KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
13-10-09 15:26  Odp: XIII Ogólnopolski Konkurs Modelarski Kraśnik 9−11.10.2009 r.
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Ja opiszę swoje wrażenia po konkursie ze strony kartonowca. Ktoś tam wcześniej pisał o nagrodach, owszem nie są one najważniejsze, tylko ludzie i modele, ale jak są, to miło jak się coś dostanie. Nie chodzi mi tu o mnie, bo przypadkiem załapałem się na nagrodę rzeczową, ale o potraktowanie modelarzy kartonowych. Wszystkie nagrody rzeczowe w konkursie (około 20) i te najatrakcyjniejsze, i te mniej (rzecz gustu) zostały przekazane modelarzom od plastików. ŻADEN model(arz) kartonowy oficjalnie nie dostał żadnej nagrody rzeczowej, nawet ten wybrany przez sędziów jako najlepszy model kartonowy wystawy. Można pisać, że wszystkim się nie dogodzi, ale jeśli najlepszy model plastikowy otrzymuje notebooka, a najlepszy model kartonowy nawet nie dostał podkładki pod myszkę, to chyba nie jest to do końca w porządku. W końcu konkurs był zapowiadany jako dla modeli plastikowych i kartonowych. Chyba główny sponsor KAGERO modelarstwa kartonowego nie uznaje za modelarstwo. Lepiej byłoby dać o jedną drogą nagrodę mniej, a zamiast niej obdarować choćby wszystkich wyróżnionych.

Jak pisałem wcześniej, dostałem nagrodę rzeczową, ale nie oficjalnie tylko przez przypadek. Po zakończeniu konkursu, kiedy ładna blondynka ogłosiła, że konkurs uważa za zamknięty i wszyscy zaczęli się już rozchodzić, zauważyłem, że pod stołem zostały torby z nagrodami, które zapewne przez zapomnienie nie zostały wręczone wszystkim wyróżnionym pucharami i statuetkami, bo była tego podobna ilość. Pan Tomasz F rozdał te nagrody wśród pozostałych na sali modelerzy. Natomiast zapowiedziany w regulaminie konkursu plebiscyt wśród publiczności na najlepszy model wystawy nawet się nie odbył, a nagroda aparat cyfrowy została w rękach organizatora.

Następna sprawa, która zwróciła moją uwagę, to sędziowanie. Kraśnik miał swoich sędziów, a główny sponsor swoich. Zdziwiło mnie, że do głównych nagród pucharowych GRAND PRIX dla modelu z września 1939 i sprzętu NATO nie zostały dołączone żadne nagrody rzeczowe. Myślałem, że te nagrody są właśnie dla tych wyróżnionych. Ale nie, sędziowie KAGERO mieli inne typy i nagrody powędrowały do innych zawodników. Wyglądało to trochę jak dwa konkursy, jeden organizował KAGERO, a drugi Kraśnik, a sędziowie KAGERO nie uznawali werdyktu sędziów z Kraśnika. Pisanie, że sponsor miał prawo do własnych decyzji chyba jest nieporozumieniem. Zdziwiła mnie też pora sędziowania przez kraśnickich sędziów. Zgodnie z programem konkursu miało się ono zacząć od godziny 15.30, a faktycznie odbyło się od godziny 20 do 24. Chyba nie muszę nikogo przekonywać, że najlepsze do oceny modeli (zwłaszcza malowanych) jest światło dzienne. Przy takim sobie górnym świetle z jarzeniówek, wiele szczegółów malowania, cieniowania, brudzenia jest po prostu niewidocznych. Proszę nie pisać, że o 15.30 nie mogliście sędziować, bo były tłumy osób. Na większości konkursach, na których byłem, o wyznaczonej godzinie zamyka się salę, pozostają sędziowie i nikt nie ma o to pretensji. Można to było zrobić o godzinie 20, to czemu nie można było o 15.30 ?

Poza tym opóźnieniem w sędziowaniu organizator Tomasz F. i jego ekipa wywiązali się poprawnie ze swojego zadania i dzięki im za to. W moim odczuciu sponsor KAGERO zrobił z tego konkursu imprezę komercyjną i "zabił" jej ducha i atmosferę. Jeden z organizatorów (nazwisko zachowam dla siebie) po konkursie wyraził identyczne zdanie.

To nie drogie nagrody czynią z konkursu wielką imprezę. W Lublinie nie było drogich nagród, szumnych zapowiedzi w stylu impreza roku, a klimat konkursu oraz imprezy towarzyszące ciekawsze. W Kraśniku bawili się nieliczni, w Lublinie wszyscy.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
13-10-09 15:39  Odp: XIII Ogólnopolski Konkurs Modelarski Kraśnik 9−11.10.2009 r.
rhinoceros   

Zapraszamy do Lublina na IV Lubelskie Spotkania Modelarskie 24-25. października. Może będzie inaczej...
link do strony: www.ztslublin.lap.pl
Tam relacje z poprzednich edycji...
Pozdrawiam

--
Lubelskie Spotkania Modelarskie- Każdy modelarz jest dla nas Mistrzem!

