KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
24-04-07 23:04  Re: XI Ogólnopolski Konkurs Mod. Karton. i Plast. Kraśnik 2007
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Kartony, nie wszystkie, co ciekawsze i baterie mi padły :( Nie obfotografowałem wszystkiego co chciałem.







Moje modele to Ki-61 (1 w 2 rzedzie), I-16 (3 w 3) i Me-109 K4 (2 w 4). Wiecej zdjęc kartonów nie mam.
Jeszcze pozwolę sobie napisać słów kilka o organizacji tego konkursu. To już 11 edycja, z tego co słyszę co roku to samo, czy do organizatorów w ogóle nie docierają krytyczne głosy? Czy nie potrafią wyciągać wniosków z lat ubiegłych? Czy w Kraśniku nie ma innych pomieszczeń (czytaj większych), w których można by zrobić ten konkurs? Pierwszy raz byłem na tej imprezie i pierwsze wrażenia były takie, ze aż sobie usiadłem na ławeczce szkolnej zresztą. Szok, gdzie ja przyjechałem! Co ja robię tu? Uuuu! Co ty tutaj robisz?! O sposobie rozdawania nagród już pisałem, dwa razy odbierałem wyróżnienia, dwa razy zostało przekręcone moje wcale nie tak trudne nazwisko. Co ciekawe, za każdym razem inaczej... :)
Poważnie się zastanowię zanim przyjadę za rok do Kraśnika.
Pozdrawiam :)

--

 
26-04-07 08:33  Re: XI Ogólnopolski Konkurs Mod. Karton. i Plast. Kraśnik 2007
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Tak sobie przejżałem wyniki i jestem zrozpaczony błędami - nie co do oceny, bo nie widziałem modeli - ale w nazwach i skalach.
Wystawiłem w PF-2 Muszkietera Holenderskiego w 1:16 - w komunikacie jest, że 1:35 (całkiem inna klasa!), mój młody wystawił piłkarza - a jest "Pivkon" (?), zaś w klasie MP przekręcono moje nazwisko. Jeśli tak jest również z innymi, to ja przepraszam...

JaCkyL - masz może fotki zwycięskich figurek z PF-2 (Wiking, Żołnierz Africa Corps i Muszkieter) oraz tego wyróżnionego Samuraja w skali 1:90(?) /jakie to musi być maleństwo!/. Jak być mógł je zamieścić to będę wdzięczny.

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
27-04-07 16:03  Re: XI Ogólnopolski Konkurs Mod. Karton. i Plast. Kraśnik 2007
Tomasz Frączek   

Jacku niestety Ty i inni modelarze macie rację co do organizacji konkursu w Kraśniku. Ale dzięki Tobie i innym takim jak Ty sprawy organizacyjne poszły do przodu. Poniewasz władze miasta a zwłaszcza dyrekcja SP Nr-1 obiecały że kolejny konkurs zostanie rozegrany na dużej sali gimnastycznej z nagłośnieniem, krzesłami i innymi mediami potrzebnymi do promowania naszej idei modelarskiej. Fakt, brak nagłośnienia i małe sale do tej pory nie były aż tak bardzo potrzebne do organizacji, wszystko spokojnie się mieściło w tym co posiadamy. W zeszłym 2006 roku do konkursu X jubileuszowego zgłosiło się 69 modelarzy z 18 miast czyli 10 młodzików, 22 juniorów i 37 seniorów wystawiając 227 modeli w tym tylko 33 kartonowe, razem 35 klas.
Natomiast w tym wystartowało 125 modelarzy z 21 miast z podziałem na 43 młodzików, 26 juniorów i 56 seniorów. Startujących w 42 klasach. Wszystkich modeli było 430 w tym 56 kartonowe. Koledzy i to był problem poniewasz miałem zakupione 105 medali czyli 35 kompletów, brakowało 7 kompletów. Więc sięgnęliśmy po stare zapasy i udało się skompletować brakujące.
Niestety to nie nasza wina że przeważająca liczba modeli jest z PCV. Przekręcanie nazwisk przy wyczytywaniu owszem moja wina, ale nie znalazłem ochotnika ani z rozkazu do czytania wyników więc musiałem sam to robić mimo że nie spałem od 36 godzin. Chociaż koledzy obiecywali że pomogą w tym i wielu innych sprawach. Na domiar złego xero zamazywało wiele liter co stawało się nie czytelne niektórzy mogą to poświadczyć.
Co do nagród rzuconych na stertę to naprawdę jest problem. Kiedyś spotkałem się z takim problemem gdzieś w Polsce na konkursie że nagrody zostały ustawione pod konkretnych modelarzy. Po prostu dla swoich. Pomysł więc od jakiegoś czasu jest taki że proszę sobie wybierać samemu. Od sponsorów otrzymałem tylko dwa modele kartonowe. To że modelarze kartonowi byli wyczytywani na końcu to niema znaczenia. Jakby odwrócić kolejność wyczytywania to modelarze plastikowi byli by obrażeni dlaczego oni są czytani na końcu. Naprawdę trudno dogodzić.
To że kolega Jacek wylądował w klasie waloryzowane to tak zadecydowała komisja sędziowska poniewasz nie odznaczyłeś w karcie startowej do jakiej klasy podciągnąć model. A panowie sędziowie dopatrzyli się waloryzacji więc ustalili jak w komunikacie.
Błędy owszem, jest ich zbyt dużo nawet przy nazwiskach, ale niektórzy sami nie wyraźnie wypisują karty, natomiast my szybko chcemy przepisać więc są błędy. Co jest moim obowiązkiem jest ich uniknąć.
Sama organizacja konkursu uważam że jest w porządku. Noclegi, gorzej lepiej na materacach, wyżywienie pod dostatkiem wędliny, pieczywo, ciastka, napoje zimne i gorące, łącznie z kuchnią do dyspozycji każdego. Gryl wieczorny i coś do gryla, Wstęp do Muzeum Regionalne w Kraśniku i Muzeum 24 Pułku Ułanów. Coś dla pancerniaków. Brak opłat startowych. Zamknięty parking dla samochodów. Wystrój ścian tematyką modelarską i wielu innych spraw których nie będę wymieniać.

