KOLEJ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z kolejnictwem - pociągi, lokomotywy, parowozy, inne pojazdy szynowe, historia, muzea i skanseny, dokumentacja, linki...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
21-09-07 22:59  [Zdjęcia] Szczegółowe parowozu pośpiesznego Pt47
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Zaraz po zakończeniu Ty2 zabieram się za Pt47. Zdjęcia zrobione przy lokomotywowni wrocławskiej gdzie stacjonuje Pt47-20 (błędne oznaczenie 94) Mam nadzieję, że przydadzą się one wielu osobom.











v






































































































Post zmieniony (26-09-07 09:59)

 
21-09-07 23:46  Odp: [ZDJĘCIA] Szczegółowe parowozu pośpiesznego Pt47
bambuko 

 

to moze rowniez przydadza sie zdjecia z Koscierzyny :-)
http://picasaweb.google.com/bambukouk/Pt47
pozdrowienia
Chris

"Why bother to argue with fools, they just drag you down to their level and beat you with experience"


Post zmieniony (21-09-07 23:49)

 
26-09-07 10:02  Odp: [ZDJĘCIA] Szczegółowe parowozu pośpiesznego Pt47
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Wreszcie skończyłem wklejać fotki "petuchy". Do kompletu brakuje jeszcze szczegółowych zdjęć budki maszynisty, jesli ktoś by takowe posiadał to uprzejmie proszę o wklejenie ich do tego postu.
Pozdrawiam

 
13-01-08 20:31  Odp: [Zdjęcia] Szczegółowe parowozu pośpiesznego Pt47
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

pt47 i.rar - 11.93MB
pt47 ii.rar - 12.19MB
pt47 iii.rar - 11.72MB
pt47 iv.rar - 7.85MB


Kolejna porcja fotek. Jest jeszcze jakieś 80 zdjęć. :)




Post zmieniony (13-01-08 21:53)

 
14-01-08 08:48  Odp: [Zdjęcia] Szczegółowe parowozu pośpiesznego Pt47
hubertus   

Super! Bardzo się te fotki przydadzą. Robert, a na jakim etapie budowy jesteś?

Pozdrawiam!

 
14-01-08 15:10  Odp: [Zdjęcia] Szczegółowe parowozu pośpiesznego Pt47
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

silniki mam zrobione, pracuję intensywnie nad ostoja i innymi elementami, ale relację poprowadzę dopiero gdy skończę Ty2. W zasadzie to jest skończony ale czekam na podstawkę.

 
16-01-08 15:23  Odp: [Zdjęcia] Szczegółowe parowozu pośpiesznego Pt47
hubertus   

Czekam z niecierpliwością ;)

Pozdrawiam

 
19-01-08 21:51  Odp: [Zdjęcia] Szczegółowe parowozu pośpiesznego Pt47
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dla tych co jeszcze nie widzieli jak wygląda dokumentacja techniczna :) Kilkanaście tomów po kilkadziesiąt rysunków w każdym z nich.
Do porównania wielkości na jednym ze zdjęć położyłem 30cm linijkę.
Pt47 w pełnej krasie, szkoda, że gdy był projektowany w skali 1:25 nikt nie zapytał o tą dokumentację, nie było by tyle zawirowań przy klejeniu.

 
24-02-08 18:25  Odp: [Zdjęcia] Szczegółowe parowozu pośpiesznego Pt47
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Kolejna dostawa fotek Pt47, tym razem zdjęcia pochodzą z dokumentacji technicznej.

Tu były zdjecia, ale "zły moderator" je skasował.

