KOLEJ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z kolejnictwem - pociągi, lokomotywy, parowozy, inne pojazdy szynowe, historia, muzea i skanseny, dokumentacja, linki...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
28-08-16 12:27  Niemiecka platforma z działem p-lot 88 mm skala 1:25
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Właśnie zacząłem budowę platformy kolejowej pod działo p-lot 88mm nazwa Niemiecka to geschutzwagen 3 (eisb) schwerere Flak . Będzie to następny kolejowy model w mojej kolekcji i będzie przygotowaniem pod zaczęty wcześniej projekt działa kolejowego 194 mm .Jak zwykle proszę kolegów o pomoc w pewnych detalach tej platformy zwłaszcza chodzi o zbiorniki ciśnieniowe , i wszelkie podzespoły hamulców pod spodem platformy kolejowej .Z pomoc będę wdzięczny . Pozdrawiam. Model będzie wykonywany według planów p. Waldemara Trojca z książki pt. 8,8 cm Flak 18-36-37 .

--

Post zmieniony (28-08-16 12:31)

 
30-08-16 08:54  Odp: Niemiecka platforma z działem p-lot 88 mm skala 1:25
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

To było na czteroosiowej platformie?

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
30-08-16 20:32  Odp: Niemiecka platforma z działem p-lot 88 mm skala 1:25
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Tak platforma czteroosiowa , wózek z hamulcami znalazłem na forach kolejowych i według niego będzie wykonywana całość lecz jak zwykle brak jest detali zbiorników ciśnieniowych i mechanizmów popychaczy i innych podzespołów na internecie znalazłem wykonaną platformę do przewozów czołgów sześć osi wraz z całością układu hamulcowego tylko nie mam pewności czy te podzespoły były montowane w tym rodzaju platformy . Może ktoś mógłby mi podpowiedzieć będę wdzięczny .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
30-08-16 22:52  Odp: Niemiecka platforma z działem p-lot 88 mm skala 1:25
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 
 
31-08-16 18:38  Odp: Niemiecka platforma z działem p-lot 88 mm skala 1:25
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Dziękuje za pomoc chodziło mi o dokładne rozrysowanie podzespołów pod platformą - i to jest to - jeszcze raz dziękuje . Choć sam wózek ma inne rozwiązanie hamulca niedługo przedstawie rezultat mojej pracy nad nim .

--

Post zmieniony (31-08-16 18:41)

 
06-09-16 21:07  Odp: Niemiecka platforma z działem p-lot 88 mm skala 1:25
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 


wózek dwuosiowy części na razie bez elementów hamulca

--

Post zmieniony (06-09-16 21:12)

 
07-09-16 08:51  Odp: Niemiecka platforma z działem p-lot 88 mm skala 1:25
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

No proszę, szybkiś :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
07-09-16 09:32  Odp: Niemiecka platforma z działem p-lot 88 mm skala 1:25
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Model jest zaczęty wiele wcześniej i dla tego pewne elementy już mogę pokazać nad resztą pracuje - zwłaszcza nad zbiornikami i układem na sprężone powietrze bo to jest zawsze zagadka .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
13-09-16 21:14  Odp: Niemiecka platforma z działem p-lot 88 mm skala 1:25
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 


częściowo wykonany wózek na razie jeden gdyż gdybym się pomylił z jakąś częścią to lepiej jest poprawić tylko ten zestaw - ocena należy do braci kolejarskiej -przy pociągnięciu za cięgno przednie wszystkie hamulce się zamykają . Pozdrawiam .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
15-09-16 09:46  Odp: Niemiecka platforma z działem p-lot 88 mm skala 1:25
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wygląda mi to na wózek B24. Od razu rzuca się brak wcięcia na centralnym mocowaniu klamr wahaczy jest za bardzo wystające z burt wózka.Tez ograniczniki wahaczy nie powinien być sześcian a profil ścięty w kształcie litery U. Poniżej fotka tego wózka.

Jeszcze co do platformy nie mam pewności ale były to 4 osiowe platformy SSl ddzie usuwano budkę hamulcowego i montowano dodatkowe burty. Platformy te miały tylko układ hamulcowy ręczny bez pneumatycznego.
Pozdro

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024