KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 
21-11-06 22:46  Re: PUCHAR MEN I PREZESA LOK Warszawa 18-19 XI 2006
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

To teraz już kompletnie nie rozumiem uwag odnośnie błędów malowania Tigera II w porównaniu z "tym czymś":) To nie jest żenada, to jest ogromna kompromitacja sędziów.
Howgh!:)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
22-11-06 09:25  Re: PUCHAR MEN I PREZESA LOK Warszawa 18-19 XI 2006
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


A czy to przypadkiem nie był konkurs o puchar men? Jak jakiś tygrys mógłby pokonać 7TP?!
Lech

 
22-11-06 13:40  Re: PUCHAR MEN I PREZESA LOK Warszawa 18-19 XI 2006
Jurek 

 

Przedstawiam punktację sędziów dla modelu Tiger II

1. 78 2. 72 3. 87 4. 80 5. 87 łączna ocena 81,67
min i max odpada w tym wypadku jedna punktacja 87
Jurek



Post zmieniony (22-11-06 13:42)

 
22-11-06 14:58  Re: PUCHAR MEN I PREZESA LOK Warszawa 18-19 XI 2006
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Koledzy - bardzo wiele mówi się tutaj o sędziach. Temat rzeka - wałkowany od początku istnienia tego forum a nawet wcześniej, co pamiętam jeszcze z Gryfa...
Wnioskuję o podanie z nazwisk listy sędziów, którzy sędziowali na tym właśnie konkursie o Puchar Prezesa LOK, bowiem dyskusje Wasze niebezpiecznie zmierzają w kiedunku linczowania WSZYSTKICH sędziów, a to jest groźne i dość niebezpieczne.

Chciałbym ze swej strony nadmienić, że nie byłem na tym konkursie w Warszawie, choć jeździłem tam w ciągu minionych 10 lat kilkakrotnie i wspomnienia mam z każdym kolejnym konkursem coraz gorsze. Dlatego od trzech lat bojkotuję tę imprezę, podobnie jak wielu znanych mi kolegów sędziów.

Dlatego właśnie domagam się ujawnienia z nazwisk tych sędziów, którzy tam byli i sędziowali - bo cóż to znowu za tajemnica? Kiedy podaje się wyniki do wiadomości publicznej - tabele danych prezentują nazwiska zawodników. Czy więc nazwiska sędziwó to jakieś medialne tabu i nie wolno ich podawać, bo niewiadomo co się stanie? W sędziowaniu NAVIGA zawsze podawane są nazwiska sędzió oraz punktacja jaką dany sędzia przyznaje. To ŻADNA tajemnica. Powtarzam - Ż A D N A!!!

Piętnując postępowanie tego czy innego sędziego bez podania kto to był, kompletnie nie ma sensu a jest o tyle nieprzyjemne dla całego środowiska, że każe każdemu sędziemu w tym kraju przywdziać szaty pokutne i niczym Sylas z "Kodu Da Vinci" biczować się ku uciesze rzeszy modelarzy-zawodników...

--
MacGregor

 
22-11-06 15:27  Re: PUCHAR MEN I PREZESA LOK Warszawa 18-19 XI 2006
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Oczywiście Grzesiu masz rację. Ja osobiście absolutnie nie neguję pracy wszystkich sędziów, bo znam wielu uczicwych i rzetelnych - podejrzewam zresztą, że stanowią większość. Chodziło mi tylko i wyłącznie o przypadek wyższego ocenienia modelu 7TP-podobnego od Tigera II. Nie dlatego, że QNia lubię i szanuję. Dla każdego lekko tylko rozgarniętego pancerniaka sprawa jest ewidentnym przekrętem. Tutaj nie chodziło przecież o konkurs na najlepszy polski czołg, tylko o modele pojazdów.

