KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
01-09-09 08:24  Odp: WLKP#3 - Poznań - 4 IX 2009
Pirania 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam!
Ja również obowiązkowo się pojawię. Postaram się zabrać ze sobą jakieś małe fragmenty AKITSUSHIMY.

Pozdrawiam, Pirania

 
01-09-09 10:38  Odp: WLKP#3 - Poznań - 4 IX 2009
lehcyfer 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Oczywiście również się pojawię :)

Ale najbardziej się cieszę że zjawi się Andrzej Ziober :D

--

 
02-09-09 11:40  Odp: WLKP#3 - Poznań - 4 IX 2009
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Też będę, w końcu :)

--

 
02-09-09 21:28  Odp: WLKP#3 - Poznań - 4 IX 2009
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

wiadomo obowiązkowo będę:)

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
03-09-09 19:37  Odp: WLKP#3 - Poznań - 4 IX 2009
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

tylko oby pogoda dopisała...:/

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
03-09-09 21:53  Odp: WLKP#3 - Poznań - 4 IX 2009
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

A ja mam prośbę do Kolegów z Poznania o pomoc w piątek 18 w przygotowaniu sali wystawowej .Potrzebuję także nazwiska osób ,które przybędą , by kapitan mógł nam wystawic identyfikatory ,tak byśmy mogli sie bezproblemowo poruszać po terenie jednostki.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
04-09-09 21:20  Odp: WLKP#3 - Poznań - 4 IX 2009
KayFranz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Gdyby nie to, że "tacy mali" musieli zaliczyć jeszcze bajkę na dobranoc, to pewnie byłaby to pierwsza relacja LIVE na forum. Ale cóż, pewnie w chwili, kiedy to piszę, wszyscy już rozeszli się, więc szansa wejścia do historii przepadła. Ale relacja foto będzie.

Jak to w zwyczaju w Poznaniu, obyło się bez spóźnień i nieporządku, od razu zaczęliśmy od najważniejszego - czyli "...komu kawkę, komu piwo, komu ciasteczko?".

Lechu zbiera zamówienie grupowe (bo podobno hurtem taniej...)


Zastanawiają się również obecni Paweł (stały bywalec) i Andrzej (na WLKP to debiutant, na dodatek robi tylko w plastiku - ale też gustowne: http://svsm.org/gallery/nats2009-aircraft/P1650298_1).

Jorzik i Marek też już chyba wybrali...



I nagle - ŁoMatko! Nadpływa coś wielkiego...



To Szyszkownik przytargał niemałe akwarium z ręcznikiem. Całkiem ładnym.
Piotr oraz Sturmoviki (bo była i reprezentacja familijna) wcale nie zwracali uwagi na wyściółkę, tylko na OYODO. Relację z budowy czytałem - ale na żywo "to je to".



Szczegóły:









Jako że jestem raczej od "Latawców" niż od "Pływających" czy "Kołowych", więc skupiałem się na szczegółach przepięknie sklejonego Morane'a przyniesionego przez Lehcyfera. Wybaczcie, jeśli mało zwracałem uwagę na będące w budowie "półfabrykaty" nie z mojego resortu, na dodatek popełniłem kardynalny błąd nie notując "kto?co? zrobił".
Mam nadzieję, że współuczestnicy nadrobią moje niedopatrzenie i swoje trzy grosze dopiszą. Czas na kolejne fotografie:






W górnym rogu - dla dania pojęcia o wielkości - pudełko po lodach, w którym to cudo przyszło.



Sturmovik przyniósł ciąg dalszy Niewidocznego Uniwersytetu - niestety, zapomniałem zwiększyć energię błysku lampy, a w nadchodzących ciemnościach fotki po drugiej stronie stołu wyszły miernie. A stół i ławy zajmowały coraz większy areał, trochę poprzestawialiśmy umeblowanie...

To teraz Lehcyferowy Morane-Saulnier, wydrukowany we własnym zakresie z drukarki laserowej. Wykonanie miodne, szczegóły poniżej







Oprócz tego Lech przyniósł też fragmenty budującej się Czapli RWD-14 - strasznie jestem ciekaw końcowego efektu. Miał też elementy do holenderskiego Z-5

A w tzw. międzyczasie człowieków przybywało...



...i przybywało... Tu akurat z k_natlenie widać tylko palce - wybacz, chłopie, usiadłeś obok i po prostu nie mogłem się odchylić z aparatem,aby udokumentować Twoją twarz. Model - odjazd, tuning - palce lizać.



Andrzej Ziober opowiadał o swoim ostatnim pobycie w Stanach i o tym co trzeba, a przede wszystkim czego nie trzeba, mówić tamtejszym celnikom.



