KOLEJ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z kolejnictwem - pociągi, lokomotywy, parowozy, inne pojazdy szynowe, historia, muzea i skanseny, dokumentacja, linki...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-06-20 14:24  [Petycja] w sprawie utworzenia Dolnośląskiego Społecznego Muzeum Kolejnictwa
andre   

Witam
Znajoma z pracy jest wolontariuszką w Klubie Sympatyków Kolei we Wrocławiu, które chce zorganizować siedzibę dla Dolnośląskiego Społecznego Muzeum Kolejnictwa we Wrocławiu. Zbierają podpisy poparcia przez internetową petycję pod utworzenie muzeum.
link do strony muzeum http://muzeum.kskwroclaw.pl/lokalizacja.html
link do petycji https://www.petycjeonline.com/emb/270227#sign

--

Post zmieniony (08-06-20 14:27)

 
08-06-20 18:57  Odp: [Petycja] w sprawie utworzenia Dolnośląskiego Społecznego Muzeum Kolejnictwa
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Może Dworzec Marchijski, który czeka opuszczony i aż prosi się o remont? Ewentualnie Dworzec Kolei Górnośląskich, najstarszy w mieście, też zaniedbany i zapomniany? Pięknie został odrestaurowany Dworzec Kolei Wąskotorowej na Nadodrzu, ale ten jest zajęty. Swoją drogą, pomyśleć, że np przedwojenny ekspres tzw Latający Ślązak jest zachowany w Niemczech, chyba kilka składów, pięknie odrestaurowanych.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
08-06-20 19:46  Odp: [Petycja] w sprawie utworzenia Dolnośląskiego Społecznego Muzeum Kolejnictwa
andre   

Opowiadała mi że chcą stworzyć muzeum na Dworcu Kolei Górnośląskiej oraz na dawnych torach pocztowych .Z torów pocztowych mają być uruchamiane pociągi retro na Dolny Śląsk oraz pociąg na tory grupy x (dawne tory do oporządzania parowozów przy ul.Paczkowskiej 26 ).Tam ma powstać Park Henrykowski.Pomimo że nie jestem z Wrocławia to im kibicuję.Mieszkam w Lubinie i sam pracuję w tej branży w firmie prywatnej ponad 35 lat.

--
-----
Pozdrowienia dla wszystkich
Andrzej

 
08-06-20 20:01  Odp: [Petycja] w sprawie utworzenia Dolnośląskiego Społecznego Muzeum Kolejnictwa
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Przy Dworcu Górnośląskim są nieczynne dawne tory pasażerskie, choć faktycznie zaniedbane perony pocztowe z zabytkowymi zadaszeniami dają większe możliwości. Widziałem ostatnio jakieś plany zagospodarowania tych peronów i terenów pocztowych na coś na kształt kolejnej już w mieście galerii/kilkunastopiętrowego biurowca, zburzenie magazynu przy Dworcu Górnośląskim. tereny pocztowe są niestety wykupione, łącznie z peronami. Komercja konsumuje kolejne zabytki.

https://investmap.pl/wroclaw-stary-magazyn-zablokuje-rewitalizacje-terenu-przy-dworcu-glownym-wizualizacjefilm.a146789

--
Sven

HMS Ark Royal

 
08-06-20 20:13  Odp: [Petycja] w sprawie utworzenia Dolnośląskiego Społecznego Muzeum Kolejnictwa
andre   

Seven mam nadzieję że wygra rozsądek . Może uda im się wywalczyć coś. Przesłałem jej w/w artykuł .Dzięki.

--

Post zmieniony (08-06-20 20:15)

 
08-06-20 20:40  Odp: [Petycja] w sprawie utworzenia Dolnośląskiego Społecznego Muzeum Kolejnictwa
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Myślę, że być może większa szansa jest w opuszczonym Dworcu Marchijskim, obok którego obecnie budowana jest linia tramwajowa na Nowy Dwór, biegnąca częściowo tam gdzie były tory marchijskie: ostatnio nawet rozebrali zabytkowy wiadukt pod nowy dla tej linii. Dworcem na razie nikt się nie interesuje. Ma tam powstać centrum przesiadkowe wraz z zagospodarowaniem pobliskiego Dworca Świebodzkiego, z którego można by dać takie linie retro. Miasto jak na razie nie ma jasnej koncepcji na to więc może tutaj jest jakaś szansa by wejść i się włączyć w rewitalizację miejsca 3 dworców (bo obok Świebodzkiego i Marchijskiego był jeszcze czołowy Dworzec Miejski Prawego Brzegu Odry, który co prawda nie istnieje, ale budynek dyrekcji tego dworca niedaleko zachował się.

--
Sven

HMS Ark Royal

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024