RUPIECIARNIA ;-)   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Co tu trafia i dlaczego?

Relacje i galerie bez zdjęć... Kto z nas lubi oglądać to co niewidzialne i jaki jest sens trzymać to dalej na Forum? Oczywiście Autor może poprawić zdjęcia w wątku przeniesionym do Rupieciarni i wtedy materiał wróci na Forum.

Jaka jest procedura dostania się do Rupieciarni?

  1. Wątki z galerią lub relacją, w których przestają byc widoczne fotki, są sukcesywnie wyłapywane przez moderatrów i przenoszone do Rupieciarni.
  2. Na profilu Autora oraz w Jego postach pod avatarkiem widoczna jest stosowna informacja, jako zachęta do działania.
  3. W Rupieciarni wątek "składowany" jest w oczekiwaniu na poprawienie zdjęć przez litościwego Autora lub Jego informację z prośbą o usunięcie wątku (trzeba zmienić temat wątku na [KOSZ]).
Jak tu NIE trafić?

Zajrzeć od czasu do czasu do swojego profilu, w którym łatwo można przejrzeć i uporządkować swoje zbiory oraz poświęcić na to parę chwil - dla wspólnego dobra i korzyści, a wstawiając relację lub galerię zadumać sie chwilę i pomyśleć o forum jako o zbiorze cennych informacji, które powinny być dostępne dla wszystkich jeszcze przez parę ładnych lat albo i dłużej ;-)

Darmowe serwisy hostujące zdjęcia. Straciłem fotki w swoich galeriach i relacjach! Co robić?!
  1. Ponarzekać / wściec się / rzucić monitorem lub zapłakać
  2. Potem podumać / zasępić się / znowu zapłakać albo wypić coś mocnego (np. sok pomidorowy z pieprzem)
  3. Klnąc zmienić temat wątku na [KOSZ] dając tym do zrozumienia, że zdjęć przywrócić się nie da i wątek można skasować, albo...
  4. Znaleźć inny hosting (może google albo flickra?), poszukać starych zdjęć w swoim archiwum i poprawić galerie, dająć o tym znać dumnie w wątku RUPIECIARNIA - zgłoszenia poprawionych galerii i relacji aby moderatorzy mogli je łatwo wyłapać i przenieść z powrotem na Forum.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
26-12-20 19:21  [R] Electric P1B"Lightning" 1:33 GELI nr 30, pomniejszony do 1:100 Powiadomienia e-mail są wyłączone 
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie,jak to mówią, Święta, Świeta i po Świetach, a tu już w poniedziałek trza znowu do roboty iść.
Wirus sie czai wszędzie, więc zanim mie może wirus capnie i udusi, to se jeszcze co ulepie.

Padło na brata, czy może ojca Lajcia z Małego Modelarza, sam se prezent zrobiłem, zamówiłem i jeszcze przed Świętami niepogiętego ze skrzynki wydobyłem.
Format zdziebko większy jak A4, karton miękki , kredowy chyba i ze sreberkiem, plus kawałęk folii na owiewke.
Czy zaś offset czy cyfrowy, nie wiem.

Jako, że nie po drodze mi z modelami na kredzie , a do tego na sreberku, więc do skanera i do plujki.
Pomniejszony do 1:100, bo nie mam miejsca w lepiance, na jakies wielgachne kurzołapy.

Wydrukowany na papierze 90g, z obu stron "impregnowany" białym klejem ze sklepu papierniczego, takim dla dzieci, bo jakiś misiu czy pajacyk na nalepce, pisze,
że kleji papier i tekture, na wodzie, bo wygina, a jak wyschnie, to też wygina.

Na ostatnim obrazku, tem dolnem, dla porównania, GELI i MM, oraz porównanie wielkośći, skrzydło w 1:33, wydruk na 160g, z tym w 1:100.
Na tem samem obrazku kawałek orginalnego arkusza ze statecznikiem pionowem, pocięty, bo mie do skanera sie nie mieścił.

To wydanie GELI jest drugim wydaniem tego samolotu w tem wydawnictwie, pierwsze miało skromniejsze malowanie.






--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
26-12-20 20:08  Odp: [R] Electric P1B"Lightning" 1:33 GELI nr 30, pomniejszony do 1:100
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Brystol - sklejasz wydanie tzw reedycję. Inne malowanie. To co wydał Mały Modelarz to dokładnie kopia pierwszego GELI. Geli było pierwsze z modelem Lightninga...

