOK w GOŁĘBIU [5-6.12.2009]
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Do 18.00 na 100%, być może godzinę dłużej - nie pamiętam jak dom kultury pracuje.

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
05-12-09 07:35  Odp: IV KONKURS MODELI KARTONOWYCH O GRAND PRIX DYREKTORA GOK w GOŁĘBIU [5-6.12.2009]
kartoniak 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

No panowie to już dzisiaj :)

--
Nieważne gdzie się jest, ale ważne by się było.

Strzelecki Oddział Kawaleryjski "BELINIAK"

Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
06-12-09 14:26  Odp: IV KONKURS MODELI KARTONOWYCH O GRAND PRIX DYREKTORA GOK w GOŁĘBIU [5-6.12.2009]
mav   

IV KONKURS MODELI KARTONOWYCH O GRAND PRIX DYREKTORA GOK w GOŁĘBIU

KOMUNIKAT

--

... :D


Post zmieniony (06-12-09 14:30)

 
06-12-09 15:46  Odp: IV KONKURS MODELI KARTONOWYCH O GRAND PRIX DYREKTORA GOK w GOŁĘBIU [5-6.12.2009]
kartoniak 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

No i po konkursie Radom bezpiecznie dojechał oczywiście do Radomia :)

--
Nieważne gdzie się jest, ale ważne by się było.

Strzelecki Oddział Kawaleryjski "BELINIAK"

Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
06-12-09 18:36  Odp: IV KONKURS MODELI KARTONOWYCH O GRAND PRIX DYREKTORA GOK w GOŁĘBIU [5-6.12.2009]
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Modele wyróżnione nagrodami "sponsorskimi":

Nagrodę Komendanta – Rektora Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w klasie samoloty i śmigłowce przed 1945 r. przyznano Krzysztofowi Sokołowskiemu za model samolotu Jak 1-M


Nagrodę Komendanta Centrum Szkolenia Inżynieryjno-lotniczego w Dęblinie w klasie samoloty i śmigłowce po 1945 r. przyznano Rafałowi Tchórzewskiemu za model MIG-15


Nagrodę Hurtowni Sportowej ,,Domi-Sport'' w Puławach w klasie pojazdy kołowe przyznano Bartoszowi Olszewskiemu za model Mercedes – straż pożarna
Niestety nie mam zdjęcia :/

Nagrodę Prezesa Zarządu - Dyrektora Naczelnego Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych S.A. w Dęblinie w klasie pojazdów gąsiennicowych i szynowych przyznano Janowi Musiał za model Sd. Kfz. 138 – Marder III Ausf. H


Nagrodę Wójta Gminy Puławy w klasie okręty przyznano Pawłowi Rodzoch za model Shikishima


Nagrodę Proboszcza Parafii Gołąb w klasie budowle przyznano Bartoszowi Olszewskiemu za model Ratusz w Sandomierzu


Nagrodę Firmy ,,HABO” w klasie figurki przyznano Mariuszowi Grzywaczowi za model Bernardyna


Nagrodę Wydawnictwa WAK przyznano Janowi Musiałowi za transporter opancerzony White M3A1 Scout Car


Nagrodę Firmy „LES - Świat Dywanów” w Puławach w przyznano Tomaszowi Stolarzowi za model HMS Victory


Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu przyznano Janowi Musiałowi za Polska ładowarka kołowa HSW Ł-34


Puchar za najorgyginalniejszy model przyznano Przemkowi i Olkowi Siwkom za wrak samochodu


Dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy za rok w jeszcze większej ilości :)
--

pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

Post zmieniony (06-12-09 18:38)

