PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Projekt Grupowy - Dział Ogólny

Założenia i cele projektu, zasady uczestnictwa, sprawy organizacyjne i wszelkie inne informacje związane z projektem grupowym ''50 lat Małego Modelarza''

Historia Wydawnictwa, ciekawostki i wspomnienia modelarskie związane z Małym Modelarzem itp

Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
26-05-04 12:53  Co myślimy o Małym Modelarzu?
tuzin   

Co myślicie o Małym Modelarzu. Oczekuję dużo odpowiedzi.

 
26-05-04 13:23  Re: [Pytanie]- Co myślicie o...
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Wydawnictwo z ogromną tradycją, które przez dziesiątki lat wydało chyba kilka set modeli, w śród nich są gnioty, normalne i perły jak to zawsze bywa! Dla wielu z forumowiczów MM wydał ich pierwszy sklejony modle(nie w moim, zacząłem od Avii Z Modeli Kartonowych). Ostatnimi czasy budzi ono wiele kontrowersji bo jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził:)

 
26-05-04 13:43  Re: [Pytanie]- Co myślicie o...
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

...w latach komuny jedyne...więc najlepsze...:)
...potem już mniej...
...gdy poniesiono jakość wzrosła niestety cena:(...
...największy gniot ...to wedle mnie ISKRA II ...widziałem jedną sklejoną w standardzie!...do której użyto 4 wycinanki,przerobiono kadłub i inne takie tam:)))...masakra...:)))
...A MOŻE WPISAĆ BY TU LISTE GNIOTÓW I PEREŁEK MM???...bo normalnie temat zrobi się nieciekawy i za chwile umrze śmiercią naturalną...

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
26-05-04 13:51  Re: [Pytanie]- Co myślicie o...
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

Tak MM wspomina się z łezką w oku

 
26-05-04 13:52  Re: [Pytanie]- Co myślicie o...
bandi   

na tych modelach się wychowałem ,niektóre były fajne ,nie które nie ,ale na MM wychował się mój syn i dobrze wspomina te modele z jednym ale ,otóż wręcz nie nawidził samolotów jednego z autorów B,Wasiaka bo na 10 sklejonych samolotów może w dwuch-trzech pasowały części reszta zawsze ladowała w koszu !!! najleprzym autorem od samolotów był Tadeusz Grzelczak ,te modele same się sklejały ,a od pojazdów to chyba duet Witold piasecki i Waldemar Rychard ale oni chyba nie projektowali dla MM ( tak mi się wydaje )

 
26-05-04 14:23  Re: [Pytanie]- Co myślicie o Małym Modelarzu
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

A w samolotach to chyba kolega Bandi zapomniał o p. Jacku Słowiku przecież to mistrz w projektowaniu samolotów dla MM.
A teraz to p. Paweł Mistewicz chyba jest najlepszym z projektantów i to nie tylko patrząc na MM. On potrafi wszystko zrobić od okrętu przez samolot (I WŚ II WŚ i współczesnośc) po pojazdy (GENIALNIE opracowany Cromwell) po drodze zachacza też o helikoptery.

Pozdrawiam Darko

 
26-05-04 16:08  Re: [Pytanie]- Co myślicie o Małym Modelarzu
Paveu 

 

no tak MM to piękna sprawa ja osobiście na starych wycinankach z MM nauczyłem się sklejać modele i dzięki temu można teraz szaleć :-) Ale poważnie to ciężko się jednoznacznie wypowiedzieć bo czase wydadzą modelik genialny a czasami totalny ****
jak np. Hurricane(w porównaniu z tym ad AH. Mały Modelarz po prostu ginie)
Do tego trzeba dodać wieczne opóźnienia i w większości przypadków słaby druk(oczywiście nie mam tu na myśli modeli P.Mistewicza, które są bardzo dobre ale to wszystko) Ogólnie rzecz biorąc to MM ma tradycje i Pawła Mistewicza i to są plusy no i jeszcze ogólnodostępność ale przynajmniej w/g mnie nic więcej :-/
Pozdrawiam

Maszerujmy ramię w ramię ku słońcu świata nowego...
GG:1133276

 
26-05-04 16:24  Re: [Pytanie]- Co myślicie o Małym Modelarzu
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

A ja mam zamiar bronić pana Wasiaka. Mój pierwszy model był jego autorstwa (Harrier) i z tego co pamiętam wszystko w nim pasowało, ostatnio kleiłem Wasiakowego PZL P 24 i nie również nie mogłem nażekać... a może trafiłem na te dwa-trzy modele o których mówił bandi, w których części pasowały? ;-)

pozdrawiam
Piotr


 
26-05-04 16:26  Re: [Pytanie]- Co myślicie o Małym Modelarzu
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

"Mały Modelarz - Chodź z nami budować mniejsze jutro!"
"Każdy wzorowy modelarz chlubą naszego wydawnictwa"
"Mały Modelarz - Naprzód do nowych modeli!"
"Projektant - twój przyjaciel i obrońca"
"Bądź czujny wobec wroga nakładu"
"Niedokladnosc i zbytnie uproszczenia nie popłacają"
"Mały Modelarz i zapluty karzeł reakcji"
"Budowanie socjalistycznych modeli naszą dumą"
"Latwo i przyjemnie kleją nasze modele ludzie pracy!"
"LOK obrońca pokoju i przyjaciel dzieci"
"Redaktor naczelny na straży projektu, druku i nakładu"
"Tylko półgłówki opuszczają nowy numer Malego Modelarza"
"Mały Modelarz to modele i elektryfikacja wsi!"

To tyle a propo "złotych myśli" o Małym Modelarzu! :D

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
26-05-04 16:37  Re: [Pytanie]- Co myślicie o Małym Modelarzu
bandi   

ja teraz juz n pewno nie pamietam kto jaki model robił ale bardzo dużo modeli P.Wasiaka się nie nadawało do klejenia ,nie wymienie konkretnego bo to było dawno temu ,ale wydaje mi się że Beufajter i Ju 87 były jego autorstwa i tam części nie pasowały (moge się teraz mylić)a jeśli chodzi o P.Mistewicza to poprostu nie przypominam sobie jego modeli chociaż z tym cromwellem się całkowicie zgodze

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024