 
26-12-20 20:12  Odp: [R] Electric P1B"Lightning" 1:33 GELI nr 30, pomniejszony do 1:100
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jak najbardziej słusznie.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
26-12-20 21:16  Odp: [R] Electric P1B"Lightning" 1:33 GELI nr 30, pomniejszony do 1:100
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Kolorowy, błyszczący, świąteczny taki. Na czasie. :)
Mój Fly'owy smutnawy - szarozielony.

Będziesz dorabiał onemu wyziewy i inne takie?

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
26-12-20 23:31  Odp: [R] Electric P1B"Lightning" 1:33 GELI nr 30, pomniejszony do 1:100
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

:) Oczywiście, będą i wyziewy, bo przecie musi być jak w rzeczywistości.

Zielony mówisz, i mie sie cuś przypomniało w starem czerepie, prawie dwadzieścia lat temu, w 2001 roku łaziłem kilka godzin w lotniczem muzeum w Gatow/Berlin, i on ci , zielony , stał tam na podwórku, bo to chyba zielony abo oliwkowy czy jaki ?
Przekopałem teraz kompa za temi mojemi prywatnemi zdjęciami, jako dodatek do relacyji, aby było jak w rzeczywistości.




--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
08-03-21 01:23  Odp: [R] Electric P1B"Lightning" 1:33 GELI nr 30, pomniejszony do 1:100
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Brystol na swoich prywatnych publicznych zdjęciach z muzeum masz Electric F3 "Lightning", dlategóż on ci zielony jest był.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
08-03-21 18:01  Odp: [R] Electric P1B
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

"założył relacyje i ślad po niem zaginął"

Chopin, żaluzju paniał. Co Cie podkusiło, żeby w czeluściach kopać.
I tera musze sie tu wstydzić, rumienić i krętactwa mataczne wymyślać.

Lajciu z Geli kisi sie w pudełku, czekając, az mie się zachce.
A że mie się nie chce, wzięłem sie za innego dziadka, tem razem z orginału, w 1:33.
A tu dowód, ze cuś z niem działam:



Wstawie relacyje i galeryje, ale dopiero jak dziadek bedzie skończony, żeby nie było,

ooo ! "założył relacje, naględził sie, pokazał klej i wręgi i go wcieło !"

PS

Panowie !
ta gruba krecha ! te przesunięcia farby i różne odcienie !
jakieś plamy i betoniasty karton skrzypiący pod nożyczkami i skalpelem !
Łza sie w oku kręci.

Kto ich nie kleił, ten nie wie, co to jest lepić model z papieru.

:))

--

Post zmieniony (10-09-21 22:00)

 
08-03-21 19:42  Odp: [R] Electric P1B"Lightning" 1:33 GELI nr 30, pomniejszony do 1:100
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Brystol bo Lajciu Lajciowi nierówny, i stąd te różnice w kolorkach ;-)

Ła-7 piękna maszyna i, w domyśle, z pięknego wydawnictwa, któreż to wydawnictwo wydało modeli w liczbie 4szt. (słownie cztery sztuki). Ale jak pięknie je wydało ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
13-03-21 00:09  Odp: [R] Electric P1B"Lightning" 1:33 GELI nr 30, pomniejszony do 1:100
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Ale ładnie się świeci.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo  |  Wyloguj się  |  Mój profil   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 
  • W treść "postu" można wstawiać grafikę, linki, adres e-mail oraz wyróżnić tekst pogubiając go lub podkreślając. Warto przy tym korzystać z "helpu", który można znaleźć w górnej cześci strony (nad kreską). Pamiętaj, że wstawiane rysunki muszą mieć poprawnie wpisany URL pod ktorym się znajdują w sieci (pełny adres począwszy od np. "http://www..").

  • Pamiętaj, że to w jaki sposób piszesz, świadczy o Tobie ;-)

  • Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania bez ostrzeżenia wypowiedzi o treściach uznanych powszechnie za obraźliwe oraz naruszających w jakikolwiek sposób prawa autorskie lub regulamin forum.

 
  Odpowiedz na tę wiadomość
 Imię lub Nick: brzydal
 Adres e-mail: tadeusz.bialon.priv@gmail.com
 
Użyj podpisu (sygnaturki)
   


© konradus 2001-2024