Będę stopniowo dodawał kolejne fotki

-------------------------------------------------------
Chyba nie będziesz, bo ociera sie to naruszanie praw autorskich. Zamieść to gdzieś na serwerze, a linka wyslij emailem zainteresowanym kolegom z forum. Wtedy będzie to się odbywało zgodnie z prawem, w ramach dozwolonego użytku.
Precyzyjny

 
24-02-08 19:19  Odp: [Zdjęcia] Szczegółowe parowozu pośpiesznego Pt47
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

robert B - może spakuj je i daj na jakis serwer :)

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
24-02-08 19:31  Odp: [Zdjęcia] Szczegółowe parowozu pośpiesznego Pt47
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Ale one chyba po miesiącu są usuwane. Tak chyba było jak wrzuciłem zdjęcia Br03. Najrozsądniej było by stworzyć stronę, lub dodać te fotki do już istniejącej. Wiele osób chciało ode mnie zdjęcia tych projektów. Niedawno miałem format komputera i wszystkie sie skasowały.
Było by to chyba pierwsze tego typu opracowanie w internecie. Na początek Pt47, Ty51 i Ol49 ale z czasem udało by sie zrobić bogatą dokumentację.
Ja ze swojej strony zobowiązuję sie dostarczyć zdjęcia. Ze skanami może być problem bo niektóre płachty papieru mają ponad 2 m długości. Ciężko znależć taki skaner a i koszta były by chyba wysokie

 
24-02-08 19:53  Odp: [Zdjęcia] Szczegółowe parowozu pośpiesznego Pt47
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ja się podejmuje udostepnić je w internecie, tym bardziej że już prowadzę dwa takie serwisy - plany.zonk.pl i para.zonk.pl
W tej chwili to są bardzo spartańskie, ale jak by miały się rozrosnać to mogę je uwygodnić ;).

Mam też doświadczenie w skanowaniu takich płacht, więc jakbym mogł je pożyczyć na jakiś krótki czas to mogę je zeskanować (nawet całość - robiłem to już)

 
24-02-08 21:54  Odp: [Zdjęcia] Szczegółowe parowozu pośpiesznego Pt47
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Hej Mariusz.
Za wikipedią.
Powody istnienia autorskiego prawa majątkowego
Powodem wprowadzenia praw autorskich majątkowych było zabezpieczenie interesów twórców oraz wydawców. Efektem naruszenia tych właśnie praw są m.in. następujące szkody:

* utrata przez twórców zysków z tytułu rozpowszechniania utworów
* straty firm zajmujących się dystrybucją i promocją utworów
* straty państwa związane z nie odprowadzonymi podatkami

Nie korzystają z ochrony prawem autorskim
-urzędowe dokumenty, materiały, znaki i symbole,
Nie wydaje mi się, że wklejając tu fotki łamię prawo autorskie. Tym bardziej, że minęło 50 lat. Wklejenie zdjęć, nie łamie żadnego z powyższych punktów. Ale to jest temat dla prawnika lub kogoś kto zna temat.
A co do skanowania tych planów, to już drogą @ omówimy co i jak.
Pozdrawiam

 
24-02-08 22:13  Odp: [Zdjęcia] Szczegółowe parowozu pośpiesznego Pt47
bandi   

Dajcie te papiery to zrobimy pete od nowa , a swoją drogą jak szukaliśmy dokumentacji to cisza jak makiem zasiał , teraz wypływa na wierzch!!!!
Szukam dokumentacji /takiej właśnie / wózków do ET21 - MA KTOŚ??????

--

 
24-02-08 22:20  Odp: [Zdjęcia] Szczegółowe parowozu pośpiesznego Pt47
bambuko 

 

Robert B. napisał:

> Ale one chyba po miesiącu są usuwane...

Robert - nie mam zadnego problemu z trzymaniem dokumentacji na moich galeriach.
I tam nic nie jest usuwane!

Chris
http://picasaweb.google.com/bambukouk

 
24-02-08 23:09  Odp: [Zdjęcia] Szczegółowe parowozu pośpiesznego Pt47
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Z tym Pt47 to nie byłby głupi pomysł tyle, żeby model otrzymał tender 27D74, taki z jakim jeżdziła Pt47-112. No i z alternatywną dymnicą z dużą sprężarką. Temat chyba da się załatwić, ale pewnie trochę to potrwa zanim zostanie to wszystko zapisane w formie cyfrowej.

