KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
20-11-06 20:50  Re: PUCHAR MEN I PREZESA LOK Warszawa 18-19 XI 2006
wichura3 

 

A bigosik będzie? Ponad wszystkie nagrody liczy się dobra atmosfera.

 
20-11-06 20:59  Re: PUCHAR MEN I PREZESA LOK Warszawa 18-19 XI 2006
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Dobra - niech ktoś zapoda wyniki

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
20-11-06 21:10  Re: PUCHAR MEN I PREZESA LOK Warszawa 18-19 XI 2006
Student 

 

W zasadzie to sprawa się rozbija o cenę.
Warszawa jest pod tym względem straszna.
Stąd startowe 25 zł/ 15zł/ 10 zł. Ten pałac młodzieży to nie był najrozsądniejszy pomysł, ale może to i dobrze.
Zakwaterowanie dla modelarzy, to jest problem. W zasadzie to łatwiej powiedzieć jak zrobić, bo hotel jest za drogi, a jak ktoś puści pomysł, że może by tak w jakiejś szkole w sali gimnastycznej ktoś by się chciał przenocować, to zaraz by były protesty i narzekania.

Z sędziowaniem to tak do końca nie było ani źle ani dobrze. Ktoś mógłby powiedzieć, że "jaki konkurs, takie sędziowanie", a tak naprawdę to i tak dobrze, że ktoś się pofatygował i przyjechał sędziować.
Tylko szkoda, że w zasadzie część z nich dostosowała poziom sędziowania, do poziomu konkursu.

Aha w zasadzie to fakt z tymi samolotami, przynajmniej dwóch sędziów znało się, na klasie.
Jedynie aplikanci byli brani jak popadnie do grup sędziowskich. Sędziowie byli przydzieleni raczej prawidłowo.

Ale jak to stare przysłowie mówi: "jeszcze się taki nie narodził..."

W zasadzie, to sami modelarze powinni też zrobić to "coś" w kierunku poprawy i organizacji tych zawodów. Bo w innym wypadku to nie będzie już prawie wcale konkursów.

--
23 sposoby na dobrego posta => KLIK
Czerwony Byk doda Ci "skrzydeł"

 
20-11-06 21:20  Re: PUCHAR MEN I PREZESA LOK Warszawa 18-19 XI 2006
Graba 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Yaris oczywiście ze nie chowam urazy troszęczke nas poniosło :) no ale gdzies żale trzeba wylać, jak sie kiedys może spotkamy to wylejemy je do naszych gardeł :).

";-) a może by tak następne Mistrzowstwa Polski zrobić w Przeciszowie???? heheheheheh...........;-)" Wszędzie byle by LOK nie maczał paluszków a w szczególnosci w startowe opłaty...tylko tak sie zastanawiam że wtedy konkurs firmowany jako o Puchar Prezesa LOK i MEN nota bene musiałby uzyskać akredytacje powyższej organizacji. I wtedy znów gdziekolwiek by on nie był znowu mielibysmy sytuacje typu 25 zł za seniora :(

Co do konkursu w Przeciszowie czy ktoś odpowiedzialny mógły napisać mi na maila w przyszłym roku kiedy konkurs...przekażemy firmowo modele na nagrody (wole takie konkursy niż te gnioty jak WaWa) puchar nie wykluczony.

"A bigosik będzie? Ponad wszystkie nagrody liczy się dobra atmosfera."
Tak atmosfera i wszystko jasne...eh szkoda w nastepnym roku zawitamy w Przeciszowie zapewne...dopilnuje tylko dajta znać.

 
20-11-06 21:21  Re: PUCHAR MEN I PREZESA LOK Warszawa 18-19 XI 2006
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

O samym konkursie nie chce mi się pisać, w zasadzie wszystko co mnie boli zostało przez przedmówców napisane. Ze swej strony dorzucę trochę zdjęć tego, co wydało mi się ciekawe, tudzież budziło kontrowersje, jak ten na przykład 7TP.