Z tego miejsca pragnę wszystkich przeprosić za błędy i problemy wynikłe w trakcie trwania konkursu. Wszystkie krytyczne i pozytywne uwagi zostaną uwzględnione przy następnym konkursie jaki jest planowany na kwiecień 2008r. Na dzień dzisiejszy mamy zapewnioną dużą salę gimnastyczną z nagłośnieniem.

--
Tylko Francuzy.
Pozdrawiam Tomek F.

 
27-04-07 19:20  Re: XI Ogólnopolski Konkurs Mod. Karton. i Plast. Kraśnik 2007
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Jacku niestety Ty i inni modelarze macie rację co do organizacji konkursu w Kraśniku. Ale dzięki Tobie i innym takim jak Ty sprawy organizacyjne poszły do przodu. Poniewasz władze miasta a zwłaszcza dyrekcja SP Nr-1 obiecały że kolejny konkurs zostanie rozegrany na dużej sali gimnastycznej z nagłośnieniem, krzesłami i innymi mediami potrzebnymi do promowania naszej idei modelarskiej. Fakt, brak nagłośnienia i małe sale do tej pory nie były aż tak bardzo potrzebne do organizacji, wszystko spokojnie się mieściło w tym co posiadamy.

Sprawa pomieszczeń jest ważna z kilku względów, ale przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo modeli. Niedopuszczalne jest, żeby modele były umieszczone w kilku oddalonych od siebie i przez nikogo nie kontrolowanych pomieszczeniach. Zniszczenie, dotykanie czy nawet wyniesienie modelu nie było absolutnie żadnym problemem.
W tym miejscu chciałbym zadać pytanie: czy to prawda, że sędziowie podczas oceny modeli brali je do rąk? Jeżeli tak, to czy jest przewidziana jakaś odpowiedzialność tych osób za ewentualne zniszczenie modelu?

W zeszłym 2006 roku do konkursu X jubileuszowego zgłosiło się 69 modelarzy z 18 miast czyli 10 młodzików, 22 juniorów i 37 seniorów wystawiając 227 modeli w tym tylko 33 kartonowe, razem 35 klas. Natomiast w tym wystartowało 125 modelarzy z 21 miast z podziałem na 43 młodzików, 26 juniorów i 56 seniorów. Startujących w 42 >klasach. Wszystkich modeli było 430 w tym 56 kartonowe. Koledzy i to był problem poniewasz miałem zakupione 105 medali czyli 35 kompletów, brakowało 7 kompletów. Więc sięgnęliśmy po stare zapasy i udało się skompletować brakujące.

Jeżeli jest regulamin określający, w jakich kategoriach zostanie rozegrany konkurs, jeżeli regulamin ten stanowi że 3 pierwsze miejsca nagradzane są m.in. medalami (pkt. 10 regulaminu), a także jeżeli regulamin przewiduje ewentualne łączenie kategorii, a nie ich rozszerzanie, to jakim cudem zabrakło medali?

Niestety to nie nasza wina że przeważająca liczba modeli jest z PCV.

