KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
02-11-08 21:41  Odp: I Ogólnopolski Konkurs modeli Redukcyjnych Wwa
wichura3 

 

To nie oto chodzi ,że sie konkurs nie podoba. Konkurs jest ok, tylko metody i styl w jakim są rozdzielane nagrody pozostawia wiele do życzenia.

 
02-11-08 22:28  Odp: I Ogólnopolski Konkurs modeli Redukcyjnych Wwa
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Dla tego ja ten konkurs zawsze traktuję jak wystawę i się nie przejmuję ocenami;) Te zawsze są subiektywne, choć czasem faktycznie nóż się w kieszeni otwiera na jawną niesprawiedliwość.

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
03-11-08 09:34  Odp: I Ogólnopolski Konkurs modeli Redukcyjnych Wwa
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Proponuję zamieścić w Internecie do pobrania zgłoszenie. Uprości to i przyspieszy przyjmowanie modeli.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
04-11-08 11:37  Odp: I Ogólnopolski Konkurs modeli Redukcyjnych Wwa
Bushi84 

 

Witam,
Na wstępie chciałbym przeprosić w imieniu organizatorów za opóźnienia we wstawieniu informatora. Na 7 forach wstawiałem informacje sam, natomiast na 2 forach kartonowych nie byłem w ogóle zalogowany dlatego zrobił to za mnie Valpurgius.

Zamieszczam garść dodatkowych informacji na temat konkursu:

Organizator dodał nową klasę (kategoria OPEN):

IICo - samochody cywilne, osobowe i ciężarowe - skala 1/24-1/35



1 uwaga dodatkowa.
Istnieje możliwość wzięcia udziału w ocenie sędziowskiej w charakterze sędziego oceny (wymagane uprawnienia LOK), aplikanta bądź obserwatora.
Aby wziąć udział w sędziowaniu należy zgłosić się do sędziego głównego minimum na godzinę przed rozpoczęciem oceny.

2 uwaga dodatkowa.
Modelarzom odwiedzającym festiwal proponuję zrobić coś w rodzaju identyfikatora.
Zamieśćcie na karteczce nazwę konkursu:
„I Ogólnopolski Konkurs Modeli Redukcyjnych”, swój Nick, imię, (można też nazwisko) oraz nazwę forum z którego jesteście.
Ułatwi to identyfikację modelarza i być może przyśpieszy wejście na teren festiwalu.
Identyfikator można umieścić w takim etui


3 uwaga dodatkowa.
Wstęp na teren festiwalu (więc także na wystawę modelarską) w niedzielę 9.11.2008 jest wolny i całkowicie bezpłatny.
Hala jest otwarta, każdy może tam bez problemu wejść za darmo (popularyzacja modelarstwa wśród dzieci i młodzieży będzie więc miała miejsce).
Jeśli chodzi o sobotę 8.11.2008 czyli pierwszy dzień konkursu to:
Wejście na teren całego festiwalu jest zamknięte dla ludzi nie biorących udział w imprezie.
Jednakże konkurs modelarski odbędzie się i modelarze będą mogli wejść na teren hali Arena.
Organizator zapewnia, że ludzie z ochrony i obsługi festiwalu zostaną poinformowani i poinstruowani jak się zachować wobec modelarzy, przychodzących z modelami na konkurs. Trwają prace nad specjalnymi kartami uprawniającymi konkursowiczów do wielokrotnego wstępu na teren hali.
To wszystko co mam chwilowo do przekazania. Jeśli dowiem się czegoś więcej od organizatorów, to będę na bieżąco zamieszczał te informacje.

W kwestii kart startowych - będą one do pobrania na miejscu a na forach pojawią się w ciągu 2 następnych dni.

Za wszelkie utrudnienia i niedomówienia organizatorzy bardzo przepraszają.
To pierwszy warszawski konkurs przez nich organizowany (tylko z nazwy jest LOKowski), kolejne zawody powinny być dużo lepiej przygotowane.