 
25-02-08 01:26  Odp: [Zdjęcia] Szczegółowe parowozu pośpiesznego Pt47
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Robercie - fabryczne plany parowozu nie są dokumentem urzędowym tylko utworem wzornictwa przemysłowego. Wykorzystywanie materiału objętego prawem autorskim bez zgody autora jest zawsze naruszeniem prawa autorskiego, nawet gdy nie wiąże się z uzyskiwaniem korzyści materialnych. Osiąganie korzyści może wpłynąć na wysokość i formę odszkodowania przyznawanego przez sąd, ale nie zmienia to samego faktu złamania praw autorskich. Prawo autorskie przysługuje twórcy, o ile ustawa nie stanowi inaczej. Dopóki twórca nie ujawnił swojego autorstwa, w wykonywaniu prawa autorskiego zastępuje go producent lub wydawca. W tym przypadku producentem jest przedsiebiorstwo PKP. Czas trwania praw autorskich wynosi 50 lat od śmierci autora utworu, w tym przypadku prawa te przysługują nie twórcy tylko producentowi, który cały czas istnieje, więc czas ochrony autorskich praw majatkowych jeszcze się nie skończył.

---------------------------
Tak głosi USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r.o prawie autorskim i prawach pokrewnych z późniejszymi zmianami.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
26-02-08 09:41  Odp: [Zdjęcia] Szczegółowe parowozu pośpiesznego Pt47
bandi   

Jednym z głównych powodów dzięki którym przestałem projektować parowozy / jak również inny tabor / to brak dostępu do dokumentacji technicznej , z pomiarów na żywo nigdy nie wyjdzie to co powinno wyjść a pomierzenie całego parowozu to koszmar /szczególnie jak pada lub jest mróz- a pomiary trwają kilka dni / takiej ogromnej maszyny nikt nie jest w stanie ogarnąć w kilka dni a potem okazuje się że trzeba improwizować bo czegoś się nie pomierzyło, a na to czekają badacze pisma i wytykają ze coś tam nie tak jest zrobione że wariacje na temat , autor se wymyślił itp.

Powiem tylko jedno -żyjemy dalej w ''komunie'' bo wszedzie słyszę że dokumentacja jest utajniona /mimo tego że obiekt dawno już nie istnieje/ że prawa autorskie !!!!do czego??
do dokumentacji obiektu wyprodukowanego 50 czy 70 lat temu i już dawno nieistniejącego!!!!,
w każdej lokomotywowni mają dokumentację używanych lokomotyw a mieli też i parowozów ale ta dokumentacja akurat została spalona / możecie mi wierzyć lub nie palono dokumentację parowozów w kotłowniach i był to nakaz odgórny !!!/,
teraz też się to robi, wiem że niedawno spalono fabryczną dokumentację lokomotywy SP45 bo zeszła /lokomotywa jako typ / ze stanu lokomotywowni.

Jedynym miejscem dostępu do dokumentacji fabrycznej jest MUZEUM KOLEJNICTWA ale tam zostały same resztki do niczego nie przydatne bo najważniejsze rysunki są rozkradzione a za dostęp do pozostałych ''śmieci'' trzeba słono zapłacic !
Owszem udało się zachować kilka dokumentacji ale zasada jest jedna ''mam ale nie dam"/ jest takie miejsce np. w Skierniewicach! /

Na zakończenie powiem tylko tyle - Cieszcie się z tych modeli które są i jeszcze kilku które będą wydane / są dobre czy złe, z błędami czy bez / bo na tym koniec, więcej nie będzie / bynajmniej z mojej strony -/, może znajdzie się ktoś kto spróbuje zaprojektować duży model parowozu / taki np jak Pt47 -życze mu powodzenia.

