KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
28-06-09 01:41  Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy - lipiec 2009
24Hobby 

 

Jak to jest w naszym zwyczaju, w pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy wszystkich uzależnionych od kleju na nasze kolejne spotkanie w sobotę 04 lipca 2009.

Odbędzie się znowu w tym ciasnym biurze przy ulicy Szerokiej 5 o godzinie 16:30. Wszystkich miłośników modelarstwa i tematyki okołomodelarskiej zapraszamy.
Gwarantujemy miłą i czystą atmosferę bo palaczy w czasie uprawiania ich niecnego procederu, czy słota czy deszcz, trzymamy za drzwiami, co pozwala im rozkoszować się bez reszty krystalicznym powietrzem uzdrowiska Inowrocław.

Kartonowcy, powinni być usatysfakcjonowani bo właśnie dotarło 90 kg kartonu, a resztę to już sobie sami kombinujcie :D

Do soboty więc i niech wam przyświeca światła idea przekształcania świata płaskiego w wypukły.

--

Niech cię nie zraża myśl moja prosta smutny efekt reform szkolnictwa
Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych

Post zmieniony (05-07-09 22:54)

 
29-06-09 13:52  Odp: Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy - Zapraszamy
Iron_84 

Na Forum:
Galerie - 17


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Niestety z przyczyn niezależnych ode mnie nie dam rady pojawić się na spotkaniu.

Pozdrawiam.

Post zmieniony (02-07-09 23:12)

 
04-07-09 19:25  Odp: Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy - Zapraszamy
maloch   

spotkanie trwa pełną parą(właśnie na nim jestem), dużo osób między innymi ja misza, barti, el diablo , Łukasz, pan Wojtek i inni ;-)

 
05-07-09 18:57  Odp: Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy - Zapraszamy
24Hobby 

 

Zaczęło się dobrze, a nawet bardzo dobrze, zyskaliśmy nowego uczestnika. Nasze spotkanie pierwszy raz odwiedził Tomek (który właśnie wrócił z misji). Zawsze był on motorem Inowrocławskiego modelarstwa plastikowego, ale niestety tylko na własny użytek.
Mamy nadzieję, że spodobał mu się nasz rytuał i dołączy do nas na stałe.
Przysmaki i dla ducha i dla brzucha zafundował nam Łukasz, nasz junior robi postępy i jestem przekonany, że na następny nasz konkurs przyniesie naprawdę ładne modele.
Na spotkaniu mogliśmy podziwiać jak rodzą się dwa modele:
1. Mosquito z Tamiyi w skali 1:72, stan przed szpachlowaniem, pozwolił nam ocenić jak dokładnie spasowane są części modeli Tamiyi.



2. Thunderbolt z Revela w skali 1:72



A w międzyczasie, kiedy ja sobie w kąciku na zapleczu fotografowałem, stali bywalcy zaczęli się pojawiać nawet Marcin przerwał karmienie i znalazł dla nas troszkę czasu.
Zaczął kreślić czarne scenariusze dotyczące jego modelarskiej przyszłości bo dziecko jego najdroższy potomek domaga się opieki. Ale Marcinie, trzeba tylko dopracować technikę i harmonogram, przecież pomiędzy jednym a drugim płaczem masz całe 15 minut, troszkę dobrej organizacji i i lufke ukulasz.



A na zdjęciach powyżej El-Diablo z pełnym zainteresowaniem przegląda nowości Bumażnych Modeli przyniesionych przez Pana_Adasia.

A ja wracam na zaplecze, aby obfotografować Bartka M 113 A2 w skali 1:35





Z kolei miałem przyjemność zrobić kilka fotek Jakuba ciężarówkom w skali 1:72 z ICMu, jedna była prosto z bazy i jeszcze czyściutka, a druga już miała na sobie kurzyk




Maciek zdecydowanie przeszedł do cywila i przyniósł dwa bardzo ładnie prezentujące się modeliki w skali 1:24:

Toyota z Tamiyi




Oraz Skanię z Italeri




Jak widać modele są coraz lepsze a zastosowanie preparatów do kalek niewątpliwie podniosły walory modelu.

Nasi Juniorzy, Łukasz i Mateusz byli największymi wygranymi spotkania, Łukasz dostał od Andrzeja przywrócony do życia kompresor (a poprzednio otrzymał już od Andrzeja Aerograf), a Mateusz Bradleya z Academy w skali 1:35 od Bartka.
Mateusz też poinformował, że stworzył forum modelarskie, ma tylko mały problem, nie ma obecnie dostępu do internetu.

Panowie całkowicie zostali pochłonięci swoimi zajęciami, wymiana poglądów, zapoznawaniem się zawartością pudełek, nie ma żadnego zagrożenia bo jesteśmy dobrze strzeżeni.



Jak pisałem wcześniej palacze maja zapewnioną doskonale wentylowaną palarnię. Pan_Adaś wspominał, że rzucił palenie. Moje poprzednie informacje, o paleniu spowodowały, że chyba z pewną dozą nieśmiałości się do tego zabierali.



Ale przyszła Polizei i proszę, Policji wszystko wolno



Z reporterskiego obowiązku chcę potwierdzić ta gorzką prawdę, …tak, tak, niestety…



Bydgoszcz zawiodła, Bydgoszcz nie dojechała, bo chyba zechciało im się pupy moczyć.

Niemniej zapraszamy na następne spotkanie już za miesiąc, z uwagi na okres letni za propozycją Pana_Adasia postaramy się zrobić plenerową imprezę, ale o tym poinformujemy w następnym odcinku.
------------------------------------------------------------------------- c.n.d.

Niech cię nie zraża myśl moja prosta smutny efekt reform szkolnictwa
Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych

Post zmieniony (05-07-09 20:17)

 
06-07-09 10:50  Odp: Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy - lipiec 2009
puchacz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 12

Bydgoszcz nie dojechała [ przynajmniej ta Fordońska część] bo zaplanowała na ten dzień zwiedzanie żaglowców w Gdyni, a pupy zmoczyła najpierw w morzu a potem już cały w ulewnym deszczu.

 
12-07-09 22:13  Odp: Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy - lipiec 2009
24Hobby 

 

To była kara, bo w Inowrocławiu doskonałe słoneczko było, i u nas nic sie nie połamało a Pogorię i owszem.

--
Niech cię nie zraża myśl moja prosta smutny efekt reform szkolnictwa
Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024