PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Projekt Grupowy - Dział Ogólny

Założenia i cele projektu, zasady uczestnictwa, sprawy organizacyjne i wszelkie inne informacje związane z projektem grupowym ''50 lat Małego Modelarza''

Historia Wydawnictwa, ciekawostki i wspomnienia modelarskie związane z Małym Modelarzem itp

Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10 
08-08-07 15:54  Re: Co myślimy o Małym Modelarzu?
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Dodając swoje galerie do projektu uczczenia rocznicy MM-a chcę również podzielić się refleksją na temat.
Nie będę tutaj opisywał swoich początków z modelarstwem kartonowym, bo bym musiał powtarzać to co już w tym wątku opisano. Faktem jest, że "Mały Modelarz" sprowadził na modelarską drogę sporą rzeszę ludzi, w tym kraju i poza jego granicami. Stanowi ona w pewnym sensie jakąś wspólnotę. Odczuwam to na wystawach spotykając modelarzy z kraju i zagranicy. To jeden z pozytywnych aspektów społecznych.
Jeśli chodzi o fenomen Małego Modelarza, to wystarczy popatrzeć na spis wydanych numerów i okładek (i mam nadzieję galerii). Jak szerokie jest spektrum tematyczne. Pomimo pewnego ideologizowania w czasach PRL-u i tak jest ono moim zdaniem imponujące. Patrząc na współczesne nasze wydawnictwa kartonowe często odnoszę wrażenie, że projektant rozpoczynając pracę nad nowym opracowaniem tematu dokładnie zapoznał się z niejako "pierwowzorem" z Małego Modelarza. Tak więc pomimo nowoczesnych technik projektowania korzenie koncepcyjne sięgają do historii Małego Modelarza.
Czego bym życzył jubilatowi na przyszłość
- aby opracowania były efektowne, tzn. wykorzystujące walory nowoczesnej poligrafii przy niekoniecznie maksymalnym skomplikowaniu konstrukcji, uwzględniające wariantowość wykonania modelu
- aby pozostał wierny w popularyzacji dorobku polskiej myśli technicznej (bo kto inny to zrobi w dzisiejszym skomercjalizowanym swiecie ?)
- aby nie rezygnował jak inne wydawnictwa z części opisowej wykonania modelu - bo jest ona potrzebna mniej zaawansowanym modelarzom i może być tematycznie kształcąca
- aby nadal utrwalał swoją popularność przez utrzymanie poziomu cenowego "w dolnej strefie stanów średnich".

Z modelarskim pozdrowieniem,
Zdzisław

 
02-04-10 05:03  Odp: Co myślimy o Małym Modelarzu?
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Z racji zwiekszonej dawki wolnego czasu wrocilem do modelarstwa i zadne wydawnictwo mnie tak nie ciagnie jak MM. Byl latwy ale nie za latwy i dawal zawsze pole do popisu wyobazni z racji okazjonalnych bykow.Jak bym chcial budowac perfekcyjne modele to budowalbym latajace maszyny.MM dla mnie jest wspanialym hobby na wieczor a nie praca
w pocie czola.
Ale to tylko moja opinia ....tak sobie marudze.

 
08-05-17 22:45  Odp: Co myślimy o Małym Modelarzu?
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Jest taki radziecki film "Trzy odsetki ryzyka". Bardzo piękny, nawiasem mówiąć, film - dużo dobrych zdjęć po MiG-25 i innym.
Otóż. W mieszkaniu głównego bohatera, lotnika-badacza, "lotnicza sytuacja" jest stworzona za pomocą modeli MM!


--
Pieniądze to nie wszystko

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024