KOLEJ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z kolejnictwem - pociągi, lokomotywy, parowozy, inne pojazdy szynowe, historia, muzea i skanseny, dokumentacja, linki...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-11-18 17:41  Wagony - modele
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Mam prośbę do kolegów z działu kolejowego -wykonuje modele wagonów i szukam inspiracji .Modele wagonów do wykonania z papieru w skali 1:25 jeśli tylko będą zdjęcia , plany i kilka informacji na ich temat postaram się je wykonać , no i oczywiście zainteresowanie danym wagonem -proszę potraktować moją prośbę poważnie będę bardzo zobowiązany za podpowiedzi . Pozdrawiam .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
13-11-18 08:56  Odp: Wagony - modele
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Od dłuższego czasu chodzi za mną taka mała szutrówka 41/2WS - ja pewnie zrobiłbym go w 1:45, niemniej temat jest dosć ciekawy a sam wagon ma atrakcyjną bryłę.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
16-11-18 10:55  Odp: Wagony - modele
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Dziękuję za podpowiedź model ciekawy - pomyślę . Proszę o więcej ciekawych tematów do wykonania.Pozdrawiam .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
24-11-18 20:11  Odp: Wagony - modele
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Czekam na następne propozycje .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
27-11-18 07:11  Odp: Wagony - modele
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

A tak z ciekawości... napadłeś na jakiś bank z dokumentacją taboru? ;)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
29-11-18 20:34  Odp: Wagony - modele
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Chciałby znaleźć taki bank i jeszcze aby pieniążki same wpływały na konto - jak dostaję jakiś ciekawy temat to zaczynam wertować wszelkie informacje i zawsze coś ciekawego znajduje - a następnie staram się wykonać fajny model z jak największą ilością detal i jak najdokładniej jak mogę , dla tego proszę o ciekawe modele wagonów zawsze coś może fajnego powstać i przy okazji moja wiedza o wagonach się powiększa . Pozdrawiam i jak zawsze proszę o wpisy .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
30-11-18 12:47  Odp: Wagony - modele
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Tadeuszu. Mnie od pewnego czasu kręcą takie "nieoczywiste i fikuśne" konstrukcje. Rzecz jasna na rynku nie ma wielu modeli wagonów typowych powszechnych, a co dopiero "cudaków". Moze jednak spodoba CI sie któryś z tematów.

Fajnym sprzętem jest np koparka Waryński K-611 K osadzona na platformie 401Z.

W Chabówce stoi wagon z kamionkowymi zbiornikami do przewozu kwasu - aż się prosi o realizację.

Jest też cała seria obniżonych wieloosiowych platform do przewozu wysokich i ciężkich ładunków...

Zrób w 25, a ja sobie pomniejszę :D

Pozdrowienia z Beskidów :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
30-11-18 20:16  Odp: Wagony - modele
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Ciekawe pomysły zwłaszcza wagony do przewozu wysokich ładunków - latem miałem możliwość zrobienia kilkunastu zdjęć takich wagonów są rewelacyjne , co do Chabówki musiałbym zrobić kilkanaście zdjęć aby nie szukać tego modelu po różnych forach . Widzę że daleko mieszkasz lecz okolica PIĘKNA uwielbiam Beskidy zwłaszcza jesienią w życiu byłem tam kilkanaście razy . Co do modeli jeśli tylko wyjdzie jakiś w skali 1:25 to dam Ci znać -a może pomogę trochę inaczej nie obiecuję . Pozdrawiam ja mieszkam koło zalewu Jeziorsko - Dobra .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
11-12-18 09:46  Odp: Wagony - modele
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

witam jeśli macie panowie jakieś sugestie co projektować to zapraszam do tego wątku http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=318988&t=318988&filtr=0&page=1
tam można wpisywać propozycje ewentualnie tez kto co robi żeby nie powielać tematów, ponieważ bywa tak że dwóch projektantów robi to samo
co do wagonów do przewozu kwasu to mam szczegółowe plany takowego jakby coś to mogę go opracować.
Pozdro

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
15-12-18 18:19  Odp: Wagony - modele
pawcio37   

Jeśli szutrówka to proponuję 204Vb, zdjęcia mam i mogę przesłać. Może być też zestaw do odśnieżania 411S - też mam jakieś foto i coś z dokumentacji.

Post zmieniony (15-12-18 19:04)

 
16-12-18 19:25  Odp: Wagony - modele
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Przepraszam za powielenie tematu propozycji budowy modeli wagonów nie jestem w stanie konkurować z takimi sławami jak kolega Draccus
choć staram się wykonywać modele niszowe właśnie wykonuję model wagonu z działem 194 mm produkcji Francuskiej i mam nadzieję że nikt go wcześniej nie zaczął wykonywać . Następnym wagonem jest niemiecki wagon z działem 150 mm prawie na ukończeniu , obydwa modele to sporo mojego wolnego czasu szukania informacji i samozaparcia gdyż informacji mało zdjęć również , mam nadzieję że modele się spodobają kolegą . Pozdrawiam i nadal proszę o pomysły na ciekawe wagony nie koniecznie popularne .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
28-12-18 20:48  Odp: Wagony - modele
orkan   


A może coś takiego .

