KOLEJ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z kolejnictwem - pociągi, lokomotywy, parowozy, inne pojazdy szynowe, historia, muzea i skanseny, dokumentacja, linki...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
11-06-18 20:45  Odp: Tiefladewagen
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Niespodzianka super Dziękuję -wpadł mi jeszcze jeden pomysł z możliwością otrzymania podpowiedzi dotyczącej tego wagonu ,ale to po fakcie Cię poinformuje . Pozdrawiam .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
12-06-18 12:19  Odp: Tiefladewagen
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Bardzo ciekawy rysunek. To wózek austriackich wagonów osobowych, ale widać umieszczony pionowo cylinder hamulcowy i przekładnię. Bardzo "skompaktowane":
http://images.zeno.org/Roell-1912/I/big/Ro03426a.jpg

 
12-06-18 18:54  Odp: Tiefladewagen
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Mam nadzieję że nie będzie to podobny element w wózku trójosiowym bo byłaby to załamka
w detalach do wykonania . Dziękuję i pozdrawiam .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
23-09-18 12:53  Odp: Tiefladewagen
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Tadeusz zerknij na moja platformę gdzie są wózki 3 osiowe. Do wózków swojej platformy jeszcze w wózku będziesz musiał upchnąć cylinder, zawór rozrządczy i przekładnie




--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
23-09-18 18:57  Odp: Tiefladewagen
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Dziękuję za podpowiedź , wózki są podobne na pewno skorzystam z podpowiedzi - już wcześniej przejrzałem Twoje wózki od modelu SS lecz wiele elementów nie zgadzało się ze zdjęciami wagonu , na dzień dzisiejszy mam kilkanaście zdjęć wózków z wagonów specjalnych które wykonałem w Łódzkim Cargo i próbuje wkleić pewne elementy do wózka wraz z przewodami ciśnieniowymi . Za pomoc dziękuję , podziwiam Twój model - rewelka najwyższej klasy .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
23-11-18 19:24  Odp: Tiefladewagen
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Mam prośbę do osób które zajmują się lokomotywami dokładnie chodzi mi o tender -węglarkę na rysunkach zauważyłem że wagonik ten posiada własny system hamulcowy , a niektóre wózki są trzyosiowe czy Koledzy może posiadają plany , zdjęcia takiego wózka z układem hamulcowym za każdą podpowiedź będę bardzo wdzięczny . Pozdrawiam .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
24-11-18 10:30  Odp: Tiefladewagen
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Tadeuszu, tendrów mamy wiele rodzajów, zatem i systemów hamulcowych jest kilka różnych. Wrzuć fotkę, to ustalimy typ tendra, może łatwiej będzie udzielić konkretnej odpowiedzi.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
24-11-18 20:05  Odp: Tiefladewagen
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Nie chodzi mi o konkretny tender jedynym warunkiem jest posiadanie trzech osi i umiejscowienie siłownika z układem hamulcowym abym mógł dopasować to do wagonu Uooik 761 którego rysunek jest na początku mojego wątku . Ostatnio przeglądałem kilkanaście rysunków lokomotyw i węglarek i na jednym rysunku zobaczyłem rozrysowany układ który mógłbym dopasować do mojego wagonu - lecz rysunek jest tak mały i tak nie czytelny - szkoda , wiem że posiadacie wiele takich informacji i jeśli mógłbym prosić o podzielenie się nimi byłbym bardzo wdzięczny , bo o znalezieniu tego wagona w Polsce to marzyc nie mogę . Pozdrawiam .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
16-12-18 19:27  Odp: Tiefladewagen
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Mam nadzieję że znalazłem dość ciekawe rozwiązania wózków nie tylko trzyosiowych ale i większych . Pozdrawiam .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024