KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-09-07 00:19  [Relacja] GEKO nr 19
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Witamy i pozdrawiamy wszystkich nocnych parówkowych skrytożerców:-)
Jeśli dotrwaliście do tej godziny, to macie niebywałą okazję obejrzeć jako pierwsi (ewentualnie jędrne piersi) kolejną beznadziejną, ale nie pozbawioną uroku i szczypty smrodu z przedwczorajszych skarpet, relację ze złazu GEKOnów wszelkiej maści i postury o zróżnicowanym zaawansowaniu próchnicy i łysiejących pośladkach:-)

Tym razem było nas dośc sporo jak na nasze mozliwości - właściwie do full wypasu składowego brakowało gienka, Pit Blanka i Tede. Ale ponieważ o nieobecnych sie nie mówi, więc nie będziemy o nich tutaj niepotrzebnie wspominać - jednakże serdecznie ich pozdrawiamy i zapowiadamy solidne wybatożenie gołych klat za niesubordynację i nie stawienie się:-)

Od razu nadmienię, że odwiedziła nas niespodzianka w czerwonym audi, a właściwie cała rodzina z piekła rodem - SMD, Demon i mały Demonik. Pierwszy skrót jest testem na inteligencję czytających.

Pełna lista osobowa zamknęła się w 10 sztukach spleśniałego męskiego mięcha, jednej kobiecie płci odmiennej (SMD:-) oraz jednym dzieciaczku płci modelarskiej:-). A o to ona :

1. SMD
2. Demoniątko
3. Stach48
4. Tadek, zwany dalej Tadeuszem (ojcem?:P)
5. Jańcio
6. Ziga
7. Szatą Chaton - tym razem bez SMC (hańba!)
8. Demon
9. Antek
10. Kwiatek
11. Bebe (syn marnotrwany powrócił tadaaaaaaa!:-)
12. StuG

Jeśli przeszedł Wam już ból zęba i rozwolnienie po przeczytaniu niektórych nicków, możemy przystąpić do relacji właściwej, zwanej dalej relacją:-)


Zaczęło się od stripteasu modelarskiego, wykonanego przez Jagdpanzera via Demon:-) Szatą jak wprawny ginekolog z nieodłączną japońską latareczką firmy Świecimitu dokonywał dogłębnej analizy wszelkich nieprawidłowości, a właściwie prawidłowości w budowie wnętrza przedmiotowego pojazdu:-) Ślina kapała na szczęście obok, do szklanek z piwem i innymi napojami:-)


W tym czasie Demoniątko pałaszowało jak gdyby nigdy nic kolejnego Hita czekoladowego - pogardziło menu, chociaż soczek wsysał z szybkością schnięcia kleju cyjanoakrylowego:-) Całe szczęście, że zostawił nam potem resztę ciastek:-) Na początku trochę obawiał sie naszych zakazanych mord i tego co za mordy miało uchodzić w niektórych przypadkach, ale jak się przez pewien okres czasu patrzy tylko na brzydactwa, to się człowiek przyzwyczaja, co też najmłodszy GEKOn uczynił w okresie nieco późniejszym:-)


Modeli ze spotkania na spotkanie przybywa, co miało również odzwierciedlenie w piątek. Naznosilismy mnóstwo wszelakiej maści paskudztwa, czasami bez głów, nóżek itp., aby można nas było nazwać od biedy modelarzami:-) Po kolei więc mamy : Niesamoiwty Demoniczny wyrób - Jagdpanzer IV z Modelika (gąski to jest zupełny odjazd i masakra wywołująca płaskostopie i zaniki świadomości. Aż musiałem się sztachnąć zapachem z pobliskiego WC, by dojść do siebie. Co ten gościu wyprawia z kartonem? Brak słów, nalezy go tylko lać, by więcej tego nie robił, byśmy mieli spokojne sny:-)).
Dalej karaluch na plecach - czyli powstający kolejny piekny model Demona - Sdkfz 232 (8 rad). Z tym modelem jest jak z kobietą - nie jest wychuchany, poprawiany, sztuczny, nie ma tysięcy dodatków, a ma w sobie to "coś", co każe nam powiedzieć mocno i stanowczo : SUPER:-) Delikatne przeróbki nadają temu modelowi jeszcze wiekszego smaku:-)
Kolejne zdjęcie to "czapka" Jagdpanzera, chwilowo zdjęta w celu skumplowania się z zaczarowaną fujarą (brzmi troche jak tytuł filmy XXX:-)).
Następny w kolejce jest plugawy i czegotoniemający L6/40 z zastępczym uzbrojeniem w postaci mikro-Jagdpanthery Szatąona:-)


Powyżej osobny rozdział pt. "Modele Zigi", wykonywanych zazwyczaj ze starych laci i sznurowadeł:-) A poważnie i fachowo - jakaś tam czerwona rakieta do odpalania z rakietowego silniczka, Komet na taki sam typ napędu (że im się tyłki nie popalą:P) oraz początki jastrzębia ze skanów starego MM-a - z dołożoną kabiną. Natomiast te szare płaskie, to monitor z wojny secesyjnej:-) Model składający się z kawałka tektury po pizzy, zakrętki od Coli i dwóch drutów:-) Zaczynam podejrzewać, ze Ziga robi te modele po drodze na GEKO:-)


