KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
23-01-07 14:10  Spotkanie modelarzy w Aberdeen
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Co miesiac w pierwszy wtorek spotykaja sie modelarze z Stowarzyszenia Modelarzy w Aberdeen. Wyjatkowo w styczniu bylo to w drugi wtorek. I ja tam bylem. Zapakowalem wszystkie modele do pudel ( az 3, w tym jeden skonczony), wsiadlem w autobus i pojechalem. Na miejscu wzbudzilem mala sensacje, bo tutejsi modelarze mysla o modelach kartonowych nie najlepiej ( proste z internetu). Jestem pewien, ze zmienili zdanie. Na poczatek poszedl model skonczony. Sopwith Triplane. Projektant musial byc niezle kopniety, zeby zrobic silnik z 500 czesci, ja zreszta tez, bo to skleilem. Pozniej pokazalem im kompletne podwozie do LaZebre. Robie ten samochodzik tak, zeby nie bylo widac ze to papier, czyli kazda czesc szlifuje i maluje. Na koniec poszlo najlepsze. Czesciowo wyposazona ostoja do Ol-49, wykonywana wg relacji Precyzyjnego, z tym, ze ja robie cala trakcje ruchoma (relacja na forum wkrotce) i tez maluje caly model (ze wzgledu na bledy).
Co pokazali Szkoci.
Glownie plastiki i zywice. Jednak zrobione po mistrzowsku. dwa silniki V8 chewroleta skala chyba 1:10 wykopnane perfekcyjnie, niemiecki transporter SdKfz 7 w trakcie budowy ( modelarz szczegolowo opisywal wszystko co robil, jak zamierza malowac i brudzic). Byly i inne modele, ale te zapadly mi w pamiec.
Bylo tez omowienie nastepnej wyprawy na wystawe ( marzec - Perth w Szkocji) i omowienie przygotowan do nich.
Trzy godziny zlecialy bardzo szybko, a na koniec padlo pytanie: Przyjdziesz za miesiac?
Odpowiedzi sie na pewno domyslacie.

Pozdrawiam z Szkocji. MBig

PS. Dzis spadlo tu 2 cm (slownie: DWA) sniegu i Szkoci szaleja. Nie jezdzi polowa autobusow, a dzieci nie poszly do szkoly.
Dziwni sa ci Szkoci.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
23-01-07 15:49  Re: Spotkanie modelarzy w Aberdeen
krzychu :-) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pozdrów " Górali" od nas i pokaż im nasze forum. Zapewne zmienią zdanie na temat kartonu. Jak masz jekieś fotki to wrzuć.


Pozdrawiam

 
23-01-07 16:21  Re: Spotkanie modelarzy w Aberdeen
Hook6   

 

Całkiem niedawno Andrzej Ziober po powrocie z konkursu w Szkocji (relacja w ostatniej SP) napisał, że na tym konkursie pojawiły po raz pierwszy modele plastikowe waloryzowane elementami wykonanymi z kartonu, co podniosło ich ocenę i wzbudziło powszechne zainteresowanie.
Z pewnością otwierasz nowe możliwości przed Stowarzyszeniem Modelarzy w Aberdeen :-)
Pozdrowienia!

--

 
23-01-07 20:09  Re: Spotkanie modelarzy w Aberdeen
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

A nastepną razą nie zapomnij aparatu! I pozdrowienia przekaż od starszych braci w kartonie :)

--
------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
24-01-07 01:43  Re: Spotkanie modelarzy w Aberdeen
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pozdrowienia dla Aberdeen !!!!
Bardzo przyjemne miasto , zwlaszcza jeden Castle ....... Najlepsze piwo jakie w zyciu pilem to tam !!

pzdr z daleka ..............

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
25-01-07 13:51  Re: Spotkanie modelarzy w Aberdeen
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Na Castlegate w Archibald Simpson Pub jest najlepsze, bo polskie

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
28-01-07 19:12  Re: Spotkanie modelarzy w Aberdeen
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

kurcze przez półtora miesiąca byłem pod aberdeen w stone heaven...szukałem w necie info o jakims modelarskim w aberdeen i nic.... myślałem że szkoci nie modelarscy!! A to takie buty!!! bardzo żałuje że nie poznałem osobiście, ale coś czuję że w aberdeen jeszcze będę, bo cudowne miasto, byłem zachwycony!!

pozdrawiam Cie i wszystkich modelarzy ze szkocji, pięknego kraju, przyznam niektórych dziwnych, ale bardzo życzliwych ludzi!!! czekam na zdjęcia ze spotkania :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024