--
http://messer.cba.pl

 
20-11-06 21:28  Re: PUCHAR MEN I PREZESA LOK Warszawa 18-19 XI 2006
Graba 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


"W zasadzie to sprawa się rozbija o cenę.
Warszawa jest pod tym względem straszna.
Stąd startowe 25 zł/ 15zł/ 10 zł. Ten pałac młodzieży to nie był najrozsądniejszy pomysł, ale może to i dobrze.
Zakwaterowanie dla modelarzy, to jest problem. W zasadzie to łatwiej powiedzieć jak zrobić, bo hotel jest za drogi, a jak ktoś puści pomysł, że może by tak w jakiejś szkole w sali gimnastycznej ktoś by się chciał przenocować, to zaraz by były protesty i narzekania."
Wedłóg mnie warszawa jest za droga jak dla nas modelarzy na taki konkurs ponadto lokalizacje skierowałbym na centrum Polski (Kruszwica?, Przeciszów także choć troszeczke :) na południe, ale czemu nie?)

"Aha w zasadzie to fakt z tymi samolotami, przynajmniej dwóch sędziów znało się, na klasie." Ba jeden z nich to pilot technik -wydawca Hobby M. a na dodatek mój ojciec więc wiem że samoloty to jego życie.

"Sędziowie byli przydzieleni raczej prawidłowo." Sprzeciw...zawsze powtarzałem wszystkim że ja i pancerka to dwie różne rzeczy i co znów w pancerce, z wykształcenia archeolog powinienem być w budowlach, po krwi samolociarz powinienem byc w samolotach ale nie pancerka i tak od kilku lat aż wkońcu nauczyłem sie pancerke na pamięć i gdzie tu sprawiedliwość.

"W zasadzie, to sami modelarze powinni też zrobić to "coś" w kierunku poprawy i organizacji tych zawodów. Bo w innym wypadku to nie będzie już prawie wcale konkursów"
Sprostowałbym że konkursów organizowanych przez LOK inne maja sie dobrze



Post zmieniony (20-11-06 21:28)

 
21-11-06 19:47  Re: PUCHAR MEN I PREZESA LOK Warszawa 18-19 XI 2006
Jurek 

 

<Tylko szkoda że nie widziałeś że oceny tego "sędziego" były podobne do reszty 4 sędziów, i co on robił to przez kilka godzin i reszta na niego czekała i nie robił tego rzetelnie, bo rzetelnościa nie można nazwać nieznajomość klasy co sie sedziuję. pozatym sędzia modelarstwa nie jest wykształciuchem w jednym "dziale" lecz we wszystkich musi być biegły...dla mnie taki sędzia jak ten co śedziował pojazdy wszelkiej maści powinien byc albo pozbawiony praw sedziowskich albo udać się naszkolenie...śędziowie nie są od jednej kategorii muszą się znać na wszystkim.>