--

 
26-02-08 15:19  Odp: [Zdjęcia] Szczegółowe parowozu pośpiesznego Pt47
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Na innym forum toczyła sie polemika na temat planów(oryginalnej dokumentacji technicznej) Pm36-1. Jeden mówił, że nie ma, drugi, że są, trzeci mówi, że wie gdzie są ale nie powie a jak już powie to na ucho. Ktoś inny dodaje, że boi sie, że zostaną skopiowane i wystawione na Allegro. Jeszcze ktoś inny wymądrza się, że w takiej dokumentacji nie ma wielu rzeczy które mogły by pomóc przy budowie modelu. Nie ma rzutów bocznych czy czegoś tam jeszcze. Stek bzdur, po prostu zwykły trolling i nie ma sensu na takie posty odpowiadać.
Jedynym rozwiązaniem problemu Będzie wrzucenie na serwer dokumentacji i sprawa się skończy. Każdy kto będzie chciał będzie mógł wejść na www i obejżeć co kogo interesuje. Ja osobiście mam dostęp do dokumentacji trzech lokomotyw. Pt47, Ol49 i Ty51. W tym wypadku najciekawsza wydaje się dokumentacja Ty51 gdyż nie został on jeszcze wydany w dużej skali. Oprócz tego kilkaset różnych rysunków pojedynczych elementów parowozów i wagonów różnego rodzaju.
Jestem jak najbardziej za tym aby każdy mógł to pooglądać, po pierwsze dlatego, że po dokładnym zapoznaniu się z taka dokumentacją wiemy praktycznie wszystko na temat budowy lokomotywy i oglądając oryginał nie ma on żadnych zagadek np. ciekawe co to jest i do czego to służy???
A po drugie, że to kawał historii




Post zmieniony (26-02-08 20:07)

 
26-02-08 19:36  Odp: [Zdjęcia] Szczegółowe parowozu pośpiesznego Pt47
Wojciech Cięciwa   

Niestety "pies ogrodnika" w Polsce nadal żyje.
Spora część posiadaczy dokumentacji napawa się "władzą" i tym, że coś "mają" i do szału doprowadza ich fakt, że ktoś inny też to może mieć.
Dostają orgazmu na myśl że są jedynymi posiadaczami tego czy owego ...

Coś takiego spotkało mnie w Poznaniu, w "Cegielskim" podczas poszukiwania dokumentacji do prowadnic szynowych.
Jednoznacznie mi powiedziano, że jak nie zapłacę sporej sumy w "$$$" (liczonej w tysiącach) to nie mam co marzyć o dokumentacji.
A z drugiej strony wiem, że do USA wysłano te plany za cenę około 200$.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
13-03-09 21:18  Odp: [Zdjęcia] Szczegółowe parowozu pośpiesznego Pt47
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Jako, że budowa mojej Pt47 pomału dobiega końca, postanowiłem posprzątać komputer. Mam kilka set zdjęć, które skompresowałem i osoby zainteresowane będą mogły sobie ściągnąć. Niektóre zdjęcia nie są mojego autorstwa ale wszystkie okazały sie bardzo pożyteczne :)
Nowy folder _4_.rar - 2.06MB
Nowy folder _5_.rar - 1.78MB
Nowy folder _6_.rar - 1.42MB
Nowy folder _7_.rar - 1.51MB
Nowy folder _8_.rar - 1.61MB
Nowy folder _9_.rar - 1.67MB
Nowy folder _10_.rar - 1.88MB
Nowy folder _11_.rar - 5.53MB
Nowy folder _12_.rar - 29.57MB
Nowy folder _13_.rar - 27.92MB
Nowy folder _14_.rar - 21.84MB
Nowy folder _15_.rar - 18.26MB
Nowy folder _16_.rar - 13.15MB
Nowy folder _17_.rar - 7.48MB

 
12-12-09 19:10  Odp: [Zdjęcia] Szczegółowe parowozu pośpiesznego Pt47
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam.
Kilka fotek tendra a raczej wózków jakie są w modelu. Zdjęcia Pt47-152 z Chabówki.


--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024