KOLEJ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z kolejnictwem - pociągi, lokomotywy, parowozy, inne pojazdy szynowe, historia, muzea i skanseny, dokumentacja, linki...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
13-12-07 20:18  Odp: [Szukam] zdjęć parowozu Pt31
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

zremb - jak mozesz prosze o kontakt na maila conan26@wp.pl

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
13-12-07 20:29  Odp: [Szukam] zdjęć parowozu Pt31
zremb 

 

Witam.
Maverick33 - kontakt poszedł.
bandi, a jak tam Wasz projekt Pt31 ?
Czy są jakieś szanse na konkurenta dla Pu29 ? Jeżeli tak, to może jakiś w miarę realny termin ?

--

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Post zmieniony (13-12-07 20:31)

 
13-12-07 22:36  Odp: [Szukam] zdjęć parowozu Pt31
bambuko 

 

zremb napisał:

> bambuko, czy Wiesz coś na temat ponownego uruchomienia Pt31,
> lub masz jakieś wiadomości w tym temacie ??

mam tylko jedno zdjecie (i to przez przypadek, bo moim glownym zainteresowaniem byla Ty23 w Chabowce)
i zadnych wiadomosci - cicho na ten temat tu w Anglii ;-)
Chris

 
13-12-07 23:39  Odp: [Szukam] zdjęć parowozu Pt31
bambuko 

 

Robert B. napisał:

> znam kogoś kto ma dokumentację Ty246.
> Kupił ja w stanach, za własne pieniądze, ponoć ciężkie

nie takie znowu ciezkie :-)
niech nie przesadza ;-)
ja kupowalem kopie rysunkow lokomotywy z archiwum w USA:
papierowe kopie byly $175 za 23 rysunki plus przesylka
elektroniczne kopie byly znacznie drozsze ($20 za rysunek)
watpie zeby Ty246 rysunki byly drozsze??
Chris
problem z rysunkami polskich lokomotyw jest nie koszt a fakt ze nikt nie chce ich sprzedawac :-(
ci co je maja to jak psy ogrodnika ;-)

--
"Why bother to argue with fools, they just drag you down to their level and beat you with experience"

 
28-12-07 20:00  Odp: [Szukam] zdjęć parowozu Pt31
zremb 

 

bambuko napisał:
problem z rysunkami polskich lokomotyw jest nie koszt a fakt ze nikt nie chce ich sprzedawac :-(
ci co je maja to jak psy ogrodnika ;-)
Myślę, że nie do końca jast tak jak piszesz. Problem leży bardziej w sferze uregulowań prawnych, wewnątrzzakładowych.

--
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

 
29-12-07 16:09  Odp: [Szukam] zdjęć parowozu Pt31
bambuko 

 

> bambuko napisał:
> problem z rysunkami polskich lokomotyw jest nie koszt a fakt ze
> nikt nie chce ich sprzedawac :-(
> ci co je maja to jak psy ogrodnika ;-)

> zremb napisał:
> Myślę, że nie do końca jast tak jak piszesz. Problem leży
> bardziej w sferze uregulowań prawnych, wewnątrzzakładowych.

pewno taka jest wymowka :-)
ty znasz lepiej lokalne sytuacje ...

ja wiem jedno - polskich rysunkow nie dostaniesz za pieniadze :-(
podczas gdy kopie angielskich, niemieckich i amerykanskich (jak sa) to sa do kupienia

i to nie jest teoria - kupowalem wszystkie trzy

a szkoda ...
Chris

 
29-12-07 17:02  Odp: [Szukam] zdjęć parowozu Pt31
Wojciech Cięciwa   

Bambuko, potwierdzam ...

Sam pytałem w Poznaniu u Cegielskiego o plany prowadnicy kolejowej. Odpowiedziano mi, że "nie ma, bo się spaliły".

Ale jakiś czas później znajomy z USA, będący w Poznaniu z wizytą u rodziny także o to zapytał, to usłyszał, że plany i owszem są, "ale wie Pan .. kosztują".
Innymi słowy chcieli łapówkę i to ponoć dość wysoką.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

-------------------------------------------------
Dopisek moderatora
Nie złapałeś za rękę to nie mów, może miał na myśli to, że trzeba zapłacić legalnie wygórowaną cenę.
Precyzyjny

 
29-12-07 22:08  Odp: [Szukam] zdjęć parowozu Pt31
zremb 

 

Wiem z rozmowy z pracownikiem „Fabloku” zajmującym się kontaktami z interesantami, że planów swoich produktów z zasady nie sprzedają. Jest to odgórne zarządzenie. Czyje, nie wiem. Nie interesowało mnie to. Wiem natomiast, że zdobycie planów jest rzeczą niełatwą, ale nie niemożliwą i to bez wielkiej gotówki. Główną i największą przeszkodą i przyczyną problemów w pozyskaniu planów jesteśmy... my sami. Nasi koledzy, którzy na takich sprawach planują i robią nielegalne interesy. Wystarczy zajrzeć czasami na allegro. Komentarz chyba zbędny.

--
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

 
30-12-07 00:13  Odp: [Szukam] zdjęć parowozu Pt31
bambuko 

 

zremb napisał:

> Główną i największą przeszkodą i przyczyną
> problemów w pozyskaniu planów jesteśmy... my sami. Nasi
> koledzy, którzy na takich sprawach planują i robią nielegalne
> interesy. Wystarczy zajrzeć czasami na allegro. Komentarz chyba
> zbędny.

komentarz by sie przydal :-) , bo nic z tych zaszyfrowanych tekstow ;-) nie rozumiem
pozdrowienia Chris

ps
zremb napisał:

> zdobycie planów jest rzeczą niełatwą, ale nie niemożliwą i to bez wielkiej gotówki

co to znaczy "... wielkiej gotówki..." ??
wielkie jest pojecie relatywne :-)

 
31-12-07 11:56  Odp: [Szukam] zdjęć parowozu Pt31
Nemo   

Zupełnie nie na temat, ale to co napisaliście to ledwie wierzchołek prawdy, mój kolega ilekroć potrzebne mu rysunki taboru, jedzie do Poznania i takowe przywozi, zupełnie bezpłatnie, trzeba tylko chcieć, pukając w guziczki i płacząc dokumentacji nie zdobędziecie.
Muzkol za diengi robi kopie dokumentacji, trzeba tylko ich przycisnąć.


Druga strona tego medalu, to że rzeczywiście są tacy którzy posiadają dokumentację i nawet jej pokazać nie chcą, jak pewien znany Pan autor albumu który od lat jest popularny, i onże ma dokumentację pełną Pt47 ale tylko dla własnych oczu.

Jest jeszcze trzecia, jak już taki coś zdobędzie staje sie taki jak Ci co mają ale nie dadzą.


Wytrwałości życzę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024