KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
05-08-09 12:32  Odp: Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy - sierpień 2009
Iron_84 

Na Forum:
Galerie - 17


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kurcze żeby nie to zaświadczenie z parafii to udało by się wywinąć od płacenia...
Tym razem jednak stać mnie żeby tą kwotę zapłacić bo reszta z modelu została :-D

 
05-08-09 21:08  Odp: Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy - sierpień 2009
24Hobby 

 

Nie ma przedpłat, nie ma możliwości bezpiecznego przechowywania gotówki.

--
Niech cię nie zraża myśl moja prosta smutny efekt reform szkolnictwa
Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych

 
05-08-09 21:55  Odp: Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy - sierpień 2009
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A z czego ta puszka?

--
MiSza

 
05-08-09 22:44  Odp: Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy - sierpień 2009
Iron_84 

Na Forum:
Galerie - 17


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Albo po czym hyhyhy

 
06-08-09 15:56  Odp: Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy - sierpień 2009
24Hobby 

 

A kto pisał o puszce ? Nie było o tym mowy.

Skarbonką będzie słoik łod łogórków

--
Niech cię nie zraża myśl moja prosta smutny efekt reform szkolnictwa
Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych

 
06-08-09 20:03  Odp: Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy - sierpień 2009
puchacz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 12

własnie sprzedałem jeden z moich modeli i będę miał na jakieś kilka , a może na wiecej, cos około aż a moze tylko 99,9 wejść.

 
10-08-09 03:13  Odp: Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy - sierpień 2009
24Hobby 

 

Zmiana lokalu. Aeroklub Kujawski w Inowrocławiu zaprosił nas do siebie aby nasze tradycyjne spotkania odbywały się w ich siedzibie, z chęcią przyjęliśmy to zaproszenie i 8 sierpnia o godzinie 16:30 zaczęli pojawiać się kolejni jego uczestnicy.


Aeroklub Kujawski powstał w 1933 roku z inicjatywy mieszkańców Inowrocławia jako symbol państwowości polskiej. Pomysł takiego symbolu zrodził się w 1863, zamierzono usypać Kopiec Piastów. Jednak zanim doszło do realizacji na niebie pojawiły się samoloty i zmieniono decyzję, w ten sposób powstało lotnisko i podczas uroczystego otwarcia 24 września 1933 roku nadano mu imię Józefa Piłsudskiego.

Prolog spotkania odbył się jeszcze w starym miejscu przy ulicy Szerokiej 5. Maciek, Łukasz i Adam przyszli najpierw tu abym mógł w lepszych warunkach sfotografować ich modele. A prezentowały sie naprawdę dobrze, pierwszy pod obiektyw poszedł Dragonowski Tygrys w skali 1:35 Jakuba.


więcej w galerii Hobby

Następnie miałem przyjemność obejrzeć model SH-60 w skali 1:48, jest to pierwszy model Macieja którego malował przy użyciu aerografu.


więcej w galerii Hobby

Zakupowego szaleństwa dokonał też Tomek który zrobił nam przyjemność i przyjechał z Bydgoszczy.
Ale MiSza zadzwonił i trzeba było szybko gnać do aeroklubu aby nic nie stracić ze spotkania.

Nowa lokalizacja, letni upał, zastanawialiśmy się czy przypadkiem nie wpłynie to na zmniejszenie frekwencji, ale tu nastąpiło miłe rozczarowanie, kiedy wszedłem to nie wiedziałem gdzie stanąć bo aby usiąść to mogłem sobie pomarzyć.


Zresztą i tak nie miałem zamiaru siadać skoro tyle modeli było na stołach, po przywitaniu się z uczestnikami trzeba było przywitać się z ich modelami.
Z Bydgoszczy przyjechała pełna załoga samochodu osobowego czyli 5 osób i ich modele jako pierwsze zaprezentuję.
Bogdan (Puchacz) przywiózł kartonowego TS-8 Biesa w skali 1:33 z GPMu


Bogdan Rycombel przyniósł swojego T-55 w skali 1:33 z GPMu model, który był za dobry na konkurs w Kruszwicy.