Informacje dla użytkowników wichura3 i messer:
LOK jest organizatorem tylko z nazwy. Daje po prostu 4 pucharki i firmuje tą imprezę swoim logiem.
Na zawodach sędziować będą klubowicze „Radarka” Zgierz i „Dedala” Wieluń, oraz sędziowie niezależni.
Pisanie postów o treści :„((((-: przecież nikt nie może zagrozić z góry ustalonym zwycięzcom :-))))” to cios poniżej pasa i zwyczajne oszczerstwo wymierzone w dobre imię organizatorów.
Kluby Radarek i Dedal oraz grupa biznesu Calmein organizują po raz pierwszy zawody w Warszawie.
Nigdy nie brali udziału w organizacji żadnego konkursu w stolicy.
Sędziowali na wielu konkursach w całej Polsce i nikt nie miał im nic do zarzucenia. Jeśli uważacie, że na tych zawodach mogą wystąpić przekręty to zapraszam Was w imieniu sędziego głównego do oceny modeli.
Gdy sędzia główny p. Marek Michalski dowiedział się o waszych postach zaproponował żebyście przewodzili komisji sędziowskiej oceniającej modele kartonowe.

Czy przyjmujecie ofertę?

--
"Lewatywa to fundament cesarstwa" - Szwejk

 
04-11-08 12:58  Odp: I Ogólnopolski Konkurs modeli Redukcyjnych Wwa
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Bushi84-skoro nie organizowaliście wcześniej konkursów w Warszawie, to może wreszcie ten będzie można tak nazwać. Wcześniej imprezy firmowane przez LOK miały dość kontrowersyjne wyniki ;) Z tego wynika opinia kolegów o tym konkursie, jako firmowanym przez LOK. Jeśli uda wam się zmienić "tradycję", to tylko się cieszyć :D

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
04-11-08 13:22  Odp: I Ogólnopolski Konkurs modeli Redukcyjnych Wwa
OzzY 

 

Swoja drogą to bardzo ciekawe i zastanawiajace ze kluby ze Zgierza i Wielunia robią ipreze w stolicy a nie u siebie ;)

Tym niemniej pomijajac spiskową teorię dziejów pytanie mam czy przewidziana jest czesc handlowa i czy sie jacys wydawcy zapowiedzieli?



Post zmieniony (04-11-08 13:34)

 
04-11-08 13:55  Odp: I Ogólnopolski Konkurs modeli Redukcyjnych Wwa
wichura3 

 

Panie Bushi 84 , pisząc swój post miałem na myśli niemiłe wspomnienia z konkursu, w którym miałem "pecha" wziąć udział. Odważyłem się wtedy wogóle cokolwiek pokazać ze względu na nienajwyższy poziom modeli jakie kleje. Wszystko niby ładnie do czasu ogłoszenia wyników. I tu ukłon w stronę sędziów lokowskich ,którzy skutecznie torpedują jakiekolwiek zakusy na nagrody i cokolwiek tam jeszcze . Może mieli mnie za przygłupa klasyfjkując wagon kolejowy do ciężarówek, stawiając wyżej 7tp malowany pędzlem ławkowcem od Pantery budowanej od podstaw, i ten samolot z połamanymi skrzydłami.........Jeśli to prawda co Pan napisał , to zwracam honor i wielki szacunek dla "Radarka" i "Dedala" ,pomimo ,że nie byli wymienieni na początku jako sędziowie. Może to będą jakieś początki zmian. Co do przewodnictwa komisji , to czuję się zaszczycony propozycją, aczkolwiek znam osoby bardziej godne tej funkcji. Koledzy robili już za aplikantów, ale zaczęli przejawiać inną "opcję polityczną modelarstwa kartonowego" i książeczek sędziego Lokowskiego się niestety nie doczekali.



Post zmieniony (04-11-08 21:09)

 
04-11-08 15:12  Odp: I Ogólnopolski Konkurs modeli Redukcyjnych Wwa
Bushi84 

 

Dziękuję za szybką odpowiedź panowie.

1). Już odpowiadam na spiskową teorię dziejów:
Modelarze ze Zgierza, Wielunia, Łodzi, Pabianic i innych miejscowości organizują szereg imprez lokalnych na „swoim” terenie.
Przykładowo w Zgierzu było już 9 konkursów organizowanych przez klub „Radarek”:

http://lodzkasjestamod.ovh.org/forum/viewtopic.php?t=36&sid=6d298c1b9755ef1a3ae2993008e09bb6

Radarek i Dedal organizowały konkursy modelarskie na każdym z Łódzkich Festiwali Modelarstwa:

http://lodzkasjestamod.ovh.org/forum/viewtopic.php?t=21

Radarek i Dedal organizowały Mistrzostwa Mikromodeli:

http://www.mikromodele.fora.pl/imprezy,35/ii-mistrzostwa-polski-mikromodeli-lodz-30-31-08-2008,1312.html

konkurs na targach Games&Toys:

http://lodzkasjestamod.ovh.org/forum/viewtopic.php?t=173

Noc muzeów i wiele innych imprez.

