RUPIECIARNIA ;-)   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Co tu trafia i dlaczego?

Relacje i galerie bez zdjęć... Kto z nas lubi oglądać to co niewidzialne i jaki jest sens trzymać to dalej na Forum? Oczywiście Autor może poprawić zdjęcia w wątku przeniesionym do Rupieciarni i wtedy materiał wróci na Forum.

Jaka jest procedura dostania się do Rupieciarni?

  1. Wątki z galerią lub relacją, w których przestają byc widoczne fotki, są sukcesywnie wyłapywane przez moderatrów i przenoszone do Rupieciarni.
  2. Na profilu Autora oraz w Jego postach pod avatarkiem widoczna jest stosowna informacja, jako zachęta do działania.
  3. W Rupieciarni wątek "składowany" jest w oczekiwaniu na poprawienie zdjęć przez litościwego Autora lub Jego informację z prośbą o usunięcie wątku (trzeba zmienić temat wątku na [KOSZ]).
Jak tu NIE trafić?

Zajrzeć od czasu do czasu do swojego profilu, w którym łatwo można przejrzeć i uporządkować swoje zbiory oraz poświęcić na to parę chwil - dla wspólnego dobra i korzyści, a wstawiając relację lub galerię zadumać sie chwilę i pomyśleć o forum jako o zbiorze cennych informacji, które powinny być dostępne dla wszystkich jeszcze przez parę ładnych lat albo i dłużej ;-)

Darmowe serwisy hostujące zdjęcia. Straciłem fotki w swoich galeriach i relacjach! Co robić?!
  1. Ponarzekać / wściec się / rzucić monitorem lub zapłakać
  2. Potem podumać / zasępić się / znowu zapłakać albo wypić coś mocnego (np. sok pomidorowy z pieprzem)
  3. Klnąc zmienić temat wątku na [KOSZ] dając tym do zrozumienia, że zdjęć przywrócić się nie da i wątek można skasować, albo...
  4. Znaleźć inny hosting (może google albo flickra?), poszukać starych zdjęć w swoim archiwum i poprawić galerie, dająć o tym znać dumnie w wątku RUPIECIARNIA - zgłoszenia poprawionych galerii i relacji aby moderatorzy mogli je łatwo wyłapać i przenieść z powrotem na Forum.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
11-08-22 17:32  [G] HMS Convulsion z 1804 roku - BM najmnieszy z żaglowców z jakim walczyłem Powiadomienia e-mail są wyłączone 
aragorn001 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Witam modelarską brać, przedstawiam najmnieszy i zarazem najszybciej sklejony żaglowiec.
Model zakupiony w akcji pomocy wydawnictwu Oriel na początku marca 2022 roku. Okładka mówi sama za siebie, gdzieś tam w środku jest mała łupinka w skali 1/200. Dorzucam zdjęcia samego modelu, wycinanka to niecałe 2 strony A4, część kartonowa jest do zrobienia całkiem szybko i sprawnie, nie ma tego dużo, aczkolwiek detale są mikroskopijne.

No a potem zaczęły się schody i nie miały jak dla mnie końca, wycinanka proponuje kartonowe imitacje wiązanych jufersów, ale dlaczego by sobie nie utrudnić zadania, bloczki w tej skali to już byłaby przesada i lupka, bloczki nawet 2 mm nie wyglądałyby jak w realu.

Postanowiłem lekko powiększyć tą łupinkę, z A4 przeskalowałem do A3, niewiele to dało, ale zawsze coś. Była zabawa i przy uproszczonym takielunku czułem się jak pajączek w sieci z pajęczyny, brakuje pewnie wielu linek, ale starałem się oddać to co cię dało, buchty, szoty, nawet parę fałów. Żagli nie robiłem z materiału, nie warto było przy tej skali, te z papieru się ładnie układają i lepiej pasują do całości. W sumie jestem zadowolony z efektu końcowego.

Teraz pora na kolejny model z BM w skali 1/200. Tak na marginesie to narazie nie widziałem tego modelu sklejonego, poza surówką z BM bez takielunku.

Zapraszam.