Przejdźmy teraz do plastików i zobaczmy co zrobił nas junior, Mateusz z podarowanym mu na wcześniejszym spotkaniu przez Bartka modelem Bradleya w skali 1:35 z Academy


A teraz najmniejszy model na spotkaniu Sd.Kfz.251 w skali 1:200 przyniesiony przez Bartka Chmielewskiego


Ładnie prezentował cię on przy Wilczym Szańcu z kartonu przyniesionym przez Jacka Frankowskiego, nie wiem dlaczego ale zgapiłem się i mam tylko jedna fotkę tej budowli.


Mateusz (ten duży) pokazał nam swojego ptaszka z papieru.


MiSza natomiast nic sobie nie robił, a może raczej nie zdawał sobie sprawy z niebezpieczeństwa jakie na niego czyhało. Niczym w filmie Hitchcock'a ptak szykował się do ataku.


Wytłumaczenie jest proste, broniony był przez PWS-10 również kartonowego, którego sam zrobił i przyniósł go aby nam pokazać.


Tomek "Kicuś" Kica z Bydgoszczy uraczył nas trzema modelami.


Pantera w skali 1:35 którą widzieliśmy już w czerwcu ale tym razem model ten jest już na ukończeniu. (pierwsze zdjęcie z czerwca, pozostałe - stan obecny)


Sturmgeshutz III w skali 1:35


Oraz A27 Cromwell w skali 1:48


I tu znowu katastrofa, w natłoku modeli tylko jedna fotka tego czołgu. Tomek troszkę narzekał, że pancerniacy nie dopisali i rzeczywiście tak jakoś tym razem się ułożyło, że była bardzo skromna reprezentacja, co prawda jak duch przemknęła ciemna postać Bartka bo poczuł obowiązek aby chociaż się przywitać skoro praca nie pozwoliła mu wziąć udział tym razem, ale Tomka już nie było.

Ja tu sobie pstryku pstryku, życie biegło swoim torem i dyskusje rozwijały się zarówno w większych gremiach jak i w małych grupkach tematycznych.
Miło nam było przywitać nowych uczestników spotkania, reprezentantów modelarzy z oddalonego o 20 km Strzelna. Których to wizytę zawdzięczamy Maciejowi. Jak to na pierwszym spotkaniu czuli się trochę nieswojo, niemniej następnym razem będzie juz łatwiej. Jak przystało na dobrze wychowanych ludzi pierwszą wizytę nie przeciągali i opuścili nas w angielskim stylu. Zapraszamy większa reprezentację Strzelna za miesiąc na dłużej i z modelami.


A cywile skupili się w rogu i rozłożyli swoja bazę na stoliku, aż milo było popatrzeć.


więcej w galerii Hobby

Pomieszczenie, które przy wstępnych oględzinach wydawało się wystarczające dla naszych celów okazało się jednak zbyt ciasne, dlatego część ewakuowała się na zewnątrz, doskonała pogoda sprzyjała takiemu rozwiązaniu.
Adam pomagał jak mógł aby zdjęcia wyszły jak najlepiej.

Tutaj bateria w aparacie zezgoniła i na tym się kończy fotorelacja. A szkoda, bo dołączyli do nas modelarze z aeroklubu, pokazali nam swoja modelarnię i latające cudeńka. Barti wymiękł i zakochał się w tokarce co oznajmił mówiąc że przerzuca się na inne modelarstwo. Dobrze, że nie był aż tak konsekwentny kiedy poszliśmy do hangaru pooglądać te modele w skali 1:1. A jest co robić bo po słynnej wichurze jeszcze kilka szybowców wymaga naprawy.

Zdążyłem jeszcze udokumentować naszą skarbonkę, tak jak obiecałem była ona ze słoika łod łogórków a na niej widniała jedyna i niepowtarzalna blomba , z napisem "ściepa na mietłę" gdyż celem składki było wynagrodzenie sprzątaczki, choć jak przystało na kulturalne towarzystwo, po sobie posprzątaliśmy.

--

Niech cię nie zraża myśl moja prosta smutny efekt reform szkolnictwa
Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych

Post zmieniony (10-08-09 07:58)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024