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
28-12-18 20:53  Odp: Wagony - modele
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

fajny model już myślałem nad jego wykonaniem i materiałów - zdjęć mam również sporo zobaczymy . Pozdrawiam .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
25-02-19 20:16  Odp: Wagony - modele
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Widzę że podpowiedzi się skończyły - czyżby koledzy nie mieli pomysłów na fajne wagony - szkoda . Pozdrawiam .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
27-02-19 10:36  Odp: Wagony - modele
Wojciech Cięciwa   

Co to znaczy "fajne wagony" ?
Co innego będzie "fajne" dla mnie - pasjonata II RP, co innego dla pasjonata Dzikiego Zachodu a jeszcze co innego dla pasjonata współczesnych pociągów.
O czym Ja myślałem? np. o czteroosiowym wagonie towarowym (np. GGhs) albo czteroosiowa węglarka na wózkach typu Diamond (typu OO) czy też platformy (SSml).
Bo wiem, że moja jest niesklejalna ( z powodu wadliwego podziału na elementy)

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
03-03-19 11:09  Odp: Wagony - modele
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Pomyślimy -może da coś z tego zrobić .Pozdrawiam .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
04-03-19 10:27  Odp: Wagony - modele
Wojciech Cięciwa   

Jakby coś, 'jakieś' rysunki do tego mam ...

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
04-03-19 14:00  Odp: Wagony - modele
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Wojtku kiedyś widziałem że chciałeś wykonać model Luks Torpedy i...... co z pomysłem . Pozdrawiam.

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
04-03-19 17:35  Odp: Wagony - modele
Wojciech Cięciwa   

1:0 dla "misia" .....
trochę materiałów mam, ale chyba trochę za mało, żeby myśleć o czymś poważniejszym...

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
04-03-19 20:58  Odp: Wagony - modele
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Gdyby były plany tego wagonu i choćby kilkanaście zdjęć dobrej jakości to model za kilkanaście tygodni jest - też myślałem nad jego wykonaniem lecz jeśli ktokolwiek wpisze że zaczyna wykonywać jakiś model to moja ciekawość kieruję na inne tory i przyglądam się rezultatom czyjejś pracy
,chyba najlepsza forma poznania modelu i możliwości osoby która go wykonuje . Można się wiele nauczyć od dobrych specjalistów i wiele dowiedzieć , a na forum tutejszym mamy wielu uzdolnionych Fachowców miło jest popatrzeć na ich modele . Trochę się rozpisałem czas wracać do mojego wagonu z działem 194 mm i pomalutku go kończyć . Pozdrawiam .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
10-04-19 21:48  Odp: Wagony - modele
orkan   



--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
12-04-19 11:30  Odp: Wagony - modele
Wojciech Cięciwa   

Klasyczna platforma na wózkach - jeśli mnie oko nie myli - typu 'Diamond' (europejski) i postawione dwie armaty :)

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
13-04-19 12:31  Odp: Wagony - modele
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Mam prośbę -prosiłbym o informację co to za okres czy 1 czy 2 WŚ - armia i może jakieś dodatkowe informacje gdyż sam wagon to za mało .Pozdrawiam .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
13-04-19 14:26  Odp: Wagony - modele
orkan   

Nie mam żadnych pewnych informacji. Jak sądzę jest to przełom XIX i XX wieku.

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
13-04-19 20:13  Odp: Wagony - modele
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Niemiecka platforma z działem p-lot 88 mm skala 1:25 na forum Konradusa model został skończony i nadal nie jest wydany za co bardzo przepraszam -lecz to już ode mnie nie zależy . W planach miał być model wagonu z dwiema armatami lecz i z tego nic nie będzie . To jest zdjęcie przedstawiające taki właśnie model1223041636_geschutzwageniii_e_sflakmit10_5cmflak38-5a1 Pozdrawiam .

--

Post zmieniony (16-04-19 19:57)

 
15-04-19 07:48  Odp: Wagony - modele
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Tadziu, coś nie tego z tym zdjęciem. Wstaw, proszę, ponownie.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
16-04-19 20:09  Odp: Wagony - modele
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 


to jest ten model zdjęcie to plan modelu wykonanego już dawno temu i na razie jeszcze nie wydanego -szkoda -skala 1:25 wagon SS z działem 88 mm . Pozdrawiam

--

Post zmieniony (16-04-19 20:11)

 
16-04-19 20:24  Odp: Wagony - modele
orkan   

Jeśli się nie mylę to na tego typu wagonach montowane były też cięższe kalibry.

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
16-04-19 20:46  Odp: Wagony - modele
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Tak są zdjęcia z działami 105 mm i 125 lub 128 mm i w internecie są . Nawet dość sporo myślałem o tym największym kalibrze lecz na razie wykonam 190 mm a następnie będzie 150 mm na platformie , a może jeszcze coś większego z rodzinki dział kolejowych z całego świata . Pozdrawiam .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
17-04-19 06:36  Odp: Wagony - modele
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Oooo to już teraz wiem co Waszmosć knujesz :) Fajna rzecz. Widziałem kilka fotek tej platformy i, nie powiem, łechtała mnie. Podoba mi się użycie rozkładanych burt wagonu jako pomostów dla obsługi działa. Jeśli ten model sie kiedyś ukaże w jakimś wydawnictwie - na pewno sobie kupię i wysoce prawdopodobne, że pomniejszę do 45 i skleję.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
17-04-19 20:31  Odp: Wagony - modele
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 


oto dalszy wkład w budowę modeli wagonów - model w skali 1:25 platforma startowa SSlma44 z rakietą V2 - wykonana rok temu na razie nie wydana - szkoda .Pozdrawiam .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
17-04-19 21:20  Odp: Wagony - modele
orkan   

Wielka szkoda tych nie wydanych modeli.
Przykład działa przeciwlotniczego 12.8 cm Flak 40/4 na wagonie w kamuflażu.


--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
19-04-19 19:49  Odp: Wagony - modele
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 


do mojego poprzedniego wpisu gotowy model . Pozdrawiam

--

Post zmieniony (19-04-19 19:55)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024