KOLEJ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z kolejnictwem - pociągi, lokomotywy, parowozy, inne pojazdy szynowe, historia, muzea i skanseny, dokumentacja, linki...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
29-01-17 16:22  Odp: Niemiecka platforma z działem p-lot 88 mm skala 1:25
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Przy obliczaniu nośności wagonu - platformy bierze się pod uwagę obciążenie, rozłożone na powierzchnię. Tylko część maksymalnego dotyczy środkowej sekcji. A ten radar, poskładany w wersji "do pracy" ma chyba ze 25 ton, a nacisk jest praktycznie tylko na środkową sekcję. Podczas pracy radar może się obracać. Zatem dołożenie tych wzdłużnych belek spełniło kilka funkcji: obniżenie środka ciężkości, usztywnienie konstrukcji i zyskanie punktów podparcia dla podpór. Ze zdjęć wnioskuję, że ingerowano nawet w konstrukcję podłużnic ostoi, zagłębiając w niej stalowe "pudło" podstawy radaru. Myślę, że te belki skutecznie zastąpiły stężenia typowe dla wagonu "Linz".

 
29-01-17 18:07  Odp: Niemiecka platforma z działem p-lot 88 mm skala 1:25
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 


Znalazłem taki oto wagon jest podobny lecz ostoi nie widać szkoda .
lecz znalazłem coś takiego - może to będzie właściwe . Pozdrawiam .

--

Post zmieniony (29-01-17 18:14)

 
13-02-17 19:37  Odp: Niemiecka platforma z działem p-lot 88 mm skala 1:25
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Praca w toku powstanie model pod radar i przy okazji platforma wagonu Ommr Linz do przewozu np. czołgów -lub innego sprzętu wojskowego . Pozdrawiam .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
26-02-17 17:38  Odp: Niemiecka platforma z działem p-lot 88 mm skala 1:25
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 




Ostoja wagonu Ommr pod radar FuSE 65 w trakcie wykańczania

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
27-02-17 11:30  Odp: Niemiecka platforma z działem p-lot 88 mm skala 1:25
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Tadeuszu, w tym dziale wpisujemy tylko to, co dotyczy obiektów rzeczywistych - tematyka związana z kolejnictwem - pociągi, lokomotywy, parowozy, inne pojazdy szynowe, historia, muzea i skanseny, walkaround, dokumentacja, linki itp.

Kwestie dotyczące modeli kartonowych - zdjęcia i opisy - zamieszczamy w dziale FORUM MODELARZY KARTONOWYCH.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
27-02-17 18:24  Odp: Niemiecka platforma z działem p-lot 88 mm skala 1:25
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Przepraszam jeśli wstawiłem model nie w to miejsce gdzie trzeba lecz modele są i na tym dziale , modele dotyczące kolejnictwa powinny być na stronie kolejnictwa a nie na stronie lotnictwa to moja mała uwaga gdyż można je szybko zlokalizować, lecz zawszę powiadam moderator ma zawsze rację następny model będzie na stronie modeli kartonowych za co bardzo przepraszam i pozdrawiam .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024