Zdjęcia wycinanki z modelem:





A tu zdjęcia już HMS Convlusion





















--

Post zmieniony (11-08-22 18:20)

 
11-08-22 18:01  Odp: [G] HMS Convulsion z 1804 roku - BM najmnieszy z żaglowców z jakim walczyłem
Greg77   

Miazga!!! Rewelacyjny model!!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
11-08-22 18:28  Odp: [G] HMS Convulsion z 1804 roku - BM najmnieszy z żaglowców z jakim walczyłem
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Bajer!
Straszna malizna. Policzyłes jaka skala ci wyszła?
Bardzo fajny.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
11-08-22 18:38  Odp: [G] HMS Convulsion z 1804 roku - BM najmnieszy z żaglowców z jakim walczyłem
aragorn001 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Dzięki, tak straszna malizna, a skala wyszła 1/141 tak około

--
Sklejacz kartonowych modeli od ponad 40 lat. Raz coś się uda, innym razem nie za bardzo.

Ulubione tematy to żaglowce, okręty i dioramki opowiadające historie

 
11-08-22 20:27  Odp: [G] HMS Convulsion z 1804 roku - BM najmnieszy z żaglowców z jakim walczyłem
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Patrząc chociażby na poręcz widać, jakie to było maleństwo w oryginale. W setce były to mikrus ;)
Wiązane jufersy robią robotę. Zastanawia mnie możliwość zrobienia w tej skali bloczków - czy jest sens je wykonywać, czy już iść w ich imitacje lub pomijać?

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
12-08-22 00:11  Odp: [G] HMS Convulsion z 1804 roku - BM najmnieszy z żaglowców z jakim walczyłem
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
 

niezły pokrak z tej jednostki :)

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew , Bussard
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
12-08-22 12:59  Odp: [G] HMS Convulsion z 1804 roku - BM najmnieszy z żaglowców z jakim walczyłem
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Łódka śliczna sama w sobie, szacun również za bardzo ładne wykonanie.
Natomiast z jej skalą trochę przesadzili... Chyba najlogiczniej byłoby to wydać w okolicy 1:100 :)

Pozdrawiam

--

 
12-08-22 13:17  Odp: [G] HMS Convulsion z 1804 roku - BM najmnieszy z żaglowców z jakim walczyłem
aragorn001 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Cordel - zgadzam się w 100%, to powinno być wydane w skali 1:100, próbowałem przeskalować z A4 na A2 ( to by dało 1:100 ale były nie do zaakceptowania, sam pokład wyglądał jakby z pikseli.

Niestety inne modele z BM też są wydane w tej skali, ale będę walczył i przskalowywał z A4 na A3 przynajmniej.

--
Sklejacz kartonowych modeli od ponad 40 lat. Raz coś się uda, innym razem nie za bardzo.

Ulubione tematy to żaglowce, okręty i dioramki opowiadające historie

 
12-08-22 18:44  Odp: [G] HMS Convulsion z 1804 roku - BM najmnieszy z żaglowców z jakim walczyłem
aragorn001 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Tomasz K. - też się z tym gryzłem, bloczki robić nie robić, jakaś imitacja, jest parę prób z tymi bloczkami przy samych masztach, myślę, że przy następnym natnę bardzo małych imitacji bloczków pasujących do skali i wielkności modelu.

Bloczki i cały takielunek nawet w skali 1/100 to odzielny temat do rozmowy... często liny są za grube, a bloczki to prawdziwe bloki na niektórych modelach ...

--
Sklejacz kartonowych modeli od ponad 40 lat. Raz coś się uda, innym razem nie za bardzo.

Ulubione tematy to żaglowce, okręty i dioramki opowiadające historie

 
23-08-22 09:40  Odp: [G] HMS Convulsion z 1804 roku - BM najmnieszy z żaglowców z jakim walczyłem
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetnie wykonane maleństwo. Nic tylko podziwiać i gratulować.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo  |  Wyloguj się  |  Mój profil   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 
  • W treść "postu" można wstawiać grafikę, linki, adres e-mail oraz wyróżnić tekst pogubiając go lub podkreślając. Warto przy tym korzystać z "helpu", który można znaleźć w górnej cześci strony (nad kreską). Pamiętaj, że wstawiane rysunki muszą mieć poprawnie wpisany URL pod ktorym się znajdują w sieci (pełny adres począwszy od np. "http://www..").

  • Pamiętaj, że to w jaki sposób piszesz, świadczy o Tobie ;-)

  • Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania bez ostrzeżenia wypowiedzi o treściach uznanych powszechnie za obraźliwe oraz naruszających w jakikolwiek sposób prawa autorskie lub regulamin forum.

 
  Odpowiedz na tę wiadomość
 Imię lub Nick: brzydal
 Adres e-mail: tadeusz.bialon.priv@gmail.com
 
Użyj podpisu (sygnaturki)
   


© konradus 2001-2024