Jeszcze jedno ujęcie mikro-jagdpantherki z ogromną, guliwerowską łapą Zigi:-) Gąsienice oczywiście będą z pojedynczych ogniw, model będzie jeździć, a my będziemy odwiedzać Chatona w Toszku:-) W każdym razie kaftanik już szyją:-)
Kompletnie zaskoczył nas natomiast Stasiu - przyniósł ORP Błyskawicę (znaczy Groma:) w skali 1:300, co prawda niedokończoną, ale... jeśli kto, za przeproszeniem, w jego wieku przyniesie jeszcze takie maleństwo, to ja osobiście i przy wszystkich ogolę sobie prawą nogę (wraz z siedzeniem:)) Być może Staszek nie wykonał Błyskotki (czyli jak wszyscy wiedzą - Groma:-)) tak jak inni mistrzowie, ale zasłużył na wielki szacun i przyjacielskiego kuksańca z baśki w brzuszysko:-) Brawo:)

Jakoś tak dziwnie długo piszę o modelach, a przecież nie o to chodzi w relacjach modelarskich:D. Przejdźmy zatem do zdjęć taktyczno-strategicznych :


"Zjeść najpierw dach Jagda czy frytki" - na zdjęciu nie udało się uchwycić ogromnego obłoku dymu z uszu, który zapoczątkowany był tymże dylematem:-) Jańcio tym razem bez szminki, maseczki z ogórków, pełna natura:-) Mina może nie z tych najsympatyczniejszych, ale "to nie jest tak jak myślicie":-)


Antek - the Thinkman:-)


Wzorem naszych przyjaciół z grodów warownych Wrocław and Boat, opracowalismy (a właściwie nie chwaląc się ja opracowałem a inni jak zwykle w tym czasie winko, laseczki, tralalala, zabawa ogólnie:-)) swoje własne autorskie logo, które umieściliśmy na superczarnej koszulce:-) Kolory oczywiścei narodowe:-) Rozmiar był XXL (pierwsza próbna koszulka), natomiast model był w wersji L, stąd lekka niedoskonałość w ułożeniu szwów:P Zamówienia zostały przyjęte, chociaż dusigrosze nie za bardzo chciały rozstawac się z dutkami i zamawiały zwykle tylko po jednej sztuce:-)
Jeśli ktokolwiek inny chciałby mieć naszą koszulkę zapraszamy do odwiedzin - no i zapłaty:P Oczywiście nick na przodzie koszulki jest inny dla każdego:-)


Ciężko powiedzieć, co Demon prezentuje - albo chciał zabłysnąć swoją koszulką (mała profanacja:), albo, co bardziej prawdopodobne, pochwalić się swoim biustem - mamy nadzieję, że zdradzi rozmiar swoich garnków, czy misek:-)


Znowu gruppen, tuż przed przedwczesnym, o wiele przedwczesnym opuszczeniem naszej gromady przez rodzinę przyjaciół wesołego diabła:-) Cała nasza zgraja wygląda jak akademia Pana Kleksa:-)


Antek i Jańcio szukają zdrapki i pytań audiotele w modelu AVRO Lancaster:-)


"Motylka złapałem, zaraz wyrwę mu jeeeedno skrzydełkoooo, a potem druuuugie skrzydełko....":)


Hradcorowe zdjęcie wstawione tylko ze względu na późną godzinę i z niewiadomej chęci samokompromitacji piszącego te słowa:-) Oczywiście chodzi o mega rzyć:-) To ta po prawej:-) Reszta w stanie wskazującym:-)


Kwiatek przylazł w kanadyjskiej pidżamie, składającej się z takiego wora, sznura i batoga:-)


"Trzej przyjaciele z boiska...";-)


Jednojajowe bliźniaki - ojcowie założyciele miłościwie nam panującego GEKO. Dobre humory ich jak widać nie opuszczały:D


Jednak ktos się na spotkaniu uśmiechnął:-) Bo tak, to zwykle grobowa cisza i stukanie pazurami o kurde blat "kiedy to się skończy':-)


"Tej mordy nie rozsmieszy nawet stado małp na odrzutowcu...", ... "ależ wodzu, co wódz?....".... "To ja przepraszam";-)


Nasz widok po dość długiej przerwie przyprawiał Bebe o ostre zapalenie spojówek. W każdym razie nasz wygląd i zapachy szczypały w oczy - jak zwykle:-)


"kiedyś sikałem do czapki..."


