KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
07-10-07 16:02  Odp: VII Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Wójta Gminy Przeciszów 5-7.10.2007
Seweryn 

 

Jakies fotki bym poogladał, niestety nie dałem rady pojechac.

--
Seweryn

 
07-10-07 17:16  Odp: VII Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Wójta Gminy Przeciszów 5-7.10.2007
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

To może ja dodam skromną opinię od siebie:) Otóż, zawody naprawdę świetne, miła atmosfera, dużo znajomych twarzy (co się nagadałem z Pit Blankiem i Marcinem G. to nie miara). Dowiedziałem się o wielu ciekawych technikach których nie omieszkam wypróbować. Na minus zaliczam niedostateczne oświetlenie sali (do oglądania idealne, niestety - za nic nie mogłem zrobić dobrych zdjęć - albo za ciemne albo prześwietlone wychodziły) oraz upakowanie budowli na stoliku (w przyszłości zalecałbym jeszcze jeden ciąg stołów aby modele były łatwo dostępne). Oczywiście są to drobnostki bo cały konkurs bardzo mi się podobał:-):-):-) No i bigosik był pyszny:D Niestety, jak pisałem zdjęcia wyszły mi bardzo kiepsko:( Udało mi się zrobić dobre zdjęcia tylko IJN Zuicho (tak apropo - wielki szacunek dla Pit Blanka za ten model).









--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
07-10-07 17:34  Odp: VII Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Wójta Gminy Przeciszów 5-7.10.2007
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Miło było Was zobaczyć i zamienić kilka słów. Faktycznie modele były troszkę upchane na stołach, głównie pancerka i budowle. I troszkę martwi mała ilość okrętów, choć wielkościowo wzbudzały podziw oglądających.Nie dotrwałem do końca ,i czy zna ktoś może wyniki? pozdrawiam Andrzej

 
07-10-07 17:47  Odp: VII Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Wójta Gminy Przeciszów 5-7.10.2007
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Andreas - podam tyle, ile pamiętam (a więc okręty + nagrody specjalne).
Okręty: 1 miejsce - Tomasz Płonka (Saratoga), 2 miejsce Szebi (Tone), 3 miejsce Pit Blank (Zuicho).
Nagrody specjalne: Najlepszy model w polskich barwach - Iskra (ale nie wiem która bo były dwie). Nagroda Publiczności - Saratoga, Puchar Wójta gminy Przeciszów - Szebi i jego Me 323 Gigant.
I jeszcze żaglowce (ale tu mogę się mylić). 1 miejsce - Vasa, 2 miejsce - Santa Maria, 3 miejsce - Holk Gdański.
Były jeszcze nagrody specjalne dla chyba pięciu czy sześciu uczestników (sprzęt Olfy) oraz jakaś jeszcze jedna nagroda - ale nie pamiętam za co (na pewno dostał ją któryś z w moim mniemaniu juniorów).

--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
07-10-07 17:54  Odp: VII Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Wójta Gminy Przeciszów 5-7.10.2007
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

dzięki i wracaj do pracy nad kingiem bo ładnie i idzie.

 
07-10-07 19:25  Odp: VII Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Wójta Gminy Przeciszów 5-7.10.2007
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Tak
Konkurs był bardzo fajny. Jak zawsze można było poodlądać wiele modeli ( w tym roku było ich ponad 200) co jak na mały konkurs jest bardzo dużą ilością.
Ci którzy byli i Ci którzy będą oglądać fotki pewnie zobaczą, że najwięcej było budowli i pojazdó pancenych, wiele z nich było modelami które nie jeżdzą po konkursach a ich wykonanie było naprawdę ładne a czasem wręcz wzorowe.

W klasie mnie najbardziej interesującej w porównaniu do poprzednich lat było więcej modeli, jak również ich poziom też był wysoki.

