RUPIECIARNIA ;-)   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Co tu trafia i dlaczego?

Relacje i galerie bez zdjęć... Kto z nas lubi oglądać to co niewidzialne i jaki jest sens trzymać to dalej na Forum? Oczywiście Autor może poprawić zdjęcia w wątku przeniesionym do Rupieciarni i wtedy materiał wróci na Forum.

Jaka jest procedura dostania się do Rupieciarni?

  1. Wątki z galerią lub relacją, w których przestają byc widoczne fotki, są sukcesywnie wyłapywane przez moderatrów i przenoszone do Rupieciarni.
  2. Na profilu Autora oraz w Jego postach pod avatarkiem widoczna jest stosowna informacja, jako zachęta do działania.
  3. W Rupieciarni wątek "składowany" jest w oczekiwaniu na poprawienie zdjęć przez litościwego Autora lub Jego informację z prośbą o usunięcie wątku (trzeba zmienić temat wątku na [KOSZ]).
Jak tu NIE trafić?

Zajrzeć od czasu do czasu do swojego profilu, w którym łatwo można przejrzeć i uporządkować swoje zbiory oraz poświęcić na to parę chwil - dla wspólnego dobra i korzyści, a wstawiając relację lub galerię zadumać sie chwilę i pomyśleć o forum jako o zbiorze cennych informacji, które powinny być dostępne dla wszystkich jeszcze przez parę ładnych lat albo i dłużej ;-)

Darmowe serwisy hostujące zdjęcia. Straciłem fotki w swoich galeriach i relacjach! Co robić?!
  1. Ponarzekać / wściec się / rzucić monitorem lub zapłakać
  2. Potem podumać / zasępić się / znowu zapłakać albo wypić coś mocnego (np. sok pomidorowy z pieprzem)
  3. Klnąc zmienić temat wątku na [KOSZ] dając tym do zrozumienia, że zdjęć przywrócić się nie da i wątek można skasować, albo...
  4. Znaleźć inny hosting (może google albo flickra?), poszukać starych zdjęć w swoim archiwum i poprawić galerie, dająć o tym znać dumnie w wątku RUPIECIARNIA - zgłoszenia poprawionych galerii i relacji aby moderatorzy mogli je łatwo wyłapać i przenieść z powrotem na Forum.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
12-03-17 15:14  [G] I see fire - Seafire F.Mk XV - Modelik 10/05 Powiadomienia e-mail są wyłączone 
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Cześć,

dzisiejsza galeria to Seafire F.Mk XV z Modelika. Jest to maszyna z 806 NAS 1-14 / Y
HMS Glory z września 1946. Model miał być modelem weekendowym, ale strasznie się nad nim umordowałem. Niestety opis i rendery nie pokazują widoku wszystkich części, więc czasami trzeba kombinować. Na szczęście pomagała mi relacja Origamiego z tego forum, oraz druga z kartonowek. Potwierdzam, wszystkie błędy, o których tam pisano, dodatkowo u mnie oklejki kadłub - skrzydło nie dość, że nie zeszły się na długość to jeszcze na szerokość. Skończyło się na wyrżenięciu dziury w kadłubie i wpószczeniu w nią skrzydeł;) Kabinka jest od halowskiego spita.
Model ma też niestety za ciemne kolory, ale mi się podoba i to był główny powód aby, wziąć go na warsztat.


Pozdrawiam,
W.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%) | ORP Błyskawica [WAK] (75%) | ORP Wilno [KK] (98%) |

Post zmieniony (24-02-21 19:26)

 
12-03-17 16:19  Odp: [G] I see fire - Modelik 10/05
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Tytuł wątku dowcipny, ale już za chwilę uniemożliwi znalezienie tej relacji!

 
12-03-17 16:27  Odp: [G] I see fire - Modelik 10/05
witya 

Na Forum:
Galerie - 3
 

"Modelik" piękny, ale ja też spodziewałem się wozu pożarniczego.