"...teraz do butów"... Ech starośc nie radość:-)


Ogólne zdjęcie zmęczonych, ale szczęśliwych ludzi:-)

Jak było zapytacie?:-) Po raz 19 piszę - było naprawdę super, atmosfera napieta jak guma z majtek, ale wszyscy życzliwi - broń zostawiamy zawsze przy wejściu:-) Mam nadzieję, że za miesiąc wszyscy wyskoczymy już w naszych firmowych wdziankach:-) Tymczasem do zobaczenia~ za miesiąc:-) Niech inni teraz pomęczą klawiaturę:-)

Pozdrawiam

--

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

Post zmieniony (03-09-07 19:44)

 
03-09-07 00:51  Re: [Relacja] GEKO nr 19
Hook6   

 

Całkiem inaczej się czyta, jak się miało okazję zobaczyć to miejsce, Was i poczuć atmosferę, jaką tworzycie. :-)
Relacje ważne są również dla tych (takich, jak ja), co mogą tylko na odległość.

--

 
03-09-07 01:04  Re: [Relacja] GEKO nr 19
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

StuG, Ty pancerny łbie... jaka ORP Błyskawica?! Toż to jak byk na podstawce w skali 1:300 było napisane - ORP Grom. Poza tym ta kanadyjska pidżama taka milusia i cieplusia... mmm :P

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
03-09-07 10:19  Re: [Relacja] GEKO nr 19
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

StuG !
Otrzymujesz ode mnie nagrodę w postaci Uścisku Dłoni Ordynatora za wspaniałe opisywanie Waszych spotkań!!
Dziś od rana targa mną duża k... ( praca,praca...), a po przeczytaniu Twojej relacji wręcz nawet się uśmiechnąłem i czuję , że szlag mnie od razu nie trafi!
Dziękuję serdecznie!!
Nagroda do odebrania przy najbliższej okazji!!
;-)

P.S.
SMD = Szanowna Małżonka Demona , oraz idąc dalej: SMC=Szanowna Małżonka Chatona.

Czy zdałem teścik na "entelygencjem" ?

--

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.



Post zmieniony (03-09-07 10:49)

 
03-09-07 17:00  Re: [Relacja] GEKO nr 19
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

No przecież mówię chwaście jeden, że to Błyskawica, czyli Grom:-) To było kolejne, tym razem ukryte zadanie na inteligencję:-) Jak zwykle oblałeś:-D

Mariuszu - oczywiście rozgryzłeś tę arcytrudną zgadywankę, aczkolwiek SMC się nie liczy, bo był już dawno objaśniany:-) Jednakże onegdaj takowoż otrzymujesz usmiech GEKOna odciśnięty w betonie uzbrojonym po zęby:-) Oczywiście Twoja nagrodę przyjmuję z radością i posikanymi majtami:-)

Hook6 - wyczekujemy kolejnego spotkania, na którym dane nam będzie być tak mile zaskoczonymi, jak wtedy, gdy przybyłeś do nas z dalekiej, ale bliskiej naszym sercom, twierdzy Wrocław:-) Może nastepnym razem zabierzesz kogoś jeszcze?;-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-09-07 10:07  Re: [Relacja] GEKO nr 19
stach48 

 

Nie odzywalem się bo chciałem wcześniej dodac fotki autorstwa Tadeusza. Niestety , moje starcze i dziurawe szare komorki pozwoliły mi opanowac jedynie ok. 80 % tej skomplikowanej operacji. Na swoje usprawiedliwie mam tylko fakt że edukację zakończyłem w czasie kiedy komputerem był suwak logarytmiczny;)))))
Fotki przesłałem więc Redaktorowi Naczelnemu gekonów'
Spotkanie i relacja jak zwykle "odjazdowe". Dziekuję że mogłem z Wami byc.
do zobaczenia w Porąbce i NAJLEPSZEGO.
P.S.- Stug zapomniał o wyróżnieniu I.P.M.-więc jako Gekon Senior przyznaję je oczywiście Kazikowi (Ziga)'
=Chaton swoje fotki zapoda pewno za miesiąc,dzień przed nastepnym spotkaniem;)))



Post zmieniony (06-09-07 10:17)

 
06-09-07 13:33  Re: [Relacja] GEKO nr 19
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Oczywiscie, że fotki dam 27.09.2007:)

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
06-09-07 20:24  Re: [Relacja] GEKO nr 19
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Potwierdzam Stasiu jeszcze raz, że otrzymałem w/w zdjęcia ojca Tadeusza:-)
Oto namacalny dowód:-) :





Myślę, że zdjęcia i tak nie oddadzą tej specyficznej, smrodliwej i przesiąkniętej humanitaryzmem atmosfery spotkania GEKOnów:-) Ale od przybytku podobno głowa nie boli:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
07-09-07 16:53  Re: [Relacja] GEKO nr 19
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Dodam jedynie, że jako jeden z nielicznych zachowuje przez całe spotkanie trzeźwe spojrzenie ;-)

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
07-09-07 19:11  Re: [Relacja] GEKO nr 19
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

...Bo zgodnie z obowiązującym prawem, nie pozwalamy Ci na inne spojrzenie:-) Cwaniak:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024