KOLEJ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z kolejnictwem - pociągi, lokomotywy, parowozy, inne pojazdy szynowe, historia, muzea i skanseny, dokumentacja, linki...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
27-10-19 21:00  Odp: [materiały] Lux-Torpeda
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

na pewno Polską bez dwóch zdań - patriotyzm zobowiązuje . Pozdrawiam .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
27-10-19 22:04  Odp: [materiały] Lux-Torpeda
Wojciech Cięciwa   

Pokaż zdjęcie oryginału :)
Wtedy będzie wiadomo która :D

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
28-10-19 09:30  Odp: [materiały] Lux-Torpeda
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Z tego co udało mi się dowiedzieć Polski wagon posiadał tylko jedną lampkę czerwoną z przodu wagonu jak i z tyłu . Przed kabiną maszynisty przed okienkiem . https://pl.wikipedia.org/wiki/Luxtorpeda#/media/File:Luxtorpeda_Fablok_Zakopane_1936.jpg to jest Polska Luxtorpeda na 100% . Pozdrawiam .
Ps.jeszcze dwa duże szczegóły nad kabiną maszynisty dodatkowe okna w dachu oraz wywietrzniki nad przedziałem pasażerskim ogólnie ich było osiem po cztery na stronę reszta już na zdjęciach jest nie widoczna .
--

Post zmieniony (28-10-19 09:53)

 
28-10-19 11:00  Odp: [materiały] Lux-Torpeda
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Inne też były zaokrągenia dziobów...

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
28-10-19 14:40  Odp: [materiały] Lux-Torpeda
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Włoska Littorrina skieruje kolegę do nr 2 z roku 1934 Inżynier kolejowy - opisano dokładnie konstrukcję podczas testów i autor wyjaśnił prawdopodobne przyczyny rezygnacji z danego wagonu - moim skromnym zdaniem duża ilość wagonów to duża ilość części i oczywiście wyspecjalizowani fachowcy którzy potrafią wykonać naprawę lub choćby przegląd ,a jak wiadomo przed wojną nie dysponowaliśmy tak dobrą kadrą , a tym samym i dobrymi fachowcami . A dodam że był to tylko wagon który przybył do Polski w celu sprawdzenia jego możliwości trakcyjnych .
W tamtych latach nie kupowano całego pociągu nie sprawdzając go pod każdym względem . Pozdrawiam .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
28-10-19 19:55  Odp: [materiały] Lux-Torpeda
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Mylisz się kolego co do Littoriny. Inz. Oskar Ogurek /pisownia orginalna/ był pełen zachwytu nad możliwościami trakcyjnymi włoskiego motowozu.
Trasę do Zakopanego pokonano z Wa-wy w 6 godzin. Byłoby jeszcze szybciej tylko przed Skierniewicami musieli się wlec za osobowym. Dwie rzeczy go denerwowały: pasażerowie siedzący naprzeciwko siebie stykali się kolanami oraz ciepłe powietrze tłoczone dołem, podnoszące kurz z podłogi. ,,Włoszczyzna" deklasowała pod względem trakcyjnym, pojemności i komfortu podróży wagon Daimlera. Opis testów jest podany w bardzo ciekawej pozycji wyd. Kolpress pt. ,,Normalnotorowe wagony silnikowe PKP 1919-1939".Niestety ówczesne władze PKP postanowiły inaczej. Dodam tylko że produkcja w Austrii zakończyła się na kilku sztukach a Littorinę budowano długo po wojnie i użytkowano do lat 70-tych ub. wieku.
P.S
Jeżeli chcesz zbudować patriotycznie całkowicie polską konstrukcję przedwojenną to seria SBix 90 rodem z Cegielskiego czeka na przeniesienie w karton.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
28-10-19 20:04  Odp: [materiały] Lux-Torpeda
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Dokładny opis polskiej wersji LT oraz porównanie z orginałem + bogaty materiał zdjęciowy znajduje się w książce którą cytowałem wyżej na stronach 133-138.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
28-10-19 21:01  Odp: [materiały] Lux-Torpeda
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Na razie będzie to Luxtorpeda - może kiedyś będzie inny wagon motorowy , za wskazanie materiału dziękuję i pozdrawiam .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
06-11-19 02:00  Odp: [materiały] Lux-Torpeda
krzysiekde3   

Fablokowska lux-torpedy różniła się od austriackiej także wymiarami, choć nieznacznie.

 
03-02-20 18:47  Odp: [materiały] Lux-Torpeda
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Taka mała ciekawostka Lux - torpeda już istnieje i byli byście zdziwieni kto ją wykonał jest na razie w częściach lecz jest - proszę zgadywać . Pozdrawiam .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024