KOLEJ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z kolejnictwem - pociągi, lokomotywy, parowozy, inne pojazdy szynowe, historia, muzea i skanseny, dokumentacja, linki...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-11-17 08:14  Podwozie wagonu Bi29
klint   

Mam pytanie, mianowicie czy wagon Bi29 ma takie samo podwozie jak Cid?
Za kazde info wielkie dzieki.

 
30-11-17 08:45  Odp: Podwozie wagonu Bi29
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

ooooo Klintu się przymierza dostawić wagona do Okazety :)

Bi 29 to "Donnerbusche", czyli stalowy wagon - ma ujednolicone podwozie.

Cid budowane w latach 21-23były wagonami budowanymi z drewna. Na ostoi miały podciągi, zatem wnioskuję, że ostoja mogła się różnić. Był to też czas oświetlenia gazowego, zatem te wagony miały wielgachne zbiorniki podwieszone do ostoi. Niestety nie dane mi było oglada oryginalnych pruskich "blattów" z tymi wagonami.

Myślę, że Kierownik, kiedy zobaczy Twój wpis - doda konkretów.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
30-11-17 09:09  Odp: Podwozie wagonu Bi29
klint   

Heheh Ty to klawo skumałeś Viking_BB być może coś w tym jest :) znaczy mogę się podpierać fotkami Cid-a?

 
01-12-17 07:36  Odp: Podwozie wagonu Bi29
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Nie wiem jak stoisz z jezykiem Gothego, ale kopalnią wiedzy o tych wagonach jest strona:
http://www.donnerbuechse.eu

Tutaj masz podział ze względu na typ budowy wagonów:

http://www.donnerbuechse.eu/Bauarten.htm

Na fotkach widać róznice pomiędzy typen "drzewnianym" a typowym póżnym "modułowym" donerbuschem. Niestety, porządnych rysunków nie mam :(

--

Post zmieniony (01-12-17 12:23)

 
01-12-17 21:44  Odp: Podwozie wagonu Bi29
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

O, zatem też czekam na wagon przy okazecie. Osobiście nie darzę tych Bi sympatią, bo brzydkie są. Zabudowali piękne pomosty bo niby tak wygodniej ;-)
Ale fotkami Cid bym się podparł. Układ podobny na tyle, że ledwie odróżnialny. Podciągów już nie stosowano, bo stalowe pudło jakoś tam było "samonośne", podobnie jak przy autobusach. Ale układ hamulca, widły, cięgło wymuszały już podobieństwo z powodu fizyki ;-)
Ja zbierałem różne zdjęcia z netu, sporo ich było. Na ebayu można namierzać rysunki Cid sprzedawane przez Niegemanna - mała rozdzielczość ale jak znasz wymiary to się nadają. Tu jego strona:
http://www.m-niggemann.com/modellbau_lok_Gueterwagen_6plan.htm

 
13-12-17 07:23  Odp: Podwozie wagonu Bi29
klint   

Panowie dzięks :) za info.

 
11-06-19 19:34  Odp: Podwozie wagonu Bi29
Jari 

 

Żeby nie zaśmiecać forum podepne się pod temat, gdyż moje pytanie dotyczy malowania tych wagonów. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jaką farbką należy pomalować budę wagonu? Chodzi mi o nr albo nazwę koloru. Chodzi mi o kolor zewnętrzny nadwozia.

--

Post zmieniony (11-06-19 20:07)

 
14-06-19 07:28  Odp: Podwozie wagonu Bi29
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

RAL 6008 lub RAL 6003 z odrobiną czarnego - tak na prawdę, to te wagony miały różne odcienie.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024