Zdaję sobie sprawę, że nie wszystko i wszystkich pokazałem, ale w pewnym momencie zamiast "cykać" wolałem pogadać i po prostu "ponaoglądać się", bo po to miedzy innymi przyszedłem. Nie żałuję ani minuty, szkoda, że musiałem być tak krótko, ale przecież to nie był ostatni raz. Pewnie co niektórych spotkam już za dwa tygodnie w "Pancu" - boję się tylko czy my się tam w tym tłoku zobaczymy? Bo tylko ode mnie z pracy idzie jeszcze dwóch "militarystów'".
Było super, do pełni szczęścia chyba tylko brakowało, żeby Andrzej pokazał swojego Lancastera.
Tylko czy wtedy bym zasnął?



Post zmieniony (05-09-09 00:51)

 
04-09-09 21:20  Odp: WLKP#3 - Poznań - 4 IX 2009
MAREK 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17


 - 11

MAREK, zgłaszam swoją pomoc do przygotowania sali wystawowej , KRUPA MAREK .Chciałbym wiedzieć o której godzinie mamy zacząć szykować salę MAREK .

 
05-09-09 00:23  Odp: WLKP#3 - Poznań - 4 IX 2009
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

I po spotkaniu.

Trochę systematyki w uzupełnieniu relacji KayFranza.

W spotkaniu udział wzięli i zaprezentowali swoje modele i akcesoria:

1. Andrzej Ziober (uznany modelarz plastikowy)
2. Lehcyfer + wsparcie brata (elementy okrętu Z5, elementy samolotu Czapla, pojazd kosmiczny)
3. K_natlenie
4. Marek (latarnia Stilo, statek Western River, Me 109)
5. KayFranz
6. Kezot
7. Pirania (nadbudówka i elementy okrętu Akitsushima)
8. Jaroslav
9. Szturmovik + wsparcie płci pięknej ( elementy niewidzialnego uniwersytetu)
10. Szyszkownik (Oyodo z nową gablotą, najnowszy numer Modelarstwa Okrętowego)
11. Jorzik

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i twórczej atmosferze.
Szczególne podziękowanie składam Panu Andrzejowi Ziobrze za udział w Naszym zgromadzeniu. Była okazja do rozmów na szeroko pojęte tematy modelarskie, wymianę doświadczeń, oraz porównań pracy w kartonie i plastiku.

Poniżej prezentuję moje fotki wykonane komóreczką.

Lehcyfer i jego modele: MoS o niezwykłej delikatnej konstrukcji.


Elementy okrętu Z5: platformy dział, kominy, nadbudówka.

Elementy modelu samolotu RWD 14 Czapla: fotele pilota i obserwatora oraz km- misterna robota

Jak to zwykle u Leszka bywa-realizuje on po pare tematów na raz, w tym przypadku to model pojazdu kosmicznego. Zachwyca niezwykła precyzja i kształtowanie kartonu oraz kolorystyka.


Marek na spotkanie przywiózł model latarni Stilo, model Me - 109 i statek Western River. Mesiak bardzo ładnie wychodzi, stateczek tez będzie efektownie wyglądał po skończeniu.


K_natlenie zaprezentował model Raidena. Jak sam stwierdził na modelu próbuje róznych technik modelarskich i trzeba przyznać są one bardzo ciekawe.


Kolega Pirania przywiózł elementy okrętu IJN Akitsushima (nadbudówka dziobowa, drobne elementy: koła sterowe radionamierniki, dalmierz....) Bardzo ładna robota.


Szyszkownik z wielkim poświęceniem dostarczył model IJN Oyodo i skrojoną na jego miarę gablotę. Teraz model z pewnością będzie się prezentował okazale. Natomiast w numerze Modelarstwa Okrętowego mogliśmy między innymi przeczytać relację i obejrzeć zdjęcia z Wrocławskiej wystawy poświęcony wystawie tematycznej - flocie japońskiej, która wielu z nas jest bliska.


Z kolei Szturmovik zaprezentował nam kolejne powstałe elementy niewidzialego uniwersytetu. Całość nabiera kształtów, i już widać że budowla będzie niezwykle interesująca.


Na koniec parę fotek uczestników 3 spotkania.


Dziękuję wszystkim za mile spędzony czas, i do nastepnego spotkania.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
16-09-09 01:36  Odp: WLKP#3 - Poznań - 4 IX 2009
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sorry za offtop ale z Szymonem się jakoś złapać nie możemy więc tu zapodaję:
jedyne znane zdjęcie zapomnianego/zaginionego/prototypowego(?) polskiego RENAULT Wz.32
Pomimo obecności na pierwszym planie grupy człowieków da się zauważyć jego piękną sylwetkę na przerobionym "po naszemu" zawieszeniu VICKERS'a z kołem napędowym z tyłu:

Najciekawsze w tym zdjęciu (poza samym pojazdem) jest jednak to że zgodnie z zachowanymi dokumentami WD BBT Br.Panc został on definitywnie rozmontowany w roku 1934(!)

--
GG 6801515

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024