KOLEJ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z kolejnictwem - pociągi, lokomotywy, parowozy, inne pojazdy szynowe, historia, muzea i skanseny, dokumentacja, linki...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
29-11-16 11:11  Odp: [materiały] Lux-Torpeda
Wojciech Cięciwa   

A wiesz, że Polska jest (podobno) jedynym krajem w którym Pendolino nie ma żadnego procesu sądowego ?
Lekko mnie to zaszokowało. Czyżbyśmy kupili takiego gniota i teraz nasi 'włodarze' bali się przyznać, czy też nasze zostały szczególnie starannie wykonane i sprawdzone ?
A Lux-Torpeda, po prostu fajnie wygląda ...

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
29-11-16 19:30  Odp: [materiały] Lux-Torpeda
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Z tą nazwą kojarzy mi się lokomotywa a nie wagon wycieczkowy - z góry przepraszam znawców kolejnictwa może za kilka lat będę bardziej oblatany w tej tematyce na razie jestem nadal dyletantem .pozdrawiam

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
15-10-19 22:05  Odp: [materiały] Lux-Torpeda
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

A w jaki skali najlepszy byłby model Lux torpedy mam materiały i nie zawaham się ich użyć .

--

Post zmieniony (15-10-19 22:06)

 
15-10-19 22:38  Odp: [materiały] Lux-Torpeda
Wojciech Cięciwa   

1:25 ?

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
16-10-19 07:36  Odp: [materiały] Lux-Torpeda
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Wojtek, nie znasz sie w moich oczach tylko 1:45 :) Z resztą, czego sie Tadzio nie chwyci, to model mu wychodzi zacnie :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
16-10-19 09:27  Odp: [materiały] Lux-Torpeda
Wojciech Cięciwa   

Hmm 1:25 i 1:45 ??
Wydaje mi się, że sporo powinno zależeć od wielkości modelu (choć "BIPA" też małą nie jest) i szczegółowości (pewne detale w 1:45 są w zasadzie nie do wykonania dla przeciętnego modelarza).

Zapewne modelu nie skleję, ale jako, że to polskie to pewnikiem kupię.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
16-10-19 20:20  Odp: [materiały] Lux-Torpeda
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Skala 1:25 wymiar 900mm , 1:35 wymiar 643mm , 1:45 wymiar 500mm proszę o poradę model będzie duży ze wszystkimi szczegółami . Pozdrawiam .Dziękuję za pochwały lecz jestem jeszcze za cienki w sprawach modeli .Może kiedyś :) .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
17-10-19 12:48  Odp: [materiały] Lux-Torpeda
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Tadeuszu. Nie ma co ukrywać, 25 jest najpopularniejszą skalą dla takich maszyn. 35 to skala pancerniaków, zatem odpada niejako z założenia. 45 to także typowa kolejówka i choć ostatnio zyskała mocno na popularnosci, to jednak model mocno rozdetalowany będzie z kategorii trudnych (masa drobnicy). Ja chętnie widzałbym go w obu skalach kolejowych, jednak wiem, że przeskaowanie w dół wiąże sie z dodatkową pracą. Tako, czy owako, kciuki trzymam i zdania nie zmieniam. Surówki, które prezentujesz na fotkach "robią robotę".

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
17-10-19 19:03  Odp: [materiały] Lux-Torpeda
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Z przeskalowaniem nie ma żadnych problemów jeśli wyjdzie 25 to do skali 45 potrzeba tylko kilku sekund i jest 45, może być tylko problem z detalami -będą bardzo małe i model może być wydany jedynie po ukazaniu się właściwego modelu w skali 1:25 , gdyż nie chciałbym mieć problemów z wydawcą .Pozdrawiam .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
25-10-19 23:23  Odp: [materiały] Lux-Torpeda
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

A którą wersję planujesz ? Orginalną austriacką czy naszą ,,licencyjną"? A swoją drogą ciekawe dlaczego przedwojenne PKP nie nabyło włoskiej Littorriny która na testach zebrała pochlebne recenzje, a którą zakupiło i z powodzeniem uzytkowało kilka europejskich zarządów kolejowych.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024