KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
04-07-09 08:01  Timisoara IX Mistrzostwa Europy Statków i Okrętów Naviga klas C
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

22/06/2009 – 30/06/2009 Timisoara IX Mistrzostwa Europy Statków i Okrętów Naviga Klas C

20/06/2009 Sobota.


Czas rozpocząć przygotowania do wyjazdu na Mistrzostwa Europy. Jak powszechnie wiadomo zdobyłem powołanie do kadry modelem Konigsberg na Mistrzostwach Polski we Wschowie.
Przede wszystkim bezpieczeństwo, samochód trafił na przegląd techniczny do stacji diagnostycznej, jako że termin przeglądu i tak zbliżał się nieubłaganie.


Na wszelki wypadek, zgodnie z powiedzeniem „strzeżonego Pan Bóg strzeże”, wykupiłem polisę w PZU od następstw nieszczęśliwych wypadków i Assistance dla samochodu na okres wyjazdu. Dokonałem również niezbędnego zakupu waluty wymienialnej, tak aby człowiek na miejscu nie głodował.



Po powrocie do domu, przy pomocy portalu map24, nawigacji oraz zwykłej mapy została zaplanowana trasa przejazdu do Timisoary.
(zdjecia)
Wybrałem trasę wiodąca przez Słowację Węgry i Rumunię: Jasło – Nowy Żmigród – Dukla – Barwinek – Svidnik – Vranow nad Toplou – granica Słowacko-Węgierska w Satoraljaujhely (normalnie nie do wymówienia) – Tokaj – Nyiregyhaza – Debrecen – granica Węgiersko-Rumuńska w Bors – Oradea – Arad –Timisoara. Razem coś około 600 km.



W nawigację wprowadziłem mapę podróży oraz miejsce docelowe czyli hotel Aurora przy Lacululi 1.Sprawdziłem czy wszystko jest gotowe i tak minął pierwszy dzień przygotowań.

--

PozdrawiamKojak


Post zmieniony (04-07-09 08:05)

 
04-07-09 08:05  Odp: Timisoara IX Mistrzostwa Europy Statków i Okrętów Naviga klas C
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

21/07/09 Niedziela

Pozostało zapakować rzeczy osobiste, model, dokumentację.

--
PozdrawiamKojak

 
04-07-09 08:17  Odp: Timisoara IX Mistrzostwa Europy Statków i Okrętów Naviga klas C
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

22/07/09 Poniedziałek

Wyjazd o 7 rano. Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie przy samochodzie i można wyruszać wyznaczoną trasą.


Do granicy słowackiej docieramy szybko. Pierwszy postój przy pomniku bitwy pancernej na przełęczy dukielskiej koło Svidnika:


Ruszmy dalej, malowniczą trasą ze Svidnika do Vranowa wzdłuż sztucznego jeziora Domasa.
Granicę Węgierską przekraczamy zgodnie z planem, Po drodze w pobliżu miejscowości Tokaj zatrzymujemy się aby zrobić kilka zdjęć winnic słynnych na całą Europę.



Granica Węgiersko – Rumuńska. Tu pierwsza kontrola dowodów i tylko dowodów, jako że Rumunia nie należy do strefy Schengen. Zaraz za granicą pierwszy dłuższy postój. Trzeba wymienić Euro na Leje (RON) oraz zakupić Roviniete. W Rumunii obowiązuje winieta na wszystkie drogi, jej koszt to około 3 E za 7 dni. Przesuwamy również czas o 1 h do przodu zgodnie z czasem obowiązującym w Rumunii.


Przejeżdżamy Oradeę i kierujemy się na Arad – Timisoare. Prędkość skutecznie spowalniają roboty drogowe. Grzęźniemy w Aradzie. Miasto zabytkowe całkowicie rozkopane i w przebudowie, przejazd zajmuje nam około 1h. Za Aradem znów stoimy, droga super po remoncie, ale tym razem gdzieś tam w dali wypadek. Tir przewrócił się do rowu skutecznie tamując ruch.

Nawigacja prowadzi mnie bezbłędnie do celu i koło godziny 18-19 meldujemy się w hotelu. Po rozpakowaniu najpilniejszych rzeczy, zwiedzamy najbliższą okolicę hotelu a na koniec lądujemy w knajpce na piwku ze znajomymi z Polski.


--
PozdrawiamKojak

 
04-07-09 08:25  Odp: Timisoara IX Mistrzostwa Europy Statków i Okrętów Naviga klas C
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

23/07/09 Wtorek

Dzień rozpoczęcia zawodów, upływa na ustawianiu, rejestracji modeli. Spotykamy również masę znajomych modelarzy ze wszystkich zakątków Europy. Orientujemy się również w sytuacji gdzie i jak dojechać, co warto zobaczyć, oraz zwiedzamy najbliższą okolicę. Wieczorkiem mały spacerek nad jeziorko i dokarmianie miejscowych zwierzątek czyli kaczek i rybek :)




--
PozdrawiamKojak

 
04-07-09 08:49  Odp: Timisoara IX Mistrzostwa Europy Statków i Okrętów Naviga klas C
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

24/07/09 Środa

Na Środę zaplanowane zostało uroczyste otwarcie mistrzostw. Były dzieci w strojach ludowych, orkiestra, przemówienia, powitania, występy taneczne. Cześć naszej reprezentacji wystąpiła w specjalnie zamówionych przez Kierownika Drużyny Koszulkach z herbem Polski i Napisem Polska. Szkoda tylko że pozostała część naszej reprezentacji nie skorzystała z takiej możliwości, albo skorzystawszy, olała kwestię.