 
13-10-09 16:43  Odp: XIII Ogólnopolski Konkurs Modelarski Kraśnik 9−11.10.2009 r.
Lazarus 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

Zapraszamy już za rok - 1-3 października 2010 do Przeciszowa - u nas jest zdecydowanie ... kartonowo...;-)

pozdr. Łukasz

--

 
13-10-09 21:16  Odp: XIII Ogólnopolski Konkurs Modelarski Kraśnik 9−11.10.2009 r.
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Hmmm, Trochę prawdy jest w tym co napisali przedmówcy (Dombrek i Precyzyjny], jako, że miałem możliwość widzieć tą imprezę z drugiej strony ["od kulis"], to trochę inaczej ją aktualnie postrzegam. W sprawie wyróżnień- było ich jak dobrze pamiętam ok.86 w 53 klasach [podaje z pamięci, a niestety pamięć mnie trochę zawodzi-trzeba poczekać na oficjalny komunikat, który nie wiem czy będzie, bo wyszedł w nim mały "cyrk"...] z czego do kartonu jak się nie mylę poszło ok.20. Nie wiem jedynie czemu czytanie wyróżnionych było jedynie z nazwiska? jak było napisane klasa-autor-model, może żeby było szybciej? Było tego 5,5strony [4 strony wyróżnień plastikowych i 1,5 kartonowych].
Z drugiej strony plastików było wyraźnie więcej [w Lublinie chyba było to ok.1/3 kontra 2/3], więc w sumie nic dziwnego, że w kartonie było mniej wyróżnień. Ale to tylko moje zdanie.

Nagrody w postaci kompresorów, drukarki itp. [czyli głównych nagród rzeczowych] były fundowane przez wydawnictwo Super Model, czyli oficynę Wydawniczą KAGERO [teraz jakoś inaczej się nazywa, ale to szczegół] i oni sami decydowali do kogo to powędruje, jednym słowem konkurs w konkursie, tutaj organizator z tego co się orientuję nie miał nic do gadania.

Nagrody główne [czyli statuetki i puchary], było łącznie 17. Część powędrowała do kartonowców, dokładnie do Precyzyjnego za Ty-2-970 , Chi-Ri [czy jakoś tak ten japoniec], Crusader [za najlepszy model z MM] i Bismarck Guza [najlepszy model okrętu kartonowego]., chyba wszystkie, czyli 4/17 [albo coś jeszcze było z kartonu, ale nie mogę sobie przypomnieć co-?], nie wiem kto dokładnie wyłaniał te model [chyba sędzia główny, albo Tomasz Frączak-albo wspólnie], listę tych modeli pisałem dopiero rano, czyli rano zostały pewnie wybierane [wieczorem w sobotę nie było jeszcze pomysłu jak mają być one wyłanione wśród takiego "tłoku"]. Do plastików powędrowała reszta czyli 14, m.in. Były to: MH-53, A7E, Indianin [dobrze napisałem?], Katyń [figurka], chyba Titanic, U557 [?-ten duży U-boot nie pamiętam nazwy, czy może 957?] i inne.

Jestem pełen podziwu za to, że Panu Tomaszowi Frączkowi i innym z PA-LO-OK udało się zorganizować tak dużą imprezę i zbytnio się w tym nie pogubić... [był tylko jeden "szkopuł"] jak słyszałem w poprzednich latach było po ok.200 modeli, w tym oku było to ok. 800!!!. Organizatorzy tego się nie spodziewali i zapewne trochę improwizowali [np. z miejscami na modele, które była na 5stołach- jeden rząd to były chyba 3,czy 4stoły do gry w ping-ponga, czyli o dużej powierzchni, które było mocno zapełnione!!!]. W większości konkursów modeli z roku na rok systematycznie wzrastają, tutaj był po prostu ogromny skok [karty były do nr. ok.770 + do tego wiele modeli nie brało udziału w konkursie, czyli nie miało numerów startowych [np. samoloty z września 1939 z plastiku [stały w rogu] były poza konkursem, a jak by nie patrzeć było ich "trochę"]. Tym bardziej należą się słowa uznania, dla organizatorów i klubu PA-LO-OK, że ten konkurs został rozegrany w miarę dobrze bez zbyt dużego "bałaganu" [mógł on się okazać się wielką klapą..., ale organizatorzy zrobili wszystko, żeby tak się nie stało]
Mam nadzieje, że w przyszłym roku, po doświadczeniach tegorocznych konkurs będzie jeszcze lepszy (tak dla kartonowców i plastikowców).