 
06-12-09 22:02  Odp: IV KONKURS MODELI KARTONOWYCH O GRAND PRIX DYREKTORA GOK w GOŁĘBIU [5-6.12.2009]
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Hej, Mińsk też już od dawna w domu , ale dopiero teraz się do kompa doczłapałem. Ja ze swej strony jeszcze raz chcę podziękować organizatorom konkursu za ciepłą atmosferę i organizację. A teraz kilka cierpkich słów do was moi kochani koledzy modelarze. Szczególnie ci z Warszawy i Lublina. Lodź rozumiem jest usprawiedliwiona bo swoja imprezę mieli ale cała reszta powinna się wstydzić, a dlaczego?.
Dla zainteresowanych przypomnę ,że jeszcze we wrześniu kartonowcy podnosili larum ,że nie będzie konkursu w Porąbce. Wiadomo konkurs znany i ceniony przez każdego modelarza kartonowego. Do tzw pipidówy na końcu kraju zjeżdżało się z całej polski mnóstwo modelarzy. Co niektórzy jechali 8-12 godzin, aby tam dojechać. Potem płaciło się kasę ,za przyjęcie modelu do konkursu. O tym jak to było sędziowane przemilczę. Za nagrodę (jeżeli się ją dostało) można co najwyżej było dostać model z Orlika i paczkę makaronu babuni. O medalu i dyplomie nie wspomnę. I cała impreza. za pobyt płaciło się jak za zboże i trzeba się było samemu wyżywić. Powiecie ,że nie dla medalu tylko kolegów modelarzy się tam jechało i dobrej zabawy, ale to za chwilę rozwinę.
Dobra teraz jak wyglądał konkurs w Gołębiu. Pipidówa to podobna do Porąbki, Przeciszowa. Można jednak zwiedzić Kościół klasy 0 i dwa nietypowe muzea Pijaństwa i Nietypowych rowerów. Niedaleko 12 km są Puławy troszkę dalej można zwiedzić Kazimierz Dolny i Janowiec. Jeśli ktoś lubi modelarstwo i wędkowanie to nic trudnego 500m i jest Wisła. Koledzy którzy musieli zanocować ,a nawet tego wcześniej nie zgłosili nie mieli nawet żadnego problemu ,aby gdzieś swoje zwłoki położyć pod dachem. Jedzenie? nie ma problemu. Kuchnia była czynna do 20 w sobotę i z samego rana w niedzielę. Nikogo nie pozostawiono głodnym. Osobiście pani dyrektor ośrodka zaciągała i namawiała na posiłek (bigos, barszcz czerwony z pierogami, ciasto, kanapki, sałatka warzywna) każdego który wstąpił na wystawę. Nigdy jeszcze podczas konkursu nie wypiłem tyle herbaty , kawy ,soków. I teraz się zapytajcie ile za to zapłaciłem. NIC powtórzę NIC. Wskażcie mi kochani koledzy konkurs na którym za darmo mam wikt i opierunek. Ja za to wam wypomnę kilka konkursów na których za samo wejście trzeba zapłacić , samemu się wyżywić i samemu sobie zapewnić nocleg lub porządnie za niego zapłacić. Mam wam przypomnieć wasze rozczarowanie Kraśnikiem i jego nagrodami?. Nie ma problemu ten konkurs ma tylu sponsorów ,że nikt nie wyszedł z niego bez czegoś.
Ktoś kiedyś tutaj narzekał ,że pojechał z synem na konkurs i nawet syn dyplomiku za udział w konkursie nie dostał. Tutaj z kilku młodzików biorących udział w konkursie ,żaden nie wyszedł z pustymi rękoma, a wręcz ich szyje i ręce uginały się od nagród upominków, modeli. Pytam się was czego jeszcze wam trzeba ,żeby ruszyć wasze szanowne cztery litery ,wsadzić rodzinę do samochodu i pojechać godzinę(Warszawa, Lublin i okolice) na wystawę modelarską w wolny weekend. Jedyna taką rodzinę którą rozpoznałem która zrobiła sobie wycieczkę to modelarz z Lublina . Najlepsze jest to ,że jest to , jeśli się nie mylę, modelarz plastikowy . Z Lublina jedyny modelarz kartonowy to był tylko Kroloo (chociaż i on swoje oberwał bo nie wystawiał modeli). Ciężko było!. Warszawa dla was mam brak słów. Dlaczego to wszystko piszę bo żal mi było organizatorów którzy wręcz chcą nagradzać ,organizować i co roku nie zmiennie zapraszają modelarzy kartonowych. A modelarzy kartonowych ni ma lub jak na lekarstwo. I tu wracamy do kwestii tego ,że nie wszyscy jeżdżą na konkursy dla medali , nagród tylko dla kolegów i miłej atmosfery. Ciężko znaleźć alternatywę dla Porąbki? i to bliżej dla wszystkich?. Wpiszcie sobie w te wasze google gdzie to jest i jak długo się tam jedzie. Pisze to bo mi na sercu i wątrobie to przez ten cały weekend ciążyło, a teraz drodzy koledzy dalej sobie narzekajcie na wydatki, organizację i uchybienia w sędziowaniu jakie mają miejsce na różnych konkursach. Ja szufladkuję konkurs w Gołębiu jako jeden z czołowych i obowiązkowych punktów w moim kalendarzu. To pisałem ja zdegustowany postawą kolegów modelarzy PARTYZANT.

pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
06-12-09 22:53  Odp: IV KONKURS MODELI KARTONOWYCH O GRAND PRIX DYREKTORA GOK w GOŁĘBIU [5-6.12.2009]
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Byłem, widziałem, fotki porobiłem. Sytuację nakreślił dokładnie Partyzant, jedyne co mogę dodać to to, że wśród wystawiających spory odsetek to młodzież - a to dobrze rokuje. Za rok przybywam na 100% z modelami - tym razem niestety się nie udało :-( Wielkie podziękowania dla organizatorów za świetny klimat imprezy i ciepłe przyjęcie, do zobaczenia za rok!

A oto zwyczajowo kilka fotek z imprezy:



--

na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

Post zmieniony (06-12-09 23:59)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024