KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
15-08-07 14:10  Re: nocny QWKAK extra
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Na TWP1 też, jest sporo politycznej pompy. ;-)

--


 
15-08-07 18:33  Re: nocny QWKAK extra
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Już dawno nie widziałem takiego "gniota" (TVP1), zatrudnili nowych kamerzystów???

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
15-08-07 18:38  Re: nocny QWKAK extra
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Bardziej realizatorów. ;-)
Samoloty zapewne nadleciały tak "niespodziewanie", że nawet prawie ich nie było widać.

--


 
15-08-07 20:11  Re: nocny QWKAK extra
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Chciałem przypomnieć że to raczej relacja ze spotkania a nie ocena realizacji programów rozrywkowych.

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
15-08-07 20:45  Re: nocny QWKAK extra
wichura3 

 

Książka hołdów i donosów jest na Woronicza , proszę dopisac ,że chodzi o program
TV1. Wojsko przyjechalo tym co mialo i chwała im za to.

 
15-08-07 22:18  Re: nocny QWKAK extra
Passer Montanus   

Jakieś przemyślenia ,refleksje ,spostrzeżenia ,luźne uwagi , ciekawe zdjęcia ... czy cuś będzie ????

 
15-08-07 23:40  Re: nocny QWKAK extra
Jacek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Oglądalem dziś tą relacje od A do Z.Jedynie co mnie zaskoczyło to wypowiedzi generala KOZIEJA.Mylił nazwy sprzętu.
Pozdrawiam - JACEK

 
16-08-07 08:47  Re: nocny QWKAK extra
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Wczoraj nie dałem rady, dziś wstawiam zdjęcia z rozładunku czołgów w nocy i samej defilady. Podczas rozładunku było jeszcze mniej osób niż poprzedniej nocy, łatwiej było można robić zdjęcia, choć stały już barierki, więc w zasadzie wypadało stać za nimi.

Czołgi i bewupy były przywożone w dwóch partiach, na lawetach:


Leosie:




Jedyny WZT-3:


Twardy (nazywany przez znajomą załogę Osy - deklem):


Bewup (nad lufą, na wyrzutni atrapa "Malutkiej"):


I jeszcze kilka ujęć pojazdów kołowych - w kolejnośći Honker, HMMVW, Osa:




Tym razem, w imieniu własnym, jak i kolegó nie pozdrawiam Pana policjanta, który jako jedyny ( żołnierze byli nastawieni bardzo pozytywnie, żandarmeria też nie robiła problemów) przeganiał ludzi na chodnik i pozwalał zbliżać sie do pojazdówm, w końcu zaczął wlepiać mandaty za byle co.

Dodatkową atrakcją była pani, lekko tentego zawiania, w wieku tak ok. 25-30 lat, która na widok Osy zapytała się załogi czy to są te "pie....one Rosomaki?" . Po otrzymaniu negatywnej odpowiedzi, ruszyła dalej z płaczem, że ona już tego nie wytrzyma, że znowu czołgi na ulicach i w ogóle...

http://messer.cba.pl

Post zmieniony (16-08-07 09:01)

 
16-08-07 09:00  Re: nocny QWKAK extra
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Następna porcja zdjęć, tym razem wykonanych dwie godziny przed defiladą:





I tylko kilka zdjęć z samej defilady. Trochę za późno wróciłem z grochówki na miejsce defilady i niestety miałem kiepskie miejsce do robienia zdjęć.



Moje uwagi: Szkoda że samoloty i wiatraki leciały nad drzewami a nie nad środkiem ulicy, jedyne zdjęcie Iskier to ich drugi przelot, udało mi zrobić to zdjęcie gdy już opuszczałem miejsce parady. Poza wielką radochę sprawiło mi zawodzenie tłumu w momencie rozruchu silników w Twardych. Ci co stali przy samych barierkach, a nie wiedzieli, gdzie jest rura wydechowa w tym czołgu, nieźle poczuli smak i zapach spalin (pomimo sugestii dowódców czołgów o odsunięcie się).
Co do oznaczeń, to bewupy i Twarde miały tylko godło jednostki z Wesołej, poza tym żadnych numerów taktycznych. Na Leosiach numery taktyczne wymalowane bez żadnych szablonów, troche prymitywnie to wyglądało.
Pozostałe pojazdy miały rejestracje na "modłe" Rosomaków, czyli zamiast wymalownych numerów z boku i tyłu, jedynie mała, biała tablica rejestracyjna z tyłu ( przykład na zdjęciu Osy)
Leopard z numerem 0207 miał oznaczenia udziału w zawodach załóg czołgów Leopard w Szwajcarii, w czasie defilady jego załoga miała na szyjach medale z tych zawodów. Niestety nie pamietam, czy z tych zawodów przywieźli złoto, czy nie.

http://messer.cba.pl

Post zmieniony (16-08-07 09:07)

 
16-08-07 15:40  Re: nocny QWKAK extra
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

O ile pamiętam to przywieźli złoto.
Dzięki za fotki i komentarz, zawiana pani niezła. ;-))
W TV śmigłowce były nieźle widocznie, wolno leciały. Sprzęt też całkiem dobrze. Co do samolotów to pisałem wyżej, gdyby nie powtórki na TVN z innych ujęć to pewnie bym nawet nie wiedział, że przeleciały F-16, MiGi-29 i Su-22.

--


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024