Ostatnio oba kluby zostały zaproszone na imprezę do Warszawy.
Klubowicze z Radarka i Dedala będą pełnić rolę sędziów podczas konkursu, czyli są organizatorami patrz: punkt 2 informatora.

2). Jeśli chodzi o część handlową nie mogę niestety udzielić kompetentnej odpowiedzi.
Zajmuje się aspektem modelarskim. Na stronie festiwalu znalazłem jedynie informacje na temat gier. Natomiast po obejrzeniu galerii mogę wywnioskować, że jakieś stoiska handlowe na festiwalu były; m. in Games Workshop, słyszałem również o grach planszowych p. Zalewskiego.

3). Panie wichura3 jeśli nie posiada pan uprawnień sędziowskich, ale zna się pan na modelarstwie kartonowym to mimo wszystko zapraszam do sędziowania.
Sędzia główny zapewnił mnie, że osobom bez uprawnień, które są niezadowolone z warszawskich konkursów LOK i czują się pokrzywdzone bądź oszukane, zostanie przyznany status obserwatora z prawem do głosu.
Chcemy uniknąć takich sytuacji, jakie miały miejsce podczas opisanych przez panów konkursów LOKowskich.
Dlatego sędziowie mający brać udział w zawodach pochodzą w różnych miast, różnych klubów modelarskich lub są niezrzeszeni i tym samym niezależni.
Zapraszamy również modelarzy bez uprawnień by uczestniczyli w konkursie jako obserwatorzy, lub aplikanci.
Informuję jednak że istnieją pewne przepisy które mogą wyeliminować sędziego z oceny modeli. Przede wszystkim przyjęliśmy zasadę mówiącą, że modelarz wystawiający model w danej klasie nie może być jednocześnie jego sędzią. Jeśli przykładowo wystawiłbym na konkursie samolot z kartonu, to będę mógł sędziować budowle kartonowe, pojazdy, figurki itd, ale nie klasę samolotów gdzie jest mój model.
Więcej informacji na temat udziału w zawodach i sędziowaniu otrzymacie panowie na miejscu. Należy zgłosić się minimum godzinę przed rozpoczęciem konkursu żeby zdążyć na odprawę sędziowską. Myślę, że przed samym sędziowaniem uda się zorganizować małe szkolenie, żeby zapoznać panów z wszystkimi procedurami.

Pozdrawiam
Michał

--

"Lewatywa to fundament cesarstwa" - Szwejk

Post zmieniony (04-11-08 15:14)

 
04-11-08 16:42  Odp: I Ogólnopolski Konkurs modeli Redukcyjnych Wwa
Bushi84 

 

Oto karta startowa:

http://i324.photobucket.com/albums/k341/soryu84/KartaStartowa-112008.jpg



Na fotce są 4 sztuki kart, jedna nad drugą, żeby łatwiej było drukować.
Drukujemy na białej kartce w formacie A4.

--

"Lewatywa to fundament cesarstwa" - Szwejk

Post zmieniony (04-11-08 19:54)

 
04-11-08 23:23  Odp: I Ogólnopolski Konkurs modeli Redukcyjnych Wwa
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Bushi - i wystawiałem swoje modele na konkursie firmowanym przez LOK i miałem okazję dwa razy być aplikantem na tych konkursach. Według teorii miało to być sędziowanie w oparciu o przepisy Naviga, w rzeczywistości -szkoda gadać. Chociażby to , że niektóre modele od kilku lat były ciągle wystawiane i zawsze jakiś medal się dla nich znalazł. Ogólnie przejechałem się zdrowo i nie tylko ja - cały nasz warszawski klub. Więc jak widzę napis, że konkurs jest o Puchar prezesa LOKu - to nie dziw się, ale u wielu osób wywołuje to mieszane uczucia..
Na wystawie będę na pewno w niedzielę. W sobotę raczej - zbyt późna informacja - miałem już inne plany.

--
http://messer.cba.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024