Chyba jedyną z poważniejszych błędów tej imprezy było zapisywanie zawodników... tą część wg. mnie trzeba by zmienić, bo może ona sprawdzała się przy mniejszych ilościach modeli, to przy większych "nawaliła" [tak mi się wydaje, że ta część, zresztą Pan Tomek Frączek wie dokładnie o co mi chodzi w tym miejscu].
Drugą rzeczą co bym zmienił to te wyróżnienia, chyba bardziej sprawiedliwie jest dać I, II, III miejsce +w tych mocno obleganych klasach dla tych lepszych modeli wyróżnienia [tak ze do 1-2, albo nawet 3].

Z sędziowaniem sam nie wiem, o co dokładnie poszło, że dopiero o 20 zaczęto, ale wiem na pewno, że o 24 się nie skończyło, jeszcze chyba o godzinie 1 byłem na sali i sędziowanie trwało [taki mały problemik był], skończyło się chyba ok.2, albo 3. Wyróżnienia zaczęto pisać już chyba po sędziowaniu, albo jeszcze w jego trakcie (ok.2 w nocy, zresztą pisanie uczestników, wyróżnień, nagród głównych trwało do rana [jeszcze rano pisałem!, a zacząłem po 22, a już wtedy było zaczęte (chyba Pan Adrian zaczął po 20)].


PS Czy będzie oficjalny komunikat w internecie, z wyróżnieniami i nagrodami? I czy będzie [tak jak wcześniej planowano] spis wszystkich modeli w danych klasach jakie uczestniczyły w konkursie?
PS2Tak dla odmiany pojadę;), bo jak będzie jeszcze mniej kartonu, to będzie on jeszcze bardziej olany, a jak będzie więcej, to może będzie bardziej traktowany na równi z plastikiem. Zresztą jak pamiętam to sędzia główny jest też modelarzem kartonowym, więc jakby nie patrzeć karton nie był, aż tak traktowany po "omacku".

Aha- zdjęcia wstawię na pewno w tym tygodniu, tylko mam małe problemy z USB w kompie i nie mogę ich zgrać...
--

U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

Post zmieniony (13-10-09 21:27)

 
13-10-09 23:05  Odp: XIII Ogólnopolski Konkurs Modelarski Kraśnik 9−11.10.2009 r.
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Ja tam nie lubię pchać się tam gdzie mnie nie chcą i moich modeli ;)
Byłem kilku krotnie w Kraśniku i zawsze czułem się ze swoimi kartonami jak zło konieczne.
A wtedy to nie jest przyjemność i zabawa. A, że konkursów nam na szczęście nie brakuje. Będzie można wybierać.
I dodam jeszcze jak to się mówi, dobrymi chęciami to piekło wybrukowane.
Bo często słyszałem tłumaczenia, że Pan Tomasz chce dobrze, ale nie zawsze wszystko wyjdzie.

--
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
14-10-09 22:13  Odp: XIII Ogólnopolski Konkurs Modelarski Kraśnik 9−11.10.2009 r.
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Zdjęcia, niektóre lepsze niektóre gorsze :roll: [bez statywu jakoś nie umiem robić dobrych zdjęć, te i tak były pomniejszane z 3500 do 1000 pikseli, a i tak nie są najlepsze co niektóre....]:


Inne fotki można obejrzęć tutaj, tutaj i tutaj
A w tym wątku [8 post od góry] można zobaczyć widoki ogólne na stoły z modelami

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
15-10-09 00:15  Odp: XIII Ogólnopolski Konkurs Modelarski Kraśnik 9−11.10.2009 r.
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Dzięki za fotki!

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
15-10-09 12:05  Odp: XIII Ogólnopolski Konkurs Modelarski Kraśnik 9−11.10.2009 r.
kartoniak 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Co to za samolot z jakiej firmy chodzi mi o tego F-16
http://i589.photobucket.com/albums/ss331/Krystian-S/krasnik%202009/PIC_0188.jpg

--
Nieważne gdzie się jest, ale ważne by się było.

Strzelecki Oddział Kawaleryjski "BELINIAK"

Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
15-10-09 13:51  Odp: XIII Ogólnopolski Konkurs Modelarski Kraśnik 9−11.10.2009 r.
Starling   

kartoniak napisał:

> Co to za samolot z jakiej firmy chodzi mi o tego F-16
> http://i589.photobucket.com/albums/ss331/Krystian-S/krasnik%202009/PIC_0188.jpg

Nie jestem do końca pewien ale, zdaje się iż jest to jakiś "zestaw specjalny" Hasegawy. Model na pewno nie jest kartonowy.

--

Pozdrawiam Grzegorz



Post zmieniony (15-10-09 13:51)

 
15-10-09 14:07  Odp: XIII Ogólnopolski Konkurs Modelarski Kraśnik 9−11.10.2009 r.
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Fajne fotki.
A ja mam pytanie co to za model:
http://i589.photobucket.com/albums/ss331/Krystian-S/krasnik%202009/PIC_0252.jpg

--
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024