Graba zarzucasz mi, że posłużyłem się dokumentacją przy ocenie parowozu/ i nie tylko/
Sam sobie wystawiasz negatywną ocenę swego sędziowania , uważając , że to strata czasu oraz podważasz rzetelność mojej oceny.
Chcialbym zauważyć, że OBOWIĄZKIEM SĘDZIEGO JEST PRZY OCENIE MODELU WYKORZYSTAĆ DOSTĘPNĄ DOKUMENTACJĘ.
Z wyjątkiem standartu gdzie wymagana jest okładka i rysunek zbiorczy.
Obecnie coraz więcej modeli kartonowych jest waloryzowane, wykonywane od podstaw,
wykonywane jest też wnętrze. a nie jestem omnibusem /tak jak Ty/ by w minutę zauważyć błędy w modelu, zwłaszcza w kategorii której nie znam. Nie jest to żaden wstyd przyznać się do tego. A po to jest dokumentacja, aby wychwycić błędy.
Nie posłużenie się dokumentacją to oszustwo w stosunku do modelarza, któremu zaleca się jej dostarczenie
O mojej rzetelności świadczy to, że moje oceny nie różniły się od ocen reszty sędziów,
którzy jak sam wyżej piszesz oglądali modele na innych konkursach.
Tu drobna uwaga po zakończeniu prac sędziowskich zapytałem szefa grupy jakie blędy
znalazł w lokomotywie. odpowiedzial, że będzie ich wymieniał.
Dla mnie świadczy to, że nie umiał ich wymienić. Ja natomiast jeszcze dziś mogę podać dlaczego od ogólnej oceny odjąłem punkty.
W odpowiedzi do Qnia wymieniasz tylko błędy malowania załaczając obrazek.
To świadczy o pspiesznej ocenie, zapewniam Cię, że były i nne dotyczące zarówno malowania i wykonawstwa, co omówiłem z Qniem w niedzielę.
Graba w odpowiedzi Andrzejowi PX napisał
"Pomagałem mu w tej ocenie pojazdów szynowych,jako aplikant mialem do tego prawo.:"
Nie, jesli nie byles przydzielony do tej grupy sedziowskiej (przepisy).
Czytałem regulamin i nie znalazłem tego rodzaju akapitu.
Aplikanci widząc jak zabieram się do oceny lokomotywy, sami przybiegli bo obserwować
co robię. Zwłaszcza, że się nudzili nie mając co robić, bo w innych grupach zakończono oceny, a jak sam piszesz
<Aplikanci w liczbie dwóch pracowali godzinę potem porównali swoje typy i zgodzili się w 90%.Ale to szefa nie interesowało>
Tak więc dla nich to był czas stracony, niczego się nie dowiedzieli, nie skonfrontowali ocen. Nic dziwnego, że poszli tam gdzie mogli się czegoś dowiedzieć
"Organizator to powiedział tylko dlatego, że jest to starsza osoba która z racji wieku, a nie braku doświadczenia ma problemy z czasem oceniania modeli, tylko i wyłącznie o to chodzi."
Organizator juz dobitnie wypowiedzial sie o tej osobie...bardzo dobitnie.>
Czy możesz rozwinąc to zdanie, tak jak je napisałeś to ma wydźwięk negatywny dla mnie.
Ciekawe, że nie powiedzial swojej opinii mi w oczy, a widziałem się z nim tego dnia wieczorem.
Co zas do zliczania punktów to prosiłem aby tę czynność matematyczną ktos wykonał,
nie spotkałem się jak widać ze zrozumieniem, tylko z przeinaczeniem mojej prośby.
Nie ma nigdzie zakazu, by wykonal to ktoś inny, zwłaszcza,że do oceny zostało mi jeszcze około 20 modeli. Podobno Wam się strasznie spieszyło.
Reasumując
starałem się modele wycenić jak najrzetelniej, a to wymaga czasu.
Nie będę modeli wycenial z ogólną liczbą punktów, a potem rozbijal to na poszczególne grupy punktowe, lub nie, bo i takie przypadki miały miejsce.
Jak się sędziemu spieszy to niech nie sędziuje.

Prowadzi to do błędów w ocenie i wypaczeń wyników.
Na zakończenie chciałbym dodać parę słów na temat regulaminu ocen
Dziwnie dużo punktów /15/ jest za tak zwaną zgodność.
Jest to właściwe przy modelach waloryzowanych, natomiast przy standardzie bez sensu.
Tu wystarczyły by trzy punkty. zgodność w tym przypadku, to czy modelarz nakleil wszystkie części z wycinanki.
Jurek

 
21-11-06 20:47  Re: PUCHAR MEN I PREZESA LOK Warszawa 18-19 XI 2006
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Ja tylko jedno chciałem wiedzieć:)
Czy model 7TP na ostatnim zdjęciu messera jest właśnie tym, który pokonał Tigera II Qnia?
Jeśli tak to... szkoda słów:)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
21-11-06 21:10  Re: PUCHAR MEN I PREZESA LOK Warszawa 18-19 XI 2006
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Dokładnie tak Stugu :(
Naprawdę żenujące, w poprzednich latach takich kontrowersji nie było, choć modeli było duuuuuuuuuuuuużo więcej.

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
21-11-06 21:57  Re: PUCHAR MEN I PREZESA LOK Warszawa 18-19 XI 2006
wichura3 

 

Dzisiaj jest dzień życzliwości, więc życzmy sędziom wszystkiego tego, czego oni nam życzą.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024