To niczyja wina, ale organizatorzy po to są organizatorami, żeby uwzględnić pewne okoliczności przy układaniu programu konkursu. Przede wszystkim niedopuszczalne jest, żeby nagrody grand prix były rozdawane na końcu. Gdyby nie niecierpliwość fundatorów tych nagród (skądinąd zrozumiała), tak zapewne by się stało. Po drugie jeżeli wiadomo, że w którejś z zasadniczych kategorii (plastiki/kartony) jest mniej nagrodzonych to z czystego szacunku dla czyjegoś czasu należałoby obsłużyć tę „mniejszość”. Tymczasem odczucia są takie, że bez względu na okoliczności istotne jest to, żeby uhonorować „plastikowców” i niestety, ale to nie tylko o kolejność wręczania nagród, a raczej w ogóle o wręczanie nagród chodzi.

Co do nagród rzuconych na stertę to naprawdę jest problem. Kiedyś spotkałem się z takim problemem gdzieś w Polsce na konkursie że nagrody zostały ustawione pod konkretnych modelarzy. Po prostu dla swoich. Pomysł więc od jakiegoś czasu jest taki że proszę sobie wybierać samemu.

To jest naprawdę najgorszy pomysł z możliwych. Nie rozumiem argumentu, że ktoś kiedyś gdzieś rozdzielił nagrody między „swoich”. Wychodzi na to, że między wami – organizatorami konkursu również powstał spór co do rozdziału nagród, więc postanowiliście umyć od tego ręce i oddać sprawiedliwość w ręce bądź co bądź przypadkowych osób – laureatów konkursu. Nie wiem na co liczyliście, ale chyba nie na to, że zdobywca np. 3 miejsca honorowo zrezygnuje z wyłożonej przed nim na tacy wartościowej nagrody bo uzna, że są lepsi od niego.
Jeżeli mogę coś doradzić, to w przyszłości proponuję starać się o konkretne nagrody za konkretne osiągnięcia. Branżowe czasopismo zalegające u wydawcy od półtora roku może być dodatkowym bonusem, ale nie nagrodą. Chyba, że zależy wam na marginalizacji własnego konkursu. Mniejsze koszty, mniejszy problem, można to zrozumieć.

Od sponsorów otrzymałem tylko dwa modele kartonowe. To że modelarze kartonowi byli wyczytywani na końcu to niema znaczenia. Jakby odwrócić kolejność wyczytywania to modelarze plastikowi byli by obrażeni dlaczego oni są czytani na końcu. Naprawdę trudno dogodzić.

Owszem ma znaczenie. Proszę spróbować postawić się na naszym miejscu. Nie dość, że czekaliśmy przeszło godzinę na „uhonorowanie”, to jeszcze okazało się, że nie zostały ŻADNE nagrody dla nas.
Co byłoby gdyby było odwrotnie? Zapewne nie ja miałbym żal, tylko któryś z plastikowców. Oczywiście, że nigdy nie da się dogodzić wszystkim. Tyle, że tu nie chodzi o wszystkich, ale o jakieś 13 procent zlekceważonych uczestników Waszego konkursu.
Wasz konkurs – Wasz wybór.

--



Post zmieniony (27-04-07 23:36)

 
10-05-07 10:01  Re: XI Ogólnopolski Konkurs Mod. Karton. i Plast. Kraśnik 2007
Tomasz Frączek   

Witam
Na tym linku jest pełny tekst komunikatu z możliwością pobrania. Jeśli będą jakieś uwagi to proszę informować. Postaramy się do nich ustosunkować, zmienić teraz lub w przyszłości dokonać zmian na lepsze.
Na drugim linku Foty

http://www.powiatkrasnicki.pl/
http://www.ztslublin.lap.pl/krasnik07.html

--
Tylko Francuzy.
Pozdrawiam Tomek F.

 
11-05-07 09:12  Re: XI Ogólnopolski Konkurs Mod. Karton. i Plast. Kraśnik 2007
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Co do nagród to popieram w 100% Jacka, nie zależało mi na nagrodach, dlatego wybrałem sobie czasopismo za 5zł, w której był interesujący mnie artykuł i byłem zadowolony. Ale jak patrzyłem na ten chaos to po prostu łapałem sie za głowe. Jednen jegomość podszedł i 20 min wybierał, kilka najdroższych nagród jakie mu odpowiadały, a zajął raptem 3 miejsce!!! Panie Tomaszu mam nadzieję, że to jest nauczka i w kolejnych latach będzie lepiej.
Aha i jeszcze jedno..w którejś tam klasie nad świetnym Migiem29 był kiepski Aichi...zastanawiałem się co przekonało sędziów do takiej decyzji. Wątpliwości się rozwiały kiedy były wyczytywane wyniki, Aichi okazał się modelem kolegi, który rozdawał medale...więc organizatora. Czy to jest uczciwe?? Czy organizatorzy powinni być dopuszczeni do konkursu??

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024