 
12-03-17 17:19  Odp: [G] I see fire - Modelik 10/05
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No właśnie - Koledzy już zrecenzowali tytuł wątku... ;-)
Model ogólnie fajny , ale obie lotki na dół...
No i geometria podwozia jakaś taka ..."niespitowa"... ;-)
Ogólnie wypada podziękować za galerię modelu!
Osobiście jeszcze nie widziałem sklejonego tego modelu.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-03-17 17:57  Odp: [G] I see fire - Modelik 10/05
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Bardzo mi się podoba ten Twój Seafire. Mój niestety nie przetrwał przeprowadzki... :(
Obiecałem sobie zrobić go kiedyś od nowa, bo bardzo podoba mi się sylwetka tego samolotu, a wersja morska, do tego w dalekowschodnim malowaniu to modelarski unikat ;)

 
13-03-17 06:52  Odp: [G] I see fire - Modelik 10/05
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Fajny. Ma ładną grafikę.
Tylko przednie golenie, chyba za równolegle względem siebie jak na Spita.

 
13-03-17 07:54  Odp: [G] I see fire - Modelik 10/05
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Dzięki za miłe słowa;) Choć sam bym poprawił to i owo.
Co do kół to wkleiłem tak jak zalecała instrukcja, choć faktycznie jak patrzę na foty to chyba powinny być trochę rozjechane...

Niemniej nie wyobrażam sobie jak można je inaczej wkleić w tym modelu bez przebudowania gondoli kół.
Dlaczego dwie lotki w dół nie mogą być?

Pozdrawiam,
W.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
13-03-17 08:04  Odp: [G] I see fire - Seafire F.Mk XV - Modelik 10/05
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Lotki działają tak, że jak jedna jest w górze, to druga w dole ;)

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
14-03-17 20:21  Odp: [G] I see fire - Seafire F.Mk XV - Modelik 10/05
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Hmmm, ma to nawet sens;) Ale muszę w tym wypadku założyć, że ktoś rozpiął sterowanie i obie mają zwis grawitacyjny;)
Słyszał może ktoś o jakimś opracowaniu graficznym pokładu lotniskowców brytyjskich? Pokusiłbym się o podstawkę...

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
14-03-17 21:38  Odp: [G] I see fire - Seafire F.Mk XV - Modelik 10/05
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Pokłady brytyjskich lotniskowców z II wojny były chyba najbardziej zbliżone do tego co spotyka się teraz na tego typu okrętach. A więc zapomnij o efektownym deskowaniu, będzie to raczej szaro-bury "placek" z wymalowanymi liniami ;)
Bez waloryzacji, nie będzie to więc efektowna podstawka. Waloryzować też ciężko, bo model nie jest przecież waloryzowany.
Ogólnie, dość łatwo samemu coś takiego narysować i wydrukować. W Corelu, Illustratorze. Być może nawet w Wordzie... ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo  |  Wyloguj się  |  Mój profil   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
  • W treść "postu" można wstawiać grafikę, linki, adres e-mail oraz wyróżnić tekst pogubiając go lub podkreślając. Warto przy tym korzystać z "helpu", który można znaleźć w górnej cześci strony (nad kreską). Pamiętaj, że wstawiane rysunki muszą mieć poprawnie wpisany URL pod ktorym się znajdują w sieci (pełny adres począwszy od np. "http://www..").

  • Pamiętaj, że to w jaki sposób piszesz, świadczy o Tobie ;-)

  • Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania bez ostrzeżenia wypowiedzi o treściach uznanych powszechnie za obraźliwe oraz naruszających w jakikolwiek sposób prawa autorskie lub regulamin forum.

 
  Odpowiedz na tę wiadomość
 Imię lub Nick: brzydal
 Adres e-mail: tadeusz.bialon.priv@gmail.com
 
Użyj podpisu (sygnaturki)
   


© konradus 2001-2024