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
07-10-07 19:58  Odp: VII Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Wójta Gminy Przeciszów 5-7.10.2007
Lazarus 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

To może kilka słów od organizatora;-)))))

Przede wszystkim chciałem podziękować wszystkim wolontariuszom za niezłomną postawę i wspaniałą pomoc przy organizacji konkursu - dzięki.
Chciałbym podziękować tegorocznym sponsorom:
- Wydawnictwu WAK z Wrocławia
- Dyziowi za ufundowanie nagrody specjalnej dla juniora

- Wydawnictwo AH ze Stegny Gdańskiej
- Wydawnictwo ORLIK z Porąbki
- Firmie KOMA z Krakowa (przedstawiciel firmy OLFA) za ufundowanie 9 zestawów modelarskich narzędzi w postaci mat do cięcia, nożyków, cyrkli tnących (nagrody dla Juniorów)

- Wydawnictwu AJ-Press z Gdańska za ufundowanie swoich publikacji
- Urzędowi Gminy w Przeciszowie
- Gminnej Bibliotece w Przeciszowie
- Firmie przewozowej Zygmunta Gołby ze Zatora

Na konkursie nie zabrakło gwiazd mniejszego formatu;-)))))) Marcin Grygiel przywiózł kilka swoich "tandetnych modeli", w tym jedno z ostatnich dzieł - Spitfire'a;-)))) Sposób w jaki ten człowiek wykonuje modele kartonowe jest dla mnie trudny do pojęcia. Dla moich podopieczny z KM Orzeł również..... Spitek w lajfie wygląda FANTASTYCZNIE (dlatego nie był oceniany;-))))) hehehehehe ). MARCIN JESTEŚ WIELKI!!!!

Generalnie nad konkursem czuwali jeźdźcy apokalipsy

zdjęcie wyszło jakieś zamazane, nie wiem jak do tego doszło..... no ale najważniejsze że byli;-)
Oczywiście nie zabrakło pucharów;-))))


poniżej kilka fotek z konkursu:









z mojej strony tyle... idę ululać synka i dzisiaj dla odprężenia wybiorę się daleką podróż pod niebem matuszki rosiji, aby podszlifować umiejętności lotnika przed tym co nie uniknione;-))))))) to mówiłem Ja- DEMOLKA;-)))

pozdr. Łukasz

--



Post zmieniony (07-10-07 20:01)

 
08-10-07 08:19  Odp: VII Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Wójta Gminy Przeciszów 5-7.10.2007
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

To i ja coś napiszę, mogę?
Ogólnie kicha jakich mało, wszystko niedopracowane, kiepska atmosfera, a główny organizator to jakiś niesympatyczny koleś.....
Nie no dobra, koniec głupich żartów, bo jeszcze w tubę zbiorą od kogoś.
Konkurs w Przeciszowie z edycji na edycję staje się coraz bardziej rozwinięty i ciekawy. Coraz większa ilość modeli w coraz lepszej jakości, sama organizacja bez zarzutu, a na dodatek niepowtarzalna atmosfera. Na kilku konkursach już byłem, ale nigdzie nie było tak jak w Przeciszowie.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
08-10-07 12:35  Odp: VII Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Wójta Gminy Przeciszów 5-7.10.2007
Lazarus 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

http://www.kasztelania.pl/aktualnosci.php?page=0
Na stronie portalu Kasztelania.pl znajduje się relacja z tegorocznej edycji konkursu;-)

pozdr. Łukasz

--

 
08-10-07 14:44  Odp: VII Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Wójta Gminy Przeciszów 5-7.10.2007
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To i ja się dopiszę ;-)
Przedewszystkim chciałem podziękować Łukaszowi za wspaniały konkurs i ciepłe przyjęcie rybnickiej grupy. Poznałem wielu ciekawych ludzi wymieniłem doświadczenia, to chyba najbardziej kręci modelarzy na takich spotkaniach :) Szkoda tylko, że gospodynie nie dostały medalu za bigos bo był pierwszorzędny! Tak trzymaj Łukaszu, konkurs na poziomie ! Nadzwyczaj miła atmosfera, bez takiego pośpiechu, chyba jeszcze nie spotkałem się z takim czymś na konkursie :)

Pozdrawiam !
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024