KOLEJ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z kolejnictwem - pociągi, lokomotywy, parowozy, inne pojazdy szynowe, historia, muzea i skanseny, dokumentacja, linki...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
11-01-17 13:21  Odp: Niemiecka platforma z działem p-lot 88 mm skala 1:25
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

...znaczy się, wydawać będziesz?

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
13-01-17 09:36  Odp: Niemiecka platforma z działem p-lot 88 mm skala 1:25
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Przykro mi lecz na dzień dzisiejszy nie stać mnie na wydanie modelu własnym sumptem -
model wyda jak zwykle wyda firma GPM a ja jestem tylko wykonawcą będzie to pewnie wydanie
laserowe bez kolorów do montażu . Pozdrawiam .

--

Post zmieniony (13-01-17 09:36)

 
27-01-17 10:41  Odp: Niemiecka platforma z działem p-lot 88 mm skala 1:25
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Mam pytanie do braci kolejarskiej czy wagon Ommr posiadał dwie różne ostoje - jedna posiada pod spodem trójkąt z odciągami a jak druga jeśli istnieje - przeszukałem
wiele publikacji lecz nie jestem pewien czy takowa ostoja istnieje proszę o pomoc .
Pozdrawiam .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
27-01-17 11:41  Odp: Niemiecka platforma z działem p-lot 88 mm skala 1:25
Wojciech Cięciwa   

Znaczy się kształt jest chyba taki sam. Ale w jednym wypadku masz odciągi których napięcie można regulować (takie "na prętach") a w drugim wypadku jest ono sztywne ("na kątownikach").

Tak mi to przynajmniej kiedyś tłumaczono.
Wizualnie bardzo podobne.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
27-01-17 20:15  Odp: Niemiecka platforma z działem p-lot 88 mm skala 1:25
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Ommr to tylko oznaczenie, informujące o najważniejszych cechach konstrukcyjnych wagonu. W tym przypadku mamy wagon otwarty o 2 lub 3 osiach, przystosowany do wymiany osi na szersze, ruskie. Rodzaj wzmocnień to już sprawa konstrukcyjna producenta.
Tutaj masz przykład Ommr "Linz" przerobionego na węglarkę Wddt:
http://wiki.gbbkolejka.pl/show_image.php?id=4684

 
28-01-17 10:46  Odp: Niemiecka platforma z działem p-lot 88 mm skala 1:25
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Właśnie chodzi mi o platformę Ommr Linz lecz wagon ten posiada widoczne elementy stężenia ostoi - radar Niemiecki FuSE 65E na platformie kolejowej na której istnieje napis Ommr

D.(Luft) T.4507/6-1 Part 1 (pages 1-20, please notice that pdf page 1 is the front cover page, thus not equal to the document page number!) (9.7 MB)

D.(Luft) T.4507/6-2 Part 2 (pages 21-42) (10 MB)

D.(Luft) T.4507/6-3 Part 3 (pages 43-65)

Są to pliki dotyczące tego modelu lecz główny wagon pod radarem nie posiada stężenia i to jest mój problem gdyż nie chciałbym wykonać modelu z niewłaściwą platformą .Proszę o pomoc i pozdrawiam .

--

Post zmieniony (28-01-17 10:47)

 
28-01-17 22:08  Odp: Niemiecka platforma z działem p-lot 88 mm skala 1:25
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Moim zdaniem jest tak: ten główny wagon posiada cechy, kwalifikujące go do grupy Ommr "Linz". Być może jest z takiej platformy zrobiony. Ale w istocie to wagon specjalny, którego konstrukcja nie tylko przenosi obciążenia nieco inaczej, ale też oprócz funkcji transportowej pełni rolę integralnej podstawy urządzenia. Na pewno zamiast typowego stężenia posiada pod spodem jakoś zmienioną konstrukcję. Rozstawienie go do pozycji roboczej przewiduje podparcie na tych łapach, w opisie wyposażenia są tam też jakieś belki, którym by typowe stężenia przeszkadzały. Na szczęście do ostoi ma dospawane wzdłużnie pełne konstrukcje dodatkowe (na nich "staje" na tych łapach), które widok spodu przesłaniają. Rób to, co widać.

 
29-01-17 11:42  Odp: Niemiecka platforma z działem p-lot 88 mm skala 1:25
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Kierowniku - z serii wagonów Omm jest wagon o oznaczeniu Omm 32 i jego ostoja jest zupełnie inną konstrukcją czy takie rozwiązanie może być - Jeszcze gdzieś znalazłem wagon o konstrukcji takiej samej jak ta na rysunkach i z takimi samymi podporami bocznymi - lecz ostoja tego modelu jest nie widoczna szkoda bo takowa informacja by mi wystarczyła . Pozdrawiam i dziękuje za podpowiedź .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
29-01-17 15:38  Odp: Niemiecka platforma z działem p-lot 88 mm skala 1:25
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Nieco podobieństwa w rzucie bocznym wykazuje spawana ostoja Omm 32, choć ma też jakieś stężenie pod spodem.
http://www.modellbahnfrokler.de/archiv/100/04-o/html/100-078-omm32-fischbauch.html

 
29-01-17 15:55  Odp: Niemiecka platforma z działem p-lot 88 mm skala 1:25
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 
 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024