KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-03-09 14:15  Kłodzka Sjesta Modelarska No. 24
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
Spotykamy się w sobotę 7-go marca, o godz. 17-tej w restauracji "Oregano" ul. Daszyńskiego 10.
Zapraszam serdecznie wszystkich Kolegów (i Koleżanki naturalnie też :) ) z Kłodzka i okolic.

Pozdrawiam.

--
Blog

Sklepik

 
08-03-09 22:30  Odp: Kłodzka Sjesta Modelarska No. 24
GrzesiekD   

Fajnie było. Ale jak już mówiłem za mało szlachetnych trunków i za mało kobiet (żadna nie dotarła). No i zdecydowanie musimy następnym razem siąść przy lepszym oświetleniu! Czekam na zdjęcia:)

--
pozdrawiam
Grzesiek

 
09-03-09 18:05  Odp: Kłodzka Sjesta Modelarska No. 24
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
Grzesiu, już daję fotki. wczoraj się nie wyrobiłem.
A więc po kolei. Sjesta była wyjątkowo jak na Kłodzkie warunki udana. Oprócz Tomka K i mnie (tradycyjnie ;-) ) przybył jeszcze Olek oraz zaszczycili nas swoją obecnością Grzechu, (który wpisał się powyżej) i piotter z Ząbkowic. Mam nadzieję, że teraz będą to już nasi stali Sjestowicze. :-)
Na początek fotograficzna lista obecności. Z przodu od lewej Tomek i Piotrek, z tyłu od lewej Grzesiek, Olek i ja.
.
Tylu modeli na naszych sjestach chyba jeszcze nie było.
Grzechu przywiózł ze sobą dwa modele żaglowca Halifax. Jeden duży:

relacja z jego budowy jest tutaj: http://koga.net.pl/component/option,com_joomlaboard/Itemid,293/func,view/id,24492/catid,7/
oraz malutki w skali 1:350 (niestety padły mi już baterie i nie zdążyłem zrobić jego zdjęcia, ale relacja jest tutaj: http://koga.net.pl/component/option,com_joomlaboard/Itemid,293/func,view/id,26302/catid,535/ ). Kolejną rzeczą przywiezioną przez Grześka były łańcuszki własnej roboty. Szok! Dla porównania od góry fabryczny, poniżej "Made by Grzesiek":

Oraz żaglowiec w butelce (nazwy zapomniałem... upsss....):

Jednogłośnie zadeklarowaliśmy chęć pomocy w rozwijaniu tak szlachetnego hobby jakim jest modelarstwo butelkowe na zasadzie: Grzesiek kupuje butelki, my zobowiązujemy się do ich opróżniania (oczywiście nie odpłatnie bo czego się nie robi dla Kolegów, ewentualnie za zwrotem kosztów leczenia wątroby), następnie puste butelki honorowo oddajemy Grześkowi, aby mógł wstawiać w nie modele. :-)
Piotrek przywiózł kilka modeli w różnym stadium prac, od skończonych po "w budowie" (przepraszam za jakość, ale oświetlenie rzeczywiście nie było najlepsze):



Bardzo gustowna trumienka... znaczy się opakowanie na model. ;-)


Tomek przyniósł zaczęty model LAV-R:


Ja przytargałem gotowy test-model Kawanishi i dwa maleństwa (ich galerie na forum głównym)

Zielony trochę twardo lądował, ale mechanicy już wszystko naprawili. ;-)

Podsumowując było to bardzo udane spotkanie i oby takich więcej. Dziękuję naszym Kolegom z Ząbkowic za przybycie i cieszę się, że w końcu poznaliśmy się "na żywo". Grzechu: co do piwa, to barek był tuż obok. ;-), a co do kobiet to jeśli nie byłyby modelarkami (modelarzami?) to pewnie setnie by się wynudziły i dopiero byś miał "słowo na niedzielę", akurat w ich święto. ;-)
Z oświetleniem się zgadzam, może wcielimy pomysł Piotrka z lampkami? :-D

Pozdrawiam.

--

Blog

Sklepik

Post zmieniony (09-03-09 18:45)

 
09-03-09 18:34  Odp: Kłodzka Sjesta Modelarska No. 24
GrzesiekD   

A ja jak zwykle jak alkoholik z dwudziestoletnim stażem wyglądam:D
Dzięki Krzyśku. Z Piotrem będziemy przyjeżdżali tak często jak się da. I chyba rzeczywiście weźmiemy latarki ze sobą następnym razem:)

PS.Modelik w butelce to Bounty 1:400 mający jak dobrze liczę już 7 lat:)

--
pozdrawiam
Grzesiek

 
10-03-09 00:44  Odp: Kłodzka Sjesta Modelarska No. 24
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
Grzechu toż dlatego będziemy za Ciebie opróżniać zawartość butelek, wtedy i wygląd Ci się poprawi. ;-)
No tak.. "Bounty", przeca jeszcześmy o tych batonikach rozmawiali. Ech... starość... :-D

Pozdrawiam.

--
Blog

Sklepik

 
10-03-09 22:03  Odp: Kłodzka Sjesta Modelarska No. 24
GrzesiekD   

O Bounty to gadaliśmy jeszcze przy okazji modelu, którego zabranie do pizzerii równałoby się z czystym masochizmem:D
Chyba w tradycji mojego modelarstwa jest, że robię dwa modele tej samej jednostki: Jeden "ludzki" w skali np 1:50, a drugi mikromodel w butelce jak Mały Bounty 1:400.
Mały Bounty ma starszego brata w gablocie 95x77x30. Zdjęcia widziałeś Krzyśku podeślę Ci większe jak chcesz.

--
pozdrawiam
Grzesiek

 
11-03-09 00:31  Odp: Kłodzka Sjesta Modelarska No. 24
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
Grzechu to może lepiej wstaw te fotki tutaj to i Koledzy by zobaczyli. Chyba Rajkub nas nie okrzyczy, że nie na temat bo bądź co bądź dyskusja była o nim na Sjeście. ;-)

Pozdrawiam.

--
Blog

Sklepik

 
11-03-09 22:01  Odp: Kłodzka Sjesta Modelarska No. 24
GrzesiekD   

Taki prosty model z drewna na podstawie wycinanki MM. Mimo że prosty to robota zajęła 4 lata:) Dziś bym go lepiej zrobił













pozdrawiam
Grzesiek

Post zmieniony (11-03-09 22:14)

 
12-03-09 20:44  Odp: Kłodzka Sjesta Modelarska No. 24
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Krzychu, pokrzyczę sobie na Ciebie w czerwcu ma Zlocie, za sianie takiego defektyzmu ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024