Pogoda cały czas dopisuje, pomijając przelotne opady, cały czas jest bardzo gorąco. Po rozpoczęciu idziemy ze znajomymi na zimne piwko do knajpki.
W między czasie ustalone zostają komisje sędziowskie, oraz wyznaczone dni oceny dla poszczególnych klas modeli. Klasa C7 będzie oceniana w sobotę.



--

PozdrawiamKojak


Post zmieniony (04-07-09 08:55)

 
04-07-09 09:14  Odp: Timisoara IX Mistrzostwa Europy Statków i Okrętów Naviga klas C
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

25/07/09 Czwartek

Od rana pracują komisje sędziowskie oceniając wystawione modele. Po śniadaniu robię sobie zdjęcia modeli biorących udział w zawodach.



Zdjęcia wybranych modeli umieszczę na końcu relacji.

Po obiedzie wybieramy się na zwiedzanie Timisoary.
Timisoara – 400 tys miasto w zachodnio północnej części Rumunii. Nazywane kiedyś „małym Wiedniem” ze względu na swoją przepiękną zabudowę. Było to tez miasto przodujące w Rumunii: pierwsza linia tramwajowa; pierwsze oświetlenie gazowe, pierwsze oświetlenie elektryczne i w 1989 jako pierwsze miasto w Rumunii zbuntowało się przeciw dyktaturze Caucescu. Za swój bunt drogo zapłaciło, krwią mieszkańców Timisoary.
Obecnie trochę zaniedbane centrum, ale cały czas remonty i prace konserwacyjne postępują.




Na koniec zwiedzania odpoczywamy w knajpce umiejscowionej na zakotwiczonym stateczku wycieczkowym.


Wieczorkiem, to już tradycja, spotkanie z przyjaciółmi, dokarmianie kaczek i rybek.


--
PozdrawiamKojak

 
04-07-09 09:53  Odp: Timisoara IX Mistrzostwa Europy Statków i Okrętów Naviga klas C
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

26/06/2009 Piątek

Jako że pogoda dopisuje wyruszamy na całodzienną wycieczkę nad brzeg Dunaju.
Wycieczkę zaplanowałem i wyznaczyłem jeszcze w kraju. Pozostaje tylko wprowadzić trasę w nawigację. Wyruszamy po śniadaniu około godziny 9 przed nami ponad 500 km dróg i jak się później okazało bezdroży Rumunii. Na całej trasie natrafiamy na remonty dróg i utrudnienia w poruszaniu się. Nad Dunajem łapie nas ulewa, którą przeczekujemy w knajpce na obiedzie. Po obiedzie ruszamy dalej, na naszych oczach i jak na nasze życzenie powstaje objazd remontowanego odcinka drogi. Nówka funkiel jeszcze nie śmigany















W drodze powrotnej niespodziewanie w miejscowości Resita natrafiamy na muzeum kolejnictwa pod gołym niebem. Oczywiście trzeba zrobić trochę pamiątkowych zdjęć. Do hotelu docieramy około godziny 22, bardzo udany, męczący dzień.






--

PozdrawiamKojak


Post zmieniony (04-07-09 09:57)

 
04-07-09 09:58  Odp: Timisoara IX Mistrzostwa Europy Statków i Okrętów Naviga klas C
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

27/06/2009 – Sobota

Na ten dzień przypadają dwie atrakcje: jedna to ocena mojej klasy modeli, druga to bankiet zorganizowany przez organizatorów. Czeka mnie jeszcze jedna niespodzianka ale o tym później.
Na początek ocena, od rana siedzę na sali wystawowej i czekam na swoja kolej. Cały czas solidnie się denerwuję. Około 11 przychodzi moja kolej:





W sumie źle nie poszło model zdobywa 94,33 pkt. (dokładnie tyle samo co w Jabloncu) co daje mu srebrny medal.
O godzinie 14 dostaję SMS od córki - właśnie zostałem Dziadkiem :):) Tak więc na bankiet idę w dobrym nastroju. Bankiet bardzo dobrze zorganizowany, wyśmienite jedzenie, dobra muzyka. Zabawa trwa prawie do 2 w nocy. Przy okazji „cała Europa” pije za zdrowie i szczęście mojego wnuka.



PozdrawiamKojak


Post zmieniony (04-07-09 12:03)

 
04-07-09 12:08  Odp: Timisoara IX Mistrzostwa Europy Statków i Okrętów Naviga klas C
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

28/07-2009 – Niedziela

Po późnym śniadanku i doprowadzeniu się do porządku po nocnych szaleństwach, znów wyruszamy do centrum Timisoary. Właściwie to nie ma co ze sobą zrobić. Spacerujemy po uliczkach, zaglądamy do knajpek posilając się w upał zimnym piwkiem.
Wieczorkiem jak zwykle (to już tradycja) karmienie kaczek i rybek i spotkanie ze znajomymi przy piwku.





--
PozdrawiamKojak

 
04-07-09 12:23  Odp: Timisoara IX Mistrzostwa Europy Statków i Okrętów Naviga klas C
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

29/07/2009 – Poniedziałek

Z samego rana jedziemy do centrum miasta zrobić zakupy (trzeba przywieźć rodzinie jakieś pamiątki). Przy okazji odwiedzamy jeszcze „mały rynek” robimy pamiątkowe zdjęcia. Jednocześnie dochodzą nas niepokojące wiadomości z kraju o ulewach i podtopieniach które nie ominęły naszego rodzinnego miasta. U nas za to pogoda wciąż się utrzymuje, jest gorąco, czasem występują przelotne opady.







Niezamierzony znak pokoju na pomniku:


O 18 przewidziane jest uroczyste wręczenie medali.
Wręczenie medali odbywa się na sali wystawowej i znów są przemówienia podziękowania dla organizatorów, na koniec pamiątkowe zdjęcia dla moich sponsorów.





--
PozdrawiamKojak

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024