Chętnie bym poznał także punktacje, którą przyznano właśnie temu 7TP (dzięki Jurek za rozjaśnienie sytuacji w stosunku do Tigera, chociaż 15 punktów różnicy to dużo jak dla mnie). Sorry, ale bez fałszywej skromności mogę powiedzieć, że moje pseudo-dzieło (co prawda dwuwieżowe) spokojnie zostawia w polu tą pancerna parówę, a co dopiero mistrzowski Tiger II:) Dobrze, że mnie nie było - i na pewno na takie LOKowskie zawody nigdy nie pojadę, dopóki coś się nie zmieni - nawet jako widz.

Podkreślam więc jeszcze raz, że mnie tylko i wyłącznie interesuje ten szczególny przypadek - Tiger vs. 7TP:)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
22-11-06 15:49  Re: PUCHAR MEN I PREZESA LOK Warszawa 18-19 XI 2006
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Tak po prawdzie, to najciekawsze byłyby oceny cząstkowe.
Z tego że sędzia nr 1 dał 90 a nr 2 - 88 wiele nie wynika.

Natomiast porównanie: np. w kategorii wierność odwzorowania: 7TP -100% możliwych punktów, a Tiger - 50% albo nakład pracy: 7TP-95%, Tiger - 20% -to dopiero było by interesujące i na tym widać byłoby dopiero "jakość" oceny.

Ciekawe czy można odtworzyć takie wyliczenie??

Pozdr.

 
22-11-06 20:04  Re: PUCHAR MEN I PREZESA LOK Warszawa 18-19 XI 2006
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Wątpie, czy takie cząstkowe gdzięs znajdziesz :)))

Porównanie punktacji tych 2 czołgów:

Tiger II: 78; 72; 87; 80; 87
7 TP : 87; 80; 78; 86; 87

Jak widać jeden sędzia dał mojemu Tigerkowi 9 punktów więcej niż 7TP (nawiasem mówiąc ten, który zaglądał do dokumentacji). Jeden ocenił te pojazdy na identycznym poziomie, a 3 pozostałych sędziów dało 7TP 6 do 9 punktów więcej niż Tygrysowi. Dla mnie to śmieszne. Jak 5 doświadczonych sędziów moze tak skrajnie różnie ocenić 2 modele.

Grzesiu, nie mam najmniejszego zamiaru wrzucać wszystkich sędziów do jednego worka. Tym bardziej, że jak widac po zamieszczonych wyżej wynikach nie ma między nimi samymi zgodności. Nazwisk nie będę pisał, bo to nie ma sensu. Nie mam na celu robienia publicznej vendety, a raczej zwrócić uwagę, że cos jest nie tak.

I może nawet tu nie chodzi o ich celową złośliwośc, czy chęć faworyzowania kogoś. Graba pisał, że sędzia powinien znać się teraz na wszystkim. Gucio prawda.

Moje odczucie jest takie. Jak ktoś pooglądał te 2 modele, to na pierwszy rzut oka 7TP jest rewelacyjny. Bardzo efektowne, nowiutkie, spod igły malowanie aerografem. Ale sędzia ma wiedzieć, co tak naprawdę jest istotne w modelu pojazdu, a nie polegać na "cukierkowym" pierwszym wrażeniu. Dla mnie to po prostu wygląda na brak znajomości tematu.

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (22-11-06 21:17)

 
22-11-06 20:20  Re: PUCHAR MEN I PREZESA LOK Warszawa 18-19 XI 2006
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Tym bardziej, że są to tak skrajnie różne modele... Szkoda naprawdę strzępić język...

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
23-11-06 00:54  Re: PUCHAR MEN I PREZESA LOK Warszawa 18-19 XI 2006
Grimal   

Na stronie LOK-u jest Lista sędziów którzy sędziowali
wyniki się pokażą w terminie późniejszym

http://mazowszelok.nazwa.pl/index.php?strona=60

--
Pozdrowienia grzegorz
Na frasunek dobry ....karton

 
23-11-06 20:43  Re: PUCHAR MEN I PREZESA LOK Warszawa 18-19 XI 2006
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki za sznurek do listy sędziów - już mam pełną jasność...

--
MacGregor

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024