KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
16-11-06 07:13  [Zaproszenie] Wykład o śmigłowcu Sokół w PKiN
Iskra 

 

Witam

Nie jestem pewien, czy to odpowiednie miejsce na taki wpis, ale zaryzykuję... Najwyżej podpadnę modelatorom, bo będą musieli usuwać lub przenosić ;-) No, ale do rzeczy:

W tą sobotę - 17 listopada - w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie (a dokładniej - w Muzeum Techniki) odbędzie się wykład z cyklu Problemy rozwoju samolotów, poświęcony śmigłowcowi W-3 Sokół. Prelegentem będzie por. mgr inż. Karol Budniak. Wykład zaczyna się o 10:00. Wstęp jest bezpłatny.

Jako, że na Forum nie było dotąd informacji o tych spotkaniach, pozwolę sobie dodać kilka słów. Wykłady z tej serii odbywają się regularnie w każdą trzecią sobotę miesiąca (za wyjątkiem lipca i sierpnia); ten będzie 27 z kolei. Organizatorzy to:

Klub Miłośników Historii Polskiej Techniki Lotniczej (reprezentowany przede wszystkim przed dr inż. Andrzeja Glassa - przedstawiać chyba nie muszę),
Stowarzyszenie Młodych Inżynierów Lotnictwa
Muzeum Techniki w Warszawie.

Myślę, że dla modelarzy jest to okazja dowiedzieć się np. o konstrukcji danego "latadła"*, wprowadzanych przy nim modyfikacjach, wersjach, które powstały lub były planowane itp itd. - mogą to być informacje przydatne przy budowie modelu omawianej konstrukcji. Przy okazji można zaczerpnąć wiedzy "u źródła" - tradycją stało się, że w miarę możliwości spotkanie prowadzi osoba mająca osobisty udział w tworzeniu omawianego "latadła" - jako konstruktor, pilot doświadczalny itd. W tym przypadku okazało się to niemożliwe, więc prelegentem będzie oficer zajmujący się historią polskich śmigłowców z WSK - Świdnik.

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia
Paweł (vel Iskra)
Stowarzyszenie Młodych Inżynierów Lotnictwa


*) Napisałem "latadło", gdyż wykłady dotyczą nie tylko samolotów - jak widać, teraz jest śmigłowiec, a poprzednio były szybowce Zefir. Dlatego unikałem słowa "samolot" mimo, że figuruje w nazwie cyklu wykładów.

--

Polska młodzież skleja polskie modele!

Post zmieniony (16-11-06 07:14)

 
16-11-06 10:27  Re: [Zaproszenie] Wykład o śmigłowcu Sokół w PKiN
Hook6   

 

Dobrze wybrałeś.
A co do samego spotkania - mogę tylko pozazdrościć. Chętnie bym na takie wykłady chodził, ale jazda z Wrocka odpada... Może jednak znajdą się chętni z forum mieszkający bliżej.

--

 
16-11-06 17:54  Re: [Zaproszenie] Wykład o śmigłowcu Sokół w PKiN
Iskra 

 

Hook - nie wszystko stracone! :-) Każde spotkanie jest nagrywane i później robione jest opracowanie w postaci broszurki A4, średnio około 20 stron. Wkrótce ma to trafić na stronę SMILu, ale ciężko mi powiedzieć, kiedy - na razie mam dość roboty z opracowywaniem na bieżąco. Niemniej jak już się zawezmę i jakaś pedeefka zawiśnie na stronce, dam znać

Pozdrawiam
Paweł vel Iskra

 
16-11-06 17:59  Re: [Zaproszenie] Wykład o śmigłowcu Sokół w PKiN
Hook6   

 

Będę wdzięczny. Choć to nie to samo...

--

 
17-11-06 06:14  Re: [Zaproszenie] Wykład o śmigłowcu Sokół w PKiN
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Qrcze, akurat jak obok będzie puchar prezesa :(
Byłem jak dotąd tylko raz na wykładzie o Łosiu i wcale nie żałuję.
Iskra dawaj takie zapowiedzi troszkę wcześniej.

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
18-11-06 20:38  Re: [Zaproszenie] Wykład o śmigłowcu Sokół w PKiN
Iskra 

 

Qrchak - będę się starał. Tyle tylko, że nie zawsze znany jest temat.

Aha: przyszłe spotkanie w 3. sobotę grudnia, o 10:15 (przesunięto godzinę, bo Muzeum dopiero o 10.00 zaczyna pracę). Temat jeszcze nie jest znany - możliwe, że będzie o M-28, ale jak będę wiedział na pewno, to napiszę.

Pozdrawiam
Paweł vel Iskra

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024