KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-01-07 09:03  "Pilickie Verdun" - 06.01.2007-Skansen Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Właśnie wysłuchałem w piotrkowskim radiu lokalnym informację , podaną "własnymi ustami" Pana Andrzeja Kobalczyka , że w najbliższą sobotę , 06.01.2007 o godz. 11.00 rozpocznie się w Skansenie Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim impreza upamiętniająca walki z okresu I wojny światowej , toczące się w rejonie Pilicy.

Jak się okazuje nad Pilicą , od Inowłodza do Nowego Miasta , w czasie I wojny światowej odbywały się ciężkie walki rosyjsko-niemieckie ; dość powiedzieć , że tylko po stronie niemieckiej straty oceniono na około 60 tysięcy zabitych , a w Inowłodzu "ostały" się 4 domy...

Impreza będzie połączona z otwarciem nowej ekspozycji sprzętu z okresu wymienionych walk.

Ja sie wybieram z całą rodzinką , a czy ktoś jeszcze jest zainteresowany...?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-01-07 10:11  Re: "Pilickie Verdun" - 06.01.2007-Skansen Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim.
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

i jak było? - niestety, nie dałem rady dojechać :(...

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
07-01-07 18:34  Re: "Pilickie Verdun" - 06.01.2007-Skansen Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No cóż...
Byłem z całą rodziną , może jakbym był sam , to wytrzymałbym dłużej...

Najpierw pogoda - fatalna , lało , lub dżdżyło.
Następnie - informacja o imprezie ; w radiu P.Kobalczyk zapowiedział imprezę na 11.30. Jak się okazało , o tej porze "oficjele" przyjechali do Skansenu ; obejrzeli wystawę , zostali poczęstowani kawą...
A właściwa impreza - rekonstrukcja historyczna zaczęła się około 12.30... Jak się okazało , taka godzina została podana w prasie ( Dziennik Łódzki )...Niestety ja i wielu innych nie doczytało , lub nie kupiło gazety i czekaliśmy na deszczu i zimnie przez godzinę...Brrr...
Razem z nami na oficjeli czekali rekonstruatorzy i dzięki nim czekanie nie było tak wk...ce!
Chłopaki w mundurach Kozaków i Niemców kręcili się po "poligonie" , Kozacy rozpalili ognisko , ugotowali sobie "strawę". O wyznaczonym czasie pojawił się patrol konny , który przyjechał do "obozowiska". Wydarzenia były komentowane przez P.Kobalczyka , ale dość chaotycznie i jakby bez pomysłu...
Wytrzymałem do sceny "bratania " się stron , a że przy "brataniu" się nie strzela ( a do tego byłem przemoknięty i zmarznięty) ,zarządziłem rodzinny"odwrót". ( zwłaszcza , że byliśmy zaproszeni na obiad ;-) ). Chcieliśmy niejako "zamiennie" obejrzeć wystawę w młynie , ale okazało się , że jest zamknięty na głucho...;->
Zatem imprezę moim zdaniem "położyły" pogoda i dezinformacja...
A szkoda , bo jak się orientuję , to wydarzenia z I wojny nie są zbyt często odtwarzane...
Ale cieszy fakt , że w tym miejscu coraz częściej organizuje się imprezy rekonstrukcyjne, więc jest szansa , że w końcu jakąś z nich obejrzę w całości ;-) .
Zrobiłem parę zdjęć i je pokażę , ale najpierw imadższak musi przestać wariować...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-01-07 19:00  Re: "Pilickie Verdun" - 06.01.2007-Skansen Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No , to zdjęcia...


--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-01-07 07:54  Re: "Pilickie Verdun" - 06.01.2007-Skansen Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim.
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

dzieki!
już mniej żałuje, że mnie tam nie było...

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
08-01-07 09:17  Re: "Pilickie Verdun" - 06.01.2007-Skansen Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim.
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

MARIUSZ i ja miałem tam dojechać , bo z Radomia blisko . Cóż z tego ,brak dogodnych połączeń. Temat na pewno interesujący . Szkoda tylko ,że pogoda Wam nie dopisała i ta organizacja. Ja ze swojej strony zapraszam w lutym do Radomia na inscenizacje wydarzeń dotyczących Powstania Styczniowego. Jak masz więcej zdjęć to można Cie prosić o podesłanie na e-maila.
Pozdrawiam Pt-47.

--
Pt-47

 
12-01-07 22:47  Re: "Pilickie Verdun" - 06.01.2007-Skansen Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim.
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

MARIUSZ dziękuje za zdjęcia , doszły.

--
Pt-47

 
13-01-07 13:43  Re: "Pilickie Verdun" - 06.01.2007-Skansen Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Cieszę się!
Choć reszcie kolegów powiem , że fotki takie sobie...Nic ciekawego...Inne ujęcia tego , co wyżej.
Ciężko robić fotki jedną ręką , drugą trzymając parasol i znosząc popychanie tłumu ( też z parasolami...)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024